דרוש מידע חוסר צניעות באוטובוסים בציבור שלנו

מצב
הנושא נעול.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
כיון שמהעיקר הדין אין איסור לשבת ליד אשה באוטובוס ציבורי או ברכבת, וכן אין איסור לאשה לשבת ליד איש כל שלא נוגעים זה בזה כלל ולכן מי שמחמיר יותר מהעיקר הדין לא יכול לדרוש מהבחורים לא לשבת לידי
גם אם על פי הלכה יבישה אין איסור
אבל אין שום גבר נורמלי בעולם שיתיישב ליד אשה חרדית
זה פשוט לא נתפס
בזמננו זה חוסר צניעות משווע!!!!!

קצר ולענין

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אני חושבת: אל תדונו אף אחד! אתם לא יודעים מה עובר על בחור/בחורה. אולי קשה להם לעמוד? תחשבו על זה.
עם כל הקושי יש גבולות!
כמו שאשה לא תיגש להתיישב בספסל ליד גבר, אותו הדבר להיפך!

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
עם כל הקושי יש גבולות!
כמו שאשה לא תיגש להתיישב בספסל ליד גבר, אותו הדבר להיפך!
בעל טען לי שגם אותו בחור לא היה מתיישב ליד ספסל של אשה בספסל זוגי
רק פה בגלל שזה היה הספסל האחרון שיש שם 5 מקומות
והוא התיישב עם חברים שלי
אז לכן כאילו לא היה אכפת לו שבמקום האחרון אני ישבתי
נו נו

A052

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק בכלל! (בכל מקרה ימחקו את האשכול תוך כמה שעות).

אתם מדברים על חינוך לצניעות של בחורי הישיבות,
מי מחנך בסמינרים לעלות על אוטובוסים מלאים באברכים וילדים, ולא דואג להם להסעות נפרדות (מודיעין עילית)?
מי לא דואג להסעות נפרדות לבנות היסודי בחזרה מהמתנ"ס המרוחק [ולא הקרוב רק כדי לחסוך כמה שקלים לביה"ס או לעירייה] (מודיעין עילית)?

ואם מדברים שכיום המצב גרוע, מדוע אין התייחסות בספרי הפוסקים בשנים לפני השואה על המצב ברכבות / קרוניות / עגלות באירופה שסביר שלא היה טוב יותר ממה שקורה היום באוטובוסים בארץ, כאשר מאי ההתיחסות ניתן להבין שייתכן שזה מותר.

וכעת ללימוד הזכות,
ההלכה מתירה במפורש לשבת ליד אישה זרה כל עוד אין שום נגיעה אחד בשני, למה בחור צריך לעמוד כל הנסיעה אם הוא חושב שזה לא יפריע לו (אני כמובן לא עושה זאת)?

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
בלת"ק בכלל! (בכל מקרה ימחקו את האשכול תוך כמה שעות).
אם כולנו נקפיד לכתוב תגובות מכובדות, בשפה צנועה ומכובדת, לדון בנושא משורשו איך פותרים אותו וכו'
האשכול לא ינעל ולא ימחק!

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושבת: אל תדונו אף אחד! אתם לא יודעים מה עובר על בחור/בחורה. אולי קשה להם לעמוד? תחשבו על זה.
אני נוסעת קבועה באוטבוסים, מדברים כאן על תופעה כוללת ולא על מקרה חריג.
כשאשה בהריון/ עם תינוק תעלה לאוטבוס בשכונה חילונית, יקומו לה בד"כ..
ובמקום חרדי היא תשאר לעמוד...
קרה לי גם פעם כשקמתי(בהריון...) למישהו מבוגר, והוא אמר לי להשאר לשבת ואז פשוט הגיע בחור והתישב במקום שלי:rolleyes:

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לפעמים יש תחושה ש"הגברים יעמדו, אז מה קרה"?
והרבה פעמים קורה שאברך מותש אחרי יום שלם בכולל (כן! ללמוד זה מתיש!) ורק מחפש מקום לשבת ואי אפשר כי קבוצת בנות חוסמת לו את המעבר לתוך האוטובוס או שאחת יושבת ברביעייה לבדה והאברך ברוב עדינותו לא יבקש ממנה לעבור לחלק האחורי ונשאר לעמוד כל הדרך, ואלו דברים שקורים כל הזמן, זה כן בסדר?
הסיפור של פותחת האשכול הוא מזעזע אבל צריך לפעמים לשים לב גם לגברים שעומדים ולנסות קצת לחשוב גם עליהם.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
והרבה פעמים קורה שאברך מותש אחרי יום שלם בכולל (כן! ללמוד זה מתיש!) ורק מחפש מקום לשבת ואי אפשר כי קבוצת בנות חוסמת לו את המעבר לתוך האוטובוס או שאחת יושבת ברביעייה לבדה והאברך ברוב עדינותו לא יבקש ממנה לעבור לחלק האחורי ונשאר לעמוד כל הדרך, ואלו דברים שקורים כל הזמן, זה כן בסדר?
הסיפור של פותחת האשכול הוא מזעזע אבל צריך לפעמים לשים לב גם לגברים שעומדים ולנסות קצת לחשוב גם עליהם
זה קורה כמעט תמיד
אבל בהפוך
אני מגיעה לאוטובוס ויושב אברך לבד בספסל של הרביעייה
עוד אברך מאחורה בספסל הזוגי
ועוד אחד שם
ואני זאת שצריכה להתחיל לחבר את כולם ולבקש ממנו לעבור לפה וממנו לעבור לפה
כדי שאני שחוזרת מותשת מהעבודה יהיה לי מקום נורמלי לשבת

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הסיפור של פותחת האשכול הוא מזעזע אבל צריך לפעמים לשים לב גם לגברים שעומדים ולנסות קצת לחשוב גם עליהם.
נכון, וזה גם צריך להיות במודעות.
כשכתבי שיש המודעות אצלנו לוקה בחסר, התכוונתי גם לבנות הסמינרים...

אבל תחשוב על אשה בהריון שמ6 בעבודה כבר, ומחכה לה עוד צהרים עמוס עם הילדים. וצריכה לעמוד... זה לא בדיוק אותו דבר..

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זה קורה כמעט תמיד
אבל בהפוך
ועוד אחד שם
כדי שאני שחוזרת מותשת מהעבודה יהיה לי מקום נורמלי לשבץ
וכל החלק האחורי ריק במרבית המקרים, וזה בדוק!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
האשכול קצת סטה.
לא זה הנושא (במאמר מוסגר. אשה בהריון - עלול להיות פיקוח נפש במקרה של עצירה פתאומית או נסיעה פרועה. רק ציינתי. זה משמעותי בהרבה מגבר מותש וכד')
זה לא הנושא אם לקום או לא. הנושא הוא לא להקים, הנושא להתחשב באנשים שהיו לפניך בתחנה ואתה דוחף כמו משוגע כדי להיות הראשון ולתפוס מקום.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
וכעת ללימוד הזכות,
ההלכה מתירה במפורש לשבת ליד אישה זרה כל עוד אין שום נגיעה אחד בשני, למה בחור צריך לעמוד כל הנסיעה אם הוא חושב שזה לא יפריע לו (אני כמובן לא עושה זאת)?

אולי ההלכה דיברה לפני הרבה דורות, לא בדור שלנו, שיש יצר הרע גדול וכו'
בפרט שהאוטובוסים מאד צפופים ומאד מאד מאד קשה לשבת ליד אישה ולא לגעת ברגליים או משהו כזה

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
חחח
זה קורה כמעט תמיד
אבל בהפוך
ועוד אחד שם
כדי שאני שחוזרת מותשת מהעבודה יהיה לי מקום נורמלי לשבת
אני באופן אישי בכאלה מקרים קם (ואפילו נשאר לעמוד)
אבל אני יכול להבין אברכים שנשארים לשבת כי הם יודעים שבתחנה הבאה יעלו אברכים שיצטרכו לעמוד

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני באופן אישי בכאלה מקרים קם (ואפילו נשאר לעמוד)
אבל אני יכול להבין אברכים שנשארים לשבת כי הם יודעים שבתחנה הבאה יעלו אברכים שיצטרכו לעמוד
והם קודמים לאשה שעלתה לפניהם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה