חלבי חצ'אפורי בריא, טעים ובחמש דקות עבודה. זה אפשרי!!!

נכתב בדם הלב

משתמש רשום
סוגיית חיי המטבח שלי ושל רבים היא שילוב המזון הבריאותי ומלא ערכי תזונה חיוניים לטעם בלתי מתפשר.
כבוגרת לימודי מטבח גורמה ותזונה אני נהנית לגלות שילובים בין העולמות השונים לכאורה.
והנה עוד אחד מדהים. קל! טעים! שווה!
חצ'אפורי, מאכל גרוזיני (גם לאשכנזים כמוני שיש להם במטבח יותר ממלח ופלפל)
החצ'אפורי מופיע בדר"כ כבצק רך במליחות מעודנת המעוצב כסירה המכילה מגוון גבינות ובמרכז ניצבת ביצה שהוספה לחגיגה כ-5 דקות לפני סיום האפייה. מה שמשאיר אותה להינמס מול היופי הזה.
אז- איך זה בדיוק הופך לבריא???
דפי אורז!
אולי המוצר שנמצא ברשימת חמשת השימושיים שלי ביותר במטבח,
נרטיב את דפי האורז ונניח לריכוך של שתי דקות
בינתיים נפתח תערוכת גבינות מרשימה, ככל שעולה על לשונכם, אני עיססתי (מלשון עסיסי כאילו ; ) בגבינ"צ, מוצרלה, גבינת בצל מטוגן וכמון, גבינת שמנת חלפניו וגבינת שום.
מניחים את הגבינות במרכז דף האורז ומגלגלים מעט בשני הצדדים
מקרבים קצה אחד לקצה המקביל אליו ומחברים לחיבוק, וכך גם בצד השני
נניח לאפייה בחום בינוני כ-20 דקות, לא להשאיר לבד!
לפני סיום האפייה ניצור גומה קטנה במרכז החצ'פורי ונניח ביצה חיה (או רק את החלמון) ניתן לעניינים להיסגר עם עצמם עוד כמה דקות,
ו- וואו
הלכתי לאכול... ביי

20240222_214749.jpg

נכתב בדם הלב

משתמש רשום
למה דפי אורז בריאים יותר מבצק?
א. הם לא דורשים שומן
ב. דף אורז אחד לא יצליח להגיע לאותה רמה קלורית או עמילנית של כמות הבצק לחצ'אפורי רגיל
בצק עלול לגרום לחלק מהאנשים לנפיחויות והרגשה לא נוחה, מה שאורז לא יוצר

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
גם נראה יפה.
השידוך של אורז עם גבינות וביצת עין הוא שידוך מעולה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה