דרוש מידע ילדה בת 14 שממש קשה לה לחכות 6 שעות בין בשר לחלב- מה עושים?

S

משתמש פעיל
מהיכן אתה לוקח את זה???
רק הרמ"א כותב שצריך לחכות שעה
והמהרש"ל חולק עליו וסובר כמו המחבר שפוסק שצריך לחכות שש שעות
וכך פוסקים כל הפוסקים ה"אשכנזים" הש"ך והט"ז שכותבים שאסור להקל בשום אופן
ומקילים רק לצורך חולי
אז ככה מאיפה אתה לוקח את זה שזה לא איסור
אולי תכתוב שבכלל לחכות בין בשר לחלב
זה אינו עבירה זה רק חומרא דרבנן.......
בשביל הפרופורציה -
מאד החמירו על זה כמו שכתוב בזוהר הק' - שמביא הבית יוסף - דברים מבהילים ע"ז
זה דעת הגר"א, כמדומה (אבל לא פוסקים כך)

איציק010

משתמש פעיל
אפשר לפתוח את הנושא בשולחן שבת, אולי להתחיל עם סיפור שקשור לנושא כשרות וכדו', וכך לפתוח כביכול 'דיון' בענין, ותוך כדי כך להבהיר באופן ברור ולומר: 'אבל ההלכה היא - שצריך להמתין 6 שעות וכך נוהגים במשפחתנו/קהלתנו' - באופן שיחודד לכולם מה הדין בענין זה, והיא לא תפגע,
אפשר להרחיב בענין שאסור לסטות מההלכה כמלא נימה בלי הוראה ברורה מרב פוסק,
ועכשיו בחודש אלול זה הזמן לכל אחד להתחזק וכו' וכו'.

בהצלחה רבה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אפשר לפתוח את הנושא בשולחן שבת, אולי להתחיל עם סיפור שקשור לנושא כשרות וכדו', וכך לפתוח כביכול 'דיון' בענין, ותוך כדי כך להבהיר באופן ברור ולומר: 'אבל ההלכה היא - שצריך להמתין 6 שעות וכך נוהגים במשפחתנו/קהלתנו' - באופן שיחודד לכולם מה הדין בענין זה, והיא לא תפגע,
אפשר להרחיב בענין שאסור לסטות מההלכה כמלא נימה בלי הוראה ברורה מרב פוסק,
ועכשיו בחודש אלול זה הזמן לכל אחד להתחזק וכו' וכו'.

בהצלחה רבה
השאלה אם הבעיה זה שהיא לא יודעת את ההלכה או שזה משהו אחר שמקשה
אם היא יודעת אז רק יכול להקשות

איציק010

משתמש פעיל
אם לא רואים אצלה בדברים אחרים את הבעיה של דחיית סיפוקים, לא צריך לחשוד דווקא בנקודה של הפרדת בשר לחלב,
יתכן ושמעה מ'חברה טובה - מבית טוב' שזה לא דווקא 6 שעות, ואבא/סבא/הרב שלהם אמר שמספיק פחות שעות וכדו', כדאי לדבר על הנושא כדלעיל,
ואם היא ממשיכה בזה, אפשר בהזדמנות לשאול אותה ובעדינות, אם היא לא יודעת את ההלכה בענין,

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא יודעת למה אבל אני מפחדת להפסיק כדי שלא יהפך להרגל
אני טועה?
לא!
הוכח תוכיח את עמיתך ולא תשא עליו חטא.
אפילו מאה פעמים!
להזכיר בנחת ולהמשיך הלאה כאילו לא קרה כלום, לא לפתוח דיון
בסוף זה יחלחל

הרבה נחת

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש לי רק הערה קטנה
יש לי אחות שגם הייתה לה בדיוק את הבעיה המתוארת כנראה היה קשה לה לחכות או משהו כזה אז ממש לקראת הסוך ככה מארבע וחצי שעות ואילך היא הייתה מבליחה לפעמים חלבי
אף אחד לא מאר לה על זה מילה
למרות שלפעמים ההורים שלי ראו את זה
ומדובר באמת באותו אזור גיל
והילדה גדלה קצת עוד שנה שנתיים איפשהוא באמצע הסמינר ולאט לאט שמתי לב שתור אחות שזה נעלם פשוט
תפסה רצינות גדלה והתבגרה יש דברים שהזמן עושה את שלו
ובינתיים היא עברה לא מעט עבירות בגיל שהיא מחוייבת במצוות
האוכל חלב בטרם עברו שש שעות עובר על תקנת הפוסקים, ועל נדר, ואל "אל תטוש תורת אמך"
ומי יכול להכריע אם לא נאמר גם בזה שזה מטמטם את הנפש

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפעמים אני רואה אותה מבליחה בשקט שוקולד לפני שעברו 6 שעות
אני לא עברתי על כל ההודעות ואולי כבר ציינו את זה

אבל הדוגמאות שאת נותנת הם שוקו ושוקולד
שוקולד זה מאכל עם הרבה סוכר שיש שמתמכרים אליו ספציפית.
תשימי לב אם היא מתקשה לוותר גם על מעדן וניל או על עוגיות ריבת חלב

אם הבעיה היא אכן עם שוקולד (ומהיכרות אישית עם מקרה כזה- מממששש אבל ממש קשה להם להתגבר)
אז הייתי מתייעצת עם מישהו שמבין בתזונה איך לעזור לה להיגמל מהצורך הזה.

עוד משהו שיכול לעזור זה אם יהיו תחליפים במקרר כמו תמרים, אבטיח או שתיה מתוקה-
יכול מאוד להיות שאחרי כמה ימים שתתרגל לוותר על החלבי כבר יהיה לה קל יותר לחכות.

אבל הכי חשוב- תזכרי שהבת שלך ילדה נהדרת והרבה מאוד ילדים טובים ומצוינים עוברים התמודדויות בנושאים ספציפיים שפחות נפוצים, זה לא אומר שהם פחות טובים
אלו ילדים יקרים ובעז"ה תראי ממנה הרבה אושר ונחת!!

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא קראתי את הכל
רק שתדעו שאם אתם אשכנזים מעיקר הדין זה אפילו לא עבירה ואפילו בבשר!!!
רק בשביל הפרופורציה.....
קשה להאמין כי הבחורה ליבנה את "הסוגיא" עד שיצא לה להלכה שמותר......;)

אלא כמו שכתבו כאן ענין של דחיית סיפוקים.
ומי שנחשל בזה, מדליק נורה אדומה לגבי שאר דברים קצת יותר חמורים.... וד,ל

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
נקודה חשובה לכל הקוראים:

כל מי שנכנס לאשכול ראוי לו לדעת כי הפורום פתוח חופשי לכל המי ומי, ובין המגיבים והמלייקים יכולים להימצא כאלה ששמירת המצוות לא הדוק אצלם בלשון המעטה, ו/או בכלל אנשים שלא לוקחים "אחריות" על המילה שלהם שממילא לא מסגירה את זהותם. . .
על כן קחו את כל התגובות בעירבון מוגבל, וכמן כן אל תסתנוורו מן תשובות משופעות בלייקים ככל שיהיו... ובפרט בדברים הנוגעים לבית היהודי ולדיני תורה שעליהם מופקדים רבנים יושבי על מדין, ולהם הישועה.

ג'יחניק

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ומי שנחשל בזה, מדליק נורה אדומה לגבי שאר דברים קצת יותר חמורים.... וד,ל
(נכשל)
אבל היא ילדה קטנה!!!!! (טיפש עשרה)
מה הקשר נכשל? גם במזיד אם לא יחנכו אותה היא תעשה, היא עוד לא יראת שמים
בשביל זה יש הורים לחנך וודאי לא בצורה שאתה כותב......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה