בקשה זה אתה שתפסת היום את הדלת של הרכבת הקלה לאישה שרצה?

מצב
הנושא נעול.

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
בקשה מכל נוסעי הרכבת: לפני שאתם מוחים בתוקף על זה שעוצרים את הרכבת בשביל אדם שרץ לתפוס אותה , תחשבו שהאדם הזה זה היה אתם.
אז נכון שיש רכבת כל חמש דקות אבל אם לכם חשוב העשרים שניות , ק"ו שלו חשוב החמש דקות
שלא לדבר על התסכול של לרוץ אחרי אוטובוס או רכבת ולא לתפוס אותה

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
בקשה מכל נוסעי הרכבת: לפני שאתם מוחים בתוקף על זה שעוצרים את הרכבת בשביל אדם שרץ לתפוס אותה , תחשבו שהאדם הזה זה היה אתם.
אז נכון שיש רכבת כל חמש דקות אבל אם לכם חשוב העשרים שניות , ק"ו שלו חשוב החמש דקות
שלא לדבר על התסכול של לרוץ אחרי אוטובוס או רכבת ולא לתפוס אותה
בקשה מכל עוצרי הרכבת לפני שאתם עוצרים את הרכבת תחשבו שזה הייתם אתם שתכננתם נסיעה הגעתם שתי דקות מוקדם ועכשיו אתם עלולים להפסיד אוטובוס
אז נכון שזה רק חצי דקה אבל אם לך חשוב החמש דקות כל שכן שלשני חשוב האוטובוס שהוא עלול להפסיד
שלא לדבר על התסכול של לראות אוטובוס עובר לך בפנים ולדעת שאם לא העיכוב המיותר בהתחלה היית תופס אותו

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
בקשה מכל עוצרי הרכבת לפני שאתם עוצרים את הרכבת תחשבו שזה הייתם אתם שתכננתם נסיעה הגעתם שתי דקות מוקדם ועכשיו אתם עלולים להפסיד אוטובוס
אז נכון שזה רק חצי דקה אבל אם לך חשוב החמש דקות כל שכן שלשני חשוב האוטובוס שהוא עלול להפסיד
שלא לדבר על התסכול של לראות אוטובוס עובר לך בפנים ולדעת שאם לא העיכוב המיותר בהתחלה היית תופס אותו
באחוזים: כמות האנשים שרצים אחרי רכבת גדולה באופן משמעותי מכמות האנשים שמתכננים לתפוס אוטובוס עשרים שניות אחרי הזמן שהרכבת תגיע ליעד (ולא צריך להיות מבין גדול סטטיסטיקה כדי להבין את זה) בד"כ זה סתם עצבים על ההמתנה של העשרים שניות ולא צריך לחוש לסיכוי הקטן הזה שבגלל זה משהו יפסיד אוטובוס , בדיוק כמו שלא צריך לחשוש שבגלל העיכוב משהו ידרס כי הוא יעבור בכביש עשרים שניות אחרי הזמן המקורי של הרכבת

מיכלי 123

משתמש רשום
אסור לרוץ כי זה לא צנוע
וגם מסוכן
אני מתפללת לא להיקלע לסיטואציה שאצטרך לראות מישהו רץ
ולעכב בשבילו אוטובוס שלם,
זה גזהוא לא התכוןן באמת על אשתו אלא התכון להראות שלפעמים צריך לראות את הצד השני ולגבי האוטובוס אני חושבת שהרי לתאם ביחד אי אפשר אולי לא היה הרבה אנשים בתחנה של האוטובוס אולי היום יגיע הרבה אנשים לרכבת אולי יבוא איש מבוגר ויקח לוזמן לעלות בדכ אי אפשר לבנות על ז לכן זה שהוא יעלה עכשיו זה ודאי וזה שתפסיד את האוטובוס זה ספק אבל נכון שצריך לשים לב כשעולים ויורדים לא להתעכב סתם תחשבו מה קורה באוטובוסים ביום שישי שלפעמים עיכוב לעלות ולרדת פוקק שורה של רכבים ואוטובוסים אשמח לתגובות מכל צורה שהיא

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
בלת"ק
אני מהנוסעים הנאמנים של התחב"צ, אני נאמן לתחב"צ אך היא לנאמנת אלי תמיד..
אבל ברור לי שבל מה שקשור לדקויות של דקות ופספוסים של דקות וכו' - זה המחיר של נסיעה בתחב"צ
ממש מעצבן, אבל כרגע זה המצב בארצנו הקדושה, כל זמן שאין רכבת תחתית וכדו' - תמיד יהיו עיכובים ותמיד נפספס את האוטובוס הבא פעם בכמה ימים, ולכן לא חושב שזה מוצדק לא להגיד לנהג / לעצור 5 שניות את הרכבת קלה בשביל אישה או איש שרצים וממהרים (ואולי אם הם יפספסו יפסידו יותר? זה לא שיקול כאן, מה שקורה כך דרכו של עולם ולא שייך בזה גזל בדבר שמלכתחילה אין לו דיוק ולא אמורים לסמוך על 100% דיוק, כמו"כ גם נהג אוטובוס היה מחכה זאת אומרת שזה בסדר לחכות רגע למישהו שרץ)

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הרגע המסויים הזה שבו הדלת ננעלת זה הרגע בו הנהג מחליט לסגור את הדלתות!
ואיך אני יודעת?
אני נוסעת בכל יום בשעה קבועה עם נהג קבוע.
לעיתים האוטובוס שמביא אותי לרכבת מאחר בדקה או שתיים,
הדלת כבר נעולה אבל יש רמזור אדום (כאמור, שעה קבועה!) אם ירדנו מהאוטובוס והנהג ראה אותנו רצים, הוא פותח לנו מעצמו את הדלתות.
אם לא, אנחנו דופקים לו על החלון וניתן לראות איך הוא לוחץ על כפתור והדלתות, כמה מפתיע, נפתחות!
ולפני שבועיים בשעה הקבועה הייתה נהגת אחרת, היא מאוד ממהרת!
אז היא פותחת את הדלתות גם בתחנות עמוסות לשניות ממש!
אנשים לא סיימו לרדת (שלא לדבר על לעלות) והדלתות נסגרו.
וזה קרה תחנה אחרי תחנה!
והגענו לתחנה האחרונה 5 דקות לפני הזמן שהייתה אמורה לבוא.

מה זה שעת עומס?
גם בשעות הבוקר בין 7:30 ל8:30 יצא לי להמתין 13 דקות לרכבת.
ואז בקושי היה מקום לעלות עליה
תודה על הפירוט והמידע.
הבטחתי לשאול שוב, בתוספת הפרטים שצויינו.
גילוי נאות, אין לי ענין בשום צד, אני נמצאת פעם כאן ופעם כאן, ובאמת היה לי חשוב לשמוע מה נכון לעשות.
ולכן, יש סיכוי שהצגתי את שלל הפרטים.
ולמרות זאת חזרו ואמרו לי שאין בכך גזל ולא בעיה.
ומי שרוצה לשאול שילך וישאל.
נהרא נהרא ופשטיה.

המסקנה שאני יצאתי איתה למרות שלמרות שזה בסדר גמור, אם אין סיבה 'קריטית', עדיף לא למהר ולהעמיד בנסיון אנשים טובים שבדרך.

-
רק סיפור קטן לקינוח.
פעם הלך הרב מבריסק ברחוב והגיע מולו אדם שפתח בצעקות וביקש צדקה.
שתק הרב מבריסק.
לא ענה לו וגם ולא נתן לו צדקה.
כששאלו אותו למעשיו ענה:
כתוב: 'עשיר יענה עזות'
אדם נזקק מדבר בעדינות,
אין אצלו מושג של חייבים לי, מגיע לי וכו'.
כשאדם מדבר בעזות סימן שלא מגיע לו.
-
ולכן,
גם כשאתם רוצים התחשבות שימו לב היכן אתם?
במקום של בקשת טובה ובקשת התחשבות או במקום של תביעה והטחת אשמה.
אנשים במהותם טובים ולא מתכוונים להזיק ולגרום לצער.
אם תטיחו, סביר שתצאו קרחים.
אם תבקשו התחשבות, באופן כמעט מוחלט אנשים יענו לבקשה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני מהנוסעים הנאמנים של התחב"צ, אני נאמן לתחב"צ אך היא לנאמנת אלי תמיד..
אבל ברור לי שבל מה שקשור לדקויות של דקות ופספוסים של דקות וכו' - זה המחיר של נסיעה בתחב"צ
ממש מעצבן, אבל כרגע זה המצב בארצנו הקדושה, כל זמן שאין רכבת תחתית וכדו' - תמיד יהיו עיכובים ותמיד נפספס את האוטובוס הבא פעם בכמה ימים, ולכן לא חושב שזה מוצדק לא להגיד לנהג / לעצור 5 שניות את הרכבת קלה בשביל אישה או איש שרצים וממהרים (ואולי אם הם יפספסו יפסידו יותר? זה לא שיקול כאן, מה שקורה כך דרכו של עולם ולא שייך בזה גזל בדבר שמלכתחילה אין לו דיוק ולא אמורים לסמוך על 100% דיוק, כמו"כ גם נהג אוטובוס היה מחכה זאת אומרת שזה בסדר לחכות רגע למישהו שרץ)
כבר טחנו את הטענה הזו...
התשובה הפשוטה היא שהלו"ז המשובש תלוי ממש בידיים שלנו (ובמטאפורה - בידיים של ההוא שמחזיק את הדלתות)
ולכן אי אפשר להצדיק את שיבוש הלו"ז בגלל אלו שמשבשים אותו

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בדיוק כמו שלא צריך לחשוש שבגלל העיכוב משהו ידרס כי הוא יעבור בכביש עשרים שניות אחרי הזמן המקורי של הרכבת
ברור שההשוואה הזו לא נכונה?
הרי בכל יום אנשים מאחרים ומפסידים אוטובוסים בגלל איחורים שונים לעומת דריסה מרכבת שלא מתרחשת בתדירות דומה. משאיר לך לחשוב למה...

נתי :)

משתמש רשום
כבר טחנו את הטענה הזו...
התשובה הפשוטה היא שהלו"ז המשובש תלוי ממש בידיים שלנו (ובמטאפורה - בידיים של ההוא שמחזיק את הדלתות)
ולכן אי אפשר להצדיק את שיבוש הלו"ז בגלל אלו שמשבשים אותו
הלו"ז המשובש או המדוייק לא תלוי בידיים שלנו ולא בידיים של ההוא שמחזיק את הדלתות.
אלא אך ורק בידיים של מעלה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
הלו"ז המשובש או המדוייק לא תלוי בידיים שלנו ולא בידיים של ההוא שמחזיק את הדלתות.
אלא אך ורק בידיים של מעלה.
אפשר לחסום לך את החנייה?
זה נכון כלפי מה שקורה, בשום אופן לא לגבי הבחירה העתידית שלנו חלילה!

משתמש רשום
אפשר לחסום לך את החנייה?
לא...
אבל גם אם תחסום אותה, לא אומר שאחרתי בגללך כדי למצוא חניה אחרת.
נכון- הבחירה שלך.
אבל לא בגללה אני אאחר או אקדים. זו כבר השלכה משנית לבחירה והיא לא בידיים שלי ולא בידיים שלך.

משתמש רשום
אם אין קשר בין סיבה לתוצאה, למה לא?

על זה הנידון - האם הבחירה הזו הייתה נכונה וצודקת או לא
אני אסביר שוב.
לכל בנאדם יש בחירה.
אבל-
אם נניח אתה בחרת לחסום לי את החניה ולעכב אותי בדרכי. לא תצליח אם זה לא מגיע לי!
מה זה אומר? שלא בגללך אחרתי לעבודה/ללימודים! אלא בגלל שהיה כך מגיע לי מהשמים!!
מגלגלין זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב...
ובלי קשר לא כדאי לך לחסום לי את החניה בשום מצב...:p

ראובן שפירא

משתמש פעיל
אחר המחילה על הטרחנות - אבל מי שתפס את הרכב היום ברבע לעשר בבוקר - שידע שבגללו הפסדתי את המשכורת של הבוקר בכולל! [אחרתי בדקה לכולל] והיו שלושה רמזורים שבדר"כ אין וכנראה בהצטברות העכובים השונים נתקענו בהם.
למה אני מרגיש צורך לשתף את זה??
ואל תגידו לא לסמוך על הדקה ולקחת כמה דקות לרווח, מה אתם חושבים שיש אנשים טפשים שסומכים על התחבורה במדויק? סה"כ לקחתי חצי שעה תוספת אבל היה לי עיכוב, קורה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה