דרוש מידע ילדה רגישה לכאב

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
השיטה של אלימינציה אחד-אחד לא שווה את התוצאה לדעתי. יש יותר מדי אפשרויות.
לא ניסיתי שיטת אלימנציה אבל אם לבן שלי לא היה תגובה אלרגית מיידית למזון אז לא הייתי יודעת מה המזון שמפריע לו לפי בדיקות דם...
אולי אם הייתי מנסה שיטת אלמינציה הייתי עולה על זה כבר בהנקה ולא בטעימות.
אז נכון שאצלך זה לא תגובה אלרגית מיידית אבל במקרה שאין שום דבר אחר מוכח אני אישית כן הייתי בודקת לבד
כי לעבוד על סף כאב (ועבדתי על זה) לא יהיה חכם במקרה שיש משהו שגורם לנזק לגוף ואנחנו מלמדים אותו להתעלם מהאיתות.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא ניסיתי שיטת אלימנציה אבל אם לבן שלי לא היה תגובה אלרגית מיידית למזון אז לא הייתי יודעת מה המזון שמפריע לו לפי בדיקות דם...
אולי אם הייתי מנסה שיטת אלמינציה הייתי עולה על זה כבר בהנקה ולא בטעימות.
אז נכון שאצלך זה לא תגובה אלרגית מיידית אבל במקרה שאין שום דבר אחר מוכח אני אישית כן הייתי בודקת לבד
עשיתי אלימיניציה ורישום מזונות מדוייק, וכמובן גם רישום תגובות מדויק.
זה בלתי מדיד באופן מייאש.

BRAYNDY

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את מתארת מקרה שיש לבת שלי כבר שנים
התחיל עם כאבי בטן לפני גיל 4 . היה לסירוגין ואז זה התחזק תוך 4 שנים. עד כדי שהיה התקפים מאוד חזקים שהייתי בטוחה שזה אפנדציט.....אם לא יותר גרוע...
כל כאב שריטה ביד.. נפילה. יש תחושה כאב מאוד חזקה...
וכמובן שניסיתי הרבה בדיקות הכל יצא שלילי .. הכל היה תקין...
ניסיתי להוריד קמח לבן ועדיין לא ראיתי שיפור.
לפי חצי שנה הלכתי להיימליך והוא אבחן שפשוט לא טוב לה כל סוגי הקמחים חוץ מקמח כוסמין לבן...
התחלתי להקפיד וראיתי שיפור אדיר היא אכלה שלושה חודשים הכל מקמח כוסמין לבן... ממש שמרתי מכל סוגי חטיפים. חמצוצים ועוד.... לאט לאט כן עברה לקמח לבן בחזרה ....וברוך ה' כרגע הכאב בטן לא חזר.... כל הזמן אני בניסוי וטעיה...

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
את מתארת מקרה שיש לבת שלי כבר שנים
התחיל עם כאבי בטן לפני גיל 4 . היה לסירוגין ואז זה התחזק תוך 4 שנים. עד כדי שהיה התקפים מאוד חזקים שהייתי בטוחה שזה אפנדציט.....אם לא יותר גרוע...
כל כאב שריטה ביד.. נפילה. יש תחושה כאב מאוד חזקה...
וכמובן שניסיתי הרבה בדיקות הכל יצא שלילי .. הכל היה תקין...
ניסיתי להוריד קמח לבן ועדיין לא ראיתי שיפור.
לפי חצי שנה הלכתי להיימליך והוא אבחן שפשוט לא טוב לה כל סוגי הקמחים חוץ מקמח כוסמין לבן...
התחלתי להקפיד וראיתי שיפור אדיר היא אכלה שלושה חודשים הכל מקמח כוסמין לבן... ממש שמרתי מכל סוגי חטיפים. חמצוצים ועוד.... לאט לאט כן עברה לקמח לבן בחזרה ....וברוך ה' כרגע הכאב בטן לא חזר.... כל הזמן אני בניסוי וטעיה...
טוב, השתדלתי לא להיגרר לדיון על השיטות האלו אבל אני לא מתאפקת.
את מתארת פה שינוי תזונתי רציני לכיוון הבריא שקרה מעצם זה שהתחלת להגביל באופן רציני את התפריט. היה עובד באותה המידה אם היו מורידים לך רשימה אחרת של מאכלים.
אז אני פשוט משתדלת שהתזונה בבית תהיה בריאה באופן כללי.

אמ123

משתמש פעיל
אם את מתארת שיש לה רגישות יתר פיזית
אז כנראה שהיא גם ילדה רגישה באופן כללי?
קושי בוויסות הוא שם כולל ל: תחושתי ורגשי -זה תמיד בא ביחד.
ואם כבר בדקת את הנושא הפיזי , אולי שווה לבדוק את הנושא הרגשי:
האם הכאבים האלה מגיעים בזמני מעבר/שינוי/הצפה רגשית /קושי/ וכדו'?
יכול להיות שהיא לא יודעת לבטא את התחושות שלה, לשתף בחוויות שלה אם היא מרגישה מוצפת מידי למשל,
ויתכן שזה משליך לכאבים פיזיים..

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אם את מתארת שיש לה רגישות יתר פיזית
אז כנראה שהיא גם ילדה רגישה באופן כללי?
קושי בוויסות הוא שם כולל ל: תחושתי ורגשי -זה תמיד בא ביחד.
ואם כבר בדקת את הנושא הפיזי , אולי שווה לבדוק את הנושא הרגשי:
האם הכאבים האלה מגיעים בזמני מעבר/שינוי/הצפה רגשית /קושי/ וכדו'?
יכול להיות שהיא לא יודעת לבטא את התחושות שלה, לשתף בחוויות שלה אם היא מרגישה מוצפת מידי למשל,
ויתכן שזה משליך לכאבים פיזיים..
היא אכן רגישה באופן כללי אבל לא נראה שיש לכאבים קשר למשהו רגשי. לא נראה שיש לה יותר כאבים בזמני סטרס או שינוי וכו'. היא יכולה להיות במצב רוח נפלא, מאוזן ומווסת במשך תקופה רצופה ולהתלונן על כאבים.
היא באמת לא תמיד מצליחה לבטא את עצמה (היה גם עיכוב שפתי ברקע) אבל א) זה השתפר מ-א-ד, והכאבים לא, ו-ב) זה מתבטא בדברים אחרים. זה יוצא במצב רוח, ואין שום קשר בין מצב הרוח לכאבים.
הרושם שלי שבאמת יש משהו פיסי. אם לא כאב עם סיבה, אז אולי היא חשה מה שאחרים היו קוראים לו "אי נוחות" כ"כאב".

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
טוב, השתדלתי לא להיגרר לדיון על השיטות האלו אבל אני לא מתאפקת.
את מתארת פה שינוי תזונתי רציני לכיוון הבריא שקרה מעצם זה שהתחלת להגביל באופן רציני את התפריט. היה עובד באותה המידה אם היו מורידים לך רשימה אחרת של מאכלים.
אז אני פשוט משתדלת שהתזונה בבית תהיה בריאה באופן כללי.
כשמדברים על כאבי בטן ו/או רגישות בעיכול, יש בעיה גדולה ב'אוכל בריא באופן כללי', כי אוכל בריא באופן כללי, הוא עתיר סיבים. וכאבי בטן או מעי רגיז או מערכת עיכול רגישה, לא מגיבים טוב לסיבים מרובים.
(למשל, עדיף קמח לבן ממלא...)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@ח.ג.ג'. אולי תחזרי לרופא ולגסטרולוג ותגידי שאת רוצה לבדוק לעומק גם אם בבדיקות החיצוניות זה נראה תקין?
תגידי להם שאין שיפור ואת כן חושבת שיש משהו פיזי שמפריע.
(גיליתי שלעיתים קרובות התחושת בטן של אמא נכונה יותר מרשימת וי ואיקס של הרופא, ולפעמים צריך רופא יצירתי)

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
כשמדברים על כאבי בטן ו/או רגישות בעיכול, יש בעיה גדולה ב'אוכל בריא באופן כללי', כי אוכל בריא באופן כללי, הוא עתיר סיבים. וכאבי בטן או מעי רגיז או מערכת עיכול רגישה, לא מגיבים טוב לסיבים מרובים.
(למשל, עדיף קמח לבן ממלא...)
אבל אז חזרנו לשיטת האלימינציה. יכול להיות שיש משהו שנכון לה באופן אישי אבל אין לי דרך לדעת מה.
ההנחיה הכללית היא שסיבים זה דבר חשוב מאד, אני לא הולכת ללכת הפוך מההנחיות הכלליות בגלל ניחוש שאולי היא שונה מאחרים דווקא בדבר הזה.
מבחינת הרופאים ההנחיות הן כן לתת הרבה פירות וירקות ולהעדיף דגנים מלאים ותזונה בריאה כללית.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
@ח.ג.ג'. אולי תחזרי לרופא ולגסטרולוג ותגידי שאת רוצה לבדוק לעומק גם אם בבדיקות החיצוניות זה נראה תקין?
תגידי להם שאין שיפור ואת כן חושבת שיש משהו פיזי שמפריע.
(גיליתי שלעיתים קרובות התחושת בטן של אמא נכונה יותר מרשימת וי ואיקס של הרופא, ולפעמים צריך רופא יצירתי)
אני אגיע לזה בסוף אם באמת לא יהיה שיפור, אבל יש הגיון בהימנעות מבדיקות פולשניות.
הם לא מכחישים את זה שיש לה כאבי בטן פיסיים, מבחינתם זה מצב מבאס אבל תקין.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אבל אז חזרנו לשיטת האלימינציה. יכול להיות שיש משהו שנכון לה באופן אישי אבל אין לי דרך לדעת מה.
ההנחיה הכללית היא שסיבים זה דבר חשוב מאד, אני לא הולכת ללכת הפוך מההנחיות הכלליות בגלל ניחוש שאולי היא שונה מאחרים דווקא בדבר הזה.
מבחינת הרופאים ההנחיות הן כן לתת הרבה פירות וירקות ולהעדיף דגנים מלאים ותזונה בריאה כללית.
זה לא ההנחיה הכללית במקרה של רגישות במערכת העיכול. ממש ממש לא.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אגיע לזה בסוף אם באמת לא יהיה שיפור, אבל יש הגיון בהימנעות מבדיקות פולשניות.
הם לא מכחישים את זה שיש לה כאבי בטן פיסיים, מבחינתם זה מצב מבאס אבל תקין.
ויש הגיון בלסבול?
יש הגיון לעבוד על סף כאב ולגלות אחרי כמה שנים טובות שהיה משהו והוא רק החמיר עם השנים בזמן שלמדו להתעלם מהכאב? (מנסיון...)

זה ממש לא שיטלת למינציה
זה לעבור לתזונה של מעי רגיז.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
ויש הגיון בלסבול?
יש הגיון לעבוד על סף כאב ולגלות אחרי כמה שנים טובות שהיה משהו והוא רק החמיר עם השנים בזמן שלמדו להתעלם מהכאב? (מנסיון...)

זה ממש לא שיטלת למינציה
זה לעבור לתזונה של מעי רגיז.
אין הגיון בלסבול, אבל אני סומכת על רופא הילדים שלנו ולא ממהרת לבטל את שיקול דעתו.
לעבוד על סף כאב זה רק אם מגיעים למסקנה שבאמת יש בעיה של סף כאב. אני חושדת שיש בעיה כזו שכאבי הבטן הם רק חלק ממנה.
לגבי מעי רגיז, זה מצב ספציפי שאפשר לאבחן, ושני רופאים עם התמחות בגסטרו לא אמרו שיש לה, ואמרו לתת לה תזונה עם סיבים. אז אני לא הולכת לנחש שאולי במקרה עדיפה לה תזונת מעי רגיז סתם כך. זה לא נראה לי ניהול סיכונים נכון. זה לא כמו הורדה של מאכל ספציפי.

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני רק מספרת שהפסקתי לבת שלי חלבי לתקופה של שבועיים,
וראו שיפור משמעותי.

סיפרתי לרופאת גסטרו, היא אמרה לי לנסות להביא חלבי נטול לקטוז, ניסינו והשיפור עדיין נמשך.

הייתי אח"כ אצל כמה רופאי גסטרו וכולם אמרו לי להמשיך עם זה
וכתבו אי סבילות ללקטוז.

היא בהתחלה היתה מידי פעם "גונבת" לא עשינו עסק, התעלמנו.
היום היא בעצמה אומרת- אני לא רוצה את זה, זה עושה לי כואב בבטן...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין הגיון בלסבול, אבל אני סומכת על רופא הילדים שלנו ולא ממהרת לבטל את שיקול דעתו.
לעבוד על סף כאב זה רק אם מגיעים למסקנה שבאמת יש בעיה של סף כאב. אני חושדת שיש בעיה כזו שכאבי הבטן הם רק חלק ממנה.
לגבי מעי רגיז, זה מצב ספציפי שאפשר לאבחן, ושני רופאים עם התמחות בגסטרו לא אמרו שיש לה, ואמרו לתת לה תזונה עם סיבים. אז אני לא הולכת לנחש שאולי במקרה עדיפה לה תזונת מעי רגיז סתם כך. זה לא נראה לי ניהול סיכונים נכון. זה לא כמו הורדה של מאכל ספציפי.
שיהיה לכם בהצלחה ורפואה שלמה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני רק מספרת שהפסקתי לבת שלי חלבי לתקופה של שבועיים,
וראו שיפור משמעותי.

סיפרתי לרופאת גסטרו, היא אמרה לי לנסות להביא חלבי נטול לקטוז, ניסינו והשיפור עדיין נמשך.

הייתי אח"כ אצל כמה רופאי גסטרו וכולם אמרו לי להמשיך עם זה
וכתבו אי סבילות ללקטוז.

היא בהתחלה היתה מידי פעם "גונבת" לא עשינו עסק, התעלמנו.
היום היא בעצמה אומרת- אני לא רוצה את זה, זה עושה לי כואב בבטן...
לקטוז כבר ניסינו פעם ולא עזר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה