כללי וועד הרבנים לענייני צניעות

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שמחנו לראות באשכול שפרץ כאן ביממה האחרונה כמה יקר נושא הצניעות לחברי האתר.

אתר פרוג חרט על דגלו את ערך הצניעות ולכן כללי הפורום אוסרים על העלאת תכנים בלתי הולמים ובפרט תמונות נשים.

למותר לציין כי הפיקוח השוטף על תכני האתר הוא משימה מאתגרת וסיזיפית הנעשית על ידי קומץ של מנהלים בהתנדבות מלאה.
הקושי מתבטא בכמה מישורים:
א. הצורך לעקוב ולנטר את כל התכנים ברחבי הפורומים השונים.
ב. ההתלבטויות כיצד ובאיזה אופן לצנזר תכנים בעייתיים.
ג. הצורך להתמודד עם תגובות, לעתים קשות, מצד המשתמשים שננקטו כלפיהם פעולות אכיפה.

מיותר לציין גם כי מדובר באתגר גדול בהרבה מפיקוח על תכנים של עיתון או כיו"ב, שבו התכנים נוצרים על ידי אנשי המערכת, משא"כ בפורום, שבו התכנים נוצרים על ידי קהילת משתמשים רחבה שאינה הומוגנית.

מבלי לפרט יותר מדי, יכול כל אחד להבין כי מלאכה זו דורשת מנות גדושות של התמדה, איפוק, רגישות ונחישות.

לכן, כאמור, שמחנו לראות כמה הנושא הוא בנפשם של רבים מחברי הפורום היקרים שהקדישו רגעים ארוכים מזמנם היקר להעלאת השגותיהם בנושא על הכתב באשכול מרובה הודעות עד מאוד.
חלקם היו מלאי ביקורת כלפי הנהלת הפורום, שלדבריהם, אינה עושה די לאכיפת נהלי הצניעות.

דברי הביקורת, גם אם לעתים נאמרו בנימה קשה ואף פוגענית, נלקחים ברצינות רבה וזוכים לתשומת לב.
יחד עם זאת, קשה שלא לתהות איך יתכן שדווקא כמה מהמשתמשים שבחרו להשתלח על פני הודעות רבות ובמילים קשות, כלפי הנהלת האתר, דווקא אינם מגלים שום יוזמה אישית בדיווח על הפרות של כללי הפורום באמצעים המקובלים המיועדים לכך.
האם ייתכן שמטרתם של אותם משתמשים היא לנגח את בעלי האכסניה ולהשחיר את פניהם, או שמא הם פשוט לא מכירים את אמצעי הדיווח המובנים בפורום?

ובכן, לא על מנת לעסוק בניחושים נדרשתי לכאן היום אלא כדי להזכיר עיקרון חשוב שעליו בנוי הפורום.
העיקרון שאני מדבר עליו הוא אחריות אישית. השמירה על הפורום נקי וצנוע הוא לא תפקידם של מנהלי פרוג. אלא, (הפתעה - ) של כל אחד ואחד מהמשתמשים.
התפיסה שאיש הישר בעיניו יעשה ועל מנהלי הפורום מוטלת מלוא האחריות לנקות את הלכלוך של כולם, היא מופרכת מיסודה.
הדרך היחידה ליצור סביבה נקיה ואיכותית לאורך זמן, היא בעזרת קהילה שתומכת במאמץ ותורמת לו.

לסיכום, מכאן אני קורא לכל אחד שנתקל בתכנים שאינם הולמים, בין אם מדובר בתמונה או בהודעה או בכל סוג של חריגה מגדרי הצניעות והטעם הטוב, לא לעמוד מנגד ולצקצק בלשון, אלא לקחת אחריות ולדווח על הודעה בעייתית ובכך לתרום משהו למאמץ.
ישנו כפתור דיווח ליד כל הודעה וישנם מנהלים לכל פורום שניתן לכתוב להם הודעה פרטית.

ואם לעומת זאת לא טרחת לדווח ולא תרמת למאמץ לשמירה על נקיון הפורום, אנא אל תשתלח באנשים שעוסקים יום יום בניקוי ובסידור האתר.

תודה רבה, שנה טובה וגמר חתימה טובה.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אין מילים להערכתנו למנהלי האתר ולכל המסייעים בכל המישורים
והכל בהתנדבות מזמנם היקר לשמירה על מקום מרחיב את הדעת, נקי ומועיל לאין שיעור.
ישלם ה' פעלכם!

בקשה קטנה,
האם אפשר לקבל הודעת קריאה על תגובה שנשלחת כהתראה על בעיה (צניעות, רכילות, נושא לא מתאים וכד')
פשוט לפעמים לא רואים התייחסות בפועל (כמובן, נתון לשיקולי המנהלים שכנראה החליטו כך)
מצד שני אין סימן לשולח שאכן ההודעה נקראה והמסר הועבר לגורם המתאים שישקול את הענין.
ע"כ בפעם אחרת אפילו לא מנסים להתריע כי ממילא אולי בכלל לא ראו.
ואז אולי מנסים להעיר ישירות ע"ג הפורום וכך מתפתחים אשכולות לא נעימים...

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל מילה פנינה...

הבעיה זה, שיש כאן פערים גדולים בהשקפה מה זה צניעות וכדו', ויכול להיות מאוד מועיל אם הייתם שמים קוים יותר ברורים שיעזרו לכל הצדדים, כי את זה לא אני והאחרים יכולים לעשות, אלא רק אתם...

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תודה רבה על התגובה העניינית.
וגם אני מצטרף לבקשתם של ישראלה ו bbr.

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אפשר להבין איזה אשכול פרץ כאן לאחרונה בנושא החשוב הזה?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה
בעקבות הודעתך הבנתי יותר איך דברים עובדים.
מקווה שלא הובן מהודעותיי מסר פוגעני...

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תחושת בטן לשיתוף; לעיתים, ניק יכול לחוש תחושת אי נוחות בדיווחים באופן תדיר למנהלי הפורום.
ובפרט שהדבר נתון באופן מוחלט לשיקול דעתה של ההנהלה, ולכן בפועל לא כל דיווח גורם למחיקת/צינזור של תגובות, ונוצרת תחושה כאילו הדיווחים לא באמת חשובים/נצרכים/מועילים..

אבל אחרי שרשור זה, אין מקום לספיקות..
ואדרבה, התרומה המינימלית שמחוייבים כל החברים בפורום לתרום מחלקם עבור הטיפול באתר, היא עזרה על שמירת הפורום נקי ומקצועי ע"י דיווח.

כאן המקום להודות להנהלת האתר, על כל הדאגה והחסד העצום כאן ע"י מציאות קיום הפורום, ושמירתו כפורום מכובד נקי ומקצועי!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י bbr;1775487:
כל מילה פנינה...

הבעיה זה, שיש כאן פערים גדולים בהשקפה מה זה צניעות וכדו', ויכול להיות מאוד מועיל אם הייתם שמים קוים יותר ברורים שיעזרו לכל הצדדים, כי את זה לא אני והאחרים יכולים לעשות, אלא רק אתם...

נכון מאוד!
כדאי שתציבו כללים ברורים כן לא שחור לבן
לדוגמא: [תקנון מחמיר] תמונות ילדות עד גיל 5
שרוול קצר עד גיל 3
הרבה ממהגולשים מקפידים על צניעות מגיל 3 וזה שאנשים מלבישים לא אומר שצריך להעלות לפורום חרדי

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אחד מהכללים זה שאחרי שמוחקים אשכול
לא פותחים אשכול מקביל:"למה סגרו את האשכול בנושא קלמנטינות בהכשר רובין"
ואז הכל מתחיל מהתחלה

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אחד מהכללים זה :
שאחרי שאשכול שהגיע למעלה מ100 הודעות ע''י ניקים שטרחו לכתוב בו את הגיגיהם
לגבי מה שקורה בפורום ,בעת הצורך נועלים אותו ולא מוחקים כלאחר יד ...
הרי שבוע אחר כך הנושא יפתח שוב בקול רעש גדול [אם לא 24 שעות אחר כך]
ואז פשוט יוכלו להפנות את הניקים התורנים לאשכול הנעול כדי שיראו שהאשכול מיצא את עצמו ונמצץ עד לשד ענביו.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה רבה לפורום פרוג היקר!
ולמנהלים שבענווה גדולה מנהלים את הפורום ונותנים לכולם להרגיש שותפים לעשיה
המקום היחיד שאני מרשה לעצמי להסתובב ולהרגיש חלק, את המקצועיות שלי במקצוע קיבלתי בזכותכם וכן את ההרגשה שאני לא עובדת בין הקירות, אלא שיש מקום ששם אפשר גם לדבר עם חברות למקצוע, מה שמאוד חסר בעבודה מהבית,
תודה רבה!
לי למשל לא נעים לשלוח הודעות על תמונות בעיתיות כי זה הרגשת שטינקר
תודה רבה שנתתם לנו אתמול במה כזו רחבה להביע דעה ונתתם לאשכול ההוא הרבה זמן אויר
שבת שלום
וגמר חתימה טובה לכל עם ישראל

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אשכול זה צריך להינעץ. זהו אשכול סנגוריה על עם ישראל ערב יום כיפור.

באשכול שנמחק אמרה צלמת חשובה- "אם יש כלל של עד גיל 5 לדוגמה אז אפילו אם יגזימו לא יעיזו להעלות תמונה של ילדות בנות 10."

זאת אומרת שאם יהיה כלל לא יהיו יוצאים מן הכלל!
אז אנו מבקשים מההנהלה לכתוב כלל ברור וחזק.

ואקום

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
אחריות ציבורית

תודה להנהלת "פרוג" על תשומת לב ורגישות לדברים הללו
מעבר לאחריות האישית של האתר ושל משתמשיו לצורת שימוש נכונה באינטרנט
יש נקודה נוספת שלא כולם נותנים דעתם עליה: פרוג הוא המקום היחידי המאפשר לגרפיקאים החרדים במה איכותית. גם אלה שאינם מגיעים לכאן ומשוטטים בחוץ מחויבים להכנס לכאן כדי להיות חלק מה"קהילה".
היות שקהילה זו מרכזת אנשים שיש להם השפעה ציבורית מלאה או חלקית, יש כאן נקודה למחשבה שהיא מעבר להחלטות ההנהלה ברמה האישית של האתר:
יש לכולנו גם אחריות ציבורית: כשנושא מסוים נפתח בפרוג יש לו השפעה בציבור הרבה מעבר לאנשי המקצוע.
אני רואה בהנהלת אתר הנהלה איכותית ואחראית שמודעת לעוצמה שיש בכלי הייחודי ששמו פרוג וכל ההתנהלות נגזרת מידיעה זו!

לגבי "הלשנה" כביכול, כל צורה של העברת מידע שאינה "הטחה" גרידא יכולה להיות בצורה של הארת תשומת לב ולא הלשנה ברמה נמוכה איננו מלשינים אנחנו מאירים את תשומת הלב של ההנהלה לעניין שחשוב לה ולכולנו. זו אינה מכבסת מילים זו המציאות.

תבורך ההנהלה ותראה סיעתא דשמיא בדרכה.
יבורכו המתנדבים ויבורכו המשתמשים המאירים את תשומת לבנו.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תודה להנהלת פרוג על המאמץ המוקדש על ידי חבריה לשמירת האתר הזה בכשרות ראויה!

אני מציעה לנסח תקנון ברור מאד לגבי פרוג. יוקדשו בו תשומת לב מפורטת לגבי נושאי עבודות, גילאי מצולמים, פוזות (סליחה, אבל נפשי נקעה מצילומי ניו-בורן עם חבל טבור חשוף!), סגנון כתיבה, סגנון פניה בין גברים ונשים, ופשוט - לשלוח אותם באישי.
ניק שיתקבלו עליו מדי הרבה תלונות, ויחזור על קיאו - יחסם לצמיתות.
כמו-כן, הפורום מיועד בבסיסו לחרדים. מסתובבים פה הרבה שלא ממש חרדים. חלקם מהמזרחי, חלקם דתיים או בקושי דתיים. בשם חופש הביטוי שלנו - אנחנו דורשים מהם לכבד אותנו. זו הפלטפורמה שלנו, ואם הם באים להתארח אצלנו - עליהם לכבד את המארחים. בלי יותר מדי הרבה רגשות אשמה או נקיפות מצפון.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני מודה להנהלת פרוג על שלפעמים לא מוחקים אשכולות רק מפני שאיזה ניק החליט שזה לא מדי צנוע/צדיק/יאה/נאה/מחוור/אדיר/כביר עבורו והודיע על הודעה רעה.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י א-ירושלמית;1776172:
אני מציעה לנסח תקנון ברור מאד לגבי פרוג. יוקדשו בו תשומת לב מפורטת לגבי ..... פוזות (סליחה, אבל נפשי נקעה מצילומי ניו-בורן עם חבל טבור חשוף!)
....
חלקם מהמזרחי, חלקם דתיים או בקושי דתיים. בשם חופש הביטוי שלנו - אנחנו דורשים מהם לכבד אותנו. זו הפלטפורמה שלנו, ואם הם באים להתארח אצלנו - עליהם לכבד את המארחים.

סליחה? בכל שנותי כאן זכורה לי תמונה אחת(!) כזו, כבר נקעה נפשך?
(-שלא לדבר שזה ענין של נטו רגישות, יהיו גויים שלא יצלמו כך ויהיו חרדים שחורים שלא תהיה להם בעיה עם זה)

רוב מוחלט של הלא חרדים כאן בפורום מכבד מאוד למה סתם ללכלך? (רוב ההטפות כאן הם בין הזרמים החרדיים השונים)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נחמי, לא התכוונתי לקטרג ח"ו, ואני מקווה שלא ישמע ממני כך.

הרשי לי להסביר את עצמי:
נכון שהיתה רק תמונה אחת עם חבל טבור, אבל המגמה... והאומץ להעלות אותה! ובכלל, תינוק בלי בגדים - בעיני (לפחות) אינו סמל של צניעות וחן יהודי. התמונה הזאת מצביעה על מגמה מסויימת (תמונות של ילדות בגילאים מעל 6, למשל) שפרצה בפורום צילום.
הלאה: בפורום ציור היה אחד שלא כתב את הרקע לציור, והתקפתי אותו על סגנון הציור שהעלה. (בלי פירוט מיותר: היה מדובר על ציור לעלון לארגון תשובה). אני לא רוצה לכתוב עוד, אבל יש כל מיני מעלי-ציורים שמשום מה לא מבינים שפרוג הוא אתר חרדי ולא אתר של מפלצות. (אני מדברת על מעלים ספציפיים מאד.)

משום מה, אני מרגישה שיש גם לא ממש חרדים שמשתתפים פה. מצדי, בכיף, בכבוד. למה לא, אנחנו מפרגנים. אבל אל תביאו לנו דברים שמתאימים לציבור לא חרדי ותבקשו על כך מחמאות. על כל פנים, בלי להסביר מה עומד מאחורי היצירה. ולפעמים כתיבת הדברים מחדדת את הבעיתיות ביצירה.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עוד מעט ימחק האשכול הזה
ותעלה הודעת מערכת: ועדת הרבנים לענייני ויכוחים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה