התייעצות חם לי!!!!!! למה לא עוצרים לי טרמפים

מצב
הנושא נעול.

החירות

משתמש מקצוען
אנו נותנים בשמחה.
גם דירה לשבת, גם טרמפים על בסיס יומיומי.

אך תנו לנו את הכבוד והזכות להחליט אם וכמה לתת ובחיים אל תדרשו.
שאלת הכותב פותח האשכול=דרישה.
שום דרישה.
הוא רק מציין עובדה שפחות עוצרים מפעם, פחות עוצרים מהדת"ל, הוא לא דורש הוא מעורר תשומת לב, ו
תפסיקו להרגיש כל הזמן שמישהו מכריח וכופה אותכם ודורש ממכם, תופעה פסיכולגית מוכרת אצל כאילו שדרשו מהם יותר מידי בגיל הנעורים, תרגעו אף אחד לא דורש וכופה עליכם, רק מעורר ומדגיש את הקושי הגדול (והבלתי נסבל לעיתים) בעמידה בחום הקיץ, ואת תשומת ליבכם לעצור, פשוט מאד.

אנטוריום

משתמש מקצוען
תפסיקו להרגיש כל הזמן שמישהו מכריח וכופה אותכם ודורש ממכם, תופעה פסיכולגית מוכרת אצל כאילו שדרשו מהם יותר מידי בגיל הנעורים,
או אצל מי שהעלה טרמפים בחורי ישיבות וחווה כמה חוויות שגרמו לו להבין שהתפיסה בנושא יכולה להיות מעוותת עד כלות.. על גבול המושחתת..
ואין הכוונה להכליל כמובן..
אבל, הסיבה שחרדים מעלים פחות, תלויה בהרבה בהתנהגות של המשתמשים החרדיים בשירות הטרמפים ללא ספק..

החירות

משתמש מקצוען
תגידו, הכל בסדר אתכם?
זכותו של כל אדם להחליט מתי הוא עושה חסד ועם מי. פשוט הזוי שאנשים דורשים את הדירה לשבת או טרמפים! אנחנו נותנים בהחלט כשמתאים לנו את הדירה וגם מעלים טרמפים כשיש מקום ברכב, אבל יש פעמים שלא! לא מתאים לנו עכשיו בכלל ולא מסתדר. אז בכל אופן נעשה משהו שממש לא שייך עכשיו ואין לנו שום רצון לפרט למה, כדי שלא ירכלו עלינו אח"כ בפרוג ”איה מידת החסד? אברהם אבינו הוא סבא שלכם בכלל?”
חסד זה משהו שלא חייבים ועושים מלפנים משורת הדין, אני לא מקבלת שקל על הדירה שמשאירים לי מלוכלכת ונוגעים בדברים אישיים בחוצפה, ויש פעמים שלא מתאים לי להביא את הדירה, חוצפה ממש! איך את מעיזה לא לעשות חסד?
כנ"ל בהודעתי הקודמת תופעה מוכרת אצל אנשים שניצלו אותם בעבר, שכל דבר נראה להם ניצול ודרישה והם מתקוממים, האשכולות הללו נועדו לעורר ולציין את הקושי הקיים, ואת חוסר הנתינה בהשוואה לעבר או לציבורים אחרים, לא לדרוש ולא לכפות , תרגעו ותשחררו את ההגנות האינסטינקטיביות שלכם.

בעל ניסיון

משתמש פעיל
לכל מי ששאל מדוע לא עוצרים טרמפים, ותמה מדוע מלינים גם על התנהגות הטרמפיסטים. יש לי כאן מקבץ סיפורים שקרו לקרוב משפחתי. כך שאם תשאלו מדוע אנשים אחרים אינם עוצרים לטרמפסטים (קרוב משפחתי עדיין עוצר למרות ואף על פי) אז לפחות שתהיה לכם תשובה.
1. פעם אחת הרכב היה מלא בסחורה (היה איזה משלוח כלשהו) והמקום היחיד שהיה פנוי היה המקום שליד הנהג. באמצע הדרך, תוך כדי הנסיעה הוא רואה אדם מנופף עם אצבעו שיעצרו לו, מאחר והוא היה בן האדם היחיד בתחנה וגם היה מקום אחד ריק באוטו - הוא עצר לו, וברגע שהוא עצר לו מיד התחל האיש לצעוק 'אסתי, לאהל'ה, מוישי, יענקי שרוליק ברכי בואו בואו יש לנו הסעה' ואז הבן אדם פתח את הדלת האחורית כדי להכניס את כל המשפחת'ע שלו, שמסתבר שהם התחבאו במשך כל אותו הזמן מאחורי התחנהכדי שאף אחד לא יראה אותם, וכשהוא ראה שהרכב מפוצץ בקרטונים הןא התחיל לצעוק עליו 'אתה לא מתבייש??? ככה לעצור טרמפ לבן אדם?? תתביש לך! פושע!' באילו המילים! לא פחות ולא יותר, ולחשוב שהוא סה"כ עשה לאותו האדם טובה. ואם תהיתם לגבי החבילות שנפלו מהרכב כשאותו אדם פתח את הדלת? לא, הוא לא עזר לו להרים אותן, אלא הנהג שסה"כ ניסה לעזור לאותו אדם היה צריך לצאת מהרכב ולאסוף בחזרה את הקרטונים על רקע צעקותיו של הטרמפיסט ה'פוטנציאלי'.
2. פעם אחת היה לו שיחת טלפון חשובה, והוא תכנן לבצעה תוך כדי הנסיעה, ביציאה מהעיר הוא רואה אברך צעיר עומד ומחכה לטרמפ, הוא שאל אותו לאן הוא צריך, הוא ענה לו 'לגילה'. טוב בסדר, עד גילה, נוכל לדחות את שיחת הטלפון לאחרי זה. בקיצור, מגיעים לגילה - והוא עוצר, שואל אותו הטרמפיסט 'למה עצרת?' עונה לו הנהג 'הנה, הגענו לגילה' עונה לו הטרמפיסט 'אהההה, לא, התכוותי לגאולה...'. להעיף אותו מהרכב - לא בא בחשבון. אז תבינו מה היה ההמשך...
3. עמוק עמוק בכפר חוסאן הסמוך לביתר מיודעינו יוצא לכיוון ביתר, ובאמצע הדרך הוא רואה אדם מנופף את אצבעו בניסיון לעצור טרמפ בתוך לוע הארי הזה... הוא העלה אותו לרכב, וכשנכנסים לעיר הוא שואל אותו 'אני ממשיך לB, רוצה להמשיך איתי או לרדת כאן?' במקום להבין ולומר תודה רבה על הטרמפ הוא צעק עליו 'מה אכפת לך לקחת אותי לרחוב בן איש חי? מה אכפת לך? מה הרשעות הזאת? מה יש לך? יש לך כאן מזגן ואתה ככה מתקמצן לקח אותי עד לבית שלי? חוצפן!!!'.
4. היתה לו ברכב ידית שבורה כתוצאה מטרמפיסט מסוים שהיה חייב להזיז את הידית אנה ואנה הלוך חזר.
5. סיפור שקרה איתי, הייתי ביציאה מבית שמש (אני לא יודע לומר בדיוק איפה, אבל מיד ימינה בכיכר ביציאה) עומד שם אדם ומנופף באצבעו שהוא רוצה טרמפ, שאלתי אותו 'לביתר?' הוא אומר 'כן!'. טוב, שמחתי, סוף סוף יהיה לי מישהו לפטפט איתו בנסיעה ולא יהיה משעמם. אני נוסע כמה מטרים עם האוטו, עד שאני מגיע לצומת של כביש 3755, הוא אומר לי 'טוב, תודה, אני צריך לרדת'. כמעט רציתי לאכול אותו חי, זה התנהגות? בן אדם שואל אותך אם אתה רוצה עד ביתר ואתה יורד לו באמצע הדרך, חוצפה בפני עצמה. אב למה לשקר עליו? למה? תגיד את האמת. בן אדם עושה לך טובה - למה לגמול לו את ההיפך?
לא באתי ללכלך על אף אחד, אבל חשוב לי להסביר לציבור שישנם טרמפיסטים שהורסים את כל הטעם הטוב של לקחת טרמפים. וחבל.
ואתם, טרמפיסטים שפויים, לפני שאתם עולים לרכב, תראו ש'יהיה שם ה' מתכבד על ידך' ולא לעלות לטרמפ אחרי עישון כבד, באמת, יש אנשים שרגישים לזה עד לרמת הקאה. וכן, חשב מאוד, יש כאלה שמתחילים לשחק עם תנוחת הכסא כמו שהם עכשיו מתכוננים לטיסה של כמה שעות טובות... הנהגים ממש ממש לא אוהבים את זה וגם לא נעים להם להעיר על זה. סה"כ כמה דקות נסיעה, מה יש?.
למרות זאת ואף על פי, לפעמים כשיש לי רכב (משכירות) אני משתדל, ככל שאני יכול, לעשות סיבוב בעירי אחרי סיום השירות של האוטובוסים העירוניים וזאת כדי לעזור לאנשים להגיע הביתה בקלות ובנוחות. אנא, אל תוציאו לי את הטעם הטוב של זה.​

נערך לאחרונה ב:

Yael Mor

משתמש מקצוען
כנ"ל בהודעתי הקודמת תופעה מוכרת אצל אנשים שניצלו אותם בעבר, שכל דבר נראה להם ניצול ודרישה והם מתקוממים, האשכולות הללו נועדו לעורר ולציין את הקושי הקיים, ואת חוסר הנתינה בהשוואה לעבר או לציבורים אחרים, לא לדרוש ולא לכפות , תרגעו ותשחררו את ההגנות האינסטינקטיביות שלכם.
אף אחד לא ניצל אותי. אני מודעת לכוחותי ואפשרויותי, וכשמתאים לי נותנת בשמחה. והייתה פה דרישה, חד משמעית. מי שרוצה נתינה כמו בדת”ל מוזמן לעבור למגזר. בציבור החרדי יש חסד שאין בשום מקום אחר וגם אם לא העלו אותך טרמפ זו לא סיבה להתרעמות.

שלמה רוזן

משתמש צעיר
גלוי נאות אני לא בעל רכב באופן קבוע אבל בתדירות מאוד גבוהה אני עם רכב
אני תמיד משתדל להעלות נוסעים אני משתדל לעצור ולהציע אפילו כשלא מבקשים
ולנהגים שביננו עצה קלה שתקל עליכם להעלות נוסעים גם אם פעם נפלתם עם מישהו שעצבן אתכם
שמעתי פעם בשם הסטייפלער זצ"ל שהביטוח הכי טוב לרכב זה לעשות איתו חסדים

רכבת הרים

משתמש מקצוען
אנחנו רוצים לעשות טוב, אישית מאמינה שכל יהודי בטח חרדי בבסיס שלו מחפש להיטיב.
בטרם תזעיק/י לכאן פסיכולוגים לנתח את אוטם ליבם של אלו שלא עוצרים טרמפים או לא נותנים דירות ועל איזו חווית ילדות זה יושב,
אם האשכול היה נפתח,
"בקשה לציבור הנהגים שמחפשים לעזור"
אנא ממכם מי שיכול ומתאים לו, מזג האוויר כידוע הוא בלתי אפשרי בעונה זו, מי שמתאפשר לו לתת את ליבו לטרמפיסטים שמחכים בתחנות אוטובוסים עד כלות ויוכל לעזור, יעשה חסד עצום!".
יש דרך לבקש, תרתי משמע.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אני אשה
מקפידה לעצור ולהציע טרמפ לנשים בתחנה המובילה לשכונה
אפתיע אתכם
רוב הפעמים הן מסתכלות עלי כאילו נפלתי מהירח ולא טורחות אפילו להגיד שהן לא צריכות
פשוט מסתכלות דרכי
נ.ב. לפותח האשכול- אני מחנכת את הילדים שלי לומר "בבקשה"

החירות

משתמש מקצוען
לכל מי ששאל מדוע לא עוצרים טרמפים, ותמה מדוע מלינים גם על התנהגות הטרמפיסטים. יש לי כאן מקבץ סיפורים שקרו לקרוב משפחתי. כך שאם תשאלו מדוע אנשים אחרים אינם עוצרים לטרמפסטים (קרוב משפחתי עדיין עוצר למרות ואף על פי) אז לפחות שתהיה לכם תשובה.
1. פעם אחת הרכב היה מלא בסחורה (היה איזה משלוח כלשהו) והמקום היחיד שהיה פנוי היה המקום שליד הנהג. באמצע הדרך, תוך כדי הנסיעה הוא רואה אדם מנופף עם אצבעו שיעצרו לו, מאחר והוא היה בן האדם היחיד בתחנה וגם היה מקום אחד ריק באוטו - הוא עצר לו, וברגע שהוא עצר לו מיד התחל האיש לצעוק 'אסתי, לאהל'ה, מוישי, יענקי שרוליק ברכי בואו בואו יש לנו הסעה' ואז הבן אדם פתח את הדלת האחורית כדי להכניס את כל המשפחת'ע שלו, שמסתבר שהם התחבאו במשך כל אותו הזמן מאחורי התחנהכדי שאף אחד לא יראה אותם, וכשהוא ראה שהרכב מפוצץ בקרטונים הןא התחיל לצעוק עליו 'אתה לא מתבייש??? ככה לעצור טרמפ לבן אדם?? תתביש לך! פושע!' באילו המילים! לא פחות ולא יותר, ולחשוב שהוא סה"כ עשה לאותו האדם טובה. ואם תהיתם לגבי החבילות שנפלו מהרכב כשאותו אדם פתח את הדלת? לא, הוא לא עזר לו להרים אותן, אלא הנהג שסה"כ ניסה לעזור לאותו אדם היה צריך לצאת מהרכב ולאסוף בחזרה את הקרטונים על רקע צעקותיו של הטרמפיסט ה'פוטנציאלי'.
2. פעם אחת היה לו שיחת טלפון חשובה, והוא תכנן לבצעה תוך כדי הנסיעה, ביציאה מהעיר הוא רואה אברך צעיר עומד ומחכה לטרמפ, הוא שאל אותו לאן הוא צריך, הוא ענה לו 'לגילה'. טוב בסדר, עד גילה, נוכל לדחות את שיחת הטלפון לאחרי זה. בקיצור, מגיעים לגילה - והוא עוצר, שואל אותו הטרמפיסט 'למה עצרת?' עונה לו הנהג 'הנה, הגענו לגילה' עונה לו הטרמפיסט 'אהההה, לא, התכוותי לגאולה...'. להעיף אותו מהרכב - לא בא בחשבון. אז תבינו מה היה ההמשך...
3. עמוק עמוק בכפר חוסאן הסמוך לביתר מיודעינו יוצא לכיוון ביתר, ובאמצע הדרך הוא רואה אדם מנופף את אצבעו בניסיון לעצור טרמפ בתוך לוע הארי הזה... הוא העלה אותו לרכב, וכשנכנסים לעיר הוא שואל אותו 'אני ממשיך לB, רוצה להמשיך איתי או לרדת כאן?' במקום להבין ולומר תודה רבה על הטרמפ הוא צעק עליו 'מה אכפת לך לקחת אותי לרחוב בן איש חי? מה אכפת לך? מה הרשעות הזאת? מה יש לך? יש לך כאן מזגן ואתה ככה מתקמצן לקח אותי עד לבית שלי? חוצפן!!!'.
4. היתה לו ברכב ידית שבורה כתוצאה מטרמפיסט מסוים שהיה חייב להזיז את הידית אנה ואנה הלוך חזר.
לא באתי ללכלך על אף אחד, אבל חשוב לי להסביר לציבור שישנם טרמפיסטים שהורסים את כל הטעם הטוב של לקחת טרמפים. וחבל.
ואתם, טרמפיסטים שפויים, לפני שאתם עולים לרכב, תראו ש'יהיה שם ה' מתכבד על ידך' ולא לעלות לטרמפ אחרי עישון כבד, באמת, יש אנשים שרגישים לזה עד לרמת הקאה. וכן, חשב מאוד, יש כאלה שמתחילים לשחק עם תנוחת הכסא כמו שהם עכשיו מתכוננים לטיסה של כמה שעות טובות... הנהגים ממש ממש לא אוהבים את זה וגם לא נעים להם להעיר על זה. סה"כ כמה דקות נסיעה, מה יש?.
למרות זאת ואף על פי, לפעמים כשיש לי רכב (משכירות) אני משתדל, ככל שאני יכול, לעשות סיבוב בעירי אחרי סיום השירות של האוטובוסים העירוניים וזאת כדי לעזור לאנשים להגיע הביתה בקלות ובנוחות. אנא, אל תוציאו לי את הטעם הטוב של זה.​
דוגמאות מוזרות וקצוניות מאד שמרוב מוזרתם אני מרשה לעצמי לפקפק אם הם בכלל קרו....
וגם אם קרו עדין בגלל קומץ שמתנהגים שלא כהוגן לא צריך להפסיק להעלות טרמפים ולהפסיד את הכלל, שהרב פינקוס כותב שזה ההכנסת אורחים של דורנו, (וידוע כמה היה טורח בעצמו לחפש להעלות איזה טרמפ ולפעמים מאריך את הדרך פי כמה וכמה יותר בשביל האורח, בא נסתכל על זה כאורח בסלון שלנו וכל המבט ישתנה לטובה)

שלמה רוזן

משתמש צעיר
למרות זאת ואף על פי, לפעמים כשיש לי רכב (משכירות) אני משתדל, ככל שאני יכול, לעשות סיבוב בעירי אחרי סיום השירות של האוטובוסים העירוניים וזאת כדי לעזור לאנשים להגיע הביתה בקלות ובנוחות. אנא, אל תוציאו לי את הטעם הטוב של זה
אני נוהג כבר 4 שנים וכמו שהזכרתי בהודעה הקודמת אני מעלה באופן קבוע נוסעים מדובר כבר כנראה באלפי פעמים
ואף פעם לא נתקלתי באחד מהמקרים שהזכרת גם לא משהו שדומה
אלא הפוך אני יכול לציין שתמיד אנשים היו מאוד חביבים תמיד אמרו תודה יפה בקיצור התנהגות למופת

אנטוריום

משתמש מקצוען
וגם אם קרו עדין בגלל קומץ שמתנהגים שלא כהוגן לא צריך להפסיק להעלות טרמפים ולהפסיד את הכלל, שהרב פינקוס כותב שזה ההכנסת אורחים של דורנו, (וידוע כמה היה טורח בעצמו לחפש להעלות איזה טרמפ ולפעמים מאריך את הדרך פי כמה וכמה יותר בשביל האורח, בא נסתכל על זה כאורח בסלון שלנו וכל המבט ישתנה לטובה)
וואי אז סליחה..
ממש סליחה
אולי אתם צריכים מקום לאכול בו?
ולישון?
ולהתקלח?
החפץ חיים נתן את המיטה שלו לאורח וישן על הרצפה..
ואולי בכלל נבטל את הרעיון של מוניות..
זה כזה ניבלות..
לקחת כסף על חסד פשוט..
מידת סדום ממש

אנטוריום

משתמש מקצוען
אתם לא באמת יודעים מה זה חסד? נכון?
ויש איזה זוג צעיר שמחפשים דירה לתקופה
אז אולי תפנו את הדירה שלכם בשבילם, סתם שיהיה להם פרטיות
יהיה לכם חלק בבניין הבית שלהם
זה יעזור להם בשלוםבית וכל הדורות שיצאו מהבית הזה יודו לכם

אנטוריום

משתמש מקצוען
התדרדרנו.....לא נותנים דירה לשבת.....לא עוצרים טרמפים ......כי "אפ'חד לא חייב לך כלום ותשתוק.....אה..."דבקים" במידותיו של אברהם אבינו.....אני אישית מאד מתביישת מחלק גדול מהתגובות פה (בעיקר ה"לא חייבים לך כלום ותשתוק".....בושה! מי שמגיב ככה חייב לבדוק עם עצמו איפה הוא אוחז)
מאה אחוז!!
בדגש....

החירות

משתמש מקצוען
ויש איזה זוג צעיר שמחפשים דירה לתקופה
אז אולי תפנו את הדירה שלכם בשבילם, סתם שיהיה להם פרטיות
יהיה לכם חלק בבניין הבית שלהם
זה יעזור להם בשלוםבית וכל הדורות שיצאו מהבית הזה יודו לכם
ואת זה את משווה להעלות טרמפ לנסיעה קצרה ........ פשוט לא יאמן !!!!!!(אגב לקחת לקצוות זה המשמעות הפשוטה של דמגוגיה)

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אתם לא באמת יודעים מה זה חסד? נכון? רוצים שאכתוב פה מקורות לעיון?
אני בעד חסד מכל סוג שהוא. גם זה. אבל כמו שבאף תחום לא מחייבים את האדם לעשות את החסד, גם כאן זה אמור להיות כך.

אם כל אלו שרוצים טרמפ היו מעריכים ומכירים טובה ותודה, היה לבעלי הרכבים הרבה יותר קל לפתוח את הרכב.

מוישי או

Samples & styles
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ולגבי בחורי ישיבה שעוצרים טרמפים- אתם לא רואים שאני לבד ברכב או עם חברה?
כבר כמה פעמים סמנו לי--- (אני בחורה)
ברוב המקרים היא אפשר לראות אם זה איש הוא אישה עד שהרכב ממש קרוב (בפרט בשמש)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה