דרוש מידע זהירות!!! סכנה בשמן הקנולה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אז בואי נמתקד על ברורה, פחות על מיידית.
בסיגריות הסכנה ברורה
כנל סוכר
ממתיקים לא השתכנעתי
קולה לא השתכנעתי
אבל פתוחה להשתנות
לא באתי לשכנע, וסליחה ממי שחשב אחרת.
הערתי תשומת לב. זה הכל. מליון אנשים יודעים שג'לי זה זוועה לגוף וממשיכים לצרוך. בהנאה גדולה.
מכניסה לעצמי לראש לברר את הנושא בהזדמנות הקרובה שיזדמן לי (רופא. לא נטורופת ואלטרנטיבי). בל"נ. אין לי התחייבות לתאריך מסוים ;)

haiosi

משתמש פעיל
בינתיים כולם מסכימים שהנזק של סוכר הוא וודאי. לגבי ממתיקים - יש ויכוח.
בתור אחד שעדיין לא גיבש את דעתו בעניין - אין ספק מוציא מידי וודאי.

למישהו יש מחקר בנושא הממתיקים, קישור לאתר רציני/רפואי?

שלג בבני ברק

משתמש פעיל
בינתיים כולם מסכימים שהנזק של סוכר הוא וודאי. לגבי ממתיקים - יש ויכוח.
בתור אחד שעדיין לא גיבש את דעתו בעניין - אין ספק מוציא מידי וודאי.

למישהו יש מחקר בנושא הממתיקים, קישור לאתר רציני/רפואי?

והדברים פשוטים וברורים.

אנשים נסחפים לרגש: מעדיפים סוכר שהוא אם כל המחלות והאסונות, לב, כולסטרול, לחץ דם, נמקים, זיהומים, דמנסיה, ושאר מרעין בישין.
במקום ממתיקים שאין עליהם שום מחקר שהוא בעיתי, רק כל מיני אמירות כנפף וסברות שונות ומשונות.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
תודה על ההודעה לא חלמתי לרגע לבדוק
בזכות זה קניתי שמן של אלומות עם שומן טראנס פחות מ 0.3

אוהב ספר

משתמש פעיל
כגון?
אמא שלי הכינה כוס תה לאביה במטבחון של בית החולים. נכנס מנהל המחלקה וראה את שקית הממתיק בידה. שאל למי כוס התה מיועדת. אמא שלי ענתה. המנהל שאל לשם החול (שמו של סבי). אחרי שאמי ענתה, הוא הגיב: הוא חולה סוכר. באופן כללי יש להמנע ממתיקים למי שאינו חולה סוכר.
אמא שלי שאלה אותו אם גם במחיר של המתקה בסוכר. הוא ענה שכן (כמובן לא בהגזמה וכו').
גם רופאים הם אנשים עם דעות אישיות,
ולא כל מה שרופא אומר באופן אישי למטופל זה דבר מבוסס,
הגיוני בהחלט שמנהל מחלקה אמר כך,
אך ללא נתונים מדעיים אין לזה שום משמעות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אז בואי נמתקד על ברורה, פחות על מיידית.
בסיגריות הסכנה ברורה
כנל סוכר
ממתיקים לא השתכנעתי
קולה לא השתכנעתי
אבל פתוחה להשתנות
טוב, אז לא שכחתי.
קיבלתי היום תשובה חלקית (שלחתי לו בקשה שיחדד יותר אבל זו טעימה, בגדול)
פרופ' חוליו ויינשטיין, מנהל מחלקת סוכרת בוולפסון ויו"ר ועדת הלנסיקי ויחידות מחקר (ביקשת רופא קונבציונאלי, כן? קיבלת). מצטטת את ההתכתבות עמו:
שלום ***,
נראה לי שחסרה התייחסות לעובדה שממתיקים מלאכותיים עלולים לגרום לסוכרת, על פי נתונים מהשנים האחרונות וממכון וייצמן.
לגבי מה עדיף לאדם בריא?
מים.
באם הכוונה, כפי שכתבת, "פעם באירוע", כלומר, לעיתים יחסית נדירות, או אחת לשבוע, איני רואה כול בעיה בכל אחת מהאפשרויות שמנית.
אני מכתב גם את **** שתעיר את הערותיה.
תודה רבה ובהצלחה

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
זה הקנולה שמוכרים לנו במשנת יוסף???

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
טוב, אז לא שכחתי.
פרופ' חוליו ויינשטיין, מנהל מחלקת סוכרת בוולפסון ויו"ר ועדת הלנסיקי ויחידות מחקר (ביקשת רופא קונבציונאלי, כן? קיבלת). מצטטת את ההתכתבות עמו:
שלום ***,
נראה לי שחסרה התייחסות לעובדה שממתיקים מלאכותיים עלולים לגרום לסוכרת, על פי נתונים מהשנים האחרונות וממכון וייצמן.
לגבי מה עדיף לאדם בריא?
מים.
באם הכוונה, כפי שכתבת, "פעם באירוע", כלומר, לעיתים יחסית נדירות, או אחת לשבוע, איני רואה כול בעיה בכל אחת מהאפשרויות שמנית.
תודה רבה ובהצלחה
לא בדיוק הבנתי מי אמר מה ,
תוכלי להסביר מה שאלת ומה הוא ענה?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא בדיוק הבנתי מי אמר מה ,
תוכלי להסביר מה שאלת ומה הוא ענה?
בהתאם לבקשה באשכול, שאלתי אותו מה עדיף לשתות פעם ב...: משקה קל, משקה קל דיאט, קולה או קולה דיאט.
לא נגעתי בתשובתו. ממתינה למענה הדמות הנוספת שצירף לדיון.

תפוח זהב

משתמש מקצוען
טעם זה הרגל נרכש
אפשר בקלות להרגיל את הלשון, הגוף והקיבה לאוכל
מתוק/מלוח/שמן פחות
הבונוס הוא שאז כבר לא מסוגלים לאכול מתוק/מלוח/שמן
הגוף דוחה את זה
זה הופך להיות שטח כבוש
ולא מלחמה תמידית

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
טוב, אז לא שכחתי.
שלום ***,
לגבי מה עדיף לאדם בריא?
מים.
תודה רבה ובהצלחה
והנה הערת ****:
אני מסכימה עם חוליו וגם עם העובדה שקולה בעמדת נחיתות וגם ציינתי למה (חומצה זרחתית, קפאין ומרכיב סודי שאולי גורם לנו להתמכרות)

שלג בבני ברק

משתמש פעיל
בהתאם לבקשה באשכול, שאלתי אותו מה עדיף לשתות פעם ב...: משקה קל, משקה קל דיאט, קולה או קולה דיאט.
לא נגעתי בתשובתו. ממתינה למענה הדמות הנוספת שצירף לדיון.
על אף האזהרה של ארגון הבריאות העולמי נגד הדייאט למיניהם הנזק של הסוכר הרבה יותר גרוע וגם יותר מוחשי ומיידי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה