מידע שימושי יוזבד, לא נמאסת!!

מצב
הנושא נעול.

אוהבת גרפיקה

משתמש פעיל
וואו דבר ראשון אין לי באמת מה להגיד, אבל ראיתי פורום שלם על אהבתי הגדולה ביותר ולא יכולתי לשתוק,
דבר ראשון תודה על הסיפור מהמוסף!!
ודבר שני אני חייבת לומר שת יוזבד חייבים!! חייבים לקרוא פעמיים או שלוש.
אני זוכרת שכשקראתי אותו בפעם הראשונה לא ידעתי מה לעשות. הסוף היה כל כך מאכזב, וכואב, והיה לי חלום שהיא תחיה אותו בספר הבא.
אבל.. קראתי אותו מאז עשרות פעמים ואני חייבת לומר שהוא מתעלה על קודמיו (בארור שמהללאל הכי מושלם, אבל..)
ולמה? כי זו יצירה שמאלצת אותך להתמודד, ממש, בלי הזוהר הפנטזי, וההיראות המוגזמת והמענגת של מהללאל ואיסתרק.
ובנוסף, בספרים הקודמים המסר היה ברור מידי, והוגש באופן ישיר ובולט, הספר הזה, מלא וגדוש במסרים קרטיים, אבל אתה חייה לעבוד כדי להבין אותם, העלילה יותר מהוקצעת, הכתיבה מדויקת עד הקצה, כל ביטוי, כל דימוי..
בקיצור, אין כמו, אבל צריך לחיות את הספר.
אבל בכל אופן, על המוות של יקוואל אני עוקפת. זה מר לי מידי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לדעתי כל האכזבה של כל הנוגעים בדבר מהספר זה לא כי הוא לא טוב, הוא ספר מעולה. אם הוא היה הראשון בסדרה
הייתם עפים עליו. אבל אחרי הפסגה של מהללאל זה היה מאוד הגיוני שהספר הבא יהיה פחות, איך אפשר לשחזר הצלחה
בכזה סדר גודל?! ועדיין תראו איך הוא מטריד אתכם, ואיך התחברתם לגיבורים שלו.
המוות של יקוואל היה החלק הכי יפה בעלילה, ולהפוך אותה ללא מבינה את הנוער הנושר זה לא נכון. היו הרבה נשמות טובות בממלכה שניסו לדבר איתו בלשון רכה ולא הצליחו לגשת אליו. הוא התנהג תמיד כמו ילד קטן ולא
לקח אחראיות על עצמו. היא פשוט חידדה פה את המסר הכי חזק: גם אם המטרה שלך טהורה, אם בחרת
באמצעים לא כשרים- לא תוכל להאשים אף אחד בשם הרע שקנית. אז קח אחראיות על הבחירות שלך.

מה רציתם? שהוא יחזור עטור במדליות של מציל כוזר?שהוא יפרח באיזה אחוזה תחת זהות עלומה? כל הכאב
והאכזבה ממותו המבוזה רק מחדדת לכם בתת מודע את המסר, וזו ההצלחה של הסופרת.
לפי אותו הגיון, היה צריך לכרות את ראשו של מהללאל [בסוף 'מהללאל'], כי גם אם המטרה שלו טהורה - להציל את איסתרק, הוא בחר באמצעים לא כשרים - להתחזות למיכאל.

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לגבי פדהאל - מיה שלחה במייל טעימה קטנה מהספר לפני כשלושה חודשים (לא אל תבקשו. היא אסרה לשלוח, להעביר, להעלות לרשת).
אין לדעת מתי יצא הספר, אבל הפרק הראשון בוודאות כתוב. גם זה משהו...

יעל לוגן

משתמש פעיל
לגבי פדהאל - מיה שלחה במייל טעימה קטנה מהספר לפני כשלושה חודשים (לא אל תבקשו. היא אסרה לשלוח, להעביר, להעלות לרשת).
אין לדעת מתי יצא הספר, אבל הפרק הראשון בוודאות כתוב. גם זה משהו...
קיבלתי את הפרק הזה,
אבל מתסכל שהיא לא מוציאה איזו הודעה מה הצפי שלה להוצאה,
כבר 4 שנים שאנחנו מחכיםםםםם:(:(:(

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לפי אותו הגיון, היה צריך לכרות את ראשו של מהללאל [בסוף 'מהללאל'], כי גם אם המטרה שלו טהורה - להציל את איסתרק, הוא בחר באמצעים לא כשרים - להתחזות למיכאל.
אבל אין השוואה בין מהללאל ליקוואל
מהללאל היה מתחילת הדרך ועד סופה מלאאא וגדוש ברצון להשתנות ולהיות טוב יותר הוא נלחם במלא חזיתות והצליח
לעומת יקוואל שהיה מלכתחילה נסיך מפונק שדורש שהכל יגיע אליו עד האף
שימי לב שהדמויות המרכזיות בספר מאוד מייצגות :
איסתרק : נסיך שמוכן להתמודד אם בהתחלה ממניעים אישיים אח"כ כדרך חיים.
מהללאל : נסיך היערות שמתמודד בכל צעד. ( ואולי אפילו מחפש את ההתמודדות הזו - החיים שלו היו מרים וקשים אבל הוא למד להתגבר עליהם ואיתם)
יקוואל : נסיך שלא מוכן להתמודד ולא מוכן להיות נסיך - מרדן.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה