דרוש מידע ישלמו או לא??, עזרו לי במידע ...

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
עד כמה שחיפשתי וחיפשתי רבות, לא מצאתי מידע ברור, האם אקבל פיצוי מהמדינה על ימי העבודה שלא עבדתי עקב שמירה על ילדי...

אני גר באשדוד, ובמשך חודש+ לא היה מסגרת לילדי במעון בו רשום, תכל'ס לעבודה לא יכולתי ללכת, והנה רשמתי הפסד של חודש עבודה.
השאלה היא, האם אקבל במוקדם או במאוחר פיצוי על ימים אלה, או שאין למה לחכות, וכדאי שאצא לחל"ת ולפחות לקבל 75% מהמשכורת....
[ממשרד רואה החשבון של מעבידי מסרו כי נכון לעכשיו לא קיבלו הודעה על פיצוי לעובדים]
תכל'ס נבוך אני ומבולבל
עזרו לי נא!
תודה

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
אף אחד לא יודע
אני היחיד שגר בדרום ולא עבד?!
נחמד

יהודה מאיר

משתמש מקצוען
גם במרכז יש מעונות שאסור להם לפעול כי אין ממדי"ם
וההורים צריכים לשמור על הילדים בבית
השאלה הזו היא שאלת הכלל
ואין תשובה לאף אחד

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
אבל על יישובי הדרום עד 40 ק"מ מהרצועה כבר פורסם בימים האחרונים אודות פיצויים, אבל למעשה לא ראיתי פירוט, מה מומלץ לעשות, וע"כ שאלתי

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
אם עובד זכאי לשכר עבור הימים שבהם נעדר מהעבודה בשל הוראות פיקוד העורף, או בשל סגירת מוסדות הלימוד של ילדיו?
החוק לא מסדיר את סוגיית התשלום להורים שנעדרו מעבודתם בשל הוראות פיקוד העורף או בשל סגירת מוסדות החינוך של ילדיהם עקב המצב הביטחוני.
בעבר נקבעו הסדרים שונים שחייבו את המעסיקים לשלם שכר לעובדים במקרה של היעדרות מהעבודה בשל הוראות פיקוד העורף וסגירת מוסדות הלימוד של ילדים עד גיל 14 וכן לתקנות ששיפו את המעסיקים בגין תשלום זה.
אם ייקבעו הסדרים דומים גם בתקופה זו, אנו נעדכן את המידע ברגע שההסדרים יפורסמו.

זה מה שמופיע שם, השאלה אם המעביד צריך כבר עכשיו לשלם לי משכורות??, כי לכאו' למה שישלם לי אם לא עבדתי?!, מי מבטיח לו שיקבל פיצוי ע"ז,
ואם עכשיו לא שילם לי, לא יוכל לקבל פיצוי אח"כ על תשלום למפרע...?

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
ממש לא צריך לשלם.
יכול לשלם אם יש לו לב טוב, ואולי יקבל פיצוי.

אני התכוונתי לפיצוי בגין תשלום שכר, לעסק שהכנסותיו ירדו בגלל המלחמה, בעקרון זה אושר אבל כנראה עדיין אין קריטריונים ברורים.

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
כי לכאו'
למה שעובדים יצאו לחל"ת
אם אפשרי להם לקבל 100% פיצוי??

A052

משתמש סופר מקצוען
אין 100% פיצוי בכל מקרה.
גם חל"ת זה מקסימום 80%.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה