דרוש מידע יומן מסע של איש עם קוליטיס. מוזמנים להצטרף

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
פרט שאלו הן מחלות שיושבות על סטרס וכמובן תזונה לקויה
כארגון, הייתי מצפה להודעה קצת יותר מדויקת...
לא נכון לומר שמחלות מעיים מתפרצות על רקע "תזונה לקויה". זה נתון שהוכח כשגוי מחקרית.
קרוהן וקוליטיס הן לא תוצאה של התנהגות (כמו מחלת השמנה), אלא תוצאה של כשל חיסוני (כמו סוכרת סוג 1).
בימינו גם תינוקות שניזונו מחלב אם בלבד, נמצאים כחולי קרוהן וקוליטיס.
חלק מההתמודדות של חולי מעיים היא לפעמים האשמות של הסביבה בכך ש"הם גרמו לעצמם לחלות": הם נמנעו מאכילת ירקות/פירות (מה שלעיתים מוכח בדיעבד כנסיון של הגוף לברוח מהכאב הבלתי נמנע, בעיבוד של מאכלים כאלו.), הם "היו בלחץ" (מי קבע מה קדם למה?...).
לבוא ולומר על מה המחלות המסתוריות האלו יושבות, זאת התיימרות מיותרת. והיא באה על חשבון הסובלים מהמחלות הנ"ל.

כארגון, אין ספק שאתם עושים עבודת קודש, והנוכחות שלכם במגזר היא הצלה למתמודדים.
יחד עם זה ודווקא בגלל זה, חובה שתשדרו לא רק תמיכה נפשית/רגשית/קבוצתית, אלא גם הרבה אחריות כלפי הרושם המקצועי שעולה בין השורות.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כארגון, הייתי מצפה להודעה קצת יותר מדויקת...
לא נכון לומר שמחלות מעיים מתפרצות על רקע "תזונה לקויה". זה נתון שהוכח כשגוי מחקרית.
קרוהן וקוליטיס הן לא תוצאה של התנהגות (כמו מחלת השמנה), אלא תוצאה של כשל חיסוני (כמו סוכרת סוג 1).
בימינו גם תינוקות שניזונו מחלב אם בלבד, נמצאים כחולי קרוהן וקוליטיס.
חלק מההתמודדות של חולי מעיים היא לפעמים האשמות של הסביבה בכך ש"הם גרמו לעצמם לחלות": הם נמנעו מאכילת ירקות/פירות (מה שלעיתים מוכח בדיעבד כנסיון של הגוף לברוח מהכאב הבלתי נמנע, בעיבוד של מאכלים כאלו.), הם "היו בלחץ" (מי קבע מה קדם למה?...).
לבוא ולומר על מה המחלות המסתוריות האלו יושבות, זאת התיימרות מיותרת. והיא באה על חשבון הסובלים מהמחלות הנ"ל.

יחד עם זה ודווקא בגלל זה, חובה שתשדרו לא רק תמיכה נפשית/רגשית/קבוצתית, אלא גם הרבה אחריות כלפי הרושם המקצועי שעולה בין השורות.
אני חושבת שזה המענה שהם נותנים לא?
תמיכה נפשית/רגשית/קבוצתית
וזה לא חדש שזה יושב הרבה על זה - ואנשים שמטפלים בזה אומרים שזה עושה וואו ועוזר
כמו כל מחלה שהיא נגרמת עם כשל ויחד עם מצב נפשי
מבחינה רפואית אין לזה מענה מסעיר למיטב ידעתי
אומרים שיהיה וזה כבר אוטוטו עם פתרון אז עידוד זה מה שיש לתת.

משה110

משתמש צעיר
מהכירות אישית שלי עם הארגון בעיקר הדגש שהוא נותן זה מענה תמיכתי חוויתי ע"מ להקל את ההתמודדות כמובן שיש גם הרבה מענה מקצועי
ובדר"כ מדוייק
אז כך שלא הבנתי כ"כ על מה הייתה המתקפה.........
הם כתבו את הדברים בצורה די ברורה ממה שהבנתי הם כתבו שהתפרצות יכולה להיות ממתח נפשי או מתזונה לקויה ואני חושב שאפשר לשאול הרבה מהמתמודדים והם יאשרו שהרבה פעמים ההתפרצות מגיעה מסטרס (מתח) אולי תזונה לקויה זה פחות אבל כל מי ששמע הרצאה אחת או 2 בנדון מאנשי מקצוע יכול לשמוע מהם שהאוכל המתועש שיש היום הוא ג"כ גורם להתפרצות מחלות מעי דלקתיות (ישנם כאלו שיגדילו לומר שגם עישון)
בקיצור אפשר לעשות שיעורי בית לפני שמעבירים ביקורת
בהצלחה

עזרי מעיים

משתמש צעיר
בפירוש זה יכול לשבת גם. אבל לומר את זה במשפט כזה פשוט- זה באמת לא ממצה את התשובה כמו שצריך והכי טוב לפנות או באישי לארגון או לברר בעצמך בפן הרגשי מול אנשי מקצוע. אנשים לפעמים נבהלים או בורחים ממקום של - יושב על רגשי כי זה כמו שכתבו פה נראה כאילו מאשימים אותם שזה בגלל משהו שאצלם לא בסדר . אז זה ממש לא נכון ולא זו הכוונה. אבל מניסיון שלנו ומחקר אישי שלנו מול עשרות רבות חולי קרוהן וקוליטיס יש הרבה מאפייני אופי רגשיים שיכולים להשפיע על הדלקת.

המשפטים הנ''ל מאד יומרניים ונראה גם שהכותב/ת מדבר ממקום של כאב, אז אולי חווית האשמות מהסביבה אבל וודאי שלא זו הכוונה. אין פה חיפוש אשמים. אבל כמו בכל דבר, גם במחלה פיזית יש מקום לקחת אחריות פנימית ואישית על המקום שלנו כחולים, ואגב שהוא בכלל לא אגב, שלא ישמע שוב האשמה או הטפה חלילה- כל מי שנמצא בארגון עזרי מעם הוא בעצמו מתמודד עם קרוהן וקוליטיס, כולנו מתנדבים מהמקום הזה. כך שבתוך עמנו אנו יושבים...
בהצלחה

קוליטיס עם חיוך

משתמש מקצוען
פרק י'

התייעצויות. בירורים. למי פונים ולאן.

המלצה גורפת שקבלנו היתה - לעבור לטפל במרכז רפואי גדול שמחזיק מכון גסטרו מנוסה, שם נוכל לקבל את הטיפול המקיף והכוללני ביותר.

קבענו תור בשר"פ למנהל מחלקת גסטרו בבית החולים "שערי רפואה".

במהלך הבירורים המליץ לנו שוב מישהו לנסות את 'הרב ממטוטלת', וערכתי בדיקה קצרה.

מהי מטוטלת?

מטוטלת מורכבת מחוט שעליו תלוי חפץ כלשהו, המשמש כמשקולת. ניתן לבחור כל סוג של חפץ ולתלותו על החוט. תנועת המטוטלת היא המקנה לה את שמה. תנועה זו נוצרת, כאשר אוחזים את קצה החוט בין אגודל לאצבע המורה ומניחים למשקולת להתוות את התנועה, ללא התערבות. כאשר עוקבים אחר תנועת המטוטלת עד שהיא מקבלת כיוון ברור, ניתן להסיק מכיוון התנועה ומעוצמתה מסקנות שונות.

איך זה עובד?

פעולת המטוטלת מתקיימת על פי הימצאות השדות האלקטרו מגנטיים. כל חפץ ואורגניזם ביקום משדר תדר אלקטרו-מגנטי ייחודי. המטוטלת מגיבה לשדות אלו.

אפשר לומר, כי המשתמש במטוטלת קולט “סיגנלים” אשר מתקבלים במוח ומועברים באמצעות מערכת העצבים לתנועה. המוח מתרגם את האיתותים האלו לשפה שנקבעה מראש והדבר בא לידי ביטוי בתנועת המטוטלת. כל מה שצריך ללמוד הוא: איך לאפשר ואיך לפענח את תנועות המטוטלת.

מה ניתן לעשות בעזרת מטוטלת?

המטוטלת מאפשרת לבדוק ולבצע התאמה אישית של מזונות ותוספי מזון, ביניהם ויטמינים, מינרלים, תרופות, וכו'.

שלפתי מהטלפון את המספר וחייגתי.
כאן היה מענה קולי –
"על מנת לקבוע תור לבדיקה יש להתקשר בין השעות 11:00 ל- 11:10 בבוקר ולשריין תור, התור יקבע לימים הקרובים בשעות הערב".

אז ניסיתי למחרת ב- 11:00. היה תפוס כל הזמן. יש ביקוש לצדיק.

ניסיתי עוד יום, ועוד יום, עד שלבסוף נעניתי.
העוזר של הרב הסביר את התהליך וקבע לי תור ליום המחרת בשעה 20:15.

20:05 שיחה עם הרב ממטוטלת

כן. למרות שחשבתי שמדובר בפגישה אישית עם הרב, הובהר לי שאין צורך לטרוח ואפשר לנהל את הבדיקה דרך הטלפון, וכך מספר דקות לפני הפגישה הטלפונית יצרו איתי קשר מבית הרב, לקחו פרטי אשראי (260 ₪ - לא נורא) והמתנתי לשיחה עם הרב.

- ערב טוב
- ערב טוב הרב.
- מה תרצה לדעת ידידי?
- אני כבר שלוש שנים עם קוליטיס ורציתי לדעת אם אפשר לעזור ע"י תזונה אחרת.
- כן בוודאי. אנחנו נבדוק לפי השם מה אפשר ומה לא, אתה תרשום הכל.
- בסדר.
- מה השם?
- יוסף
- שם האם
-רחל
- אז נתחיל בבדיקה:
יוסף בן רחל עגבניה – לא
יוסף בן רחל מלפפון – לא
יוסף בן רחל פלפלים – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה לבן – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה אדום – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה אדום מושרה– כן
יוסף בן רחל לחם לבן – לא
יוסף בן רחל לחם מלא – לא
יוסף בן רחל מצות – כן
יוסף בן רחל ביצים – כן

וכך הלאה...
הרב בדק את כל המקרר והמזווה -
לבסוף רשמנו סיכום.
התפריט שנשאר לי לא היה מאוד מגוון, וכשמדובר בערב פסח זה בטח לא הקל על הכנת הארוחות בבית.
מצות התחלתי לאכול שבועיים לפני פסח (לאחר שאלת רב) ואת תפוחי האדמה האדומים נאלצתי להשרות במים לילה לפני הבישול.
האמת ניסיתי בכל לב להאמין שהדבר הזה אמיתי, ויביא להקלה, אז עבדתי מדוייק לפי ההוראות.

חג הפסח מתקרב, ההכנות כרגיל, והמצב גם לא ממש משתנה. אז מסדרים. נחים. שוב מסדרים, ועוד נחים.

החג עצמו עובר בשגרה. אני כבר מכיר את התופעות.
כל לילה לפני השינה מקלפים כמה תפוחי אדמה אדומים מ'השק של אבא' (מהחלוקע'ס הגיע רק תפו"א לבן, אז קנו שק מיוחד לאבא...) ומשרים בקערת מים למשך הלילה.

ליל הסדר עצמו, כמו בשנה שעברה עבר לא קל.
אבל בימי חול המועד אנחנו משתדלים להשרות אוירה שמחה וטובה.

סוף ניסן
ביה"ח שערי רפואה

הגעתי לביקור ראשון אצל מנהל המחלקה. מקווה שהפעם נגיע לפתרון שיניח את הדעת ואת המעי. הפרופ' המכובד קבל אותי במרפאה, עבר יחד איתי על ההיסטוריה הרפואית, והסביר את מה שכבר ידעתי, שלרפואה אין ידע לפתור ולרפא את המחלה, אבל יש תרופות שעשויות להקל מאוד.
"הפעם" כך אמר "כדאי לנסות את האימורן, זאת תרופה שמיועדת אף לחולים בלוקמיה אבל במינון מסוים יכולה להועיל לך".

יצאתי מיד לבית המרקחת, וכשבקשתי את התרופה ראיתי על הרוקח מבט של רחמים והשתתפות בצער, לא הרגשתי צורך להעמיד אותו על טעותו. שיחשוב מה שיחשוב. המשכתי הלאה.

לאחר כשבועיים נאלצתי להפסיק עם התרופה, זאת כאשר הגיעו בדיקות תפקודי כבד והראו שיש פגיעה מסויימת.

אני מסכם לעצמי את הטיפול התרופתי עד כה:
אנטיביוטיקה לסוגיה.
אבקות מרפא.
דיאטה א'.
רפאסל.
דיאטת מטוטלת.
אימורן.

עכשיו ממשיכים...

אני שומע מחבר שמחלקת הגסטרו ב"ניצני ההחלמה" התחדשה ברופאים מעולים ובציוד משוכלל, ומחליט לעבור.
שוב מזמין תור לאחד הרופאים הבכירים במחלקה, ולאחר מספר ימים מגיע לביקורת ראשונית, אך הפעם היא תימשך לאורך שנים.

פה במחלקה יושבים עם האחות המתאמת, פותחים תיק מסודר, עוברים על ההיסטוריה באופן יסודי, ומתחילים בסדרת בדיקות ובראשה קולונוסקופיה חדשה ומעודכנת.

עכשיו הכל נכנס לקצב.
אני מוזמן להגיע לקולונוסקופיה בעוד שבועיים ולהביא תוצאות בדיקות דם, שתן, צואה ועוד כמה.

הפעם אני הרבה יותר רגוע, יודע לקראת מה אני הולך.
עובר את הבדיקה, ואין שינוי.
ב"ה, גם לא לרעה.

שוב פגישה עם הרופא והאחות.
מחליטים לנסות שוב תרופות מסוימות לפרק זמן מוקצב, ואם אין שינוי עוברים לביולוגי.

פרק הזמן חולף ואין שינוי ניכר.

שמחה משפחתית חורף

דביר, בן הדוד המוכר, ניגש אלי ומתעניין בשלומי.
אני חש קצת אי נעימות, ומספר על הכל.
חשבתי שיפתח בנאום נמרץ נגד הרפואה הקונבנציונלית וכו', אך לא.
יתכן ונוכח שגם לו אין ישועה בנושאים אלה, ולכן השתתף בצערי והמליץ לי לפנות לדיאטנית במכון הגסטרו כדי שתתן לי תכנית תזונה.

בפעם הבאה שביקרתי במכון, קבעתי פגישה גם אצל הדיאטנית.
היא התעניינה בתזונה שאני מקבל, והראיתי לה את התכנית של הצדיק ממטוטלת.
ראיתי חיוך מסתורי מסתנן בין שפתיה, שלפה חוברת והגישה לי.
"זאת החוברת שאני ממליצה לחולי קרוהן, יש סיכוי טוב שתועיל גם לך".

עברתי על התוכן במהירות והבנתי את החיוך.
היה זה כמעט היפוך גמור מהדיאטה המטלטלת ---

רחשי הלב

משתמש מקצוען
פרק י'

התייעצויות. בירורים. למי פונים ולאן.

המלצה גורפת שקבלנו היתה - לעבור לטפל במרכז רפואי גדול שמחזיק מכון גסטרו מנוסה, שם נוכל לקבל את הטיפול המקיף והכוללני ביותר.

קבענו תור בשר"פ למנהל מחלקת גסטרו בבית החולים "שערי רפואה".

במהלך הבירורים המליץ לנו שוב מישהו לנסות את 'הרב ממטוטלת', וערכתי בדיקה קצרה.

מהי מטוטלת?

מטוטלת מורכבת מחוט שעליו תלוי חפץ כלשהו, המשמש כמשקולת. ניתן לבחור כל סוג של חפץ ולתלותו על החוט. תנועת המטוטלת היא המקנה לה את שמה. תנועה זו נוצרת, כאשר אוחזים את קצה החוט בין אגודל לאצבע המורה ומניחים למשקולת להתוות את התנועה, ללא התערבות. כאשר עוקבים אחר תנועת המטוטלת עד שהיא מקבלת כיוון ברור, ניתן להסיק מכיוון התנועה ומעוצמתה מסקנות שונות.

איך זה עובד?

פעולת המטוטלת מתקיימת על פי הימצאות השדות האלקטרו מגנטיים. כל חפץ ואורגניזם ביקום משדר תדר אלקטרו-מגנטי ייחודי. המטוטלת מגיבה לשדות אלו.

אפשר לומר, כי המשתמש במטוטלת קולט “סיגנלים” אשר מתקבלים במוח ומועברים באמצעות מערכת העצבים לתנועה. המוח מתרגם את האיתותים האלו לשפה שנקבעה מראש והדבר בא לידי ביטוי בתנועת המטוטלת. כל מה שצריך ללמוד הוא: איך לאפשר ואיך לפענח את תנועות המטוטלת.

מה ניתן לעשות בעזרת מטוטלת?

המטוטלת מאפשרת לבדוק ולבצע התאמה אישית של מזונות ותוספי מזון, ביניהם ויטמינים, מינרלים, תרופות, וכו'.

שלפתי מהטלפון את המספר וחייגתי.
כאן היה מענה קולי –
"על מנת לקבוע תור לבדיקה יש להתקשר בין השעות 11:00 ל- 11:10 בבוקר ולשריין תור, התור יקבע לימים הקרובים בשעות הערב".

אז ניסיתי למחרת ב- 11:00. היה תפוס כל הזמן. יש ביקוש לצדיק.

ניסיתי עוד יום, ועוד יום, עד שלבסוף נעניתי.
העוזר של הרב הסביר את התהליך וקבע לי תור ליום המחרת בשעה 20:15.

20:05 שיחה עם הרב ממטוטלת

כן. למרות שחשבתי שמדובר בפגישה אישית עם הרב, הובהר לי שאין צורך לטרוח ואפשר לנהל את הבדיקה דרך הטלפון, וכך מספר דקות לפני הפגישה הטלפונית יצרו איתי קשר מבית הרב, לקחו פרטי אשראי (260 ₪ - לא נורא) והמתנתי לשיחה עם הרב.

- ערב טוב
- ערב טוב הרב.
- מה תרצה לדעת ידידי?
- אני כבר שלוש שנים עם קוליטיס ורציתי לדעת אם אפשר לעזור ע"י תזונה אחרת.
- כן בוודאי. אנחנו נבדוק לפי השם מה אפשר ומה לא, אתה תרשום הכל.
- בסדר.
- מה השם?
- יוסף
- שם האם
-רחל
- אז נתחיל בבדיקה:
יוסף בן רחל עגבניה – לא
יוסף בן רחל מלפפון – לא
יוסף בן רחל פלפלים – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה לבן – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה אדום – לא
יוסף בן רחל תפוח אדמה אדום מושרה– כן
יוסף בן רחל לחם לבן – לא
יוסף בן רחל לחם מלא – לא
יוסף בן רחל מצות – כן
יוסף בן רחל ביצים – כן

וכך הלאה...
הרב בדק את כל המקרר והמזווה -
לבסוף רשמנו סיכום.
התפריט שנשאר לי לא היה מאוד מגוון, וכשמדובר בערב פסח זה בטח לא הקל על הכנת הארוחות בבית.
מצות התחלתי לאכול שבועיים לפני פסח (לאחר שאלת רב) ואת תפוחי האדמה האדומים נאלצתי להשרות במים לילה לפני הבישול.
האמת ניסיתי בכל לב להאמין שהדבר הזה אמיתי, ויביא להקלה, אז עבדתי מדוייק לפי ההוראות.

חג הפסח מתקרב, ההכנות כרגיל, והמצב גם לא ממש משתנה. אז מסדרים. נחים. שוב מסדרים, ועוד נחים.

החג עצמו עובר בשגרה. אני כבר מכיר את התופעות.
כל לילה לפני השינה מקלפים כמה תפוחי אדמה אדומים מ'השק של אבא' (מהחלוקע'ס הגיע רק תפו"א לבן, אז קנו שק מיוחד לאבא...) ומשרים בקערת מים למשך הלילה.

ליל הסדר עצמו, כמו בשנה שעברה עבר לא קל.
אבל בימי חול המועד אנחנו משתדלים להשרות אוירה שמחה וטובה.

סוף ניסן
ביה"ח שערי רפואה

הגעתי לביקור ראשון אצל מנהל המחלקה. מקווה שהפעם נגיע לפתרון שיניח את הדעת ואת המעי. הפרופ' המכובד קבל אותי במרפאה, עבר יחד איתי על ההיסטוריה הרפואית, והסביר את מה שכבר ידעתי, שלרפואה אין ידע לפתור ולרפא את המחלה, אבל יש תרופות שעשויות להקל מאוד.
"הפעם" כך אמר "כדאי לנסות את האימורן, זאת תרופה שמיועדת אף לחולים בלוקמיה אבל במינון מסוים יכולה להועיל לך".

יצאתי מיד לבית המרקחת, וכשבקשתי את התרופה ראיתי על הרוקח מבט של רחמים והשתתפות בצער, לא הרגשתי צורך להעמיד אותו על טעותו. שיחשוב מה שיחשוב. המשכתי הלאה.

לאחר כשבועיים נאלצתי להפסיק עם התרופה, זאת כאשר הגיעו בדיקות תפקודי כבד והראו שיש פגיעה מסויימת.

אני מסכם לעצמי את הטיפול התרופתי עד כה:
אנטיביוטיקה לסוגיה.
אבקות מרפא.
דיאטה א'.
רפאסל.
דיאטת מטוטלת.
אימורן.

עכשיו ממשיכים...

אני שומע מחבר שמחלקת הגסטרו ב"ניצני ההחלמה" התחדשה ברופאים מעולים ובציוד משוכלל, ומחליט לעבור.
שוב מזמין תור לאחד הרופאים הבכירים במחלקה, ולאחר מספר ימים מגיע לביקורת ראשונית, אך הפעם היא תימשך לאורך שנים.

פה במחלקה יושבים עם האחות המתאמת, פותחים תיק מסודר, עוברים על ההיסטוריה באופן יסודי, ומתחילים בסדרת בדיקות ובראשה קולונוסקופיה חדשה ומעודכנת.

עכשיו הכל נכנס לקצב.
אני מוזמן להגיע לקולונוסקופיה בעוד שבועיים ולהביא תוצאות בדיקות דם, שתן, צואה ועוד כמה.

הפעם אני הרבה יותר רגוע, יודע לקראת מה אני הולך.
עובר את הבדיקה, ואין שינוי.
ב"ה, גם לא לרעה.

שוב פגישה עם הרופא והאחות.
מחליטים לנסות שוב תרופות מסוימות לפרק זמן מוקצב, ואם אין שינוי עוברים לביולוגי.

פרק הזמן חולף ואין שינוי ניכר.

שמחה משפחתית חורף

דביר, בן הדוד המוכר, ניגש אלי ומתעניין בשלומי.
אני חש קצת אי נעימות, ומספר על הכל.
חשבתי שיפתח בנאום נמרץ נגד הרפואה הקונבנציונלית וכו', אך לא.
יתכן ונוכח שגם לו אין ישועה בנושאים אלה, ולכן השתתף בצערי והמליץ לי לפנות לדיאטנית במכון הגסטרו כדי שתתן לי תכנית תזונה.

בפעם הבאה שביקרתי במכון, קבעתי פגישה גם אצל הדיאטנית.
היא התעניינה בתזונה שאני מקבל, והראיתי לה את התכנית של הצדיק ממטוטלת.
ראיתי חיוך מסתורי מסתנן בין שפתיה, שלפה חוברת והגישה לי.
"זאת החוברת שאני ממליצה לחולי קרוהן, יש סיכוי טוב שתועיל גם לך".

עברתי על התוכן במהירות והבנתי את החיוך.
היה זה כמעט היפוך גמור מהדיאטה המטלטלת ---
אתה אין לך אמונת חכמים אתה!
ועוד דיאטנית (חילוניה בטח) מול דיבורים של צדיק אמת.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דרך אגב-
התיאור שנכתב כאן עד לאבחנה הרפואית, הוא התיאור הקלאסי והמוחלט לאבחנה? או שיש כאלו שמגיעים עם תסמינים אחרים?
שואלת בשביל מישהו שסובל שנים, והפסיק להיבדק בגלל החשש של בדיקות חודרניות למיניהן..

68

משתמש צעיר
דרך אגב-
התיאור שנכתב כאן עד לאבחנה הרפואית, הוא התיאור הקלאסי והמוחלט לאבחנה? או שיש כאלו שמגיעים עם תסמינים אחרים?
שואלת בשביל מישהו שסובל שנים, והפסיק להיבדק בגלל החשש של בדיקות חודרניות למיניהן..
יש בדיקה שנקראת קלפרוטקטין (בודקת רמת חלבוני דלקת ביציאות), שמאפשרת אבחנה ראשונית לא חודרנית.
כדאי לבקש הפנייה לזה מהרופא - חלק מהרופאים לא מכירים את סוגי הבדיקות האלו וייתכן שצריך להתעקש עד שיימצא הרופא שייתן את הבדיקה.
נ.ב. הבדיקות החודרניות נעשות בהרדמה קלה (טשטוש), ואין מה לחשוש מבדיקה עצמה.

ארזה

משתמש רשום
חד משמעית מוכח שהתפרצויות מגיעות בעיקר בזמני סטרס. מניסיון אישי.
אפשר לשלוט בזה! או לכל הפחות למתן.
איך אפשר לשלוט בסטרס או למתן אותו? אכן התלקחויות בעיקר בזמני לחץ, אבל איך אפשר להמנע או למתן לחץ בתקופות לחוצות?...

ע"פ רוב רופא משפחה מפנה לרופא גסטרו עקב תלונות ואבחנה סופית נקבעת ע"פ קולנוסקופיה.
ש בדיקה שנקראת קלפרוטקטין (בודקת רמת חלבוני דלקת ביציאות), שמאפשרת אבחנה ראשונית לא חודרנית.
בד"כ משמשת יותר למעקב במהלך המחלה, מה שנקרא 'לדעת איפה עומדים' כדי לחסוך בדיקות פולשניות 'כל רגע'

עזרי מעיים

משתמש צעיר
איך אפשר לשלוט בסטרס או למתן אותו? אכן התלקחויות בעיקר בזמני לחץ, אבל איך אפשר להמנע או למתן לחץ בתקופות לחוצות?..
כמו שכתבו- וודאי שאפשר! זוהי עבודת החיים שלנו. אפשר לזהות ממה הלחץ, כי כל אחד נלחץ ממשהו אחר......אחת נלחצת שהילדים מטפסים לה על הספות עור עם נעליים ואחרת נלחצת כי לא אפתה חלות מעשה בית לשבת כמובן זה רק דוגמאות אבל החיים מלאים. ועל ידי טיפול וזיהוי נכון, לומדים לשחרר. הרבה חולי קרוהן וקוליטיס נלחצים כי הם דורשים הרבה מעצמם, יש להם מוסר עצמי גבוה והם מאד פרפקציוניסטים. וודאי שאפשר לעבוד על כל הדברים האלו.

@עזרי מעיים תודה על תמיכה ועידוד חיוניים!!

תודה ארזה!!! שנזכה להיות שליחים טובים תמיד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה