דרוש מידע זהירות!!! סכנה בשמן הקנולה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא כזה עיוות.
מיץ פירות טבעי הויטמין שבו כבר התפוגגו מזמן, ומה שנשאר זה הרבה מאד סוכר, שנספג בגוף בקלות ומקפיץ את רמת הסוכר בדם, ואולי קצת נוגדי חימצון וכאלה בהנחה שהם לא התחמצנו כבר בעצמם בטלטלות הדרך.

לעומת זאת משקאות הדיאט עם כל סיפורי הזוועה שרצים עליהם ברשת (כגון שאפשר לנקות איתם שירותים. אז מה גם עם חומץ אפשר לנקות ואין חולק שהחומץ אינו מסוכן לבריאות, וכגון שרמת החומציות שלהם גבוהה, אז מה, זה פרומיל מרמת החומציות הטבעית שיש בקיבה. פשוט חסר משמעות), נחקרים כבר עשרות שנים. כן, עשרות!! ולא הוכח נזק.
גם לגבי ילדים קטנים לא הוכח נזק אבל לגביהם אולי כדאי לנקוט במשנה זהירות ולהרגיל למים, וקולה דיאט רק בשבת לא אמור לגרום להם נזק.
דיברתי על קולה דיאט, לעומת שתיה מתוקה.
ציינתי שאני מודעת לבעייתיות של שתיה מתוקה, אבל העיוות הוא ההתעלמות מההרס של משקה הקולה (ובואי, הסוכר שבקולה הוא ה'כסף הקטן' שבבעייתיות שלו...), לעומת משקה פרי.
בכוונה לא נכנסתי לסוגית הסוכר מול הממתיקים. הוא מייגע ולא היה לי עניין לחפור בו. יש עוד מליון ממתיקים, וביניהם גרועים מאד. מאד. בוודאי שלילדים קטנים. אבל שוב - לא נכנסת לעניין.
בכל מקרה, זו דוגמא, יש עוד הרבה כאלו...

שלג בבני ברק

משתמש פעיל
ציינתי שאני מודעת לבעייתיות של שתיה מתוקה, אבל העיוות הוא ההתעלמות מההרס של משקה הקולה (ובואי, הסוכר שבקולה הוא ה'כסף הקטן' שבבעייתיות שלו...), לעומת משקה פרי.
בכוונה לא נכנסתי לסוגית הסוכר מול הממתיקים. הוא מייגע ולא היה לי עניין לחפור בו. יש עוד מליון ממתיקים, וביניהם גרועים מאד. מאד. בוודאי שלילדים קטנים. אבל שוב - לא נכנסת לעניין.

לא הבנתי מה יש רע בקולה דיאט??
וזאת מניין לך???

אשמח למענה עם עובדות!!

דיני

משתמש מקצוען
אולי באמת תעשי לי סדר אחת ולתמיד מה הבעיתיות הגדולה של קולה?
סוכר הוא לא כסף קטן בכלל. הסוכר מביא איתו כמעט בוודאות מחלה שפוגעת קשה מאד באיכות החיים ולפעמים מובילה למוות ביסורים נוראיים. וחד משמעית הוכח הקשר בין סכרת לבין צריכה עודפת של סוכר.
(וכמובן גם שלל בעיות נוספות כמו השמנה וטרגליצרדים וכבד שומני אבל זה קשר פחות ישיר)

אבל העליהם כנגד קולה דיאט מעולם לא הצלחתי להבין. מה יש שם שכל כך מקפיץ את האלטרנטיבים בגרוש?
את מדברת על הרס. אבל על איזה הרס מדובר?
אני פשוט לא מכירה כאלה מחקרים.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
סוכר הוא לא כסף קטן בכלל. הסוכר מביא איתו כמעט בוודאות מחלה שפוגעת קשה מאד באיכות החיים ולפעמים מובילה למוות ביסורים נוראיים. וחד משמעית הוכח הקשר בין סכרת לבין צריכה עודפת של סוכר.
(וכמובן גם שלל בעיות נוספות כמו השמנה וטרגליצרדים וכבד שומני אבל זה קשר פחות ישיר)

אבל העליהם כנגד קולה דיאט מעולם לא הצלחתי להבין. מה יש שם שכל כך מקפיץ את האלטרנטיבים בגרוש?
אני יודע את התשובה
אבל ממתין בצד בסבלנות לשמוע את המומחים

דיני

משתמש מקצוען
למה נשים עם סכרת הריון לא יכולות לצרוך ממתיקים? הרי אין בכך כל בעיה...
לפי מה שידוע לי - אין שום מחקר שקבע שממתיקים בריאים לילדים לטווח הארוך
יש ממתיקים שחודרים את מחסום השליה ובצריכה גבוהה מאד הם עלולים להזיק לעובר המתפתח (לא דומה התפתחות מוח בשבוע 12 להתפחות מוחית של ילד)
גם להיפך, אין מחקר שקובע נזק לטווח ארוך.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

סוכר הוא בכלל לא כסף קטן. הוא נוראי.
אבל יש עוד דברים נוראיים. שימי לב שלאורך כל השרשור לא זלזלתי בנושא הסוכר (ואני האחרונה שאזלזל. מוזמנת לראות את המתכונים שאני מעלה באשכול של דלי הסוכר), אבל מספיק לראות את הרכיבים שהקולה מכיל, כדי להבין שהוא הרבה יותר גרוע.
ואם הבת שלי תבקש שתיה מתוקה (בשבת יש אצלינו רק טבעי. אבל בשמחות וכד') - ברור שאעדיף את המיץ על פני הקולה.
בקולה רגיל יש - בנוסף לכמויות הסוכר עוד מוצרים שבצורתם הגולמית לא היית מכניסה לפה שלך אפילו בצחוק.
בקולה דיאט יש את כל הנ"ל מלבד סוכר. שוב, את טוענת שממתיקים בטוחים לילדים ועדיפים מסוכר - סבבה. אני אמשיך לדבוק בעמדה השונה. יכול להיות שאת טועה. יכול להיות שאני. לכאורה זה מסוג המחקרים המוטים.
בכל אופן, לגבי זה תחום מעשי, כי אין בבית לא את השתיה המתוקה, ובוודאי שלא את הקולה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
במערכת סימון המזון
ובכללי במשרד הבריאות בקטעים האלה
ידעת שקמח מלא אמור להיות יותר זול מקמח לבן והסיבה היחידה שזה לא ככה הוא שהמדינה מסבסדת קמח לבן?
לא בטוח בכלל שקמח מלא יותר זול לייצור מקמח לבן
חיי המדף של קמח מלא קצרים בהרבה מחיי מדף של קמח לבן, בשל המצאותו של הנבט שמוסר בתהליך הטחינה של קמח לבן.
זמן התפיחה של לחמים מקמח מלא, ארוך יחסית מזמני תפיחה של קמח לבן.
לכן לא הייתי ממהר לקבוע שקמח מלא אמור להיות זול יותר מקמח לבן.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קפאין, סירופ תירס, חומצה זרחתית. זה בשלוף. אין לי את המוצר בהישג יד.
(אני שותה קפה. לא הילדים שלי...)
1684781153067.png

אין סירופ תירס, לא לפי הרכיבים המפורסמים.
במיץ תפוזים אגב יש חומצה ציטרית, שמשמשת בין השאר לניקוי אבנית.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1381974
צודקים. טעות שלי. גיגלתי וזה קפץ. חיפשתי עכשיו שוב ולא מצאתי.
מעולם לא טענתי שמיץ תפוזים הוא בריא, בוודאי לא המשומר

דיני

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1381974
לא מבינה מה מקפיץ אנשים ברשימה הזאת.
מווסתי חומציות אלו חומרים שיש ברשימה ארוכה מאד של מוצרים תעשייתיים, קפאין יש גם בקפה ובשוקולד.
אם הילדים מבקשים שתיה קלה בחתונה אני תמיד אעדיף לתת קולה דיאט מאשר ספרינג מתוק

ארי62

משתמש פעיל
אתם צריכים להבין שלא "מייצרים" שמן
אלא מפיקים אותו
נניח במקרה של שמן קנולה- שמופק מלפתית
ולכן הערך לא יהיה אחיד אפילו בבקבוקים של אותה חברה מאצוות שונות ויתכן שוני (בסטיה הגיונית כמובן, באותו סדר גודל וכו'.)
במקרה הזה מדובר על 2 ספקים שונים ה 1.5 מגרמניה וה0.5 מבלארוס
טעמן רק משווקים את השמן

שלג בבני ברק

משתמש פעיל
למה נשים עם סכרת הריון לא יכולות לצרוך ממתיקים? הרי אין בכך כל בעיה...
לפי מה שידוע לי - אין שום מחקר שקבע שממתיקים בריאים לילדים לטווח הארוך

ממתיקים מלאכותיים​

אין הוכחות לגבי הסיכון של ממתיקים מלאכותיים בזמן הריון, אך למען הבטיחות מומלץ לא להפריז בצריכתם - ובעיקר מצריכה של סכרין. קראי את תוויות המזון של המזונות ובדקי אם יש בהם ממתיקים מלאכותיים.

----------------
נגלה לכם סוד די ידוע:
אין שום מחקר אמין נגד ממתיקים מלאכותיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה