טיפים ועצות לעקרות הבית

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י נעמה;484748:
נכתב ע"י כוכב103;484731:
כביסה אי אפשר לגמור בתחילת השבוע כי כל יום מספק ערימה חדשה - אז--- מכבסים את כל מה שמלוכלך עד יום חמישי בבוקר ואז- מביאים אישה שמקפלת כביסה ומגהצת שעתים (60 ש"ח) - והענין מאחורינו.

איפה מניחים את ה"הר" עד יום חמישי?
לי יש מתקן נהדר(ירושה מההורים) המכיל ארבעת סלסלאות מתכת ענקיות ריבועיות ועמוקות בגודל של כמטר.אני כמובן שמה בכל מגרה/ סלסלה סוג אחר של כביסה. הכביסה מצטברת מיום שני עד למוצ"ש,ממתינה בסבלנות ולא מתלוננת.
ראיתי לאחרונה פרסומים על מתקן דומה. עושה רושם טוב, ומומלץ.
הופס! עכשיו אני רואה שהדיון הוא על הכביסה הנקיה, לא המלוכלכת. מצטרפת לתמיהה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ציטוט:
"נמלים:
לפזר מעט אבקת סודה לשתיה -באיזור הנמלים."
ברקאי, איפה היית כשפלפל צעקה "הצילו" כי משתלטים לה על הבית?;)

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י כוכב103;484758:
נכתב ע"י נעמה;484748:
בתוך ארגז קלוע ענק במרפסת שרות...
(ואיפה שמים את ההר המלוכלך מיום שלישי עד שבת???)

אגב- אצלי הכביסה הנקיה יוצאת מהמייבש ממויינת לשלושה סלסלאות גדולות עד הקיפול
לבן, שחור וצבעוני
כך שאם אני צריכה איזה בגד עד שמקפלים אני לא צריכה לחפש אותו 3 שעות...

רק שכפרה על הקמטים--- (עד יום חמישי הולכים מקומטים:eek:...)

chanish

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רייח

נכתב ע"י אלינור;484535:
טיפ שקראתי איפשהו-
למי שאוהבת בגדים ריחניים במיוחד :rolleyes:
להתיז מעט בושם לתוך המגהץ אדים,
לא ניסיתי אז לא יודעת אם זה גורם כתמים או משהו בסגנון, אבל הרעיון נשמע נחמד...:)
אני שמעתי משהו נחמד באותו ענין
רוצים רייח טוב שיתפזר שכל החדר- הבית?
תשפריצו בושם על תריסי המזגן וכמובן תפעילו,
כל הבית מקבל ריח מדהים.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י trew;484741:
טיפים
1. סיר שנשרף יוכל להיות נקי ומבריק אם תשרו אותו 12 שעות עם אבקת כביסה ומים עד למעלה
למי שאין סבלנות יכול לבשל את האבקת כביסה עם המים עד רתיחה אחרי זה ממש לא צריך להתאמץ כדי להבריק את הסיר
תחתית של סיר שנשרפה תהיה נקיה אם נשים את הסיר על גבי מחבת עמוק או סיר גדול יותר עם מים ואבקת כביסה לבישול קצר
אכן אבקת כביסה מחוללת נפלאות, אך שמעתי פעם ומעולם לא בררתי - שיש בעיה של כשרות, יש בזה חומרים בעיתיים.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלף ריש;484706:
אני מקווה שבאמת את מתכוונת בצחוק
כי מנסיון זה לא שיוף זו הברקה,
מה שמראה אכן שכל השיש דורש הברקה...
התחלתי לנקות בקביעות את השיש עם ספוג הפלא - מצליח להוריד לי כתמים ששום דבר לא הצליח.

אבן קיסר מזהירים לא להשתמש ב"ספוג פלא" על השיש שלהם כי הוא משייף אותו - אז אני מניחה שלא התכוונתי בצחוק...

מצד שני - לא הם צריכים להתמודד עם הלכלוך אז מה אכפת להם להגיד... :)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ביקי;484807:
אכן אבקת כביסה מחוללת נפלאות, אך שמעתי פעם ומעולם לא בררתי - שיש בעיה של כשרות, יש בזה חומרים בעיתיים.

כן, וודאי.

היום יש בעיות כשרות באקנומיקה, פלסטיק, מטאטים (שלא יהיו משער הודי)
ואפילו באוכל.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מיג, זה באמת נשמע מגוחך, אבל בשביל להרתיח סיר עם אבקת כביסה, צריך לזה כשרות קצת יותר ממטאטא, לא?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בקשר לשנצלים שכתבו קודם, אני אישית מכינה אותם כך:
כשאני קונה אני ישר דופקת ומורידה את כל "הגומיות" מקפיאה מופרד שניצל שניצל עם שקיות אוכל מחולק לפי ארוחות צהריים.
אח"כ באותו יום אני מכינה קערה עם כל הטיבול ביצה קצת קמח תבלינים מעט מים, קטשופ ומעט מלח טורפת יחד ומכניסה את השניצילים. ממש לפני הארוחה טובלים בפרורי לחם מטגנים... ככה לא הכל מתלכלך...
בקשר חנתקן של הכביסה הוא רק עולה מאד יקר, שמעתי ממשהי שקנתה באיקאה מתקן דומה בהרבה יותר זול, כנראה יש הבדל אולי באיכות לא יודעת, מי שרוצה לקנות מומלץ לבדוק קודם....

rach

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
כביסה נקיה בסלסלה? יוצרת עבודה כפולה, לגהץ את כל הבגדים...
הטיפ שלי הוא כביסה יבשה מהמיבש או מהחבל מתקפלת מיד. במקום להעביר לסל או לכל מקום אחר "על הדרך" כבר מקופלת. ובכלל, עדיף כל יום מכונה או שתיים (אפילו חצאי מכונות, יש תוכניות בכל מכונת כביסה) ואז קיפול הכביסה הוא דקות בודדות, אפשר למצוא את הרבע שעה בכל יום לצורך העניין הזה, ואף פעם אין ערימות.

ספוג הפלא טבול באקונומיקה, אפקטיבי פי כמה, מנקה ומלבין כל דבר, שישים, כיורים, ארונות מטבח מבחוץ, קירות וגם אזורים שומניים.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד כמה טיפים למטבח -

תבלינים של גוש קטיף - פטרוזיליה, כוסברה, שמיר ואפילו סלרי
ביום שקונים את זה, טרי טרי, לשטוף היטב (השריה במי סבון וכו') ומיד להקפיא בשקיות קטנות.
אפשר לקצוץ קודם אבל לא חייבים, כשהעלים קפואים פשוט מפוררים אותם בתוך השקית - מהיר ולא מלכלך, וישר למרק...
ככה תמיד יש תבלינים ירוקים בכמות סבירה ולא צריך לקנות חבילה שלמה בשביל כמה גבעולי שמיר.

שמירה על ירקות שורש:
אצלנו אוכלים הרבה בטטות, והן תמיד היו מתקלקלות, גם בארון, גם בסלסלה, וגם במקרר.
מצאנו את הפתרון! (מעולה גם לבצל, שום, דלורית. לא לתפו"א)
קופסת קרטון מהירקן מאכסנת את הבטטות, והן מחזיקות ככה שבועות, ולא נרקבות
(גילינו את זה בפסח, כשקנינו ארגז בטטות וראינו שגם אחרי החג הן נשארו טריות ויפות,
מיד אימצנו את הרעיון לשאר ימות השנה)

גאולונת

משתמש מקצוען
היי!
טיפים מעולים! תודה לכולם...

התרומה שלי:
אני שונאת ממש, שכל פעם שאני רוצה להכין עוגה, אי צריכה לנפות כוס קמח, ולכן-
אני מנפה כל פעם קילו, מכניסה להקפאה, ושולפת כל פעם את הכמות שאני צריכה.
כנ"ל לגבי שום- אני מלפת את כל השומים ומקפיאה.

ביום שישי אני מכינה שקשוקה יוונית (או איך שלא קוראים לזה),
טעים מאוד ומשביע במיוחד...
המתכון לשקשוקה יוונית:
מטגנים בצל/פלפלים/תפוחי אדמה/עגבניות/פטריות/חצילים/טונה - שמה שמן, מכסה את הסיר ומחכה שהירקות יתרככו. כמובן שלא שמים את כל הירקות, אלא מוסיפים לפי מה שאוהבים.....
מוסיפים הרבה רסק עגבניות, מלח, פלפל וביצים שלמות לפי הכמות שרוצים.
אפשר להוסיף לבפנים שמנת/גבינה/קוטג'/גבינות קשות.
"מקשטים" בטיפה פלפל שחור/זעתר מכסים את הסיר, ומחכים שיסתיים להתבשל.

זה אחד המתכונים המהירים והמוצלחים שיש! ואפשר לעשות אותו באין ספור וריאציות וטעמים...
מומלץ ביותר!

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לגבי כביסה
זה באמת תלוי בגודל המשפחה
אצלי לא עובר יום בלי 3 מכונות לפחות
אז לחשוב שאני עושה את כל זה ביומיים של תחילת שבוע
אין מצב שזה יצליח
מה שכן, אני משתדלת לקפל הכל מייד מלבד הגיהוצים
להם יש לי סלסת רשת מיוחדת
(ממליצה מאד על מתקן הסלסלות רשת שהזכירו פה)
ואני משתדלת עד יום רביעי לגמור את הגיהוצים
אמנם ביום חמישי כבר יש גיהוצים חדשים אבל הם מחכים בסבלנות לשבוע שאח"כ :)

לכביסה לבנה ובוהקת
להוסיף למכונה בתוך שקית רשת שבבי סבון
אין עליהם!!
אגב, הם מתאימים גם לשטיפת רצפות בעיתיות

בהצלחה לכל הבאלבוסטיות
אישה, אמא ורעיה זה שילוב מנצח
תשמורנה על עצמכן !!
כי אף אחד לא ידאג לעשות זאת במקומכן

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זהירות! מי ששמה שבבי סבון במכונת כביסה שתקפיד לשים אותם בתוך שקית/ גרב וכו' המכונת כביסה שלנו כבר עלתה באש (!) משבבי סבון 'בתפזורת'

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
פטנט בדוק ומפתיע:
לניפוי קמח במהירות הבזק:
להכניס נפה לשקית
להכניס לנפה מקלף מתכת ומעל לשפוך את הקמח
מנפה במהירות!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ביקי;484881:
מיג, זה באמת נשמע מגוחך, אבל בשביל להרתיח סיר עם אבקת כביסה, צריך לזה כשרות קצת יותר ממטאטא, לא?

לא,
(ראי ערך פסח ומאכלים שאינם ראויים לאכילת כלב, כמוכן מדובר בחומרים פעילים סינטטים)

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
פטנט מדהים שקבלתי פעם במייל!
אם יש לכם כביסה עם ריחות לא נעימים (הרטבות וכד') יש לשים במקום מרכך כביסה מעט חומץ, מנטרל את כל הריחות! מנסיון!

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גאולונת;485085:
כנ"ל לגבי שום- אני מקלפת את כל השומים ומקפיאה.

מומלץ ביותר!

עד כמה שידוע לי, יש בעיה להשתמש בשום קלוף שעבר עליו לילה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י ביקי;484807:
התקשרנו לבית הוראה של הרב גרוס וש אמרו לנו שאין בעיה כי זה טעם פגום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה