דרוש מידע חסכי ילדות במוסדות בית יעקוב :( למה ככה?

מצב
הנושא נעול.

שרה41102

משתמש פעיל
רק לא הבנתי למה זה חסכי ילדות ? שאין טישו בשירותים גורם חסכי ילדות ?!
שאין סבון במתקן סבון, זה חסך ילדות ??!
מעולם לא שמעתי על זה !
אני למדתי בת"ת שהיה בקראוונים רועשים ודולפים מדי פעם בחורף, וכשרצו ללכת לשירותים - צריך לקחת מטריה כדי לעבור את החצר, או לרוץ בגשם בלי מטריה, ואין לי שום חסכים !
אני מכיר היום בחורים שכשהיו בחיידר למדו גם בקראוונים צפופים כמו סרדינים והיום הם ממש בחורים שמחים !
אז לא קראת הכל, שאין חצר ילדים בגנים של הבנים :) יש חלל קטן עם דשא בלבד..
לא יהיה להם מגלשות או נדנדות או חבלים ועם הדגש על שזה גן של בנים! 3 גנים ככה - הם ממש קפצו ללמוד בכיתה.
הדיון מתמקד בכאב של הכלל - נייר וסבון וכפי שאת מבינה זה נוגע לליבם שרוב המגיבים כי זה עניין בלתי נפרד חח
בדיוק כמו שהגננת תבקש מההורים 200 פעם לנקות את ראשי הילדים.. למה? מחלות , חוסר היגיינה, לא אסטטי ולא נעים ועוד... באותו הדבר על סבון ונייר.

נערך לאחרונה ב:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הגבתי עניינית שזה דבר נצרך וחשוב ואין לזלזל בו.
נצרך - כן
חשוב - ברור
חובה שיהיה במוסד החינוכי - כן
אבל חסכי ילדות ???
כאילו חסר לך היום משהו בגלל שבגן לא טישו או סבון ??
אז, אז התעצבנו וקצת בכינו על זה, ונגמר.
אתם לא אנשים ממורמרים כיום בגלל שהיה חסר קצת סבון

שרה41102

משתמש פעיל
נצרך - כן
חשוב - ברור
אבל חסכי ילדות ???
אני כתבתי חסכי ילדות והגבתי למעלה לשאלה שלך אבל כנראה שעוד לא ראית.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אז לא קראת הכל, שאין חצר ילדים בגנים של הבנים :) יש חלל קטן עם דשא בלבד..
הדיון מתמקד בכאב של הכלל - נייר וסבון חח
את כותבת על חצר, אני כתבתי שהיו המון ילדים שלמדו בקארוונים !
את יודעת מה זה קראוון ??
אפילו לא מבנה !
דולף בחורף וחם בקיץ ! (אם אין מזגן)
שיעורים עם רעש נלווה קבוע של הגשם !
ללכת לשירותים צריך מטריה !
ובעבר היו המון מוסדות חינוך כאלו, היום ב"ה הרבה מקבלים בנין. אבל גם היום יש חיידרים שלומדים בקראוונים

אני וביתי

משתמש מקצוען
אם בגני עמותה אין נייר טואלט ובגני עירייה יש למה אנשים בבני ברק רבים בשביל להתקבל לגן עמותה?

כפרת עוונות

משתמש פעיל
נצרך - כן
חשוב - ברור
אבל חסכי ילדות ???
חסכים- לא
משקעים- כן

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא יהיה להם מגלשות או נדנדות או חבלים ועם הדגש על שזה גן של בנים! 3 גנים ככה - הם ממש קפצו ללמוד בכיתה.
אז בגן לא יהיה להם מגלשות, או נדנדות, יהיה בגינה ליד הבית מתקנים יותר רציניים מאם הגן היה שם איזה מגלשה קטנטונת...
ונדנדות כבר הרבה זמן לא ראיתי בכמעט שום גן ואני מדבר על גני עיריה חדשים !

זאטוטה

משתמש חדש
רק לא הבנתי למה זה חסכי ילדות ? שאין טישו בשירותים גורם חסכי ילדות ?!
שאין סבון במתקן סבון, זה חסך ילדות ??!
מעולם לא שמעתי על זה !
אני למדתי בת"ת שהיה בקראוונים רועשים ודולפים מדי פעם בחורף, וכשרצו ללכת לשירותים - צריך לקחת מטריה כדי לעבור את החצר, או לרוץ בגשם בלי מטריה, ואין לי שום חסכים !
אני מכיר היום בחורים שכשהיו בחיידר למדו גם בקראוונים צפופים כמו סרדינים והיום הם ממש בחורים שמחים !
כל מילה!!!
כל השטויות של חסכי ילדות
בני אדם היום מפונקים
על כל דבר בוכים
יאללה תתבגרוווו

שרה41102

משתמש פעיל
את כותבת על חצר, אני כתבתי שהיו המון ילדים שלמדו בקארוונים !
את יודעת מה זה קראוון ??
אפילו לא מבנה !
דולף בחורף וחם בקיץ ! (אם אין מזגן)
שיעורים עם רעש נלווה קבוע של הגשם !
ללכת לשירותים צריך מטריה !
ובעבר היו המון מוסדות חינוך כאלו, היום ב"ה הרבה מקבלים בנין. אבל גם היום יש חיידרים שלומדים בקראוונים
איפה אתם חיים? אולי באזורכם זה מקובל.. או לא יודעת- אין כל כך ההיגיון .
גם יכול להיות שלא משלמים הרבה עבור התנאים הללו.
כפי שכתבתי אנחנו שופכים ים כספים כל חודש וזהו שירות שמגיעה לנו לא כי אנחנו מפונקים או משווים לקרוואנים אלה בחרנו בלימודים איכותיים ובחרנו גם לשלם עליהם ומין הסתם דורשחים ומצפים למינימום של שמירה על בריאות ילדינו.
בעיר שאני גרה הכל מפותח ומשוכלל בעיקר שמדובר בעיר שרובה חילונית אבל מלאה בבעלי תשובה חרדים ברוך השם .

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איפה אתם חיים? אולי באזורכם זה מקובל.. או לא יודעת- אין כל כך ההיגיון .
גם יכול להיות שלא משלמים הרבה עבור התנאים הללו.
כפי שכתבתי אנחנו שופכים ים כספים כל חודש וזהו שירות שמגיעה לנו לא כי אנחנו מפונקים או משווים לקרוואנים אלה בחרנו בלימודים איכותיים ובחרנו גם לשלם עליהם ומין הסתם דורשחים ומצפים למינימום של שמירה על בריאות ילדינו.
בעיר שאני גרה הכל מפותח ומשוכלל בעיקר שמדובר בעיר שרובה חילונית אבל מלאה בבעלי תשובה חרדים ברוך השם .
טוב, אז אני מכיר שני חיידרים שרק בשנתיים האחרונות קיבלו מבנה, ועד אז למדו בקראוונים צפופים 30 בכיתה עם מעבר בין שולחנות ברוחב ילד אחד בלבד.
וזה לא דבר שתלוי בהם או בתשלום ההורים ולא משנה כמה ההורים ישלמו
זה תלוי בעיריה אם היא רוצה לבנות מבנה למוסד חינוך חרדי או לא. הרבה מאד עיריות בעיקר בערים מעורבות, שנים לא נתנו מבני מוסדות חינוך לציבור החרדי. וגם אם היה מבנה של בית ספר חילוני ריק, לא נתנו אותו לחרדים.
ומה שיש היום הרבה מקומות שבת"ת יש מבנים - זה רק אחרי מאבקים רבים של שנים.
ושוב חזרנו לנושא תקציבים עירוניים וממשלתיים

מה יש

משתמש מקצוען
בלת"ק
בעיני יש 3 חלקים לתשובה

1. יש שחיתות. כן מה לעשות, מנהלי העמותות אינם מושלמים. הם אלופנים בלקונן שאין כסף. אבל זה אף פעם לא קורה כשמדובר במשהו שחשוב להם כמו המשכורת הפרטית שלהם, החזר ההוצאות שלהם ועוד... לא כל תקציב משמש למטרה המוגדרת שלו...

2. מסיבה שטרם הובנה לי במגזר שלנו יש השקעה עצומה בחיצוניות. ידוע לי על עמותות שמעסיקות גרפיקאיות לעיצוב דפי קשר, מסיבות בפאר והדר, ערבי הורים עם תקציב נדיב ביותר וכן על זו הדרך-
הטישיו בשירותים חשוב פחות.
אני עובדת במקום חילוני וקולגות מראות לי תמונות מהגני ילדים. אין סיכוי! להשוות. התחפושות שמכינים אצלינו, החבילות שנשלחות הביתה טרום חגים- זה המון כסף שבמחילה- לא תורם כלוםםםםם לילדים.
אולי זה כדי לפצות את ההורים על תשלום שכ"ל בגני העמותות? לא יודעת....

3. אין להורים אצלינו כח. מאותה סיבה שילדים חרדיים חייבים להיגמל לפני גן עיריה (או עמותה, הכוונה גן טרום-טרום) מאותה סיבה שהגננת של הבן שלי הודיעה להם שהם גדולים ומסתדרים לבד בשירותים (שזה גורם לבעיות בלי סוף, שאין כאן המקום לפרטן) ההורים לא יכולים לבוא בדרישות כי אז יתויגו כבעיתיים.

שרה41102

משתמש פעיל
כל מילה!!!
כל השטויות של חסכי ילדות
בני אדם היום מפונקים
על כל דבר בוכים
יאללה תתבגרוווו
ראשית כדי לשמור על בוגרות יהיה ראוי לא לדרדר את השיח ולכבד את כל הדעות גם אם זה בעינכם "שטיות".
שנית, האשכול נפתח עבור מציאת רעיונות ופתרונות על איך לשנות את איכות החיים ולא לנסות "לתנחם במצב",
כי עקב חוסר בהיגיינה הילדה שלי נדבקה התולעים מהגן וזה מכה ואיכס! כל היום גירודים ורק גועל לחשוב על הריון הזה- אז אין מקום לזלזל בשמירת ההיגיינה ובעיקר מהסיבה שהתורה מצווה אותנו "ונשמרתם מאוד..." לא סתם נאמר מאוד- הכוונה גם לדברים הקטנים שנראים לנו פשוטים שגם עליהם צריך להקפיד ולשמור.
ועוד כאשר אין הקפדה על ניקיון הגוף יש יותר הדבקות של וירוסים ודלקות ועוד מה שגורם לבני תורה להיטבל מלימודים ולשמור על הילדים שלהם- כמו שבא אבא לגן וביקש להודיע שזה ממש ביטול תורה וגזל גמור (עבורו) .

ולעניינינו, לכן ניתנת לנו זכות הבחירה לבחור באיזה אזור ואיכות חיים אנחנו רוצים לחיות.
מי שרגיל לשלוח ילדים בני 3 ללמוד בבית ספר וזה לגיטימי עבורו אז הכל בסדר.
עבורי לא! אני רוצה לשלוח את הילד שלי לגן שלא כל היום יסתכל על הגננת ועל הצבעים ועל הבימבה כי אחרת הייתי משאירה אותו בבית.. מה ההבדל?!
חלק מהתפתחות הילדים היא המוטוריקה הגסה, התמצאות במרחב ועוד.. ובמצב שכזה המסגרת החינוכית לא מספקת את צרכיו להתפתחות ולרכישת מיומנויות שונות .
ועוד להתחשב בעובדה שזה גנים של בנים שצריכים לפרוק את האנרגיות שלהם.
אתם מבינים שילדים כאלה לא באמת נהנים ללכת לגן?
מה השעה הכי שמחה ביום במהלך הגן? כל גננת תומר ישר - שעת חצר! זו חוויה שקשה לחסוך אותה מהילדים שלנו.
כמו שהחורף מגיע יש חודש של בימבות בתוך המבנה וכמה שזה משעמם אותם ואפשר לראות ילדים שלא מוצאים עניין ופשוט משתעממים וכל ההשלכות לך..

נערך לאחרונה ב:

כפרת עוונות

משתמש פעיל
התחושה המזולזלת של אין מפתחות לשירותים, תתמודדו
שירותים עם דפנות קצוצות מכל הצדדים
תחושת עלבון שגוררים הלאה.
בהחלט.
גם ילדים הם בני אנוש
שמגיע להם צרכים בסיסיים ולא נייר זכוכית בשירותים
ומשחקי נפנוף ידיים במסדרונות לייבוש הידיים כי המגבות לא הוחלפו שנתיים.
משקעים- כן.

צבי2

משתמש פעיל
זה ברור לכולנו אבל אני לא חושבת שצריך לפתוח גן עירייה אם אין לא חצר? מסכימים?

או איך רוצים לשמור "ונשמרתם מאוד..." אם אין דרך להתנקות מחיידקים? גם ההלכה וההנהגה מלמדת אותנו להיות נקיים- זה סותר את החינוך וההשקפה :(

ולגבי תקציבים- בין החילוני ולחרדי נכון פערים שונים אבל שוב לא יתכן שלא יהיה להם סבון ידיים נגיד גם אם אין תקציב! ושוב זה עצוב שאנחנו תלויים בתקציבים חיצוניים - לא מבינה כל כך בתחום אבל חייב להיעשות מהפך רציני בתחום!
בלת"ק
כלל המגזרים תלויים בתקציבי משרד החינוך, הציבור החרדי [ובעצם כל זרם חינוך לא ממלכתי] מקבל הרבה פחות מהזרם הממלכתי, וההגיון שעומד מאחורי זה הוא שאם אתה רוצה חינוך מסוים תממן אותו לעצמך, אמנם- רוב הציבור לא יכול לממן לעצמו הכל כראוי ומעדיף להתפשר על איכות הבניין/ הגינה ולא על איכות המחנך, ישנם מוסדות לימוד פרטיים שכן משקיעים יותר.
אפשר לדון על הצדק שבדבר זה, בפרט כשהציבור החרדי כבר מהווה אחוז נכבד ממערכת החינוך, ואני מניח שיום יבוא וזה ישתנה.
היבט נוסף הוא מבחינת העיריות, האם הם מחפשות לסייע לתושבים החרדיים ומקצים להם מבנים או להבריח אותם...
לגבי הנקיון- בהחלט יש חוסר מודעות בציבור שלנו לנושא הבריאות, אמנם צריך לדעת היכן עובר הקו בין ההנהגה הנדרשת לזו המוגזמת ["מהזהירות- שלא תרבה להיזהר"] .

רועי COPY

קופירייטר ואסטרטג למיתוג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ראשית כדי לשמור על בוגרות יהיה ראוי לא לדרדר את השיח ולכבד את כל הדעות גם אם זה בעינכם "שטיות".
שנית, האשכול נפתח עבור מציאת רעיונות ופתרונות על איך לשנות את איכות החיים ולא לנסות "לתנחם במצב",
כי עקב חוסר בהיגיינה הילדה שלי נדבקה התולעים מהגן וזה מכה ואיכס! כל היום גירודים ורק גועל לחשוב על הריון הזה- אז אין מקום לזלזל בשמירת ההיגיינה ובעיקר מהסיבה שהתורה מצווה אותנו "ונשמרתם מאוד..." לא סתם נאמר מאוד- הכוונה גם לדברים הקטנים שנראים לנו פשוטים שגם עליהם צריך להקפיד ולשמור.

ולעניינינו, לכן ניתנת לנו זכות הבחירה לבחור באיזה אזור ואיכות חיים אנחנו רוצים לחיות.
מי שרגיל לשלוח ילדים בני 3 ללמוד בבית ספר וזה לגיטימי עבורו אז הכל בסדר.
עבורי לא! אני רוצה לשלוח את הילד שלי לגן שלא כל היום יסתכל על הגננת ועל הצבעים ועל הבימבה כי אחרת הייתי משאירה אותו בבית.. מה ההבדל?!
חלק מהתפתחות הילדים היא המוטוריקה הגסה, התמצאות במרחב ועוד.. ובמצב שכזה המסגרת החינוכית לא מספקת את צרכיו להתפתחות ולרכישת מיומנויות שונות .
ועוד להתחשב בעובדה שזה גנים של בנים שצריכים לפרוק את האנרגיות שלהם.
אתם מבינים שילדים כאלה לא באמת נהנים ללכת לגן?
מה השעה הכי שמחה ביום במהלך הגן? כל גננת תומר ישר - שעת חצר! זו חוויה שקשה לחסוך אותה מהילדים שלנו.
כמו שהחורף מגיע יש חודש של בימבות בתוך המבנה וכמה שזה משעמם אותם ואפשר לראות ילדים שלא מוצאים עניין ופשוט משתעממים וכל ההשלכות לך..
מסכים עם כל מילה- הבת שלי מגיעה לגן מבריקה ומטופחת וחוזרת בצורה לא נעימה בכלל- עד כדי כך- שהיא נאלצה לקבל טיפול רפואי בגלל מכת כינים קשה בגן- ועוד דלקות של היגיינה.

ולא נדבר על האוכל של הצהרון שהגננות - לוקחות בסוף היום את רוב האוכל איתם- והילדות חוזרות רעבות כל יום!!

רועי COPY

קופירייטר ואסטרטג למיתוג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

שרה41102

משתמש פעיל
בלת"ק
כלל המגזרים תלויים בתקציבי משרד החינוך, הציבור החרדי [ובעצם כל זרם חינוך לא ממלכתי] מקבל הרבה פחות מהזרם הממלכתי, וההגיון שעומד מאחורי זה הוא שאם אתה רוצה חינוך מסוים תממן אותו לעצמך, אמנם- רוב הציבור לא יכול לממן לעצמו הכל כראוי ומעדיף להתפשר על איכות הבניין/ הגינה ולא על איכות המחנך, ישנם מוסדות לימוד פרטיים שכן משקיעים יותר.
אפשר לדון על הצדק שבדבר זה, בפרט כשהציבור החרדי כבר מהווה אחוז נכבד ממערכת החינוך, ואני מניח שיום יבוא וזה ישתנה.
היבט נוסף הוא מבחינת העיריות, האם הם מחפשות לסייע לתושבים החרדיים ומקצים להם מבנים או להבריח אותם...
לגבי הנקיון- בהחלט יש חוסר מודעות בציבור שלנו לנושא הבריאות, אמנם צריך לדעת היכן עובר הקו בין ההנהגה הנדרשת לזו המוגזמת ["מהזהירות- שלא תרבה להיזהר"] .
אני מסכימה ומתחילה להבין את עניין התקציבים ושזה לא בשליטת הקטנים במערכת..
אבל העיר שלנו נפתח גן עירייה ברמה גבוהה ביותר מכל הבחינות בפיקוח של רב העיר (דעתו נחשבת כל הארץ) והוא הביא את הגננות הכי יראות שמיים ועוד.. אבל! הציבור הוא ציבור גם חרדי וגם ממלכתי אז בכל זאת אנחנו רוצים שהילדות שלנו יצאו עם השם "בית יעקוב" ועוד שלא יביאו מושגים של פתיחות .. ומכן הקושי נובאה מהכותרת.

צבי2

משתמש פעיל
אני מסכימה ומתחילה להבין את עניין התקציבים ושזה לא בשליטת הקטנים במערכת..
אבל העיר שלנו נפתח גן עירייה ברמה גבוהה ביותר מכל הבחינות בפיקוח של רב העיר (דעתו נחשבת כל הארץ) והוא הביא את הגננות הכי יראות שמיים ועוד.. אבל! הציבור הוא ציבור גם חרדי וגם ממלכתי אז בכל זאת אנחנו רוצים שהילדות שלנו יצאו עם השם "בית יעקוב" ועוד שלא יביאו מושגים של פתיחות .. ומכן הקושי נובאה מהכותרת.
אם אתה מקבל תקציבים מהמדינה- אתה צריך להתאים את עצמך לכללים של המדינה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה