דרוש מידע ילדה רגישה לכאב

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
רק דיוק- רגישות זה לא רפואה אלטרנטיבית והיא יותר מוכחת מלמשל רגישות תחושתית או סף כאב נמוך
אם יש שבועיים שהיא מרגישה טוב, את יכולה לנסות מה עשיתם שונה שעלול לגרום לה להרגיש לא טוב
ולשחק רק עם המאכל הזה.
אני לא חולקת על עצם האפשרות של רגישות למאכלים, אבל כל השיטות האלטרנטיביות לבדוק רגישות הן לגמרי לא מוכחות. זה סתם ניחושים.
השיטה של אלימינציה אחד-אחד לא שווה את התוצאה לדעתי. יש יותר מדי אפשרויות.
אין סיכוי לדעת מה היה שונה בשבועיים שהיא הרגישה יותר טוב. זה משהו שגם ככה לא קבוע ויש יותר מדי משתנים כדי להצליח לבודד.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, האמת היא שאני לא מאמינה בכל "בדיקות הרגישויות" האלטרנטיביות הללו. רק בדברים מוכחים מדעית.
גם אצלינו לא האמינו בדברים לא מוכחים
אבל כילדים היו אצלינו שלושה אחים עם כאבי בטן, ואחרי שהורידו כמה מאכלים (חלבי היה משותף לכולם) לפי האבחון במכשיר של היימליך/שטייף, התחילו לחיות בלי לסבול.
אפילו אם זה לא הוכח מדעית המקסימום זה שבזבזתם 250 ש"ח על אבחון ועוד שבועיים על ניסוי להפחית מאכלים שאולי היא רגישה אליהם.
לא שווה?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
בדקתם כיוון של ריפלוקס?
אני אישית סובלת מכאבי גרון כמעט תמיד ובבדיקה של רופאת אא"ג התברר שזה משילוב של אלרגיה חמורה (לא למזון) וריפלוקס.
חשבנו על ריפלוקס בתקופה שכאבי הגרון הפריעו לה לישון אבל לא הצלחנו לזהות סימנים לזה. היתה אצל רופא אא"ג שגם הוא לא מצא כלום.

דאבל

משתמש מקצוען
אני לא חולקת על עצם האפשרות של רגישות למאכלים, אבל כל השיטות האלטרנטיביות לבדוק רגישות הן לגמרי לא מוכחות. זה סתם ניחושים.
השיטה של אלימינציה אחד-אחד לא שווה את התוצאה לדעתי. יש יותר מדי אפשרויות.
אין סיכוי לדעת מה היה שונה בשבועיים שהיא הרגישה יותר טוב. זה משהו שגם ככה לא קבוע ויש יותר מדי משתנים כדי להצליח לבודד.
את בעצם כותבת שאין אפשרות סבירה לגלות רגישות בצורה קונבנציונלית,
ואת צודקת.
עכשיו האפשרות היא או לפתוח את הראש לשיטות נוספות, או להשאר בחוסר ידיעה.
(מתייחסת לענין הרגישיות, כמובן שיכולות להיות סיבות אחרות רבות לסיפור)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
את בעצם כותבת שאין אפשרות סבירה לגלות רגישות בצורה קונבנציונלית,
ואת צודקת.
עכשיו האפשרות היא או לפתוח את הראש לשיטות נוספות, או להשאר בחוסר ידיעה.
(מתייחסת לענין הרגישיות, כמובן שיכולות להיות סיבות אחרות רבות לסיפור)
אז אני פתחתי את החשיבה לשיטות בלתי קונבנציונאליות, הלכתי לאבחון אצל אחד שמומלץ פה, אמר כמה דברים (חלקם סתרו בדיקות דם) הוכיח שהוא לא יודע ממה מורכבים מאכלים (אה, בקוסקוס יש חיטה? טוב אז לא קוסקוס), הוכיח שלא מבין בכלל את הצורך בתזונה מאוזנת אצל ילדים (אל תתני לו שום פירות. הילד סבל מעצירות מטורפת... שנפתחה לגמרי כששבועיים אכל שזיף ליום).
היה כיף לנסות מה יש לומר.

דאבל

משתמש מקצוען
אז אני פתחתי את החשיבה לשיטות בלתי קונבנציונאליות, הלכתי לאבחון אצל אחד שמומלץ פה, אמר כמה דברים (חלקם סתרו בדיקות דם) הוכיח שהוא לא יודע ממה מורכבים מאכלים (אה, בקוסקוס יש חיטה? טוב אז לא קוסקוס), הוכיח שלא מבין בכלל את הצורך בתזונה מאוזנת אצל ילדים (אל תתני לו שום פירות. הילד סבל מעצירות מטורפת... שנפתחה לגמרי כששבועיים אכל שזיף ליום).
לא אתווכח איתך על המקרה, כי הוא קרה
אבל חולקת על הרעיון והמסקנה.
יש מספיק אנשים שיספרו לך סיפורים הפוכים,
וגם אני, מהיכרות של קרוב משפחה שאם היה שמוע לרופא היה פשוט ממשיך לסבול עד עצם היום הזה

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
והמשכת לרופא גסטרו? כי זה נשמע דלקת אלרגית של הושט, השילוב הזה.
לא.
זו לא אלרגיה למזון, זו אלרגיה לנשאפים שאובחנה עוד כשהייתי ילדה.
עברתי שתי סדרות של חיסונים שלא עזרו וניסיתי עשרות אנטיהיסטמינים שלא עזרו ולמדתי לחיות עם זה.
הריפלוקס הגיע בהפתעה לפני כמה שנים.
תמיד סבלתי מהגרון בגלל האלרגיה אבל זה התחיל להחמיר מאוד בשכיבה ולכן נבדקתי אצל אא"ג.
היא הציעה לי PPI אבל העדפתי להסתדר בלי.
יש לי ילד עם EOE אז אני מבינה בזה טוב מאוד וזה לא נראה לי זה.

דבורי דייטש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
הבת שלי בת 9 גם התלוננה תקופה על כאבי גרון,
רופאת ילדים אמרה שהגרון אפילו לא אדום ואין מה לעשות אפילו משטח,
עד שהגענו לרופא א.א.ג. מומחה
בדק את הגרון
והסביר שמבנה השקדים כולל שקעים גדולים,
ונשאר שם שאריות מזון שמביאות חיידקים, וזה מה שכואב לה,
לנתח את השקדים בכזה גיל לא מומלץ כי זה גיל שהשקדים משתנים עדיין בגדילה,
והציע לקנות לה מי פה לילדים,
בימים הראשונים שטפה כמה פעמים ביום,
לאט לאט זה ירד
ומאז כבר תקופה ששקט ב"ה.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לא.
זו לא אלרגיה למזון, זו אלרגיה לנשאפים שאובחנה עוד כשהייתי ילדה.
עברתי שתי סדרות של חיסונים שלא עזרו וניסיתי עשרות אנטיהיסטמינים שלא עזרו ולמדתי לחיות עם זה.
הריפלוקס הגיע בהפתעה לפני כמה שנים.
תמיד סבלתי מהגרון בגלל האלרגיה אבל זה התחיל להחמיר מאוד בשכיבה ולכן נבדקתי אצל אא"ג.
היא הציעה לי PPI אבל העדפתי להסתדר בלי.
יש לי ילד עם EOE אז אני מבינה בזה טוב מאוד וזה לא נראה לי זה.
את בטוח מבינה בזה יותר ממני, רק מציינת (מה שאולי ידוע לך ממילא) שהתסמינים אצל ילדים ואצל מבוגרים אינם זהים.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה