מחיר למשתכן התיישבות חרדית בקצרין?

די

משתמש סופר מקצוען
הליטאים (בגלל שהם אברכים מעוטי יכולת) חיפשו מאז ומתמיד את הדירות הזולות ביותר!

לדוגמא יש קהילה ענקית באופקים וכן קהילות בנתיבות תפרח וירוחם (ועכשיו במיוחד מדברים על הגדלת הקהילה בירוחם)
והם לא הגיעו לגור בכלל בקריית גת, למרות שקריית גת נמצאת יחסית במיקום מרכזי ביותר, ולמרות שיש שם כן אלפי משפחות חסידיות!
החסידים (בגלל שלא מקבלים הרבה כסף מהשווער כי ממילא אח"כ הם יוצאים לעבוד בעצמם) חיפשו מאז ומתמיד את הדירות הזולות ביותר!
לדוגמא יש קהילה ענקית בקרית גת, וכן קהילות בערד ודימונה, והם לא הגיעו בכלל לגור באחיסמך, למרות שאחיסמך נמצאת במיקום מרכזי ביותר, ולמרות שיש שם אלפי משפחות ליטאיות.

נערך לאחרונה ב:

ר. המוסד

משתמש מקצוען
כן קהילות בערד ודימונה
רק גור
שזה אצלם בשיטה (ולא כי חסר להם כסף:))
בגלל שלא מקבלים הרבה כסף מהשווער
שלא שווה כלום..
כי מהיום הראשון אחרי החתונה חוסכים שקל לשקל וצריכים לחשוב איך משלמים את אותו כסף שהם קיבלו לילדים שלהם עצמם שיצטרכו לשלם להם הון בשביל הדירה

חרישאי

משתמש מקצוען
שלום רב לכל משתתפי האשכול.
קיימת בועה מפחידה ומזעזעת של רבים וטובים מתושבי המרכז בקשר למגורים בפריפריה.
הציטוטים פה של הכותב מרמה ד על סיכויי ההתחרדות במגוון ערים חרדיות בצפון פשוט לא רלוונטיים.
בתור תושב כרמיאל לשעבר וחריש כיום, אף אחד לא חושב ומפנטז שבית שמש תשכפל את עצמה בכרמיאל או בעפולה. זו לא מטרת האברכים והחרדים שעוברים לגור שם, סך הכל מחפשים לגור במחיר שפוי ומתוך הרווח הדעת.
הבסיס לכך הוא מוסדות חינוך וחיי קהילה, ולכן כל משפחה חרדית שתבוא לגור במקום כזה תיצור באזז ושמחה עצומה, אבל בשום שלב לא דמיינו או חלמנו על התחרדות סטייל נווה יעקב או אני לא יודע איפה.
בקשר לקצרין ספציפית, אם אכן תקום שם קהילה של 100 משפחות פלוס מינוס היא תראה בשנותיה הראשונות כמו כרמיאל לפני 30 שנה, הוי אומר כל מוסד חינוכי מעל לגיל חיידר או בית ספר יהיה בצפת ולא בעיר עצמה.
אני גדלתי במודיעין עילית במשך כל שנות ילדותי ונעורי, והגיע הזמן שאנשים יבינו, לא יהיו שוב פעם בית שמש אלעד ביתר או מודיעין עילית. הגיע הזמן לחזור אחורה, ולחיות כמו שחיו אבותינו מאז חורבן הבית, בין האומות, בין אחינו שלא שומרים תו"מ לצערינו, לא יקרה כלום אם נצא ונשפיע קצת אור החוצה ועל הדרך נרוויח חיים יותר הגיוניים ממשכנתא מפלצתית וחונקת.
ממליץ מאד לקרוא את הראיון המצורף של הרב נתן רוזנבלט, זה לא נוגע רק לעיר חריש עצמה אלא לכל צורת המגורים של הציבור החרדי כיום.

קבצים מצורפים

• בונייך 5.pdf
    3.9 MB · צפיות: 46

די

משתמש סופר מקצוען
לא יהיו שוב פעם בית שמש אלעד ביתר או מודיעין עילית.
אתה בטוח?
אולי לא במרכז של המרכז, אבל קרית גת מערב ואפילו כסיף וכדומה לדעתי עונים להגדרה של "עיר חרדית". לא שאפשר לומר בוודאות שזה יצא לפועל, אבל גם אי אפשר לומר בוודאות שלא.

%;

משתמש פעיל
אתה בטוח?
אולי לא במרכז של המרכז, אבל קרית גת מערב ואפילו כסיף וכדומה לדעתי עונים להגדרה של "עיר חרדית". לא שאפשר לומר בוודאות שזה יצא לפועל, אבל גם אי אפשר לומר בוודאות שלא.
גם אם כסיף תצא לפועל בשנה הקרובה היא תראה כמו ביתר ואלעד בשנים הראשונות, בנוסף לחסרון המרחק
בינתיים לא ידוע על מחיר למשתכן בכסיף או במערב קרית גת...

די

משתמש סופר מקצוען
רק גור
שזה אצלם בשיטה (ולא כי חסר להם כסף
כאילו אין עוד חסידים בפריפריה (סלונים-עמנואל, ויז'ניץ-עפולה, בעלזא-הר יונה וכו'). נכון אחוז קטן מחסידות סלונים גרים בעמנואל, אבל כמה אחוזים מהציבור הליטאי אתה חושב שגרים בפריפריה?!
אהבתי את הקטע שגור לא הולכים לפריפריה כי חסר להם כסף, אלא למה?!
אבל עזוב, ויכוחים נדושים...

נערך לאחרונה ב:

סי 2

משתמש פעיל
כאילו אין עוד חסידים בפריפריה (סלונים-עמנואל, ויז'ניץ-עפולה, בעלזא-הר יונה וכו'). נכון אחוז קטן מחסידות סלונים גרים בעמנואל, אבל כמה אחוזים מהציבור הליטאי אתה חושב שגרים בפריפריה?!
אהבתי את הקטע שגור לא הולכים לפריפריה כי חסר להם כסף, אלא למה?!
ובכלל כאילו כל גערר מיליונר...
אבל עזוב, ויכוחים נדושים...
יאלה תפסיקו עם הקטע הזה בגור יש אלפי משפחות ששולחים את ילדיהם לערד דימונה חצור
והם חיים תקין ומי שבאמת רוצה רחבות אז יש גם וילות ענקיות במחירים אפסיים בערים הללו
מצד שני היום המצב בערד שהרבה בעלי יכולת עוברים לשם לא בגלל המחירים אלא בגלל איכות חיים מסוימת לאלה שאוהבים אותה

@ועד הדיור החרדי ראש המועצה כיום בקצרין (דמיטרי אפרצב) הוא במקרה ממפלגת ישראל ביתנו, זה לא יראה כמו המצב היום בערד?
האם לא קיים סיכון שהוא לא ייתן לקהילה החרדית להתפתח?
לא מכירו אישית אבל עושה רושם של אדם פרגמטי. הוא אומר: "בתפיסה שלי אני קודם כל איש קצרין. המחויבות שלי היא לתושבים, ולא קשורה להשתייכות פוליטית . אני רוצה להגיע למצב שתושבי צפת, קריית שמונה וחצור הגלילית יראו את קצרין כעיר שהיא אטרקטיבית עבורם"

חרישאי

משתמש מקצוען
אתה בטוח?
נער הייתי ועוד לא זקנתי.
אחיסמך שהייתה אמורה להיות חרדית עמדה קרוב ל10 שנים תקועה, ובסוף הם תקועים עם בתי כנסיות וחלק נכבד מהשכונה שיצא דתי לאומי וחילוני.
חריש כולנו יודעים מה קרה, עיר חרדית לא תהיה פה, בוודאי לא עם הראש עיר היום שהוא בעל כח מאד חזק.
ב15 שנים האחרונות אלו שני הפרוייקטים היחידים בסדר גודל שדוברו לחרדים.
(הר יונה ופוריה עילית זה על הכיפאק אבל לא מתקרב למה שצריך ולערים החרדיות שהזכרנו).
כסיף זו בדיחה עצובה, חבל על הזמן, קרית גת גם שלושה שנים לפחות במריבות על צביון השכונה ואיך היא תראה.
אז אני ממש לא רואה בעתיד הקרוב והרחוק עיר חרדית או שכונה חרדית חדשה.
צריך לקחת בחשבון גם שהשיווקים הם לכלל האוכלוסיות, ובהגרלות אין אפשרות לשווק רק לחרדים. בקס שווקה עיר שלמה מאדמות פרטיות.

חרישאי

משתמש מקצוען
@ועד הדיור החרדי ראש המועצה כיום בקצרין (דמיטרי אפרצב) הוא במקרה ממפלגת ישראל ביתנו, זה לא יראה כמו המצב היום בערד?
האם לא קיים סיכון שהוא לא ייתן לקהילה החרדית להתפתח?
גם משה ליאון איש ישראל ביתנו, אין לזה משמעות רבה בפוליטיקה מוניציפאלית.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא מכירו אישית אבל עושה רושם של אדם פרגמטי. הוא אומר: "בתפיסה שלי אני קודם כל איש קצרין. המחויבות שלי היא לתושבים, ולא קשורה להשתייכות פוליטית . אני רוצה להגיע למצב שתושבי צפת, קריית שמונה וחצור הגלילית יראו את קצרין כעיר שהיא אטרקטיבית עבורם"
כדאי לבדוק יותר לעומק,
מאיזו כתבה מחמיאה...

הרב @די ועוד כמה ניקים שלא מבינים את נידון האשכול וחבל.

אסה להסביר

מדובר פה בפורום מעניין ומועיל, כן כן זה ממש מפליא לראות היום שיש משפחות איכותיות שמוכנות לגור בצפון הרחוק, כן העיקר בשביל לא להיחנק עם משכנתא מטורפת וחיות ברחבות הדעת אמיתית,

ואתה ועוד כמה ניקים סליחה על הביטוי "קצת מנותקים" שב"ה גרים בבית שמש או כנראה ברוממה..., התגובה הזאת כלל לא הייתה קשורה לנידון האשכול. יש גם אשכול על רוממה בירשלים כבודו מוכן להגיב שם על מעלותיו של ירושלים...

הנידון באשכול הוא להכיר את המעלות של הישוב הזה ועל ההיתכנות לקהילה בעז"ה (כן כן בלי הרבה פרסומות נכנסו תוך פחות מיום מעל 500 איש להגרלות כשבינהם הרבה היימיש, עכשיו מתחיל הסחף כבר ואחרי שיהיו המלצות בקרוב בעז"ה של כמה קהילות יראו נהירה בעז"ה.

יום טוב, ובבקשה להחזיר את הנידון למקור. כי כולם יודעים שזה לא המרכז ואין טעם להשוות את זה לירושלים ובית שמש... לא מראה על הרבה בהבנת הנקרא.

שלום רב לכל משתתפי האשכול.
קיימת בועה מפחידה ומזעזעת של רבים וטובים מתושבי המרכז בקשר למגורים בפריפריה.
הציטוטים פה של הכותב מרמה ד על סיכויי ההתחרדות במגוון ערים חרדיות בצפון פשוט לא רלוונטיים.
בתור תושב כרמיאל לשעבר וחריש כיום, אף אחד לא חושב ומפנטז שבית שמש תשכפל את עצמה בכרמיאל או בעפולה. זו לא מטרת האברכים והחרדים שעוברים לגור שם, סך הכל מחפשים לגור במחיר שפוי ומתוך הרווח הדעת.
הבסיס לכך הוא מוסדות חינוך וחיי קהילה, ולכן כל משפחה חרדית שתבוא לגור במקום כזה תיצור באזז ושמחה עצומה, אבל בשום שלב לא דמיינו או חלמנו על התחרדות סטייל נווה יעקב או אני לא יודע איפה.
בקשר לקצרין ספציפית, אם אכן תקום שם קהילה של 100 משפחות פלוס מינוס היא תראה בשנותיה הראשונות כמו כרמיאל לפני 30 שנה, הוי אומר כל מוסד חינוכי מעל לגיל חיידר או בית ספר יהיה בצפת ולא בעיר עצמה.
אני גדלתי במודיעין עילית במשך כל שנות ילדותי ונעורי, והגיע הזמן שאנשים יבינו, לא יהיו שוב פעם בית שמש אלעד ביתר או מודיעין עילית. הגיע הזמן לחזור אחורה, ולחיות כמו שחיו אבותינו מאז חורבן הבית, בין האומות, בין אחינו שלא שומרים תו"מ לצערינו, לא יקרה כלום אם נצא ונשפיע קצת אור החוצה ועל הדרך נרוויח חיים יותר הגיוניים ממשכנתא מפלצתית וחונקת.
ממליץ מאד לקרוא את הראיון המצורף של הרב נתן רוזנבלט, זה לא נוגע רק לעיר חריש עצמה אלא לכל צורת המגורים של הציבור החרדי כיום.

ממש לא נכון !
אתם מוציאים את דבריי מהקשרם !

הפוך לגמרי אני בעד התחרדות של כמה שיותר ערים וכמה שיותר שכונות
ואף אני ובעלי תרמנו את חלקנו וסיינו בפיתוח קהילות

ואף כתבתי שיש לי כבוד רב לכל הקהילות הרבות המתפתחות בצפון ובדרום
זה פשוט מדהים !!!

אלא שכשבא פה מישהו שכתב על התחרדות של קצרין
מבלי להביא את הנתונים הבסיסים הנצרכים לבדוק (וזה היה נראה יותר כמשאלה ...)
אז פקפקתי בדבריו
ואף הוספתי ושאלתי למה שכבר לא ילכו לקהילות קיימות

והנתונים שאותם חשוב לבדוק -

אני יודעת שגם בעפולה וגם בנצרת עילית (שנהפכה בינתיים לנוף הגליל....)
לפני שבכלל חשבו על "לחרד " את המקום ולפתוח קהילה בדקו האם האוכלוסיה מתאימה לזה ...
ובדקו ומצאו שיש בתי כנסת רבים השייכים לגיל השלישי ... וקיים סיכויי רב שהם יעברו לרשות הקהילה מה שאכן קורה בשנים האחרונות !
וכן בדקו את מצב התחבורה (ואני מדברת אפילו רק על תחבורה כללית , ועוד לפני שחשבו על קוי מהדרין קודם כל בדקו האם בכלל יש תחבורה רציפה למרכז ולירושלים)
ובדקו עוד דברים רבים שהם יותר מאשר הכרחיים על מנת שהמקום אכן יהיה בעל סיכויי להתחרד !!!!

ולא כמו כאן שסתם מעלים ומפריחים לאויר העולם סברות מבלי לבדוק נתונים חשובים
והכי מצחיק שכבר קובעים שהמקום יתחרד על סמך זה שהקצו לבני המקום כ350 דירות ונרשמו רק 150 הוי אומר (לדעת הרושמים כאן ...) שהדירות אשר מיועדות לבני המקום יעברו לציבור הכללי
אז קודם כל צר לי לאכזב אותכם אבל נכון לעכשיו אוחזים כבר ב 198 נרשמים מבני המקום !!! ...
ויש עוד הרבה ימים להירשם , לא כולם הם הזריזים מקדימים ...
ובכלל מי אמחר ששאר הנרשמים הם כולם מבני הציבור החרדי ולא מהציבור הכללי
ומי יודע כמה בסוף יזכו ...

לכן אני חוזרת וכותבת
הלוואי שהמקום הזה יהיה חרדי !!!!

אבל בשביל זה צריך להיות מישהו ומשהו מקצועי ולא סתם אמירות חסרות כיסויי וסיכויי ....

ודרך אגב גם @החרישאי בעמו כותב שאפילו שבמצב הכי טוב !! שהלוואי ששאכן יבואו 100 משפחות
אז זה יהיה כמו כרמיאל פני 30 שנה !!!!
ולכן אני חושבת - שכבר עדיף לקנות בכמיאל/ עפולה ועוד ....
ולא להגיע למקום שבו אתה תקוע 30 שנה אחורה על כל המתשתמע !!!!

בהצלחה לכולם

פנרס

משתמש מקצוען
ד"א שמתם לב שקצרין עולה בצורה ממש יפה בנרשמים?

שלשום היה 1600 עכשיו יש יותר מ2300
בגלל שזה ההגרלה האחרונה ברשימה, חלק מהנרשמים כבר יזכו בהגרלות הקודמות ולא ישתתפו בהגרלה זו, מה שמעלה את הסיכויים של הנשארים

פנרס

משתמש מקצוען
ממש לא נכון !

זה פשוט מדהים !!!

אז פקפקתי בדבריו

לפני שבכלל חשבו על "לחרד " את המקום ולפתוח קהילה בדקו האם האוכלוסיה מתאימה לזה ...
ובדקו ומצאו שיש בתי כנסת רבים השייכים לגיל השלישי ... וקיים סיכויי רב שהם יעברו לרשות הקהילה מה שאכן קורה בשנים האחרונות !
וכן בדקו את מצב התחבורה (ואני מדברת אפילו רק על תחבורה כללית , ועוד לפני שחשבו על קוי מהדרין קודם כל בדקו האם בכלל יש תחבורה רציפה למרכז ולירושלים)
ובדקו עוד דברים רבים שהם יותר מאשר הכרחיים על מנת שהמקום אכן יהיה בעל סיכויי להתחרד !!!!

והכי מצחיק שכבר קובעים שהמקום יתחרד על סמך זה שהקצו לבני המקום כ350 דירות ונרשמו רק 150 הוי אומר (לדעת הרושמים כאן ...) שהדירות אשר מיועדות לבני המקום יעברו לציבור הכללי
אז קודם כל צר לי לאכזב אותכם אבל נכון לעכשיו אוחזים כבר ב 198 נרשמים מבני המקום !!! ...

לכן אני חוזרת וכותבת

אבל בשביל זה צריך להיות מישהו ומשהו מקצועי ולא סתם אמירות חסרות כיסויי וסיכויי ....

ודרך אגב גם @החרישאי בעמו כותב שאפילו שבמצב הכי טוב !! שהלוואי ששאכן יבואו 100 משפחות

בהצלחה לכולם
כיון שזה אחרון ברשימה לא לוקחים כאן סיכון של הפסד הגרלות קודמות,
ובכל מקרה אפשר לבטל אם לא התגבש משהו
והאמת שגם כך לכאורה לא כדאי לבטל כי זו השקעה מדהימה בעלת הסיכויים הגבוהים בפער גדול
ולפי המסתמן לא כדאי לחכות להגרלות הבאות...

ואגב לתחושתי העלייה הגדולה בהרשמה שם זה אחרי מה שנכתב בפרוג כך שזהות הנרשמים משוערת..

חרישאי

משתמש מקצוען
ממש לא נכון !

זה פשוט מדהים !!!

אז פקפקתי בדבריו

לכן אני חוזרת וכותבת

בהצלחה לכולם
אני מתנצל אם לא הבנתי אותך נכון.
אבל מתוכן הדברים ניכר שאף אני לא הובנתי.
חרדי הפריפריה בחלקם הגדול לא מכיר במילה "יתחרד" "התחרדות" וכו'.
כל מה שביקשנו זה תנאים אפשריים לגור, זה כולל כמובן קהילה מינימלית ומוסדות, לא צריך לדמיין באופק עוד 30 שנה איזו קריה חרדית מפוארת, זו לא המטרה.
ובנוגע לשאלה מודע לא לקנות היום בכרמיאל במקום לקנות בקצרין, אז א המחיר היום למר בכרמיאל לדירות חדשות הוא כפול מקצרין, במחיר למשתכן הפער פחות אבל עדיין גדול, ב הסיפוק והתחושה של בנית קהילה חדשה שאתה חלק ממנה ומהיסודות שלה ולא עוד נספח זה יתרון עצום לצעירים, ועל זה אני יכול להעיד היום בתור תושב חריש.
אם אני זוכר נכון אז את כתבת את הביטוי " נעבוד בבתי ספר ממלכתיים", זה ביטוי שבפריפריה הוא לא מילה גסה ההפך, זו אפשרות מאד ריאלית, צריך לצאת מהקופסה וזריז.
אני כרגע לא רשום בקצרין אבל זו אפשרות שאני בהחלט שוקל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה