יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

היי
אני צריך הלוואה לשיפוץ על סך 365 אלף ש"ח.
התכנית היא לפרוס את ההלוואה ל30 שנה כדי להקטין את ההחזר החודשי, ועוד 3 שנים לפרוע את כל יתרת ההלוואה בבת אחת.
הציעו לי תמהיל כזה:
165 אלף - קל"צ : ריבית של 4.69
200 אלף - מל"צ : ריבית של 4.79
מומלץ?
יש למישהו רעיון לתהמיל נכון יותר בשבילי?(בהתחשב בעובדה שהכל נידון לפרעון מוקדם עוד 3 שנים?)
2. כללית אלו ריביות טובות?
ממש תודה מראש!
@הון ובית @ראובן 23 @משכנות הדרים @משכנטוב @פסגות @ari1980 @ E_Y
לשיפוץ???????? איך הביאו לך כזה דבר לשיפוץ??? לדיור היום לא מצליחים להוציא כזה דבר.​

נערך לאחרונה ב:

יודע לשאול

משתמש צעיר
מל"צ אשמח להסבר
אשמח לדעת לאיזה סדר גודל של ריביות אמורים לצפות בנקודת השינוי (בתום ה 5 שנים במשתנה כל 5)
לפי מה שהבנתי מנתוני בנק ישראל כאן יתכנו תנודות של בין 2.5-3 אחוזים שזה ממש המון מה שבעצם הופך את המסלול הזה לדי מסוכן
ואולי התשובה טמונה בכך שבכל מקרה אם תשואות האג"ח זה ישפיע על הריביות במשק שיעלו גם כך שגם אם היינו לוקחים פריים היינו נמצאים פחות או יותר באותו המצב כך שאין כאן סיכון לעומת הפריים
אבל אם זה נכון לא ברור לי למה הרוח הנושבת כאן בפורום זה לקחת מל"צ במטרה למחזר בסוף ה 5 שנים הרי אם הריבית תעלה במל"צ מיחזור לא יעזור ואם היא תרד וודאי שאפשר להמשיך עם הקל"צ
מקווה שלא הייתי ארוך ו/או מסובך מדי
תודה מראש לכל המגיבים

ויזואלית

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שלום וברכה , אשמח לחוות דעת של המומחים כאן על האישור העקרוני המצורף , בנק פועלים 30 אחוז מימון .
תודה רבה!!

קבצים מצורפים

• 2023-06-20_21-02-17_093.jpg
    2023-06-20_21-02-17_093.jpg
    3.3 MB · צפיות: 67

5725אורי

משתמש חדש
שאלה
רכשתי מגרש לבניה מעוניין לקחת משכנתא ולמחזר אותה בעוד כ 3 שנים(ולאחד אותה עם המשכתא לבניה)
היועץ שלי ממליץ לקחת
3\1 קבועה צמודה
3\2 משנתה לא צמודה (כל 3)
בשביל לקבל גם רביות נורמליות ל 3 שנים וגם פירעון במינימום קנסות
מסכימים ?
ולאיזה רביות לצפות(70 אחוז ל 25 שנה הכנסות ודירוג תקין משפר דיור)?
תודה מראש לכל מי שיקדיש מזמנו עבורי

5725אורי

משתמש חדש
כרגע אין לי המלצה עליו נחכה שייסים את המשכנתא
וסתם יועץ יש הרבה בעיתון

ש ב

משתמש רשום
הי
אני מעונין לקחת משכנתא על סכום מסוים בעת קניית דירה.
יש לי כרגע הלוואה למשך כמה שנים של חלק מהסכום.
כך שאוכל לקחת משכנתא נמוכה יותר עכשיו.
רציתי לדעת, האם בעוד כמה שנים, כאשר אצטרך להחזיר למי שהלווה לי את ההלואה, אוכל להגדיל את המשכנתא ולפרוס מחדש? או שלא?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הי
אני מעונין לקחת משכנתא על סכום מסוים בעת קניית דירה.
יש לי כרגע הלוואה למשך כמה שנים של חלק מהסכום.
כך שאוכל לקחת משכנתא נמוכה יותר עכשיו.
רציתי לדעת, האם בעוד כמה שנים, כאשר אצטרך להחזיר למי שהלווה לי את ההלואה, אוכל להגדיל את המשכנתא ולפרוס מחדש? או שלא?​
זה לא יהיה בריביות דיור.
אם זה לא סכום גבוה מדי אז אפשר יהיה להוציא הלוואת שיפוצים על זה. . בתקווה שהמצב בחשבון יהיה מצוין וללא בעיות.
תנהל נכון את ההלוואות שלך שלא יפריע לך היחס החזר לבקשת המשכנתא.​

ש ב

משתמש רשום
זה לא יהיה בריביות דיור.
אם זה לא סכום גבוה מדי אז אפשר יהיה להוציא הלוואת שיפוצים על זה. . בתקווה שהמצב בחשבון יהיה מצוין וללא בעיות.
תנהל נכון את ההלוואות שלך שלא יפריע לך היחס החזר לבקשת המשכנתא.​
תודה על התשובה.
כמה ההפרש בין ריביות דיור לריביות רגילות?
וכן האם רבע מערך הדירה זה הלוואת שיפוצים או לא? (500K)

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה על התשובה.
כמה ההפרש בין ריביות דיור לריביות רגילות?
וכן האם רבע מערך הדירה זה הלוואת שיפוצים או לא? (500K)​
שיפוצים בחלק מהבנקים זה ממש כמו גיור. בחלק קצת יותר.
הלוואה רגילה משמעותי יותר יקר.

500 אלף שיפוצים על דירה של 2 מליון יש הגיון. אבל חשוב כמה מטר מדובר.​

Kochavee

משתמש רשום
כמובן אני שואל בגדול במה שרגיל כיום
כמה משכנתא משלמים לחודש לכל 100K ל30 שנה?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
80 מר. הגיוני?​
אממממ.. פחות.
זה דורש מאמץ וקשרים בסטנדרט??? בערך 4000 למטר אפשר קצת יותר. אבל אתה מדבר על יותר מ6000. קצת התפרעות. אבל עדיין מי שיודע את העבודה יצליח​

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה