דרוש מידע ילדה בת 14 שממש קשה לה לחכות 6 שעות בין בשר לחלב- מה עושים?

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא יודעת אם זה יעזור, אולי כדאי להכניס בבית לימוד הלכות ובין לבין גם הלכות בשר בחלב.
(לא להתחיל מזה. אם כבר, להתחיל במשהו שהיא מצוינת בו.)
אני יודעת שהיא מכירה את ההלכות, אבל קריאה מספר יותר מרתיעה.

ואולי בינתיים כדי להקל עליה עד שתמצאו פתרון
שהיא תאכל את הארוחה הבשרית בערב ולא בצהריים
א"א לגרום לה להיות שונה מהמשפחה ברגע שהיא מכחישה.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
@רחשי הלב אחרי שהגדרת את הבעיה ברור לי לגמרי שיש לה קושי גדול בדחיית סיפוקים
קשה לה מאד להוריד מהיד ספר שתחילה לקרא, או להפסיק שיחת טלפון מעניינת עם חברה גם כשברור שהיא תוכל להמשיך אח"כ
חשבתי עד עכשיו שאו תופעות לגיטימיות של הגיל אבל עכשיו הכל מצטרף לי
עד שתתייעצו עם איש או אשת חינוך, לדעתי כדאי למצוא מתחת לבלטות את ההזדמנויות שבהם היא מצליחה לדחות סיפוקים (ולא משנה באיזה עניין) או אפילו אתם מדמיינים שהיא עשתה את זה, ולעודד אותה מאוד. בגישה חיובית.
הרבה נחת!

שולחן וכיסא

משתמש פעיל
אולי עדיף לשאול רב ולנסות להתיר לה (אחרי התרת נדרים) לאכול בשעה השישית?
עדיף שתדע שהיא אוכלת מתוך היתר ולא שתרגיש פושעת עם עצמה בכל פעם מחדש. (מה שיכול לגרום בהמשך לעוד הרבה נזקים)
אבל זה בעצם אומר לה- את בבעיה את לא ילדה רגילה ונורמלית שיודעת שהיא צריכה לשמור 6 שעות ושומרת,
את פשוט לא מצליחה ואת בבעיה לכן נתנו לך היתר, זו הרגשה מאוד לא נעימה לדעת שהיא שונה מכולם

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
היא בת 14 היא גדולה ומבינה
שבי איתה תידברי איתה
כמה זה מפריע לך
שלא מתאים לה לאופי שלה למידות שלה
תצייני בפניה את הדברים הטובים שלה
הנה אנחנו לפני שנה חדשה
בואי נקבל על עצמנו
תתייחסי על הקשיים שלה
הרבה תפילה. ובהצלחה

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל זה בעצם אומר לה- את בבעיה את לא ילדה רגילה ונורמלית שיודעת שהיא צריכה לשמור 6 שעות ושומרת,
את פשוט לא מצליחה ואת בבעיה לכן נתנו לך היתר, זו הרגשה מאוד לא נעימה לדעת שהיא שונה מכולם
אני גם לא יודעת עד כמה זה הרגל טוב למצוא היתרים.
אולי אני טועה.
בהצלחה והמון תפילות.

שולחן וכיסא

משתמש פעיל
לא יודעת למה אבל אני מפחדת להפסיק כדי שלא יהפך להרגל
אני טועה?
זה יכול להיהפך להרגל אבל ברור שכל פעם שהיא תעשה את זה היא תרגיש רע עם עצמה
ויבוא יום והיא תבין שהיא צריכה להפסיק עם זה... זה קורה בגילאים טיפונת יותר מאוחרים..

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
היא לא מבקשת להימנע מארוחה בשרית? יש כאלה שבאמת מאוד צריכים את החלבי, אבל נמנעים בגלל זה מבשרי.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
זה לבוא ולומר לה זה נורמלי מאוד שקשה לך, יש דעה שמקילה ואם מאוד מאוד קשה לך אנחנו מעדיפים שתעשי את זה בהיתר ולא באיסור.
ילדים שמתרגלים לעשות דברים שהם יודעים שהם אסורים, ורואים שלא קורה להם כלום מיזה יכולים אח"כ להרשות לעצמם דברים הרבה יותר חמורים.

מעדיפה לא לתת דוגמאות כדי לא להסיט את הנושא, אבל זו דעת יועצים ומדריכי הורים רבים ובפרט בגיל ההתבגרות וד"ל

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איך היא מתמודדת עם צום?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לשחרר! לשחרר! לשחרר!
תורידו ממנה עין מה היא עושה
היא הגיעה לגיל(כבר שנתיים!) שהמצוות זה ענין שלה עם אלוקיה ולא של ההורים.
זה טבעי שאתם רוצים לראות אותה הולכת בדרך שאתם רוצים אבל בכדי שהיא תהיה שם היא חייבת להרגיש שזה בחירה שלה ולא כפיה.
לא השתלטות וניהול.
עושה רושם שהזליגות הקטנות שלה האלה הן חיפוש שטחים ששם היא פורצת גבולות ועושה מה שנח לה, וזה שהיא מתכחשת זה רק מוכיח. היא מודעת שזה לא בסדר אבל לא יכולה לעמוד בפיתוי גם של השוקולד או מה שלא יהיה, וגם לעצם הענין דבר שיכולה כביכול 'לנצח' בו ולעשות מה שהיא רוצה.

ברגע שהיא מקבלת פידבק שלילי היא בעצם מנוצחת והשלב הבא זה רק להתחכם יותר ואיך להצליח לגרום לכם לא לדעת על זה. ובתקוה שלא יגיע לדברים חמורים יותר כמו שאמרה @טחינה גולמית

תעלימו עין ממה שהיא עושה ויותר מזה תנו לה לבחור את ההחלטות שלה לבד. כי בסופו של דבר החינוך הטוב שלה זה לא רק בשבילכם אלא בשביל האמת, בשביל עצמה ובשביל הקב"ה ואם היא לא תקבל את החוויה שיש דברים שזה ענינה גם אם לא רואים אז היא בבעיה.
אם התקשורת תישאר ברמה כזו של מי החזק יותר אז רק ישאר מאבקי כוחות ולא חינוך ובדור שלנו הילדים מנצחים בעיקר:cautious:

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני חושבת שהיא ילדה גדולה והיא צריכה לקבל תחושה כזו.
להבין שיש לה אחריות.
זה לא סותר שאבאמא מחליטים בבית והילדים חייבים כל עוד הם בבית לנהוג כמותם בענייני הלכה.
אבל ממקום של 'אלה החיים שלך, היצר הרע שלך, הניסיון שד' בחר במיוחד עבורך, באהבה גדולה,
את רוצה להצליח? בואי נדבר על זה, נחשוב יחד איך מתמודדים הייטב, אולי ננסה לדאוג בבית למשהו שאת ממש אוהבת והוא פרווה ונשמור אותו לזמנים של הקושי'
סוג רעיונות שמעלים יחד, בשיח פתוח,
יש סיכוי?

חדזי

משתמש מקצוען
אז אני אגלה לכם שגם לבעלי ההולנדי ששמר עד לפני כמה שנים שעה בין בשר לחלב קשה לשמור 6 שעות ...
ואבא שלי הייקה שאצליהם שומרים 3 שעות תמיד אמר לנו לשמור בלי נדר 6 שעות... יש מחלוקת בין ההלכות ויש כאלו ששומרים 5 שעות ודקה.אז אולי אפשר להירגע כי יתכן שזה לא בעיה הלכתית(א אם כן זה כבר הפך לנדר ולכן כדאי תמיד לומר בל"נ על כאלו דברים... זה בסוגרים) בשביל זה יש רבנים הולכים לרב אולי יתיר לה ... ואפשר לקנות לה שוקולד מריר טוב וחלב סויה אם ממש קשה לה . ולילדים בגיל הזה קשה הרבה דברים... למשל הבת שלי לא מצליחה להתאפק ואוכלת לפעמים לפני קידוש(אמנם בת 10 אבל היום אין הבדל ... טיפשעשרה מתחיל בגיל 2...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לג

א רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה:ב הוֹדוּ לַיהוָה בְּכִנּוֹר בְּנֵבֶל עָשׂוֹר זַמְּרוּ לוֹ:ג שִׁירוּ לוֹ שִׁיר חָדָשׁ הֵיטִיבוּ נַגֵּן בִּתְרוּעָה:ד כִּי יָשָׁר דְּבַר יְהוָה וְכָל מַעֲשֵׂהוּ בֶּאֱמוּנָה:ה אֹהֵב צְדָקָה וּמִשְׁפָּט חֶסֶד יְהוָה מָלְאָה הָאָרֶץ:ו בִּדְבַר יְהוָה שָׁמַיִם נַעֲשׂוּ וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם:ז כֹּנֵס כַּנֵּד מֵי הַיָּם נֹתֵן בְּאֹצָרוֹת תְּהוֹמוֹת:ח יִירְאוּ מֵיְהוָה כָּל הָאָרֶץ מִמֶּנּוּ יָגוּרוּ כָּל יֹשְׁבֵי תֵבֵל:ט כִּי הוּא אָמַר וַיֶּהִי הוּא צִוָּה וַיַּעֲמֹד:י יְהוָה הֵפִיר עֲצַת גּוֹיִם הֵנִיא מַחְשְׁבוֹת עַמִּים:יא עֲצַת יְהוָה לְעוֹלָם תַּעֲמֹד מַחְשְׁבוֹת לִבּוֹ לְדֹר וָדֹר:יב אַשְׁרֵי הַגּוֹי אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהָיו הָעָם בָּחַר לְנַחֲלָה לוֹ:יג מִשָּׁמַיִם הִבִּיט יְהוָה רָאָה אֶת כָּל בְּנֵי הָאָדָם:יד מִמְּכוֹן שִׁבְתּוֹ הִשְׁגִּיחַ אֶל כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ:טו הַיֹּצֵר יַחַד לִבָּם הַמֵּבִין אֶל כָּל מַעֲשֵׂיהֶם:טז אֵין הַמֶּלֶךְ נוֹשָׁע בְּרָב חָיִל גִּבּוֹר לֹא יִנָּצֵל בְּרָב כֹּחַ:יז שֶׁקֶר הַסּוּס לִתְשׁוּעָה וּבְרֹב חֵילוֹ לֹא יְמַלֵּט:יח הִנֵּה עֵין יְהוָה אֶל יְרֵאָיו לַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יט לְהַצִּיל מִמָּוֶת נַפְשָׁם וּלְחַיּוֹתָם בָּרָעָב:כ נַפְשֵׁנוּ חִכְּתָה לַיהוָה עֶזְרֵנוּ וּמָגִנֵּנוּ הוּא:כא כִּי בוֹ יִשְׂמַח לִבֵּנוּ כִּי בְשֵׁם קָדְשׁוֹ בָטָחְנוּ:כב יְהִי חַסְדְּךָ יְהוָה עָלֵינוּ כַּאֲשֶׁר יִחַלְנוּ לָךְ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה