דרוש מידע התייעצות בתכנות

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
צריך לברר מה תוכנית הלימודים,
אבל בד"כ למסלול בינה תנאי הקבלה עם רף גבוה יותר,
בד"כ בנות מוכשרות יותר.
והשכר של פולסטאק הוא לא הכי גבוה בהייטק.. - אם כי מושפע מאד (כלפי מטה) מהלואו טק.

Efrat א

משתמש מקצוען
אתן סגורות על זה שלמשרות בבינה מלאכותית מתקבלים רק כאלו עם תואר שני ואולי גם ראשון?
אז מה הרעיון בלימודי בינה מלאכותית בסמינרים??

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
צריך לברר מה תוכנית הלימודים,
אבל בד"כ למסלול בינה תנאי הקבלה עם רף גבוה יותר,
בד"כ בנות מוכשרות יותר.
והשכר של פולסטאק הוא לא הכי גבוה בהייטק.. - אם כי מושפע מאד (כלפי מטה) מהלואו טק.
במשרות פול סטאק בחברות הייטק השכר גבוה,
יש הרבה כאלו שמעדיפות את הלואו טק כי מבחינתם הוא ייתרון.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתן סגורות על זה שלמשרות בבינה מלאכותית מתקבלים רק כאלו עם תואר שני ואולי גם ראשון?
כרגע זה המצב, גם עם תואר ראשון קשה מאוד להתקבל.
אצלנו תואר שני זה תנאי סף.
אז מה הרעיון בלימודי בינה מלאכותית בסמינרים??
שאלה טובה,
בסמינר החדש למשל המסלול הזה קיים כבר כמה שנים, לא שמעתי על אף אחת שנכנסה לתפקיד של AI משם
(לא אומרת שאין, לא מכירה... )

Efrat א

משתמש מקצוען
בסמינר החדש למשל המסלול הזה קיים כבר כמה שנים, לא שמעתי על אף אחת שנכנסה לתפקיד של AI משם
אם ככה, אז למה בנות ממשיכות ללמוד את זה? אולי בכל אופן זה ייתרון מלימוד פול סטק לבד?
סתם רוצה להבין, כי זה ממש מוזר לי...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אם ככה, אז למה בנות ממשיכות ללמוד את זה? אולי בכל אופן זה ייתרון מלימוד פול סטק לבד?
זו לא הסיבה היחידה,
אבל יש סביב זה הרבה הייפ.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בתחומים שבהם בחברות הייטק השכר הכי גבוה, לרוב ידרשו תארים מתאימים שאין לבנות סמינר מתחילות.
לא בטוח,
קמא טק שילבו בהרבה תפקידים בחברות הייטק.
ולפני עשור פחות היית מאמינה שבוגרת סמינר טרייה תשולב בחברות הייטק ובטח לא בגמפ"א..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בעיקר כי
יש סביב זה הרבה הייפ.
ואז בשידוכים מהללים את הבחורה המהוללה שלמדה AI ועובדת בפיתוח אוטומציה בחברת קבלן

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עובדת בפיתוח אוטומציה בחברת קבלן
לא רואה בזה דבר רע.
יש לי חברה שהתקדמה יותר מכולנו, וכיום היא מרוויחה רחוק רחוק (כלפי מעלה) מכל המפתחות אצלנו.
(כן, גם אלו שעובדות בחברות בינלאומיות במשכורות גבוהות)
אני רואה באוטומציה סוג של "כביש עוקף"- זה לא כמו פיתוח רגיל, אבל אפשר להתקדם מהר מאוד לתפקידים מובילים ומשכורות יפות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא רואה בזה דבר רע.
יש לי חברה שהתקדמה יותר מכולנו, וכיום היא מרוויחה רחוק רחוק (כלפי מעלה) מכל המפתחות אצלנו.
(כן, גם אלו שעובדות בחברות בינלאומיות במשכורות גבוהות)
אני רואה באוטומציה סוג של "כביש עוקף"- זה לא כמו פיתוח רגיל, אבל אפשר להתקדם מהר מאוד לתפקידים מובילים ומשכורות יפות.
אני גם לא רואה בזה דבר רע בכלל!!!
אבל באתי לתאר את ההיפ סביב הנושא שאין לו קשר למציאות...

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
גם לא בבינה מלאכותית
והיו לקמא טק שנים מעולות, שנה שעברה פחות.
לא הייתי רוצה להיות תלויה רק בהם
אני לא בטוחה שיהיה השמה בבינה מלאכותית,
אבל כן חושבת שאולי כמו שלא היה נראה אפשרי לפני כמה שנים שבוגרת סמינר טרייה תעבוד באמזון/אפל וכו..
אולי מה שלא נראה אפשרי כשילוב בוגרת טרייה ב AI, יהיה אולי אפשרי בעתיד.
בכל אופן אם זה היה הבת שלי, הייתי רוצה לראות את התוכנית הלימודים,
ובהחלט הייתי שוקלת לשלוח אותה למגמה שיש בה נושאים שקשה יותר להשלים לבד.
ומצריכים חשיבה יותר לוגית - כמובן במידה והיא מתאימה.
שיקול של כל אחד..
בעיני יש כאן יותר סיכוי פחות רואה את היותר סיכון - כי אפשר להשלים לבד פולסטאק (מי שיודעת תכנות)

#שירי

משתמש פעיל
שאלה טובה,
(לא אומרת שאין, לא מכירה... )
יש בהחלט, אם כי המסלול אמנם מכונה בפי כולן בינה מלאכותית והלימודים הם יותר מבוא לבינה מלאכותית.
בנות מבריקות מבינה משתלבות בעבודות בAI ומשלימות ידע ספציפי נצרך.

אגב, הבנות של קמא טק עוד לא ממש יצאו לשוק (בוט קמפ) אבל הפרונט אנד מחפשות כבר כמה חודשים וכרגע יש אולי 7% שמצאו... השוק קשה מאד מאד.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני לא בטוחה שיהיה השמה בבינה מלאכותית,
אבל כן חושבת שאולי כמו שלא היה נראה אפשרי לפני כמה שנים שבוגרת סמינר טרייה תעבוד באמזון/אפל וכו..
אולי מה שלא נראה אפשרי כשילוב בוגרת טרייה ב AI, יהיה אולי אפשרי בעתיד.
בכל אופן אם זה היה הבת שלי, הייתי רוצה לראות את התוכנית הלימודים,
ובהחלט הייתי שוקלת לשלוח אותה למגמה שיש בה נושאים שקשה יותר להשלים לבד.
ומצריכים חשיבה יותר לוגית - כמובן במידה והיא מתאימה.
שיקול של כל אחד..
בעיני יש כאן יותר סיכוי פחות רואה את היותר סיכון - כי אפשר להשלים לבד פולסטאק (מי שיודעת תכנות)
את מכירה כאלו שעובדים בAI?
הייתי ממליצה לך לשאול אותם מה הם חושבים על זה.
וגם בואי, כמה נכנסות כל שנה מאגאמא? אולי 20-30
זה לא היה שיקול מבחינתי

פירקוד!!

משתמש פעיל
אני חושבת שכדאי ללכת למסלולים שנותנים מעבר לפולסטק. כי בשביל להיות מפתח פולסטק אפשר לללמוד לבד.. אני מכירה הרבה מפתחים שלמדו קורס 3 חודשים בלי שום ידע קודם בפיתוח ומפתחים היום בחברות שוות עם משכורות גבוהות.. ולכן לא הייתי מפספסת קורסים שנותנים ידע מעבר לזה גם אם לא יהיה לזה תועלת תמיד אפשר לעבוד בפולסטק הפוך זה פחות אפשרי

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש בהחלט, אם כי המסלול אמנם מכונה בפי כולן בינה מלאכותית והלימודים הם יותר מבוא לבינה מלאכותית.
בנות מבריקות מבינה משתלבות בעבודות בAI ומשלימות ידע ספציפי נצרך.
אפשר שמות של חברות?
דברתי עם כמה שלמדו במסלול הזה והם לא ידעו לומר לי על השמה כלשהי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה