דרוש מידע זהירות!!! סכנה בשמן הקנולה

ממתיקים מלאכותיים​

אין הוכחות לגבי הסיכון של ממתיקים מלאכותיים בזמן הריון, אך למען הבטיחות מומלץ לא להפריז בצריכתם - ובעיקר מצריכה של סכרין. קראי את תוויות המזון של המזונות ובדקי אם יש בהם ממתיקים מלאכותיים.

----------------
נגלה לכם סוד די ידוע:
אין שום מחקר אמין נגד ממתיקים מלאכותיים.
אני דווקא ראיתי
וצריך לזכור שמחקר שאומר שממתיקים מלאכותיים הם לא מזיקים חשוד הרבה יותר באינטרסים מאשר להפך...

zkzbhe

משתמש פעיל

כל האמת על הממתיקים המלאכותיים (קופ"ח כללית)​

מה לא אמרו על הממתיקים המלאכותיים? שהם משמינים, מסרטנים, גורמים לסוכרת ובאופן כללי - איומים ונוראים. הדיאטנית שלנו יצאה לבדוק האם הם באמת כל כך גרועים או שאולי קצת הגזמנו בהכפשות ובהפחדות

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

ממתיקים מלאכותיים​

אין הוכחות לגבי הסיכון של ממתיקים מלאכותיים בזמן הריון, אך למען הבטיחות מומלץ לא להפריז בצריכתם - ובעיקר מצריכה של סכרין. קראי את תוויות המזון של המזונות ובדקי אם יש בהם ממתיקים מלאכותיים.

----------------
נגלה לכם סוד די ידוע:
אין שום מחקר אמין נגד ממתיקים מלאכותיים.
ידוע לכם על מחקר אמין בעד ממתיקים מלאכותיים לילדים?
האמת שאני ממש מתקשה להבין על מה ה'מאבק'. לא מדובר על ירקות עליים, שיש שיאמרו שחובה לצרוך, ואחרים יגידו שהוא מלא בריסוס. או באופן הנכון לפתיחת ארוחת הבוקר (ארוחה מלאה/ שייקים). כולה על האם עדיף קולה (דיאט), או מיץ עתיר סוכר.
הולכים על הכיוון הזה? בכבוד. תהנו. תכניסו לפה מה שבא לכם, תייחסו (או לא) להמלצות הסימונים. בכיף גדול ובהנאה.
למי שכן חשוב להתייחס קצת יותר למה שנכנס לפיו - שלא יסתמך רק על הסימונים. זה הכל. שיבין שהסימונים אינם חזות הכל - ורחוק מכך...

דיני

משתמש מקצוען
ידוע לכם על מחקר אמין בעד ממתיקים מלאכותיים לילדים?
האמת שאני ממש מתקשה להבין על מה ה'מאבק'. לא מדובר על ירקות עליים, שיש שיאמרו שחובה לצרוך, ואחרים יגידו שהוא מלא בריסוס. או באופן הנכון לפתיחת ארוחת הבוקר (ארוחה מלאה/ שייקים). כולה על האם עדיף קולה (דיאט), או מיץ עתיר סוכר.
הולכים על הכיוון הזה? בכבוד. תהנו. תכניסו לפה מה שבא לכם, תייחסו (או לא) להמלצות הסימונים. בכיף גדול ובהנאה.
למי שכן חשוב להתייחס קצת יותר למה שנכנס לפיו - שלא יסתמך רק על הסימונים. זה הכל. שיבין שהסימונים אינם חזות הכל - ורחוק מכך...
ברור שאנחנו לא רצים להשקות את הילדים בסוכרלוז בוקר וערב. דיברנו על בחירה כשכבר כן רוצים לשתות שתיה ממותקת ולא משנה הסיבה ויש 2 אופציות: שתיה קלה ממותקת, ושתיה קלה דיאט. לענ"ד עדיף דיאט. אצל מבוגרים חד משמעית ואת ילדים מקבלת גם גישה שסוכר פחות מזיק להם.

דיני

משתמש מקצוען
אני דווקא ראיתי
וצריך לזכור שמחקר שאומר שממתיקים מלאכותיים הם לא מזיקים חשוד הרבה יותר באינטרסים מאשר להפך...
מדוע?
האם יש הבדל משמעותי בין אינטרסים של יצרן סוכר לאינטרסים של יצרן סוכרלוז?

אינטרסים אינטרסים, אבל נושא שנבדק כל כך ביסודיות כל כך הרבה שנים (עשרות!! כלומר, יש לנו נחקרים שכבר הגיעו לגיל זקנה ושיבה ומתו מסיבות שונות), ולא נמצא שום נזק משמעותי וחד משמעי בקרב צרכני דיאט לעומת המתנזרים ממנו (לעומת זאת באינספור מחקרים נמצא נזק משמעותי מאד וחד משמעי לצרכני הסוכר), אני נוטה לחשוב שאין כזה נזק.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ברור שאנחנו לא רצים להשקות את הילדים בסוכרלוז בוקר וערב. דיברנו על בחירה כשכבר כן רוצים לשתות שתיה ממותקת ולא משנה הסיבה ויש 2 אופציות: שתיה קלה ממותקת, ושתיה קלה דיאט. לענ"ד עדיף דיאט. אצל מבוגרים חד משמעית ואת ילדים מקבלת גם גישה שסוכר פחות מזיק להם.
זכותך, ומבחינתי דעתך גם יכולה להיות עשירה בהחלט :)
כפי שציינתי, לכאורה מדובר בסוג המחקרים המוטים.
מנהל מחלקה (נראה לי מחלקת לב, לא בטוחה) אמר לאמא שלי אישית: אם לא מדובר בחולה סוכר - עדיף להמנע ממתיקים, גם במחיר של סוכר. קחי את זה לאן שתרצי.
שימי לב שהנושא התחיל בכלל מקולה או שתיה מתוקה. יש עוד רכיבים גרועים חוץ מסוכר, ועל זה לא ניתנה הדעת. זה מה שטענתי לאורך כל השרשור וזה מה שאני חוזרת שוב. סוכר הוא נוראי, הוא מחריד. הוא הורס כל חלקה טובה. הוא לא הרקדן היחיד במגרש. זה הכל.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אשמח לנתונים לא לדיבורים מפי השמועה.
כגון?
אמא שלי הכינה כוס תה לאביה במטבחון של בית החולים. נכנס מנהל המחלקה וראה את שקית הממתיק בידה. שאל למי כוס התה מיועדת. אמא שלי ענתה. המנהל שאל לשם החול (שמו של סבי). אחרי שאמי ענתה, הוא הגיב: הוא חולה סוכר. באופן כללי יש להמנע ממתיקים למי שאינו חולה סוכר.
אמא שלי שאלה אותו אם גם במחיר של המתקה בסוכר. הוא ענה שכן (כמובן לא בהגזמה וכו').
עוד משהו? ת.ז. של אמא שלי? טלפון לאימות פרטים?
לא נוח לי עם החשדנות הזו, בכנות. העליתי נתונים למודעות. לא טוב לכם - אל תקחו. נתפסתם לדוגמא ספציפית של מחקר מוטל בספק, וכבר כמה עמודים שמנסים לחגוג עליה. לא מדברים מגרוני מתנגדי החיסונים וכל האלו. אני גם לא קיצונית לשום כיוון (כשאנחנו מתארחים ומחלקים גועל של ממתקי גומי וכד' - אני מאשרת לילדיי, למרות התנגדותי העקרונית, ולמרות שלבית שלי זה לא יכנס. יש אצלינו מיץ (בד"כ ענבים 100% טבעי, של קידוש. או סירופ תפוחים טבעי) מהול במים. האוכל מאד מגוון, ואפילו קונים רוגעלך מידי פעם. אה, ואני מחסנת את רוב החיסונים, להשלמת ההרגעה). כולה עוררתי מודעות.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לפני 5 ימים פורסם:

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני השימוש בממתיקים מלאכותיים: אינם מסייעים לירידה במשקל ועלולים להזיק בטווח הארוך.

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני שימוש בממתיקים מלאכותיים: בהודעה שפורסמה השבוע, נכתב כי הממתיקים אינם יעילים בטווח הארוך להרזיה אצל מבוגרים וילדים וכי צריכה ממושכת שלהם עלולה להגביר את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2 ובמחלות של הלב ושל כלי הדם.

ההנחיות החדשות שפרסם ה-WHO מתבססות על נתונים שאסף הארגון גורסות כי השימוש בממתיקים המלאכותיים לא מסייע בשמירה על משקל הגוף או מוריד את הסיכון למחלות הקשורות למשקל עודף. ממתיקים נפוצים המוזכרים בהצהרה כוללים אסולפם K, אספרטיים, ציקלמט, סכרין, סוכרלוז, סטיביה ואחרים.
כותבי ההנחיות ממליצים לבסס דיאטה מופחתת מתיקות החל מגיל צעיר. ההמלצות שפורסמו, נכתב, פונות לכולם ולכולן מלבד למטופלים הסובלים כבר מסוכרת קיימת. מצוין כי ההמלצה לא תקפה למוצרי הגיינה המכילים תחליפי סוכר כמו משחות שיניים, תרופות וקרמים לעור, או למוצרים כמו low-calorie sugars and sugar alcohols (polyols).

http://news.un.org/en/story/2023/05/1136667

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לפני 5 ימים פורסם:

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני השימוש בממתיקים מלאכותיים: אינם מסייעים לירידה במשקל ועלולים להזיק בטווח הארוך.

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני שימוש בממתיקים מלאכותיים: בהודעה שפורסמה השבוע, נכתב כי הממתיקים אינם יעילים בטווח הארוך להרזיה אצל מבוגרים וילדים וכי צריכה ממושכת שלהם עלולה להגביר את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2 ובמחלות של הלב ושל כלי הדם.

ההנחיות החדשות שפרסם ה-WHO מתבססות על נתונים שאסף הארגון גורסות כי השימוש בממתיקים המלאכותיים לא מסייע בשמירה על משקל הגוף או מוריד את הסיכון למחלות הקשורות למשקל עודף. ממתיקים נפוצים המוזכרים בהצהרה כוללים אסולפם K, אספרטיים, ציקלמט, סכרין, סוכרלוז, סטיביה ואחרים.
כותבי ההנחיות ממליצים לבסס דיאטה מופחתת מתיקות החל מגיל צעיר. ההמלצות שפורסמו, נכתב, פונות לכולם ולכולן מלבד למטופלים הסובלים כבר מסוכרת קיימת. מצוין כי ההמלצה לא תקפה למוצרי הגיינה המכילים תחליפי סוכר כמו משחות שיניים, תרופות וקרמים לעור, או למוצרים כמו low-calorie sugars and sugar alcohols (polyols).

http://news.un.org/en/story/2023/05/1136667

פליז, אל תיקח להם את קולה הדיאט. רחמים....

מדוע?
האם יש הבדל משמעותי בין אינטרסים של יצרן סוכר לאינטרסים של יצרן סוכרלוז?

אינטרסים אינטרסים, אבל נושא שנבדק כל כך ביסודיות כל כך הרבה שנים (עשרות!! כלומר, יש לנו נחקרים שכבר הגיעו לגיל זקנה ושיבה ומתו מסיבות שונות), ולא נמצא שום נזק משמעותי וחד משמעי בקרב צרכני דיאט לעומת המתנזרים ממנו (לעומת זאת באינספור מחקרים נמצא נזק משמעותי מאד וחד משמעי לצרכני הסוכר), אני נוטה לחשוב שאין כזה נזק.
זה שהסוכר עושה נזקים ומסוכן זה ברור, אבל הממתיקים מסוכנים לא פחות
כמדומני שראיתי ע"ז מחקרים בעבר ונתונים, אבל איני זוכר היכן קראתיו

דיני

משתמש מקצוען
זה שהסוכר עושה נזקים ומסוכן זה ברור, אבל הממתיקים מסוכנים לא פחות
כמדומני שראיתי ע"ז מחקרים בעבר ונתונים, אבל איני זוכר היכן קראתיו
הממתיקים ודאי מסוכנים פחות. עובדה שסוכר כל מחקר קטנציק שרק מתחיל מוכיח בקלות את הנזק, והממתיקים ערכו עליהם אלפי מחקרים עשרות שנים ואין שום נזק חד משמעי. יש סברות , יש תחושות בטן אבל אין נתונים.
אז אי אפשר להגיד שזה אותו נזק.
בלי ספק עדיף שלא לצרוך לא את זה ולא את זה. אבל אם עכשיו נניח נורא מתחשק לשתות מתוק, או שלא מסוגלים לשתות קפה לא ממותק ואצל הרבה אנשים מדובר על כמה כוסות ביום, לדעתי הבחירה ברורה.
אבל שכל אחד יעשה כרצונו

עדיין לא קיבלתי תשובה על המסוכנות של הקולה :(
ברצינות, אני שותה אותו מפעם לפעם, וגם נותנת לילדי. אם אכן יש "סכנה ברורה ומיידית" אשמח להיוודע.

הממתיקים ודאי מסוכנים פחות. עובדה שסוכר כל מחקר קטנציק שרק מתחיל מוכיח בקלות את הנזק, והממתיקים ערכו עליהם אלפי מחקרים עשרות שנים ואין שום נזק חד משמעי. יש סברות , יש תחושות בטן אבל אין נתונים.
אז אי אפשר להגיד שזה אותו נזק.
בלי ספק עדיף שלא לצרוך לא את זה ולא את זה. אבל אם עכשיו נניח נורא מתחשק לשתות מתוק, או שלא מסוגלים לשתות קפה לא ממותק ואצל הרבה אנשים מדובר על כמה כוסות ביום, לדעתי הבחירה ברורה.
אבל שכל אחד יעשה כרצונו
כמדומני שיש מחקרים שמוכיחים אבל כידוע הכל כסף...
ברצינות, אני שותה אותו מפעם לפעם, וגם נותנת לילדי. אם אכן יש "סכנה ברורה ומיידית" אשמח להיוודע.
בקולה יש גם חומצה ועוד מרעין בישין

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אם היתה סכנה ברורה ומידית - כהגדרתך, לא היה ספק. גם בסיגריות הנזק לא מידי. כל הבעיה שמדובר על נזק לטווח ארוך, ולא במידי.
בקולה יש רכיבים שאין בשום משקה אחר, והם גרועים מאד. לא עומד מולי, וגם לא בראש. אם זה ממש קריטי, אשתדל לזכור בפעם הבאה בל"נ שאשוחח עם מקצוען בתחום (רופא או משהו). מעריכה שזה יקח לפחות חודש (עניין של דד ליין בכתבות וכו'), אם כי יכול להיות פחות. משיחות בעבר הם יצאו חורמה נגד הרעל הזה יותר מהמשקאות האחרים.
וסתם סקרנות - למה, באמת, את מעדיפה את קולה הדיאט על פני סבן אפ דיאט או כל משקה קל דיאטטי אחר? עניין של טעם או סיבה אחרת?

דיני

משתמש מקצוען
כמדומני שיש מחקרים שמוכיחים אבל כידוע הכל כסף...

בקולה יש גם חומצה ועוד מרעין בישין
הכל כסף, גם סוכר עולה כסף והוא לא בחינם.

נכון יש חומצה זרחתית, אז מה?
חומצה זרחתית היא חומצה חלשה יחסית ביחס לחומצות אחרות, מה גם שבמינון הנכון היא אינה רעילה.
לעומת חומצות אחרות חומצה זרחתית חלשה יותר, חסרת טעם וריח ובטוחה לשימוש יחסית. חומצה זו נמצאת באופן טבעי בגוף האדם ובבעלי חיים אחרים ותפקידה העיקרי הוא לשמור על רמת ה- PH של הדם. כידוע חומצה זו משמשת גם את תעשיית המזון ונמצאת במוצרי מזון רבים, ועל כן היא מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA)

דיני

משתמש מקצוען
אם היתה סכנה ברורה ומידית - כהגדרתך, לא היה ספק. גם בסיגריות הנזק לא מידי. כל הבעיה שמדובר על נזק לטווח ארוך, ולא במידי.
בקולה יש רכיבים שאין בשום משקה אחר, והם גרועים מאד. לא עומד מולי, וגם לא בראש. אם זה ממש קריטי, אשתדל לזכור בפעם הבאה בל"נ שאשוחח עם מקצוען בתחום (רופא או משהו). מעריכה שזה יקח לפחות חודש (עניין של דד ליין בכתבות וכו'), אם כי יכול להיות פחות. משיחות בעבר הם יצאו חורמה נגד הרעל הזה יותר מהמשקאות האחרים.
וסתם סקרנות - למה, באמת, את מעדיפה את קולה הדיאט על פני סבן אפ דיאט או כל משקה קל דיאטטי אחר? עניין של טעם או סיבה אחרת?
את עוסקת בתחום של כתבות?
נשמע מעניין!
חשוב לי דווקא מקצוען ברפואה רגילה. סברות כרס של אלטרנטיביים למיניהם לא משכנעות אותי.

ולמה דווקא קולה דיאט ולא יתר הקלים, פשוט זה כנראה כוחה של פרסומת. קולה "עושה לי את זה", ויתר המשקאות אני כבר מעדיפה מים בד"כ.

דיני

משתמש מקצוען
אם היתה סכנה ברורה ומידית - כהגדרתך, לא היה ספק. גם בסיגריות הנזק לא מידי.
אז בואי נמתקד על ברורה, פחות על מיידית.
בסיגריות הסכנה ברורה
כנל סוכר
ממתיקים לא השתכנעתי
קולה לא השתכנעתי
אבל פתוחה להשתנות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה