טיפים ועצות לעקרות הבית

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מכירים את זה...
"זוהתה חומרה חדשה"....

קשקוש10

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תרומתי הצנועה לאשכול, למדתי את זה מהמנקה של טלזסטון...
יש לכם פחים בגדלים שונים ברחבי הבית? מכירים את זה שכשהפח מלא, ובדיוק את עוברת ליד ורוצה לרוקן, אין לך כח לרוץ להביא שקית חדשה?
פשוט שמים מראש כמה שקיות מתחת לשקית הפתוחה, ובפח גדול יותר אפשר גליל (ככה זה בטלסטון;)), וכשהפח מלא פשוט סוגרים את השקית העולה על גדותיה, ומושכים מעמקי הפח שקית חדשה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כבר הוזכר כאן השימוש באנטי קאלק לניקוי הסאוטר. אני עצמי משתמשת בו כמסיר שומנים לעת מצוא, והכיריים, תוך התזות בודדות ושפשוף קל ביותר, מבהיקות פלאים. גם בסירים שנחרכו הוא מחולל נפלאות.

עוד אביזר שאני תוהה כיצד עד כה הסתדרנו בלעדיו- המגב של סוויפר. איני משתמשת במטליות החד פעמיות, כי אם במגב בלבד. מדובר במוצר רב תכליתי להפליא: סמרטוט קטן שמוצמד אליו מנקה את הרצפה שמאחורי האסלה וסופח רטיבות שדי קשה לגרוף מהאיזור(המגב ארגונומי ונח), חלונות הויטרינה הענקיים בסלוני מתנקים בקלות באמצעות סמרטוט אחר. חסל סדר כריעה וכמעט נפילה אל מעבר לחלון כאשר רצוני לנקות את הזגוגיות מצדן החיצוני. מחליפה סמרטוט- ומסירה קורי עכביש מן התקרה וזוויות הקיר. עוד סמרטוט חוסך לי את הקפיצה לגובה או ההתכופפות הכרוכים בנקיון ארונות המטבח העליונים והתחתונים, אשר תחילה השפרצתי עליהם חומר ניקוי. אני מקרצפת אותם רק באיזור הידית, אשר מועד לפורענות, וממילא גם נגיש לנקיון. את כל היתר הסוויפר עושה. רק לעתים נדירות אני מצמידה לסוויפר סמרטוט ומעבירה ניגוב קליל על הרצפה, יען כי חובבי ספונג'ה רטובה אנחנו.

רק חבל שהסוויפר אינו מדיח כלים וממיין ערימות עיתונים מבלגנות וגם שולח כתבות.

מי שרוצה יכול להשתמש גם במטליות הטיאוט וניקוי הרצפה של סוויפר, כי לכך נוצר (-:

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קשקוש10;497636:
תרומתי הצנועה לאשכול, למדתי את זה מהמנקה של טלזסטון...
יש לכם פחים בגדלים שונים ברחבי הבית? מכירים את זה שכשהפח מלא, ובדיוק את עוברת ליד ורוצה לרוקן, אין לך כח לרוץ להביא שקית חדשה?
פשוט שמים מראש כמה שקיות מתחת לשקית הפתוחה, ובפח גדול יותר אפשר גליל (ככה זה בטלסטון;)), וכשהפח מלא פשוט סוגרים את השקית העולה על גדותיה, ומושכים מעמקי הפח שקית חדשה.

ומה קורה אם השקית המלאה אשפה התחוררה מעט בתחתיתה ומטפטפת על השקיות הנקיות?:(
אולי אצלכן זה לא קורה, כאלה בעלבוסטיות...

קשקוש10

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תרגישי בנוח, קורה גם קורה בפח הראשי - במטבח. אבל אני מדברת על הפחים של כל הניירות, הטישואים ווהשמונצאס שבבית (אמבטיה, חדר ילדים וכו'). כלומר אשפה יבשה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
למלח במלחיה- שלא יהיה לחות וגושים מוסיפים 2-3 גרגירי אורז למלחיה.

אבל מה עושים עם שקית אבקת הכביסה (6 ק') שלקראת הסוף כבר מקבלת גושים?

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נעמי ברקאי;500557:
אני מעבירה את האבקה לכלי שנסגר הרמטית וב"ה לא ארעה תקלה כזו אצלינו.

באג

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נעמי ברקאי;500557:
למלח במלחיה- שלא יהיה לחות וגושים מוסיפים 2-3 גרגירי אורז למלחיה.

עוברים לנוזל כביסה...:rolleyes:

אסתר זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י Stylee;484080:
נראה לי יותר פשוט לעטוף בניר כסף, כשמתלכלך פשוט לזרוק לפח וחסל... וחוזר חלילה...
זה לא יפה... קונים כיריים בצבע--- כדי לעטוף בניר כסף?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בהכנות שבת, אני מתחילה ביום רביעי.
אני שוטפת, מקלפת וחותכת את כל הירקות בהתאם למה שאני צריכה לאותה שבת.
מחלקת לקופסאות - קופסה לכל מאכל [חוץ מהכרוב, שלא כדאי לחתוך מראש כי הוא מאבד מהטריות]. מבשל את הביצים לסלט ביצים, אופה פרוסות חצילים, אופה חצילים לסלט חצילים טחונים, מכינה מיונז לבד [הוא הכי הכי טעים], ומכינה גלידה.

ביום חמישי זורקת את כל הירקות ביחד ובזמן מאד קצר, שבת מוכנה לי לגמרי חוץ מצ'ולנט. ביום זה אני עורכת שולחן ומכינה נרות שלא אגיע לשבת ברגע האחרון והנרות לא יהיו מוכנים.

ביום שישי אני מכינה צ'ולנט, עוגה וחלות אם יש צורך. מכינה גם מיטות לאורחים שלא יצטרכו בלילה להתחיל לחפש לאן נעלמו המצעים.

וזהו.

אני אוהבת להשאיר לי זמן ביום שישי גם לנוח, לקרוא ספרים, להנות ממעט הבישולים.
מגיעים לשבת יותר רגועים.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גינגית;513293:
בהכנות שבת, אני מתחילה ביום רביעי.
אני שוטפת, מקלפת וחותכת את כל הירקות בהתאם למה שאני צריכה לאותה שבת.
מחלקת לקופסאות - קופסה לכל מאכל [חוץ מהכרוב, שלא כדאי לחתוך מראש כי הוא מאבד מהטריות]. מבשל את הביצים לסלט ביצים, אופה פרוסות חצילים, אופה חצילים לסלט חצילים טחונים, מכינה מיונז לבד [הוא הכי הכי טעים], ומכינה גלידה.

ביום חמישי זורקת את כל הירקות ביחד ובזמן מאד קצר, שבת מוכנה לי לגמרי חוץ מצ'ולנט. ביום זה אני עורכת שולחן ומכינה נרות שלא אגיע לשבת ברגע האחרון והנרות לא יהיו מוכנים.

ביום שישי אני מכינה צ'ולנט, עוגה וחלות אם יש צורך. מכינה גם מיטות לאורחים שלא יצטרכו בלילה להתחיל לחפש לאן נעלמו המצעים.

וזהו.

אני אוהבת להשאיר לי זמן ביום שישי גם לנוח, לקרוא ספרים, להנות ממעט הבישולים.
מגיעים לשבת יותר רגועים.
ומתי את מטפלת בכביסות? האם מספיקים לך שלושת הימים הראשונים של השבוע? והנקיון לשבת? (בעצם, יש לך זמן בשבילו ביום חמישי, הא? וגם ניגוב אחרון בשישי, אה...)
כנראה שאת טיפוס מאוד מאורגן. אני כבר למדתי על בשרי שמי שהוא טיפוס מבולגן (קצת או הרבה ;)) לא כ"כ יצליח לעמוד בסדר שבוע מטופטפ באופן עקבי. עם כל המבצעים שערכתי לעצמי, וההבטחות והרצונות - זה לא מחזיק מעמד יותר משבועיים-שלושה.
ניסיתי פעם לארגן לי רשימת תפריט מסודרת: לכל יום יהיה התבשיל שלו (כמובן עם אפשרות של בחירה בין 2 דברים לפי מה שיש בבית) עד היום הדף היפה הזה נמצא בתוך הקלסר של המתכונים שאספתי במהלך השנים, והוא אפילו קצת מקושט - לעדות שהשתדלתי להעזר בו. נו, כמה זמן החזקתי מעמד? אולי חודש... - ומגיע על זה צל"ש!!
ודווקא היה מאוד טוב אם הייתי מצליחה לעמוד בזה, כי יש לי אי אילו ילדים מקובעים שאוהבים סדר קבוע וברור וידוע.
מצד שני, גם מאוד כיף להם (במיוחד לקטנים) להכנס הביתה בצהרים, לרחרח ולהודיע: היום יש מרק אפונה! או היום בישלת דג נסיכה! ובתגובה אמא ה'מופתעת' שואלת: איך ידעת??? - - - "כי אני מריח!"

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י תרצה;513666:
ומתי את מטפלת בכביסות? האם מספיקים לך שלושת הימים הראשונים של השבוע? והנקיון לשבת? (בעצם, יש לך זמן בשבילו ביום חמישי, הא? וגם ניגוב אחרון בשישי, אה...)
כנראה שאת טיפוס מאוד מאורגן. אני כבר למדתי על בשרי שמי שהוא טיפוס מבולגן (קצת או הרבה ;)) לא כ"כ יצליח לעמוד בסדר שבוע מטופטפ באופן עקבי. עם כל המבצעים שערכתי לעצמי, וההבטחות והרצונות - זה לא מחזיק מעמד יותר משבועיים-שלושה.
ניסיתי פעם לארגן לי רשימת תפריט מסודרת: לכל יום יהיה התבשיל שלו (כמובן עם אפשרות של בחירה בין 2 דברים לפי מה שיש בבית) עד היום הדף היפה הזה נמצא בתוך הקלסר של המתכונים שאספתי במהלך השנים, והוא אפילו קצת מקושט - לעדות שהשתדלתי להעזר בו. נו, כמה זמן החזקתי מעמד? אולי חודש... - ומגיע על זה צל"ש!!
ודווקא היה מאוד טוב אם הייתי מצליחה לעמוד בזה, כי יש לי אי אילו ילדים מקובעים שאוהבים סדר קבוע וברור וידוע.
מצד שני, גם מאוד כיף להם (במיוחד לקטנים) להכנס הביתה בצהרים, לרחרח ולהודיע: היום יש מרק אפונה! או היום בישלת דג נסיכה! ובתגובה אמא ה'מופתעת' שואלת: איך ידעת??? - - - "כי אני מריח!"

אגיד לך את האמת, אנחנו שניים כרגע, אז כביסות זו לא בעיה. אני שמה בלילה, ובבוקר כשאני קמה אני תולה לפני תחילת היום וזה בכל יום מימות השבוע לפי הכוח, כי אין לי יותר מדי מזה [כוח הכוונה].

אגיד לך את האמת, כשהייתי ילדה, הייתי מבולגנת שלאמא שלי כאב הלב לראות את זה. אבל המציאות משנה. למשל אם אני משאירה לי ליום שישי הרבה דברים ואני מגיעה לשישי עם הלשון בחוץ, זה הורס לי את השבת. אז למדתי שכמה שפחות להשאיר לשישי יותר טוב. לשבת צריך להכנס רגועים ולקבל אותה בסבר פנים יפות. וזו עבודה, זה לא פשוט [אני עדיין מאחרת לפעמים הדלקת נרות למרות כל ההקלות שאני מארגנת לי לשבת].

לגבי ניקיון, יש לי עוזרת בלית ברירה. ואם כל זאת ביום שישי אני עושה ניגוב קל שיהיה ריח של ניקיון והרצפה תבריק.
אני אוהבת מאד את תחושת הניקיון הזו לפני שהנכדים באים ומפוררים עוגה על כל הרצפה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אגב, למי שרוצה להכין לבד מיונז, זה טעים חבל"ז. והמצאתי פטנט כדי שלא אצטרך לעמוד ולטפטף שמן לאט לאט.

אז הרעיון הוא כזה.
לכל ביצה שמים כוס שמן.
3 ביצים ממלאות קופסה של ליטר עגולה גבוהה.

אני פותחת את הביצים למערבל מזון.
לוקחת שתי כוסות ח"פ. בכוס אחת אני עושה חורים למטה עם קיסם שיניים. את הכוס השניה אני משאירה שלמה.
את המחוררת, אני שמה בפתח של המערבל מזון במקום הפלסטיק שדוחף אוכל [ששכחתי את שמו].
בכוס השניה אני ממלאה כוס שמן.
אני מפעילה את המערבל, ומוזגת מהכוס השלמה של השמן לכוס המחוררת והשמן מטפטף לאט לאט דרך החורים שחוררתי. אני מחוררת בין 5-7 חורים.
בינתיים אני ממלאה את הכוס השלמה שוב וכל הזמן דואגת שיהיה מלא שמן.
אחרי הכוס השלישית, אני מוסיפה רבע כוס של חומץ זה משמר את המיונז ומשאיר אותו טעים ליותר משבוע.
ואת הטעמים אני מוסיפה בהתאם לתבשיל שאליו אני מכניסה את המיונז.

בהצלחה למי שרוצה להכניס לגוף קצת פחות חומרים משמרים

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עשית לי חשק להכין מיונז....
(אני בקושי משתמשת, בגלל שזה לא בריא. אבל בפסח אני מכינה לבד וזה מעדן, אין מה להשוות לטעם של מיונז מהחנות)
רק - אני מכינה עם מיץ לימון, לא חומץ.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אני מכינה כל שבת 3 ביצים. אוכלים פה הרבה מזה בשבת גם בסלטים, וגם בעלי אוהב את זה בסלט שלו בבוקר ובערב.
לא יודעת על מיץ לימון אם הוא משמר לאורך זמן כמו חומץ אבל לקלקל את הטעם זה בטוח לא
:)

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אה, שלי לא מחזיק שבוע. נראה לי מקסימום 3 ימים.
אבל מאוד טעים.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זהו אריאלס, תחליפי לחומץ ותראי פלאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה