יש לי מה לכתוב קו"ח בכלל?

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
שלום לכולם
זה תקופה ארוכה של למעלה משנתיים שאני לומד תכנות באופן עצמאי
עם קצת הכוונה ממתכנת וותיק.
נגעתי ב java. android. python. js. ts. node. expres. postgras. sql. nest. angular
(וכמובן html css)
בניתי פרוייקט לא רע בצד שרת וצד לקוח אנגולר + אקספרס + postgras
ואלו הדברים שאני יודע הכי טוב לעומת האחרים

מכיוון שאין לי אנגלית - אז אין לי ידע במושגים עצמם ובהגדרה שלהם, אני יודע לכתוב קוד וזה עובד אבל יש דברים שאני מרגיש שחסר לי הבנה אמיתית שלהם

השאלה אם שייך שאני יחפש עבודה כלשהיא בתחומים הללו או שבכל ראיון אני יפול עם שאלות שאני לא ידע לענות כי חסר לי ידע במושגים עצמם
(שלא לדבר על כתיבת קו"ח שאין לי מושג מה לכתוב יותר ממה שתיארתי כאן...)

ואיך אני יכול 'להדק' את הידע שלי כלומר שיהיה משהו אחד לפחות שאני יוכל להיות בטוח שאני יודע אותו לגמרי

תודה רבה מראש לעונים
ואם ידוע לכם על מקום שאפשר לעבוד שם אפילו בחינם למען אוכל להתקדם ולסגור פינות אשמח לשמוע

אשמח מאד לשמוע חוות דעתכם בעניין

yosefbibi05484 $ gmail.com

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@יוסף שחק
אם מותר לשאול, למה לא?
עריכה: אני במצב דומה לשלך
ולא מחפש לעבוד כ"כ לעבוד כשכיר.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
@יוסף שחק
אם מותר לשאול, למה לא?
עריכה: אני במצב דומה לשלך
ולא מחפש לעבוד כ"כ לעבוד כשכיר.
לא משנה לי לעבוד כשכיר או כעצמאי
השאלה איך מתחילים
כעצמאי אני לא יכול אפילו להציע את עצמי כי אין לי מושג למשל איך מייצאים פרוייקט לעולם (או איך שקוראים לזה)
כלומר לקבל תעודת אבטחה וכ"ו 'על אמת' (https)
היה חשוב לי בעיקר לכתוב קוד ושזה יעבוד...
ואולי חסר לי עוד דברים קריטיים באבטחה ובבדיקת באגים וכ"ו

נערך לאחרונה ב:

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@יוסף שחק
לומדים תוך כדי עבודה.
אופציה א' למצוא עוד מישהו שילווה אותך בין אם זה בחברה או סתם בהתנדבות
אופציה ב' למצוא מישהו שצריך אפליקציה קטנה שלא מעניין אותו אבטחה וכדומה
אלא סתם אתר קטן להרשמה וכדומה. וככה ללמוד עוד ועוד תוך כדי עבודה.
אופציה ג' לבנות משהו בקוד פתוח ולחכות שמישהו יתעניין ויתרום גם וכך תתקדם ( אולי תקדם את הפרוייקט הזה )

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
על השאלה הראשונה אני לא מספיק יודע, אבל:
מכיוון שאין לי אנגלית - אז אין לי ידע במושגים עצמם ובהגדרה שלהם, אני יודע לכתוב קוד וזה עובד אבל יש דברים שאני מרגיש שחסר לי הבנה אמיתית שלהם

ואיך אני יכול 'להדק' את הידע שלי כלומר שיהיה משהו אחד לפחות שאני יוכל להיות בטוח שאני יודע אותו לגמרי
בנוסף למה שכבר כתב @ynigun

אי ידיעת אנגלית זה לא חוק טבע.

מה שהיתי ממליץ זה להמשיך להשתפר גם באנגלית (שחשובה מאוד לקריירה של כל מתכנת) וגם בתכנות בבת אחת.
וזה על ידי קורסים באנגלית דווקא.

תחשוב על נושא שמעניין אותך להבין אותו טוב יותר ולהתמקצע בו יותר, ותחפש עליו קורס טוב באנגלית באתרים כמו coursera או udemy, ותלמד את הקורס תוך כדי שבירת שינים ושימוש בלתי פוסק בגוגל תרגום.
זה יזניק את האנגלית שלך תוך כדי התמקצעות והידוק הידע התיכנתי שלך.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
תודה על העצות המועילות אנסה לממש אותם
הסיבה שאני מחפש דווקא עכשיו, זה שהגעתי לסוג של 'רוויה' בלימוד העצמי
כלומר נשארו לי פינות והגדרות שזה למעלה מכוחי לנסות להבין אותם לבד ללא הסבר מדוייק של מתכנת עם נסיון
(לדוגמא: למרות שאני מכיר את הפונקציות האסנכרוניות ועובד איתם היטב, עדיין לא הבנתי מה זה בדיוק "פרומיס" (הבטחה) ובשביל מה הוא בא לעולם חוץ מלהפריע, וכן הלאה כל מיני פינות)
נו שוין,
נלמד ונשקיע עד שנמצא משקיע

מישהי כמוני

משתמש רשום
כדאי ללמוד אנגלית בשביל להבין את המושגים הבסיסיים בהתחלה, ובהמשך זה רק יעזור (וגם חובה...)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
(לדוגמא: למרות שאני מכיר את הפונקציות האסנכרוניות ועובד איתם היטב, עדיין לא הבנתי מה זה בדיוק "פרומיס" (הבטחה) ובשביל מה הוא בא לעולם חוץ מלהפריע, וכן הלאה כל מיני פינות)
זה לא כ"כ מורכב כמו שזה נראה לך.
עכ"פ רן בר זיק בספרו ג'אווה סקריפט בעברית מסביר את זה בצורה טובה

anotherית

משתמש סופר מקצוען
@יוסף שחק לא יודעת אם רלוונטי עדיין, אבל אני שמה לב שבדרך כלל גברים חרדים אוטודידקטים הם הטובים בשטח.
אני לא יודעת מה גורם לזה, האם היכולת ללמוד לבד או השפשוף החרדי, אבל זה קיים, ולכן אולי באמת קורות חיים הם לא הדרך, אלא לקחת פרויקטים עצמאים ולהתחיל משם, וכנראה גם להישאר שם. (אפשר דרך xplace).

לבנות את פרופיל בגיטהב ולתרום לעולם ה opensrc, כמובן שבהתחלה יכול להיות שכל ה pr ידחו או יקבלו המון המון המון הערות, אבל זה שווה אם הכיוון הוא עצמאות. (שוב פעם, מה שמומלץ מאוד לגבר חרדי).
כעצמאי אני לא יכול אפילו להציע את עצמי כי אין לי מושג למשל איך מייצאים פרוייקט לעולם (או איך שקוראים לזה)
כלומר לקבל תעודת אבטחה וכ"ו 'על אמת' (https)
היה חשוב לי בעיקר לכתוב קוד ושזה יעבוד...
הרבה פרויקטים עצמאים לא דורשים את זה, ואם כן, אז לומדים תוך כדי. אין צורך להגיע עם כל הידע ואף אחד לא מגיע עם כל הידע, תמיד אפשר לקחת פרויקט שקצת יותר גדול מהמידות של המתכנת.

(לדוגמא: למרות שאני מכיר את הפונקציות האסינכרוניות ועובד איתם היטב, עדיין לא הבנתי מה זה בדיוק "פרומיס" (הבטחה) ובשביל מה הוא בא לעולם חוץ מלהפריע, וכן הלאה כל מיני פינות)
אז אני עובדת עם אנגולר ופרומיסים יום ולילה ועדיין לא נהיר לי במדויק כל הנושא של פרומיס ואובסרוובל, אז מה, מסתדרים כשצריך. יש מדריכים מעולים שמסבירים בשעת הצורך.

זה לא אמור למנוע שום דבר, הדרך לפעול זה פשוט לקפוץ למים. (גם לנשים זו אופציה, לקפוץ ולקחת עבודות עצמאיות אבל משום מה גברים מצליחים בזה יותר ואוטודידקטים עוד יותר).

בהצלחה!

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@יוסף שחק לא יודעת אם רלוונטי עדיין, אבל אני שמה לב שבדרך כלל גברים חרדים אוטודידקטים הם הטובים בשטח.
אני לא יודעת מה גורם לזה, האם היכולת ללמוד לבד או השפשוף החרדי, אבל זה קיים
אני חושב שהסיבה היא שרק הטובים ביותר הם אלו שמצליחים למרות החוסר בלימודים בסיסיים.

אולי מעניין אותך גם...