מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אנחנו אמורים לקבל בעז''ה מפתחות בחודש אב הקרוב אנחנו מאוד מתלבטים אם לעבור או לשכור את הדירה
1. אנחנו גרים כעת בירושלים ממש במרכז יש לנו את כל החנויות ליד הבית ולפי שאני מבין ברמה ה אין שום חנויות
2. יש לנו את חיי הקהילה (חסידים) בית כנסת / חדר לבנים בירושלים מה שאין לנו ברמה ה
3. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת דתי/ חילוני

מצד שני בירושלים אנחנו גרים בדירה קטנה והרבה כסף לשכירות

אני מפחד לעשות את המעבר אם כל המאמץ סביב זה (פיזי רגשי וכספי) ואחרי כמה חודשים להתחרט...

אנא מי שגר בשכונה תעזרו לנו אם תובנות

תודה רבה!
נראה לי שכמה שעות לא יספיק לי כדי להחליט על המעבר

רק מי שגר שם כבר כמה חודשים יוכל לתת לי כיוון איך זה לגור שם
אתה צריך לתפוס שיחה משמעותית עם מי שגר שם, ולדעתי עם כמה אנשים ולא רק תושב אחד.
מייעץ לך גם לחפש מישהו שהכי קרוב לחוג שלך. לכל אחד יש הסתכלות אחרת על העניין. מי ששולח למוסדות שגם אתה תרצה לשלוח, יוכל יותר לתת כיוון לפי השקפת העולם שלך.

יעל א

משתמש צעיר

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בגדול לעבור מבית קטן וצפוף לבית גדול ומרווח, זה מחייה נפשות ממש, ומרחיב דעתו של אדם.
גם המעבר מקהילה גדולה ומחייבת, ששם אתה עוד אחד מהקהילה (מלבד חברים שתמיד יש), לקהילה קטנה וצעירה, שנותנת לאדם הרבה יותר ביטוי, יכול לבנות את האדם.
מאידך, יש אנשים שדווקא הקטע הזה האחרון, יכול להקשות עליהם מאוד.
וכאמור זה תלוי באופי.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
בגדול לעבור מבית קטן וצפוף לבית גדול ומרווח, זה מחייה נפשות ממש, ומרחיב דעתו של אדם.
גם המעבר מקהילה גדולה ומחייבת, ששם אתה עוד אחד מהקהילה (מלבד חברים שתמיד יש), לקהילה קטנה וצעירה, שנותנת לאדם הרבה יותר ביטוי, יכול לבנות את האדם.
מאידך, יש אנשים שדווקא הקטע הזה האחרון, יכול להקשות עליהם מאוד.
וכאמור זה תלוי באופי.
מבחינת הנקודה הזו, תלוי מאוד לאיזה חוג הוא משתייך, ולאיזו קהילה הוא ישתייך ברמה ה'.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
איזה בית כנסת קיים ברחוב
קוז'מיר, פעיל במשך כל השבוע, שלוש תפילות ביום, וכולל אברכים.
ברחבה מתחת הרחוב לכיוון אליהו הנביא קיימים עוד שני בתי כנסת שפעילים בעיקר בשבתות.
של אנשי הישוב הישן, בית כנסת פעיל ותוסס עם הרבה הווי, ובית כנסת ספרדי.
קיים ברחוב גם בית כנסת אמריקאי שפעיל בשבת וגם תפילת שחרית מידי יום.

יחיאל שמח

משתמש חדש
נראה לי שכמה שעות לא יספיק לי כדי להחליט על המעבר

רק מי שגר שם כבר כמה חודשים יוכל לתת לי כיוון איך זה לגור שם
לדעתי אתה צריך לבוא לשם ל"שבת" שלימה, ולהסתובב בבתי הכנסיות, ולדבר עם האנשים שמהסגנון שלך. ויש שם כמה קבוצות של אנשים השייכים לקהילות חרדיות, מסגנון מודרני ופתוח, ועד נטורי קרתא וקנאים, ועד בכלל.
כמו כן, כדאי לבוא אחר כך לביקור גם באמצע השבוע לשעה שעתיים כדי לראות את המצב השכונתי בצורה השבועית.

נ.ב. אל תצפה שתמצא שם את הקדושה והחן הרוחני שנמצא בירושלים (שלדעתי לא נמצא בשום מקום אחר), אבל כן תוכל למצוא שם איזה הרחבה וישוב הדעת בפרט באם אתה גר כרגע בדירה מאוד קטנה.

שימי ק.

משתמש חדש
מי שגר שם ורוצה להשכיר את הדירה שלו לשבת אחת
אשמח שתיצור איתי קשר (עדיפות ברחוב חגואל והרחובות הסמוכים)

יהודי ישראלי

משתמש פעיל
אנחנו אמורים לקבל בעז''ה מפתחות בחודש אב הקרוב אנחנו מאוד מתלבטים אם לעבור או לשכור את הדירה
1. אנחנו גרים כעת בירושלים ממש במרכז יש לנו את כל החנויות ליד הבית ולפי שאני מבין ברמה ה אין שום חנויות
2. יש לנו את חיי הקהילה (חסידים) בית כנסת / חדר לבנים בירושלים מה שאין לנו ברמה ה
3. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת דתי/ חילוני

מצד שני בירושלים אנחנו גרים בדירה קטנה והרבה כסף לשכירות

אני מפחד לעשות את המעבר אם כל המאמץ סביב זה (פיזי רגשי וכספי) ואחרי כמה חודשים להתחרט...

אנא מי שגר בשכונה תעזרו לנו אם תובנות

תודה רבה!

בהמשך לכל הכותבים אני רק רצה לציין נקודה שצריך לשים לב לזה ובפרט עיה"ק ירושלים - עיר גדולה ומכובדת,
כי אני נוטה להאמין שלא כל המוסדות לבנים ובנות, הכוללים והעבודה וכו' וכו' נמצאים במרחק הליכה מהבית,
אלא בגלל שרוב העיר מתחברת ע"י רצף שכונות מתחברות זה פחות בולט, אבל המון ילדים נוסעים בהסעות למוסדות,
הרבה נוסעים לכולל ולעבודה וכו' עם אוטובוס מנקודה אחת למשנהו,

אבל בבי"ש זה יותר בולט החלק הזה שאין את הכל בתוך השכונה, כי זה מחולק לפי שכונות שאין להם רצף מתמשך שמחבר את כל השכונות לעיר אחת גדולה (כמו ירושלים) וכל שכונה שוכנת לה לעצמה
צריך להבין, יש מוסדות בכל השכונות בבי"ש עם אופציה להסעות וכדו' (מכל המגזרים ותתי המגזרים)
ודווקא רמה ה' שממוקם יחסית באמצע העיר זה הכי נח מבחינת העניין הזה גם למוסדות וגם לשאר הצרכים,
כי הממוצע של מרחק הנסיעה לכל מקום בעיר זה כ 10 דק' עד רבע שעה (בלי פקקים)
אם כי מכולת וכדו' שצריכים קרוב לבית, אפשר להניח שלא יקח הרבה זמן עד שיהיה את כל הצרכים הבסיסיים כמו שקורה בכל השכונות החדשות
כמו"כ לגבי קהילה (חסידית/ליטאית/ספרדית/קנאים וכו') יש ב"ה מספיק לכל מגזר והם רק מתרחבים עוד ועוד

לדעתי מה שנשאר לך לברר ולבדוק זה אם אתה מתחבר לסגנון השכונה ולאופי התושבים ולזה צריך לרדת פיזי ולבדוק את השטח

נערך לאחרונה ב:

ברוס

משתמש פעיל
היה כבר ניסיון פינוי/הריסה שלא צלח, בעקבות התנגדות עזה של התושבים שמנעו זאת בגופם ממש.
בתקווה ללילה שקט נטול הפרעות.
שחרית במקום בשעה 8:15, ולאחמ"כ פת שחרית.
1717059110778.png
תמונה מנסיון ההריסה / הפינוי - שלא צלח ב"ה -ע"י אברכים חשובים מאוד שבאו למסור נפשם על קדושת בית הכנסת "אשרי חלקם".

מה שהתברר אח"כ שיש פקידה אחת זוטרת מרושעת בעירייה שמשתפת פעולה עם קומץ חילוני חולני אספסוף בשכונה שהוא אירגנה ברוב רשעותה ואכזרויתה את המהלך המטופש.
( הפלישה של נווה ציון למבנה השכונתי משום מה לא מפריע לה... )

יעזור ה' שבית צדיקים יעמוד - ודבר זה ישאר לעד , ומכח בניית בתי מקדש מעט , יבנה בקרוב ממש בית מקדשנו הגדול בירושלים עיה"ק במהרה בימינו אמן.

בנימיני

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1667118תמונה מנסיון ההריסה / הפינוי - שלא צלח ב"ה -ע"י אברכים חשובים מאוד שבאו למסור נפשם על קדושת בית הכנסת "אשרי חלקם".

מה שהתברר אח"כ שיש פקידה אחת זוטרת מרושעת בעירייה שמשתפת פעולה עם קומץ חילוני חולני אספסוף בשכונה שהוא אירגנה ברוב רשעותה ואכזרויתה את המהלך המטופש.
( הפלישה של נווה ציון למבנה השכונתי משום מה לא מפריע לה... )

יעזור ה' שבית צדיקים יעמוד - ודבר זה ישאר לעד , ומכח בניית בתי מקדש מעט , יבנה בקרוב ממש בית מקדשנו הגדול בירושלים עיה"ק במהרה בימינו אמן.
כתושב עיר חרדית אחרת שבה איש הישר בעיניו יעשה וכל יום גינה ציבורית אחרת נחסמת בהנחת קראוון לקהילת קודש אחרת

ממש לא הייתי רוצה שזה יהיה המצב בשכונה

נכון שחשוב שיהיו בתי כנסיות ותלמודי תורה אבל אנחנו גם רוצים לגור בצורה מתורבתת
אין מנוס מלבלוע את הצפרדע ולפעול באמצעים חוקיים ולגיטימיים על מנת לקבל הקצאות ובנייה של כל צרכי הקהילה בשכונה.

לא כולם רוצים לחיות במחנה פליטים או בהעתק של קריית ספר / אלעד / ביתר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה