טיפים ועצות לעקרות הבית

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ביקי;484807:
אכן אבקת כביסה מחוללת נפלאות, אך שמעתי פעם ומעולם לא בררתי - שיש בעיה של כשרות, יש בזה חומרים בעיתיים.
אבקת כביסה???? בעיות כשרות???
לא בררתי אבל לא נשמע ריאלי. אבקת כביסה ככל הידוע לי מכילה מלחים ועוד מלחים, וזהו, פחות או יותר. ואם אני לא טועה, חלק מהחברות טרחו להדגיש על האריזה שזה כשר....
חוץ מזה, אפילו במקום אחד לא הציעו לאכול אותה. אני לא חושבת שיש בעיה לנקות איתה. אפילו אם יש קצת בליעה של טעם, אם זה אם מים חמים מעל יד סולדת, זה טעם שרק גורע, ולא אמורה להיות לו שום משמעות הלכתית.
(אני לא רב, אמנם, אבל זה נראה לי פשוט)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אבקת כביסה אריאל כשרה, ואפילו לפסח .
(-בהכשר OU , אני מקווה שזה מספיק מקובל עליכם ;), בהתחשב שמדובר במאכל הפסול למאכל כלב...)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ציטוט:
נכתב ע"י נעמי ברקאי;485332:
התקשרנו לבית הוראה של הרב גרוס וש אמרו לנו שאין בעיה כי זה טעם פגום.

תרצה

משתמש מקצוען
אין אפשרות לנעוץ את האשכול הזה?
אני צריכה עיצה איך זוכרים בשעת מעשה את כל העיצות שיש פה...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י תרצה;487308:

מפעילים את תוכנת פותר הבעיות במרכז הרשת העיצבית,
ולאחר מכן באים לכאן לכתוב את העצה לתועלת הכלל...

אושר

משתמש מקצוען
עיצה לחנוכה- אם רוצים לחסוך את הצחצוח המסיבי של החנוכיה מדי שנה בשנה (ובפרט אלה המחוטבות בפיתוחי חותם, אלוקים ישמרנו) אפשר בסיום החנוכה לצחצח יפה (אחרי שמונה ימים היא לא זקוקה להשקעה גדולה מדי) ולעטוף בניילון נצמד היטב היטב. המראה של הנילון כמעט ולא ניכר והיא נשארת מבריקה ויפה גם בויטרינה עד--- שנה הבאה.

רחל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י נוי;486079:
אבקת כביסה אריאל כשרה, ואפילו לפסח .
(-בהכשר OU , אני מקווה שזה מספיק מקובל עליכם ;), בהתחשב שמדובר במאכל הפסול למאכל כלב...)

ראיתי כבר חמרי ניקוי עם תוספת כשרותית משמעותית: "כשר לפסח - פרווה" :D

dikla257

משתמש חדש
ביצים קשות מומלץ לבשל עם הרבה מלח בסיר - זה עוזר אח"כ בקילוף שלהן.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י תרצה;487308:

בהחלט שאפשר.
נעצתי לתועלת כולם.

רחל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
טיפים לניקיון + תרופות סבתא

קבצים מצורפים

• טיפ.doc
    KB 99.5 · צפיות: 37

נמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י שקדיה;485518:
דיברו פה על שום שזה בעייתי להשאירו פתוח
עד כמה שידוע לי האולמות קונות שום קלוף אבל שהשורש שלו למעלה ולמטה נשאר
מקלפים להם את זה במכונות מיוחדות
אם גם אתם רוצים שהשום שלכם יתקלף כך יש 2 דרכים:
1. לקנות גליל גומי מיוחד לקילוף שום שמכניסים לתוכו את השום ומגלגלים
2. להכניס את השום לכמה שניות במיקרוגל ואז הקליפה שלו מתפרקת אבל השורש התחתון נשאר
ואם אתם עדיין מהססים תשמנו את השום בשמן וכך תקפיאו אותו

פטנט שעובד מצוין במיוחד כשיש זמן: להפריד את שיני השום ולהשרות במים כחצי שעה ואז הקליפה פשוט מתגלשת מנסיון!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לפני מס' שנים התקשרתי לבד"ץ העדה החרדית ושאלתי מה זה השטויות האלה שכתוב על אקונומיקה כשר לפסח.
הם ענו לי "באמת לא צריך שום הכשר, לא לפסח ולא לשאר ימות השנה, אלא שהמפעל מתעקש מכיון שיש דרישה מהלקוחות... אז אם הם משלמים, למה לא"?

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אולי כי זה עלול לגרום לאנשים לזלזל בכשרויות?
גרוע מאד אם ככה זה עובד!

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י תרצה;485417:
אני צריכה עיצה בנוגע ל- - פח אשפה.
קנינו פח גדול כדי שלא יהיה צורך לרוץ כמה פעמים ביום לרוקן - אז עכשיו הבעיה היא - מי ירוקן את הפח הגדול (והכבד)...
יש איזו עצת-ביניים? שלא יהיה פח קטן שמתמלא בקצב מסחרר, ולא פח גדול שקשה לרוקן אותו?

בשביל זה יש גברים בעולם :D

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אלינור;484535:
טיפ שקראתי איפשהו-
למי שאוהבת בגדים ריחניים במיוחד :rolleyes:
להתיז מעט בושם לתוך המגהץ אדים,
לא ניסיתי אז לא יודעת אם זה גורם כתמים או משהו בסגנון, אבל הרעיון נשמע נחמד...:)

אצלי המגהץ הלך (התחיל להוציא עשן) לאחר שניסיתי להוסיף למים במגהץ משהו בסגנון...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י Smeshi;495188:
גרוע מאד אם ככה זה עובד!

גם אני חושב כמוך.

כל מה שכתבתי זה ציטוט מדבריו של אותו אחד מהבד"ץ שענה לי לטלפון.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י Smeshi;495188:
גרוע מאד אם ככה זה עובד!

הגרוע זה שאנשים "מחמירים" ובקרוב נראה הכשרים על שרוכי נעליים.

(גם עשיו "החמיר" ועישר מלח)

יעקב וואלף

משתמש רשום
הדפסה

:)חן חן לכל העצות והרעיונות!!!:)
:confused:אך מרוב רעיונות (כ"י), א"א לזכור הכל:confused:

האם למשהו יש רעיון איך אפשר להדפיס את כל הטקסט המובא באשכול, לצורך שימור ושימוש בשעת חירום.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה