דרוש מידע ילדה בת 14 שממש קשה לה לחכות 6 שעות בין בשר לחלב- מה עושים?

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם הנער לא יודע את ההלכה, צריך לשנן לו. ברגע שהוא יודע - אז זו אחריות שלו. אם הוא שכח לדעתך, אז אפשר להזכיר לו, לוודא שהוא אכן מכיר את ההלכה, לא יותר מזה.
לא הרחבתי בתגובתי הראשונה מה כן צריך לעשות, רק העליתי את זה בצורת שאלה.
אבל לדעתי הלא מחייבת אחריות של הורים היא הרבה יותר רחבה! כלומר צריך לדאוג למעטפת בריאה (חיבור אהבה סיפוק וכו')ואח"כ ללמד ולשנן ולחנך ללא הרף! ולהשקיע בזה את כל המחשבה והאנרגיות (כמובן שברוח טובה)ולא לברוח מאחריות...

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ולגבי אנשים זרים, גם שם את יכולה להעיר פעם אחת, לא לשבת להם על הראש.
אני לא כותב הלכה למעשה ולא שאלתי רב מבחינה פרקטית
רק מביא גמרא מפורשת שסותרת קצת את הנורמות של זמנינו.

ערכין · טז ב
"מנין לרואה בחבירו דבר מגונה שחייב להוכיחו שנאמר (ויקרא יט, יז) הוכח תוכיח, הוכיחו ולא קבל מנין שיחזור ויוכיחנו? תלמוד לומר תוכיח מכל מקום! יכול אפי' משתנים פניו ת"ל לא תשא עליו חטא!"
ובהמשך העמוד,
"עד היכן תוכחה? רב אמר עד הכאה! ושמואל אמר עד קללה! ורבי יוחנן אמר עד נזיפה! כתנאי רבי אליעזר אומר עד הכאה רבי יהושע אומר עד קללה בן עזאי אומר עד נזיפה אמר רב נחמן בר יצחק ושלשתן מקרא אחד דרשו {שמואל א ב } ויחר אף שאול ביהונתן ויאמר לו בן נעות המרדות וכתיב {שמואל א ב } ויטל שאול את החנית עליו להכותו"

h.m Automation

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אוטומציה עסקית
עימוד ספרים

מאן-דהיא

משתמש צעיר
ייתכן שהילדה התוודעה לכך שיש בהלכה זו שיטות רבות המקלות יותר מהנהוג בביתה, ומתפתה להקל בהרגשה שיש לה על מי לסמוך. היא רק מגמגמת מול הוריה כי היא מבינה שלא מחליפים דעה בבית, אך מצידה אינה מרגישה חוטאת כל כך.
אפשרות.

שולי איטח

משתמש מקצוען
המשפט הראשון שעלה לי תבדקי קש"ר

אבל במחשבה שניה אם הכל חלק ונוסע בבית בסמינר ובחברה אל תבדקי גם אם יש אין צורך לטפל

וסליחה מכל התגובות כאן רובן המכריע כנראה מכאילו שלא היו הורים לילדים בגיל הזה, או שלידיהם שיות תמימות

להערכתי זה נפוץ יותר ממה שנראה לנו רק שהרבה הורים כנראה לא רואים באמת(לא כמו ההמלצות שכנראה נכונות להתעלם)

על אותו משקל יש לכם מושג כמה ילדות בנות 14 לא ממש שומרות על ההכשרים שההורים מקפידים
מבחינת הילדה כמו שלכול הכשר שבבית לא סומכים אבל יש לה הרבה חברות שכן-זה הגיוני
אז גם לחכות פחות שעות במיוחד אם יש משהוא שהיא מכריה שיש מנהג כזה ז-מבחינתה אותו דבר

לא מייעצת , כן אומרת להתיעץ ספציפית עם נחת הורים/מדריכת הורים לגיל ההתבגרות(לא לגיל קטן)

אבל לא לעשות בכלל עניין

ניאגרה

משתמש פעיל
טוב אז אני משתפת אתכם במה שהחלטתי לעשות---
הלכתי איתה היום ליום כייף, קניות ואז הלכנו לאכול, היתה אוירה מעולה
ואז חזרנו ברגל הביתה ונפתחה בינינו שיחה
אכשהו כיוונתי את השיחה לשם ואמרתי לה שתדע שאני ממש גאה להיות אמא שלה, שהיא עושה לנו הרבה נחת
והיא באמת ילדה מקסימה
ואז אמרתי לה שהרבה פעמים בגיל הזה יש קושי של התגברות, בהרבה תחומים, גם לי היה בגיל הזה את הקושי הזה (בכלל לא הזכרתי את הנושא הזה ספציפית) ואמרתי לה שדוקא אם מצליחים להתגבר עכשיו אז קודם כל זה ממש מחשל לחיים, נהיים אנשים חזקים יותר וזה גם גורם לזה שדברים הופכים להיות קלים הרבה יותר
סיפרתי לה על חויה אישית שלי של משהו שהיה לי מאד קשה שפשוט כל פעם שנתקלתי בו אמרתי- היום אני מתגברת קצת, יום אחר כך- התגברות קצת יותר משמעותית וכן הלאה עד שבשלב מסוים בכלל לא הרגשתי שיש לי על מה להתגבר
אמרתי לה שחשוב שתדע שגם אם היא נופלת זה בסדר, ה' אוהב אותה בכל מצב וגם אנחנו, לא משנה מה
ואנחנו כאן בשבילה אם היא מרגישה צורך לשתף או להתייעץ
זהו, משם עברנו לדבר על עוד דברים והיה ממש כייף איתה
ואחרי שהיא יצאה מהמקלחת כשחזרנו היא אמרה לי- תודה שאת ככה מבינה אותי, זה גורם לי לרצות לעשות לך נחת
ממש התרגשתי, ואני ממש מרגישה שנגעתי בנקודה בלי בכלל שהזכרתי את הנושא
תודה לכולכם, אתם ההשראה שלי לעשות את הצעד הזה

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
אולי עדיף לשאול רב ולנסות להתיר לה (אחרי התרת נדרים) לאכול בשעה השישית?
עדיף שתדע שהיא אוכלת מתוך היתר ולא שתרגיש פושעת עם עצמה בכל פעם מחדש. (מה שיכול לגרום בהמשך לעוד הרבה נזקים)
ואז זה ירד לחמש שעות
זה נחית חד דרגא.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש לה הפרעת קשב?
שמעתי שזה קורה לעיתים לא רחוקות עם ילדי קש"ר.

• תודה
Reactions: y&m

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא קראתי את התגובות כאן תדברי איתה בארבע עיניים ותגידי לה כך: את ילדה גדולה ראיתי שקשה לך ומהיום אני לא מתערבת לך בכלל תעשי מה שאת רוצה האריות עלייך בלבד ותספרי לה איזה עוון זה וכו' ואחר כך באופן קיצוני להתעלם לגמרי גם אם את רואה ולא להעיר בכלל !!! הרעיון הוא שכאשר אנו כהורים לוקחים אחריות אז כביכול הילד זורק את האחריות מעליו לכן אל תקחו את האחריות אלא תזרקו אותה עליה בלבד! איך? כמו שפרטתי בהנ''ל להתעלם.
ולהדגיש שזה בעיה שלה.

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא קראתי את התגובות כאן תדברי איתה בארבע עיניים ותגידי לה כך: את ילדה גדולה ראיתי שקשה לך ומהיום אני לא מתערבת לך בכלל תעשי מה שאת רוצה האריות עלייך בלבד ותספרי לה איזה עוון זה וכו' ואחר כך באופן קיצוני להתעלם לגמרי גם אם את רואה ולא להעיר בכלל !!! הרעיון הוא שכאשר אנו כהורים לוקחים אחריות אז כביכול הילד זורק את האחריות מעליו לכן אל תקחו את האחריות אלא תזרקו אותה עליה בלבד! איך? כמו שפרטתי בהנ''ל להתעלם.
ולהדגיש שזה בעיה שלה.
קצת...מאוחר מידי?...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
טוב אז אני משתפת אתכם במה שהחלטתי לעשות---
הלכתי איתה היום ליום כייף, קניות ואז הלכנו לאכול, היתה אוירה מעולה
ואז חזרנו ברגל הביתה ונפתחה בינינו שיחה
אכשהו כיוונתי את השיחה לשם ואמרתי לה שתדע שאני ממש גאה להיות אמא שלה, שהיא עושה לנו הרבה נחת
והיא באמת ילדה מקסימה
ואז אמרתי לה שהרבה פעמים בגיל הזה יש קושי של התגברות, בהרבה תחומים, גם לי היה בגיל הזה את הקושי הזה (בכלל לא הזכרתי את הנושא הזה ספציפית) ואמרתי לה שדוקא אם מצליחים להתגבר עכשיו אז קודם כל זה ממש מחשל לחיים, נהיים אנשים חזקים יותר וזה גם גורם לזה שדברים הופכים להיות קלים הרבה יותר
סיפרתי לה על חויה אישית שלי של משהו שהיה לי מאד קשה שפשוט כל פעם שנתקלתי בו אמרתי- היום אני מתגברת קצת, יום אחר כך- התגברות קצת יותר משמעותית וכן הלאה עד שבשלב מסוים בכלל לא הרגשתי שיש לי על מה להתגבר
אמרתי לה שחשוב שתדע שגם אם היא נופלת זה בסדר, ה' אוהב אותה בכל מצב וגם אנחנו, לא משנה מה
ואנחנו כאן בשבילה אם היא מרגישה צורך לשתף או להתייעץ
זהו, משם עברנו לדבר על עוד דברים והיה ממש כייף איתה
ואחרי שהיא יצאה מהמקלחת כשחזרנו היא אמרה לי- תודה שאת ככה מבינה אותי, זה גורם לי לרצות לעשות לך נחת
ממש התרגשתי, ואני ממש מרגישה שנגעתי בנקודה בלי בכלל שהזכרתי את הנושא
תודה לכולכם, אתם ההשראה שלי לעשות את הצעד הזה

אני הייתי הולכת על כיוון של הגברת מודעות עצמית.
אצלינו בבית כשנגמרת ארוחה בשרית מודיעים בקול לכולם מתי יהיה אפשר לאכול חלבי.
ויותר מזה לא הייתי אומרת דבר . מאמינה שעם הזמן תתחזק ותצליח לעמוד בדחית הסיפוק.
בלי קשר מחמיאה לה באופן ממוקד על כל פעם שרואה אצלה התגברות ודחית סיפוקים בכל תחום שהוא.

יצמח פורקניא

משתמש צעיר
לא קראתי את הכל
רק שתדעו שאם אתם אשכנזים מעיקר הדין זה אפילו לא עבירה ואפילו בבשר!!!
רק בשביל הפרופורציה.....
מהיכן אתה לוקח את זה???
רק הרמ"א כותב שצריך לחכות שעה
והמהרש"ל חולק עליו וסובר כמו המחבר שפוסק שצריך לחכות שש שעות
וכך פוסקים כל הפוסקים ה"אשכנזים" הש"ך והט"ז שכותבים שאסור להקל בשום אופן
ומקילים רק לצורך חולי
אז ככה מאיפה אתה לוקח את זה שזה לא איסור
אולי תכתוב שבכלל לחכות בין בשר לחלב
זה אינו עבירה זה רק חומרא דרבנן.......
בשביל הפרופורציה -
מאד החמירו על זה כמו שכתוב בזוהר הק' - שמביא הבית יוסף - דברים מבהילים ע"ז

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה