דרוש מידע התייעצות בתכנות

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מוזמנת לברר באילו נישות של תחומים עוסקות הבנות שנכנסו לגמפ"א...
אפשר להגיע לסכומים האלו בקלות בתפקיד מפתח תוכנה בחברות הייטק.
דוקא מכירה כמה,
ולא בטוחה שממש בקלות אפשר להגיע לכאלה סכומים (לגוניוריות בחברות הייטק)
ואני לא מדברת רק על השמה לגמפ"א, גם השמחה בחברות הייטק טובות (או סטארטפים מצליחים) לא היה נראה הגיוני פעם לבוגרות סמינר.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
מישהו חושב שבלימודים של שנתיים של פיתוח AI לא לומדים לתכנת?
אם השיקול הוא מה בסוף יותר קל להשלים, אז יותר קל להשלים פולסטאק מאשר להשלים AI.
אבל זה לא נשמע לי שיקול נכון, כי יותר קל למצוא עבודה ואח"כ להשלים מאשר להשלים ואח"כ למצוא עבודה ;)
נכון
אבל על זה נסוב הדיון
אם לבוגרות של AI יהיה אפשרי למצוא עבודה
או שהן קודם תצטרכנה להשלים פול סטאק
ותכלס- השוק לא מחכה להן...
אז בסיכומו של דבר- יתכן שהן תפסדנה בשורה האחרונה= מציאת עבודה

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דוקא מכירה כמה,
ולא בטוחה שממש בקלות אפשר להגיע לכאלה סכומים (לגוניוריות בחברות הייטק)
ואני לא מדברת רק על השמה לגמפ"א, גם השמחה בחברות הייטק טובות (או סטארטפים מצליחים) לא היה נראה הגיוני פעם לבוגרות סמינר.
להיות ג'וניורית זה בשנה שנתיים הראשונות, למפתח בתחום נפוץ קל מאד להשלים את ההפרש במעבר עבודה.
הרבה יותר גרוע לדעתי להיות כמו אלו שפוטרו מסיבות שונות עם נסיון נישתי שמקשה מאד למצוא עבודה מתאימה.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אוקי
אז אני דיברתי על בינה
שבה אני יודעת שכל התוכנית היתה שונה לחלוטין
ולא כללה לימודי פול סטאק בצורה מקיפה
מה זאת אומרת הם לא למדו C#, ANGULAR, JAVA, JAVASCRIPT ושאר השפות של פולסטאק שנמצאות בתוכנית הלימודים של מה"ט?
זה מה שלומדים בפולסטאק קשה לי להאמין שדילגו על זה בבינה .
חושבת שהבינה זה רק תוספת שיהיה לבנות מוכשרות רקע והבנה בזה.
אבל שוב אומרת, לא מכירה את תוכנית הלימודים, רק אומרת השערה מהכרות עם תוכניות הלימוד של קמאטק.

בגדול קמאטק לא מורידים מהתוכנית לימודים של מה"ט, וגם לא מוסיפים לימודי שפות, אלא מוסיפים קורסים חשובים כמו אלגוריתמים, מבני נתונים, מערכות ספרתיות, מבוא למחשבים, מערכות הפעלה, מתמטיקה, ארגון המחשב וכו
וכל מסלול לומד רק חלק מהקורסים לפי הרמה אם זה פולסטאק אז ילמדו רק מלמעלה חלק מהקורסים שיותר נצרכים לשבבים,
אבל לא שבמסלול פולסטאק לומדים יותר שעות פולסטאק ממסלול שבבים. (אולי לבנות עצמם בפולסטאק יש יותר זמן להשקיע למשל בפרויקט באנגולר... כי פחות עמוסות מהבנות בשבבים ובבינה)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
נכון
אבל על זה נסוב הדיון
אם לבוגרות של AI יהיה אפשרי למצוא עבודה
או שהן קודם תצטרכנה להשלים פול סטאק
ותכלס- השוק לא מחכה להן...
אז בסיכומו של דבר- יתכן שהן תפסדנה בשורה האחרונה= מציאת עבודה
לא מאמינה שילמדו פחות פולסטאק מהבנות במסלול של פול סטאק
כדאי להשיג את תוכנית הלימודים לפני שמחליטים...
הרעיון של לימוד בינה זה בשביל בנות מוכשרות שיהיה להם יתרון בראיונות עבודה שיש להם הכרות והבנה כלשהי בבינה
לא שבאמת מאמינים שיעבדו בבינה

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
לא מאמינה שילמדו פחות פולסטאק מהבנות במסלול של פול סטאק
כדאי להשיג את תוכנית הלימודים לפני שמחליטים...
הרעיון של לימוד בינה זה בשביל בנות מוכשרות שיהיה להם יתרון בראיונות עבודה שיש להם הכרות והבנה כלשהי בבינה
לא שבאמת מאמינים שיעבדו בבינה
זה לא ענין לא של אמון ולא של החלטה
אלא של מציאות
זה מה שהיה בשנתיים האחרונות
אולי השנה ישנו את זה? יתכן
אבל זו נקודה שבעיניי קריטי לברר אותה

מתכנתת+

משתמש מקצוען
זה לא יהיה לא של אמון ולא של החלטה
אלא של מציאות
זה מה שהיה בשנתיים האחרונות
טוב אמרתי כבר שפחות מכירה את הקורס של קמאטק בנושא בינה
אבל יודעת שקמאטק מוסיפים קורסים של שבבים/בינה לפי המסלול אבל לא מורידים שעות של פול סטאק מתוכנית הלימודים של מה"ט.
בטוח שתוכנית בינה/שבבים כוללות בתוכם את פולסטאק + תוספת שעות מטעם קמא טק
לקמא טק אין קורסים של פולסטאק מטעמם, ללכת לפולסטאק זה אומר ללמוד פחות קורסים של קמאטק וחלק קורסים של קמא טק יותר מקוצרים.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בכל מקרה אין תעודה מטעם קמאטק זה רק קורסים
התעודה היא מטעם מהט או משרד החינוך
והשאלה כמה קורסים לומדים ומאיזה תחום
בדיוק, ולקמא טק אין קורסים של פולסטאק רק קורסים של מתמטיקה , שבבים, בינה, אלגוריתמים מבני נתונים גרפים
לכן מי שהולכת לפולסטאק זה אומר שהיא לומדת קמאטק רק חלקית כדי שלה עצמה יהיה יותר זמן להשקיע בפולסטאק(התוכנית של מה"ט), לא שילמדו אותה משהו נוסף שלא ילמדו בשבבים.
הרעיון של זה זה בגדול חלוקה לרמות
כדי שבת שצריכה יותר זמן להשקיע כדי לדעת, שתלך לפולסטאק ואז תלמד פחות קורסים של קמא טק שהם בעצם פחות נחוצים לפולסטאק

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
בדיוק, ולקמא טק אין קורסים של פולסטאק רק קורסים של מתמטיקה , שבבים, בינה, אלגוריתמים מבני נתונים גרפים
לכן מי שהולכת לפולסטאק זה אומר שהיא לומדת קמאטק רק חלקית כדי שלה עצמה יהיה יותר זמן להשקיע בפולסטאק, לא שילמדו אותה משהו נוסף שלא ילמדו בשבבים.
בטח שכן (שילמדו אותה במסלול הפול סטאק דברים נוספים מעבר)
זה מסלולים שונים שמתמקדים בדברים שונים בתוך התחום הרחב שנקרא תכנות
נגיד אנגולר + ריאקט- מהט לא מחייבים ללמוד את שתיהם בשביל לקבל תעודה, נכון?
אז במסלול בינה שמסיים עכשיו לא לימדו את הבנות את הקורסים האלה אלא התמקדו יותר במתמטיקה
ולעומת זאת במסלול של פול סטאק מאד השקיעו בשפות האלה
וזו רק דוג' אחת כמובן

ניקח לדוג 2 בנות שמסיימות עכשיו תכנות: אחת בפול סטאק ואחת בבינה- גאונית
וקוראים לשתיהן למבחן למשרת פול סטאק באותו סטארטאפ-
כי את עצמיך כתבת שגם את הבנות שלומדות AI לא יכוונו בדוקא למשרות בתחום כי אכן יותר קשה להתקבל אליהן
התרגיל הוא להקים אתר מקצה לקצה= E2E= מבחן סטנדרט
מי לדעתיך יותר יצליח? ובאופן ישיר - את מי יקבלו לעבודה?
המראיין יקח את מי שיותר הצליחה במבחן
הוא לא יתייעץ עם מרכזת המסלול בסמינר שטוענת שבבינה הבנות מוכשרות יותר= גם אם זה נכון
ואז הבת שלמדה בינה תצטרך לרוץ להשלים את השפות המקובלות בלמידה מכמה סרטונים
כשבינתיים חברותיה הפחות מוכשרות כבר עובדות בפועל
אז מי הרויחה מללכת לבינה= המסלול הנחשב יותר?

נערך לאחרונה ב:

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בטח שכן (שילמדו אותה דברים נוספים מעבר לשבבים)
אז במסלול בינה שמסיים עכשיו לא לימדו את הבנות את הקורסים האלה אלא התמקדו יותר במתמטיקה
וזו רק דוג' אחת כמובן
תבדקי בסמינרים
אני יודעת מתוך הסמינרים, שמלמדים את אותם שפות לשבבים ופולסטאק, ולשבבים יש תוספת שעות של קורסים של קמאטק שפולסטאק לא עושות או עושת חלקית.
נטו הענין של בת שבוחרת ללמוד יותר כדי שיהיה לה יותר ידע בשבבים שאולי פחות חשוב לבת שלא מכוונת לעבודה בשבבים (למרות שברור שזה יתרון).

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בטח שכן (שילמדו אותה דברים נוספים מעבר לשבבים)
וזו רק דוג' אחת כמובן
אני מבינה שאת יודעת על סמינר מסוים שהיה שם בינה וכן למדו בפולסטאק יותר שעות של פול סטאק
יכול להיות ששונה בין סמינרים (אני מכירה כמה אבל לא את כולם)
כדאי לברר
בגדול הרעיון של קמאטק היה לא שילמדו פחות שעות פולסטאק אלא תוספת שבבים בנות שמסוגלות ורוצות.
והסמינרים חילקו את הבנות בין הקורסים (שבבים פולסטאק פרקטיקה) לפי רמות כשרון ורצון להשקיע. (בינה לא מכירה)
כשבשבבים הבנות המוכשרות יותר.

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בגדול הרעיון של קמאטק היה לא שילמדו פחות שעות פולסטאק אלא תוספת שבבים בנות שמסוגלות ורוצות.
והסמינרים חילקו את הבנות בין הקורסים (שבבים פולסטאק פרקטיקה) לפי רמות כשרון ורצון להשקיע. (בינה לא מכירה)
כשבשבבים הבנות המוכשרות יותר.
יש הגבלה כמה חומר אפשר לדחוס וללמוד בשנתיים עם לימודי קודש.
ואי אפשר להשקיע בהכל.
לפי הדרישות של מהט מספיק ללמוד JS בסיסי וזהו.
התוכנית של פול סטאק כוללת גם פריימורקים מתקדמים שלא לומדים בתוכניות האחרות.
(כמובן שאפשר להשלים, אבל באותה מידה אפשר גם להשלים AI)

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
(כמובן שאפשר להשלים, אבל באותה מידה אפשר גם להשלים AI)
נדרשתי להיכנס לפרוייקט פולסטאק עם אנגולר בלי שהשתמשתי בפריימוורק SPA בכלל לפני זה.
עברתי על התיעוד הרשמי במשך כיום ועשיתי תוך כדי את המדריך האינטראקטיבי שלהם, והשתלבתי בפרוייקט בלי שום בעיה (ועל הדרך גיליתי שיש לי אפילו יתרון על אלו שלמדו אנגולר בקורס, כי היה חסר להם ידע שהופיע בתיעוד הרשמי ולא הופיע בקורס).
עכשיו תנסו לעשות את זה עם AI.
אין מה להשוות בכלל.

גילוי נאות: אני אפילו לא ידעתי שהשפה שכותבים בה באנגולר זה טייפסקריפט, התייחסתי לאנגולר כמו שפה בפני עצמה. התיעוד של טייפסקריפט צריך כמה שבועות טובים כדי ללמוד אותו.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
התוכנית של פול סטאק כוללת גם פריימורקים מתקדמים שלא לומדים בתוכניות האחרות.
יש לי את תוכנית הלימודים של פול סטאק ושבבים מטעם קמאטק שהיתה השנה ואין שם תוספת כזו.
אולי יש סמינרים שבחרו מעצמם להוסיף למסלול פול סטאק.
אני מכירה כמה סמינרים מרכזיים ושם זה לא היה,
אבל לא מכירה את כולם...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
גילוי נאות: אני אפילו לא ידעתי שהשפה שכותבים בה באנגולר זה טייפסקריפט, התייחסתי לאנגולר כמו שפה בפני עצמה. התיעוד של טייפסקריפט צריך כמה שבועות טובים כדי ללמוד אותו.
אין קשר של 1:1 בין אנגולר לts
אפשר לכתוב אנגולר בjs
ואפשר לכתוב פריימוורקס אחרים כמו react בts

וחשוב מאוד להבדיל בין שפה לפלטפורמה.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
יש הגבלה כמה חומר אפשר לדחוס וללמוד בשנתיים עם לימודי קודש.
ואי אפשר להשקיע בהכל.
זה כבר שיקול של כל בת לפי רמת הכישרון שלה ורמת ההשקעה שלה.
הסמינרים חילקו לפי רמות כשהמוכשרות יותר לשבבים. (נתנו לבנות את האופציה לרדת).

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אין קשר של 1:1 בין אנגולר לts
אפשר לכתוב אנגולר בjs
ואפשר לכתוב פריימוורקס אחרים כמו react בts

וחשוב מאוד להבדיל בין שפה לפלטפורמה.
אני לא יודע לגבי היום, באותו זמן זה היה אנגולר 4 או 5 אם אני לא טועה, והוא עבד רק עם טייפסקריפט, לפחות בתיעוד הרשמי לא הראו אלטרנטיבה אחרת, פשוט עבדתי לפי המדריך, לכן מבחינתי השפה והפלטפורמה לפחות אז היו אותו דבר.
והיום אני סתם ככה חושב שכולם צריכים לעודד שימוש בטייפסקריפט על פני ג'אווהסקריפט, זה הרבה יותר כיף לתכנת ככה.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נדרשתי להיכנס לפרוייקט פולסטאק עם אנגולר בלי שהשתמשתי בפריימוורק SPA בכלל לפני זה.
עברתי על התיעוד הרשמי במשך כיום ועשיתי תוך כדי את המדריך האינטראקטיבי שלהם, והשתלבתי בפרוייקט בלי שום בעיה (ועל הדרך גיליתי שיש לי אפילו יתרון על אלו שלמדו אנגולר בקורס, כי היה חסר להם ידע שהופיע בתיעוד הרשמי ולא הופיע בקורס).
עכשיו תנסו לעשות את זה עם AI.
אין מה להשוות בכלל.

אתה נכנסת לזה מהר כי אתה מנוסה,
אני גם נכנסתי לפייטון וריאקט בכמה ימים.
הרעיון מאוד דומה למה שמכירים כבר.
ובקשר לAI מה שלומדים בסמינר הוא ברמה נמוכה, לא ברמה של לעבוד בזה.
מבחינתי תן לי יומיים אני לומדת כל שפה שהיא, כי אני צריכה רק להבין איך השפה עובדת ואת הסינטקס.
יש לי את תוכנית הלימודים של פול סטאק ושבבים מטעם קמאטק שהיתה השנה ואין שם תוספת כזו.
אולי יש סמינרים שבחרו מעצמם להוסיף למסלול פול סטאק.
אני מכירה כמה סמינרים מרכזיים ושם זה לא היה,
אבל לא מכירה את כולם...
זה לא קשור לקמא טק,
בסופו של דבר יש שעות לימודים ומה שאפשר להספיק ללמד בהן,
הבנות שלמדו AI למדו פחות פול סטאק, כי מה לעשות אי אפשר הכל...

וזהו נראה שהדיון כאן די חוזר על עצמו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  31  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה