יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.
לקחתי גרייס ל-6 חודשים (לפני חודשיים).
יש איך לברוח מזה? וממה???
מה שהוא התכוון מעלה מרווחים - הכוונה היא שברגע שלוקחים גרייס הבנק נותן ריביות יותר גבוהות אבל הוא רושם שיש אפשרות לברוח מזה, כמובן שזה לפני ביצוע המשכנתא, עכשיו אחרי שלקחת משכנתא אין אפשרות לשנות את הריביות (אלא רק ע"י מחזור שלא רלוונטי לעכשיו)
אם אתה כרגע לא צריך את הגרייס, תתקשר למוקד ותבקש לבטל אותו, בד"כ זה הולך חלק

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
מה שהוא התכוון מעלה מרווחים - הכוונה היא שברגע שלוקחים גרייס הבנק נותן ריביות יותר גבוהות אבל הוא רושם שיש אפשרות לברוח מזה, כמובן שזה לפני ביצוע המשכנתא, עכשיו אחרי שלקחת משכנתא אין אפשרות לשנות את הריביות (אלא רק ע"י מחזור שלא רלוונטי לעכשיו)
לא יכולתי להסביר יותר טוב

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
סליחה אבל לא ממש הבנתי
אנחנו כבר שילמנו את כל ההון העצמי שלנו, עכשיו לקחנו משכנתא עבור החלק שנותר לשלם
אך הקבלן כנראה לא ירצה לקבל את הכסף.
השאלה- האם הוא יכול לסרב לקבל את הכסף ? או שיקבל ויצמיד לנו למדד ?
ומה כדאי לנו ? כי אם לא ניקח עכשיו את המשכנתא עכשיו אלא רק עוד כשנה וחצי בתשלום הבא שלנו- הרביות יהיה גבוהות יותר ממה שנתנו לנו עכשיו (ואולי גם נשלם פעמיים ליועץ...), לא ?!
אם כבר שילמתם את כל ההון העצמי, אין בעיה לקחת משכנתא, והקבלן יחתום בשמחה שהוא כבר קיבל את ההון העצמי.
אם יש לו התנגדות להקדמת תשלומים וזה מעוגן בחוזה, לא ידוע לי על אפשרות להתגבר על זה.
ואם הוא מקבל ומצמיד למדד לענ"ד לא שווה לקחת עכשיו, מי יודע מה יהיה עוד שנה וחצי, אולי דווקא יהיה הוזלה בריביות.

הכל טוב !!

משתמש פעיל
אם כבר שילמתם את כל ההון העצמי, אין בעיה לקחת משכנתא, והקבלן יחתום בשמחה שהוא כבר קיבל את ההון העצמי.
אם יש לו התנגדות להקדמת תשלומים וזה מעוגן בחוזה, לא ידוע לי על אפשרות להתגבר על זה.
ואם הוא מקבל ומצמיד למדד לענ"ד לא שווה לקחת עכשיו, מי יודע מה יהיה עוד שנה וחצי, אולי דווקא יהיה הוזלה בריביות.
ואם יש לנו תשלומים באמצע -בערך כל חצי שנה תשלום של 100 אל"ש - עדיין לא שווה לקחת ?
(כי את האמת שאנחנו נקרע עם זה ועם השכירות יחד...אבל חשבנו שנרוויח מדד)

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
ואם יש לנו תשלומים באמצע -בערך כל חצי שנה תשלום של 100 אל"ש - עדיין לא שווה לקחת ?
(כי את האמת שאנחנו נקרע עם זה ועם השכירות יחד...אבל חשבנו שנרוויח מדד)
אם זה לא חוסך מדד אז מה הענין?
ולענין הקריעה יש לזה פתרון פשוט-גרייס

סקאלה

משתמש רשום
אשמח לחוות דעת המומחים,

הלואה של 740000 ש"ח ל15 שנה
פחות מ-45% מימון
המ"צ מיועד לפירעון בקרוב

איך הריביות? יש מה להמשיך ולפנות לבנקים לתחרות?

הצעה.PNG

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
דירה בטאבו משותף,
אחד צעיר והשני מבוגר
לצעיר יש משכנתא על הדירה, האם הוא צריך לשלם ביטוח חיים על המבוגר? כלומר ביטוח חיים יקר לפי מצבו של השותף השני בדירה?
@משכנטוב @תהילה יועצת משכנתאות @מקצועי בלבד @הון ובית
וכל המומחים
מנסיון בלבד,
תודה
במקרים מסויימים אפשר לבקש פטור

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
דירה בטאבו משותף,
אחד צעיר והשני מבוגר
לצעיר יש משכנתא על הדירה, האם הוא צריך לשלם ביטוח חיים על המבוגר? כלומר ביטוח חיים יקר לפי מצבו של השותף השני בדירה?
@משכנטוב @תהילה יועצת משכנתאות @מקצועי בלבד @הון ובית
וכל המומחים
מנסיון בלבד,
תודה
מי הלווה במשכנתא? שניהם?

אגודה אחת

משתמש פעיל
תודה.
את הגרייס לקחתי אחרי שלקחתי את המשכנתא.
כך שלא עלה לי הריביות בכלל.
[אמרו לי שא"א לעשות גרייס אחרי הוצאת משכנתא, אבל נתנו לי ל-6 חודשים גרייס, ואני משלם עכשיו רק את הריביות]
אני צריך את הגרייס.
אך לפי דבריכם אני מבין שהריביות לא הולכות לעלות לי ואין לי ממה לחשוש.
חוץ מכמובן ההחזר החודשי עולה בהתאם.
תודה!

את הגרייס לקחתי אחרי שלקחתי את המשכנתא.
כך שלא עלה לי הריביות בכלל.
[אמרו לי שא"א לעשות גרייס אחרי הוצאת משכנתא, אבל נתנו לי ל-6 חודשים גרייס, ואני משלם עכשיו רק את הריביות]
אני צריך את הגרייס.
אך לפי דבריכם אני מבין שהריביות לא הולכות לעלות לי ואין לי ממה לחשוש.
חוץ מכמובן ההחזר החודשי עולה בהתאם.
אין לך מה לחשוש עכשיו, הריביות לא יכולות לעלות

ירקרק

משתמש צעיר
שלום, אודה לעזרתכם.
במרכיבי המשכנתא (פועלים) יש לי את המסלול הבא שנלקח מראש ע"מ לפרוע,
המשכנתא נלקחת בפעימות וכעת אני צריך לקחת את החלק הזה.
איך אני מבצע את הפירעון ותוך כמה זמן כדי לא להתחייב בתשלום קנס היון.

1658093648230.png

בהנחה שאני כן נצרך גם לסכום הזה (בעקבות עליית מדד תשומות הבניה) זו ריבית נוראית ועדיף לי לחפש הלוואה טובה יותר?

אודה לתגובותיכם.

לא נותרה לי יתרה למשיכה בקל"צ , לכן השליש חייב להיות מהמשתנה.

תכל'ס ,
איך מבצעים את הפירעון? תוך כמה זמן. בכמה יעלה אם אדחה את הפירעון בכמה חודשים?
חייבים באותו סניף?

באם אפרע את החלק הנ"ל ,האם הם יתנו לי לקחת את החלק הנותר במשכנתא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה