דרוש מידע ילדה בת 14 שממש קשה לה לחכות 6 שעות בין בשר לחלב- מה עושים?

חני בנני;

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא חושבת שיעזור לקחת ממנה את האחריות, להיפך, לשים עליה המון כובד משקל,
לא של עול, אלא של יכולת, בחירה ותוצאות.
להתעלם זה אומר להשאיר את העול רק עליה...

דפה

משתמש מקצוען
לפעמים אני רואה אותה מבליחה בשקט שוקולד לפני שעברו 6 שעות
או שותה פתאם שוקו, כשאני 'מזכירה' לה שאכלה בשרי לפני פחות מ6 שעות היא מכחישה בתוקף ואומרת שהיא מחשבת תמיד ואכלה לפני יותר מ6 שעות
מה עושים עם זה?
זו תופעה הגיונית?
היא כבר חייבת במצוות, השאלה האם נכון ואיך נכון להתערב?
ניאגרה יקרה, את יכולה להצביע בצורה ברורה על אי יכולת של דחיית סיפוקים החריגה לגילה?
אם כן, היא מתקשה במה שכולנו בקלות (או בקושי) הצלחנו בגיל הרבה יותר צעיר ממנה ולרובנו אין אפילו נסיון,
לכן שיחה/נזיפה/לטיפה/אהבה לא יעזרו במקרה זה.
היא פשוט צריכה עזרה ותיווך בדיוק כמו שילד מתקשה בקריאה צריך מורה פרטית.
שזה אומר טיפול, כי עבודה עצמית זה דבר מאוד קשה לעשות והיא צריכה עזרה.
בכל אופן, אפשר בינתיים לקנות תחליפים פרווה שווים, להחליף בין בשרי לחבי בשעות הארוחה כדי למנוע ממנה התמודדות בשלב זה.
עריכה: והשאלה הכי קריטית מבחינתי: יש לה בעיית קש"ר?

צחית

משתמש מקצוען
לפעמים אני רואה אותה מבליחה בשקט שוקולד לפני שעברו 6 שעות
או שותה פתאם שוקו, כשאני 'מזכירה' לה שאכלה בשרי לפני פחות מ6 שעות היא מכחישה בתוקף ואומרת שהיא מחשבת תמיד ואכלה לפני יותר מ6 שעות
מה עושים עם זה?
זו תופעה הגיונית?
היא כבר חייבת במצוות, השאלה האם נכון ואיך נכון להתערב?
הסבתא שלי ע"ה הייתה אומרת שהיא לימדה את הילדים
לדבר והם לימדו אותה לשתוק
לא יודע אם גם לעניין הזה מסתבר שכן ולהחדיר אידישקייט בבית
לעשות מצוות עם שמחה ולהגיד איזה כיף שאנחנו קשורים 6 שעות לה'
כמובן לא בזמן שראיתם שלא מקפידה על זה/ISPOILER]

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
זה בכלל לא קשור לגיל, מי שלא הורגל בגיל 5 לדחיית סיפוקים עושים לו את זה גם בגיל 14 או בכל גיל אחר, זה ענין של עבודה עצמית קשה מאוד ובגיל זה עדין צריך את העזרה מבחוץ
וחוץ מזה ברגע שזה הופך לכלל בבית, לכל בני הבית, הילדה לא מרגישה שעושים בשבילה משהו מיוחד ומשתפת פעולה עם כולם
אולי הדחיית סיפוקים לא קשור לגיל, אבל הקטע עם המבצע באמת קשור לגיל 5...
גם אם לכל בני הבית יעשו את המבצע הזה, ילדה בגיל הזה תרגיש גדולה יותר, ושלא נאה לה להצטרף...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
יש לי תגובה קצת מעצבנת
אבל- תנסו לצאת מהריבוע
מה אכפת לך שהיא אוכלת לפני שעובר 6 שעות?
את פוחדת שהיא מדרדרת רוחנית?
את מפחדת שזה עלול להתפתח לדברים אחרים?
את מפחדת על העולם הבא שלה?
למה זה קשור אליך?
היא בת מצוה ואחראית למעשיה
היא יודעת מה מותר ומה אסור
אז מכאן ואילך- זה עסק שלה ורק שלה.
לא להסתכל. לא להגיב. לא להתעסק עם זה בכלל.
אם יצוצו עוד דברים אחרים מטרידים- זה ענין אחר
אבל בשלב הזה- רק לשחרר ולזכור שזה ענין שלה עם ה'
זה כמו שתגידי להורים (להבדיל, ברור שזה לא אותה עוצמה אבל אותו רעיון) שהילד שלהם יורד מהדרך, מה אכפת לכם?! תעזבו אותו!
ברור שזה עניין שלה עם ה' אבל למה שההורים לא יעזרו, אם יש אפשרות כזו?!

מגדת עתידות

משתמש פעיל
זה כמו שתגידי להורים (להבדיל, ברור שזה לא אותה עוצמה אבל אותו רעיון) שהילד שלהם יורד מהדרך, מה אכפת לכם?! תעזבו אותו!

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
האמת שלא התכוונתי לזה בכלל. @כוכב103 כתבה שזה העולם הבא של הילדה ולא קשור להורים ומה אכפת להם.
אז הראיתי שזה כן אכפת ושאי אפשר להתעלם מזה.
אבל ממש לא התכוונתי שהיא יורדת מהדרך, אלא להראות עד כמה ולמה זה אכפת.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי תגובה קצת מעצבנת
אבל- תנסו לצאת מהריבוע
מה אכפת לך שהיא אוכלת לפני שעובר 6 שעות?
את פוחדת שהיא מדרדרת רוחנית?
את מפחדת שזה עלול להתפתח לדברים אחרים?
את מפחדת על העולם הבא שלה?
למה זה קשור אליך?
היא בת מצוה ואחראית למעשיה
היא יודעת מה מותר ומה אסור
אז מכאן ואילך- זה עסק שלה ורק שלה.
לא להסתכל. לא להגיב. לא להתעסק עם זה בכלל.
אבל בשלב הזה- רק לשחרר ולזכור שזה ענין שלה עם ה'
אולי תסבירו (בהשקפה תורנית/יהודית)מה כן התפקיד של הורים בחינוך הילדים חוץ מ"לשחרר"
בכל אופן הקדוש ברוך הוא שם אותנו בתפקיד כנראה שהוא רוצה מאתנו משהו!

שלא יובן לא נכון אני לא בעד ללחוץ ולהלחיץ, לתפוס על חם, וכדו' אבל מכאן ועד התגובות המתנערות מכל שמץ של אחריות הורים מינימאלית, היכן ה"ושננתם לבניך" ? (אפילו בין שני אנשים זרים יש דין של ערבות שצריך למנוע מאדם לעבור עברה)

שוש מ

משתמש צעיר
שווה לכם לשאול את זה בחדר מורים ולקבל תשובות טובות מאנשי מקצוע עם נסיון בתחום ולא סתם מכל אחד, בכלל לא בטוח ששווה ככה להתעלם מזה ...................

להסכים

משתמש פעיל
אולי תסבירו (בהשקפה תורנית/יהודית)מה כן התפקיד של הורים בחינוך הילדים חוץ מ"לשחרר"
בכל אופן הקדוש ברוך הוא שם אותנו בתפקיד כנראה שהוא רוצה מאתנו משהו!

שלא יובן לא נכון אני לא בעד ללחוץ ולהלחיץ, לתפוס על חם, וכדו' אבל מכאן ועד התגובות המתנערות מכל שמץ של אחריות הורים מינימאלית, היכן ה"ושננתם לבניך" ? (אפילו בין שני אנשים זרים יש דין של ערבות שצריך למנוע מאדם לעבור עברה)
התפקיד זה לאהוב ובמידה שהצליחו בזה אפשר לעבור לשלב ההנחיות, הלימוד, וההוראות.

רובינו מקדימים 'חינוך' לקרבה, והתורה נופלת על אוזניים ערלות. עצוב.

h.m Automation

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אוטומציה עסקית
עימוד ספרים
במחילה מכל המגיבים שצריך לעזוב אותה וזה ענין שלה
אם הבת שלכם בגיל 14 הייתה אוהבת לרוץ לכביש סואן גם הייתם עוזבים אותה ואומרים שזה עניין שלה?
מה זה קשור בכלל?
אפשר וצריך להעיר ולהאיר בעדינות ובנועם, לעשות על זה מבצע, לדבר ולחבק
וכמובן לדאוג לתחליפים טובים, וכן, קצת להעלים את החלבי הטוב והמושך
וכמובן, רק תפילות

k1234

משתמש פעיל
יש לי רק הערה קטנה
יש לי אחות שגם הייתה לה בדיוק את הבעיה המתוארת כנראה היה קשה לה לחכות או משהו כזה אז ממש לקראת הסוך ככה מארבע וחצי שעות ואילך היא הייתה מבליחה לפעמים חלבי
אף אחד לא מאר לה על זה מילה
למרות שלפעמים ההורים שלי ראו את זה
ומדובר באמת באותו אזור גיל
והילדה גדלה קצת עוד שנה שנתיים איפשהוא באמצע הסמינר ולאט לאט שמתי לב שתור אחות שזה נעלם פשוט
תפסה רצינות גדלה והתבגרה יש דברים שהזמן עושה את שלו

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בשביל זה יש חלב סויה, גם מבוגרים ובעלי יכולת לדחיית סיפוקים לפעמים רוצים נסקפה שעה אחרי ארוחה בשרית.
תדאגי שיהיה חלב סויה קבוע במקרר, ואפשר גם שוקולד פרווה/מעדנים.
ועל הדרך פתחתי לי בעיה גדולה. הילדים שלי אוהבים פנקיקים לארוחת ערב ולא מוכנים לאכול בשרי בצהריים. אז פנקייקים על בסיס חלב סויה הרבה יותר טעימים מחלב רגיל... תנסו.
פשוט לחשוב שיש ילד רגיש לגלוטן למשך 6 שעות אחרי הבשרי ולהתארגן בהתאם.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
בחינוך יש לשים לב מתוך מה אנחנו פועלים
האם מתוך הטובה של עצמנו או מתוך הטובה של הילד?

הטובה של עצמנו היא שהילד ילך בדרך הטובה:
לפי התורה
לפי המסורת
וגם טובתו של הילד כנ"ל

אם ככה - האם האחריות שלנו לגרום לילדים לבחור?
לעניות דעתי החובה של ההורים היא לתת לילדים כלים (חינוך נכון, מוסר חביב פה ושם, ידיעה מה טוב ומה פחות, ובעיקר הרבה ביטחון עצמי שזה להמנע מביקורת ואם יש מקום לביקורת אז לעטוף בהערכה כנה ובהבנה, ובעיקר לקבל אותו כמו שהוא, מתוך הבנה שהוא אדם עם רצונות נפרדים)
כל הנ"ל נשמע מאוד יפה על הכתב רק שזו עבודה ותהליך שמאתגר וצריך סבלנות, בעיקר בזמנים בהם הם ממש מותחים את הגבולות למקומות שלא היינו מוכנים להסכים להם.

אגב, למקרה הזה (לא למדתי חינוך.. רק מהרצאות שאני שומעת פה ושם ומנסיון חיים כך שלא כל כל המלצה תתאים לכל בית כמובן) אני הייתי חושבת שצריך לומר לה שהיא בסדר, וגם אם היא טועה או שוכחת זה בסדר כי כולנו בני אדם וגם ההורים טועים, (ואפילו הצדיקים הגדולים כמו משה רבינו שהיכה בסלע במקום לדבר איתו וכו') רק שתשתדל להיות מודעת ולשים לב ואם יש לה בעיה שתשתף אותך, את נמצאת כאן בשבילה ואוהבת אותה ומעריכה אותה ומבינה שכל אדם יש לו את הקשיים שלו, והעיקר זה הרצון וההשתדלות להיות בסדר.
אגב, זה נכון לומר את זה גם לעצמנו.
וכמובן שהכי טוב להזכיר גם לעצמנו את העובדה שמצוות התורה הן לטובתנו ושבמקרה הצורך שואלים רב אם אפשר להתיר כשצריך, ושהשמחה שלנו קודמת להרבה דברים ושה' רוצה שנהיה שמחים. הוא אבא שלנו ורוצה שיהיה לנו טוב. ומצוות שאינן מדאורייתא הן גם חשובות כי חז"ל הביאו לנו כלים יקרים מפז, והסבלנות היא אוצר והיא בונה אותנו ומכינה אותנו להצלחה, כי כל דבר בחיים מצריך סבלנות. (הסבלנות שלי מתורגמת אומנם לפעמים לגערות, צעקות וכו' כולנו בני אדם מה לעשות)...

שווה באמת לבוא מתוך גישה של הבנה וקבלה, שזו עבודה אישית שלנו עם עצמנו (עבודה קשה! כל אחד והנסיונות שלו...)
דרך אגב, כתבתי את התגובה הזו בערך שעה (!) עם המון מחיקות, כך שהושקעה בה הרבה חשיבה. מקווה שהדברים באמת לתועלת, לי הם עזרו בכל אופן (:

saryk

משתמש מקצוען
בשביל זה יש חלב סויה, גם מבוגרים ובעלי יכולת לדחיית סיפוקים לפעמים רוצים נסקפה שעה אחרי ארוחה בשרית.
תדאגי שיהיה חלב סויה קבוע במקרר, ואפשר גם שוקולד פרווה/מעדנים.
ועל הדרך פתחתי לי בעיה גדולה. הילדים שלי אוהבים פנקיקים לארוחת ערב ולא מוכנים לאכול בשרי בצהריים. אז פנקייקים על בסיס חלב סויה הרבה יותר טעימים מחלב רגיל... תנסו.
פשוט לחשוב שיש ילד רגיש לגלוטן למשך 6 שעות אחרי הבשרי ולהתארגן בהתאם.
אני מחליפה קבוע במים, גם יוצא מעולה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה