יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
עד כמה לדעתך הפריים יכול להגיע?

השאלה עד כמה סמן זה יהיה יותר זול?

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
השאלה אם זה הולך להגיע לכזה סכומים האם שוב לקחת כל הלואה בקלצ?

A052

משתמש סופר מקצוען
זה תלוי איזה ריבית בפריים (פריים מינוס כמה), ואיזה בקל"ץ. ולכמה שנים.
בכל מקרה הפלוס בפריים הוא שתמיד אפשר להחזיר ללא עמלות פירעון מוקדם, מה שאומר שאפשר תמיד גם למחזר את החלק הזה בהלוואה, כך שאם הפריים קופץ פתאום (לא אמור להיות לכאורה בשנה וחצי הקרובות) אפשר מיד למחזר לסוג ריבית אחר.

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
נכון אבל אז הריביות יהיה הרבה יותר יקרים

פריים רגיל קלצ 3.8

A052

משתמש סופר מקצוען
מאד מוזר לי שבכלל מציעים פריים ללא הפחתה, יש נלוואות (פחות אחוזי מימון) שמפחיתים גם 0.7% מהפריים, וגם הקל"ץ יש יותר טוב בפחות אחוזי מימון.
לפי דעתי כדאי לך ללכת ליועץ עם מה שהשגת. ולשאול בכנה הוא יכול להפחית בוודאות, וכמה יעלה לעבוד איתו ולחשב את התועלת מול התשלום.

ואציין שייתכן שזה בגלל אחוזי המימון שלך שזה יחסית מאד גבוה. וגם יועץ לא יוכל להוזיל כלום.

ולדעתי שווה לקחת בפריים כמה שיותר, כי הפריים ייקח לו כמה שנים טובות לעלות אם בכלל, ובינתיים אתה מרוויח הרבה.

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם תראה בהסטריוה של הפריים לא לוקח יותר מ 24-30 חודשים לעלות בכמה אחוזים טובות
זה 70% מימון ..

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
זה ל20 שנים

יש נקודה גדולה שלקחתי שני שליש קלצ ולא לקחתי משתמה אם היתי לוקח משתמה היה נותנים לי 2.34 קלצ.

A052

משתמש סופר מקצוען
הפריים מוגבל לשליש מההלוואה בדיוק בגלל החשש מעלייה פתאומית.
הבעייה היא שזה מוגבל כבר כמה שנים ומאז רק ירד...

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אבל יש לי דרך שבסוף אני ישאר עם יותר מ40% פריים.. זה העיקר שאלה שלי,,

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
1. לא לוקחים זאת כהלוואה על ריהוט (זו תהיה הלוואה רגילה ולא בעלויות של משכנתא), אלא לוקחים יותר ממה שצריך באמת, ומשתמשים במה שנשאר אצלכם ולא שולם על השיפוצים או למוכר כתשלום על ריהוט.
השאלה האם יאשרו לי הלוואה גבוהה יותר מהחשבונית שהקבלן מנפיק, ומדובר בחברת בנייה גדולה, כך שלא נראה לי שיסכימו לשחק בסכום, וודאי שלא יסכימו שהכסף יכנס אליהם והם יחזירו אלי, אם הבנק דורש להעביר ישירות את הסכום אל המוכר.

A052

משתמש סופר מקצוען
השאלה האם יאשרו לי הלוואה גבוהה יותר מהחשבונית שהקבלן מנפיק, ומדובר בחברת בנייה גדולה, כך שלא נראה לי שיסכימו לשחק בסכום, וודאי שלא יסכימו שהכסף יכנס אליהם והם יחזירו אלי, אם הבנק דורש להעביר ישירות את הסכום אל המוכר.
לא הבנתי מה אתה כותב,
אבל אני אסביר מה אני כתבתי, אתה נניח צריך בשביל הקבלן נטו 500,000 ש"ח, ולריהוט אתה צריך 30,000 ש"ח, אתה מבקש מהקבלן חשבונית על 530,000 ש"ח, וה30,000 ש"ח שנשארו לך בחשבון כי לא שילמת אותם לקבלן (אלא הועברו דרך הבנק ישירות לקבלן) אתה תשתמש בהם לריהוט.

מבריק

משתמש רשום
שלום וברכה!

רציתי לשאול על אח שיש לו חמשה ילדים ורוצה להוציא הלוואה של 300000 ש"ח,
כמה הכנסות צריך שיהיה לו?

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אני מניח 6000 שח אבל כנראה שהבנק ירצה לראות יותר בשביל שיש לו 5 ילדים בוא נגיד 10 אלף שח ״נטו״

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום יועצים הנכבדים

לקחתי חלק מהלואה בריבית גרייס / בלון ל18 חודשים

בשביל אני רוצה למכור את הדירה שיש לי כרגע

השאלה מה יהיה עם בסוף אני לא יצליח למכור הדירה איך יהיה טפרות להאריך או להפוך אותו להלוואה רגילה ועם הריביות יעלו??

תודה רבה!!

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום יועצים הנכבדים

לקחתי חלק מהלואה בריבית גרייס / בלון ל18 חודשים

בשביל אני רוצה למכור את הדירה שיש לי כרגע

השאלה מה יהיה עם בסוף אני לא יצליח למכור הדירה איך יהיה טפרות להאריך או להפוך אותו להלוואה רגילה ועם הריביות יעלו??

תודה רבה!!
האם למישהו. יש תשובה?

A052

משתמש סופר מקצוען
למה לא לשאול את הבנק שבו לקחת את ההלוואה?
מישהו ירביץ לך דרך הטלפון?
מסתבר שזה תלוי בבנק ולא שייך לענות על כך באופן כללי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה