התייעצות השכבת ילדים - איך?

מצב
הנושא נעול.

אסתר חייה

משתמש רשום
אני ב"ה אמא לכמה ילדים קטנים צמודים בגיל עם הרבה מאוד מרץ
אני נמצאת אתם הרבה שעות ביום[ואני בסך הכל אמא טובה ורגועה חוץ ממתי שלא:)]
משעות הצהריים עד הערב ואני משתדלת וגם מצליחה להיות רגוע עד שמגיע החלק של ההשכבה
שם באופן קבוע יש בעיות והילדים עושים בעיות מאוד קשות ושם אני תמיד מאבדת סבלנות
ואני הסתכלתי והגעתי למסקנה שכל הצעקות שלי והעצבים והעונשים שאני נותנת זה בשעת ההשכבה
הלכתי ליעוץ השכבה ושום דבר לא נהיה יותר טוב החלטתי פשוט לשמוע מנסיון של הורים
והתסכול שכל היום יש לי הרבה סיבות להתעצבן ואני מצליחה ובסוף היום נגמר עם תחושות קשות של ילד שהולך לישון עצוב
כי אמא צעקה עליו או אפילו נתנה לו מכונת
אני רוצה לשמוע רעיונות אבל בבקשה רק של בעלי נסיון תודה רבה

אביטל שורץ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יכולה להמליץ לך מאוד על הקורס של @חנה בתיה להשכבה רגועה
יש הרבה טיפים ועצות
אבל אין כמו לקבל הכל בצורה ברורה
עם מישהו שמלווה את התהליך כדי שתצליחי
הייתי אצלה ואני אמא לעשרה ב"ה

ניהול 1

משתמש מקצוען
אצלנו החלטנו לאפשר להם לעשות מה שהם רוצים, אבל רק במיטה.
לא חייבים לישון, יכולים לשחק, לצחוק, לדבר, להסתכל בספר ועוד, אבל בשום אופן לא לקום מהמיטה.
מי שקם מהמיטה בלי רשות, לוקחים לו את הצעצוע/ספר שהוא מתעסק איתו.
וזה עובד נפלא, אחרי תקופה קצרה מאז שהתחלנו ליישם את זה הם קלטו את הענין ופשוט לא קמים. והם גם לא עושים בעיות, כי לא אכפת להם להיות במיטה ולשחק שם. זה הזמן הכי יפה שלהם כאחים, משחקים וצוחקים ביחד, תענוג.
אחרי שהם במיטה, זה כבר תלוי ברמת העייפות שלהם, אם הם עייפים הם יירדמו לבד תוך רבע שעה.
ואם לא, זה יכול להימשך גם שעה, אבל זה לא בעיה כי איך אפשר להכריח ילד לא עייף לישון.

קולי שמעת

משתמש פעיל
אני ב"ה אמא לכמה ילדים קטנים צמודים בגיל עם הרבה מאוד מרץ
אני נמצאת אתם הרבה שעות ביום[ואני בסך הכל אמא טובה ורגועה חוץ ממתי שלא:)]
משעות הצהריים עד הערב ואני משתדלת וגם מצליחה להיות רגוע עד שמגיע החלק של ההשכבה
שם באופן קבוע יש בעיות והילדים עושים בעיות מאוד קשות ושם אני תמיד מאבדת סבלנות
ואני הסתכלתי והגעתי למסקנה שכל הצעקות שלי והעצבים והעונשים שאני נותנת זה בשעת ההשכבה
הלכתי ליעוץ השכבה ושום דבר לא נהיה יותר טוב החלטתי פשוט לשמוע מנסיון של הורים
והתסכול שכל היום יש לי הרבה סיבות להתעצבן ואני מצליחה ובסוף היום נגמר עם תחושות קשות של ילד שהולך לישון עצוב
כי אמא צעקה עליו או אפילו נתנה לו מכונת
אני רוצה לשמוע רעיונות אבל בבקשה רק של בעלי נסיון תודה רבה
מלטונין, וכל מילה מיותרת.
הילדים יגררו את עצמם למיטה.

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אצלנו החלטנו לאפשר להם לעשות מה שהם רוצים, אבל רק במיטה.
לא חייבים לישון, יכולים לשחק, לצחוק, לדבר, להסתכל בספר ועוד, אבל בשום אופן לא לקום מהמיטה.
מי שקם מהמיטה בלי רשות, לוקחים לו את הצעצוע/ספר שהוא מתעסק איתו.
וזה עובד נפלא, אחרי תקופה קצרה מאז שהתחלנו ליישם את זה הם קלטו את הענין ופשוט לא קמים. והם גם לא עושים בעיות, כי לא אכפת להם להיות במיטה ולשחק שם. זה הזמן הכי יפה שלהם כאחים, משחקים וצוחקים ביחד, תענוג.
אחרי שהם במיטה, זה כבר תלוי ברמת העייפות שלהם, אם הם עייפים הם יירדמו לבד תוך רבע שעה.
ואם לא, זה יכול להימשך גם שעה, אבל זה לא בעיה כי איך אפשר להכריח ילד לא עייף לישון.
זה.

עטרת בן חמו

משתמש פעיל
מלטונין זוהי תרופה שמיועדת לבני 55+ ממש לא לילדים!!!!
צריך לנסות לעייף אותם אולי במשך היום או משהו,
אבל כדור כזה אף פעם לא פיתרון!

AVITAL34

משתמש מקצוען
למה?
למה להתמכר לחומר מרדים?
איך אחר כך הם יצליחו להירדם לבד?
כמו כדורי שינה, באיזשהו שלב זה כבר משפיע פחות, ואז כבר קשה להיכנס למצב שינה לבד, וצריך להעלות מינון. חבל.

נחמה למה

משתמש מקצוען
אם את לא רוצה קוסמטיקה והתמכרויות...
א. לא לתת להם לנוח מ2 בצהריים. ב6/7 הם כבר מותשים ועייפים. מנוחה קצרצרה בצהריים מתדלקת אותם עד הלילה.
ב. להשכיב בשלבים - להתחיל מהקטן ממש ולהעלות בגיל. לשמור על הסדר הזה, זה חשוב להם!
מקסימום כל 2 להשכיב ביחד.
את התינוק התורן - ראשון ולבד!
כמובן אם הקטן כבר ישן ממילא הגדולים צריכים לשמור על שקט בחדר כדי לא להעיר אותו...
ג. שירותים ומים קודם. מאז שנכנסים למיטה לא יוצאים. אם נורא צמאים - אמא/אבא מביאים4
ד. הכי חשוב - לשמור על שגרת שינה. תמיד אותו דבר: סיפור/שיר/קריאת שמע/יד לאמא איך שמתאים לך, אבל קבוע!

קולי שמעת

משתמש פעיל
זה ה-פיתרון!!!
יש הרבה מינונים, הילדים עצמם מודים על זה!!!
לפעמים לילד קשה מאד ללכת לישון, לא כי הוא עסוק במשהו אלא הוא סוגשל מסכים לעשות הכל חוץ מללכת לישון, כאילו מפחד לגמור את היום... נראה לי יש לזה אפילו שם
אם נותנים את זה לילד במינון הנכון לאחר התייעצות עם רופא, הוא לוקח את זה מעצמו וברצון.

קולי שמעת

משתמש פעיל
למה?
למה להתמכר לחומר מרדים?
איך אחר כך הם יצליחו להירדם לבד?
כמו כדורי שינה, באיזשהו שלב זה כבר משפיע פחות, ואז כבר קשה להיכנס למצב שינה לבד, וצריך להעלות מינון. חבל.
בגיל ההתבגרות הם נרדמים לבד ללא הכדור, בגמילה איטית ועקבית.
מניסיון.

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בדיוק!!!!
מזעזע שנותנים כדור כזה לילד!!!!
הכי קל לתת כדור שינה ולגמור את הסיפור בלי להתמודד זה לא חכמה!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

עטרת בן חמו

משתמש פעיל
זה ה-פיתרון!!!
יש הרבה מינונים, הילדים עצמם מודים על זה!!!
לפעמים לילד קשה מאד ללכת לישון, לא כי הוא עסוק במשהו אלא הוא סוגשל מסכים לעשות הכל חוץ מללכת לישון, כאילו מפחד לגמור את היום... נראה לי יש לזה אפילו שם
אם נותנים את זה לילד במינון הנכון לאחר התייעצות עם רופא, הוא לוקח את זה מעצמו וברצון.
להרגיל לכדורי שינה זה ממש ממש לא בריא,
אפילו שהמינון קטן,
אח"כ זה כבר לא ישפיע עליהם ותצטרכי להגביר מינון,
נכון קשה לפעמים ללכת לישון אבל יש דרכים חלופיות

אוראורית

משתמש מקצוען
מלטונין...
לפעמים אין ברירה
אפילו רבע כדור עושה פלאים
ושעת ההשכבה הופכת לשעת איכות של סיפור ונשיקת לילה טוב
כמו בסיפורים
לא אמיתח הדבר הזה...
לרגע חשבתי שהתשובה נכתבה בציניות ...

איזה יופי.
ילד משתולל- ריטלין
ילד לא נרדם- מלטונין
למען השם,
מישהו פה שכח שיש דבר כזה שנקרא
התנהגות נורמלית??

227

משתמש מקצוען
אצלינו הולכים לישון בנגלות
לא משכיבה יותר מילד אחד בחדר
אחרי שנרדם מעבירה וכו'
מתיש , אבל-
אחרת זה חסר סיכוי
גם אצלנו זה כך כשהחבורה הולכת לישון יחדיו :אבא הוא עשה לי/ אמא הוא נגע בי וכו'- סוחטטט
הגעתי למסכנה שלא כולם חייבים ללכת לישון בו זמנית בכל זאת יש פער גילאים.
עדיין לא יישמתי אבל רוצה להתחיל להשכיב את הקטן שבחבורה מוקדם יותר בצורה רגועה ומפנקת (שעת איכות לסנדוויץ)
ואח"כ הגדולים יותר בקצב אחר- כשזה רק שניהם בד"כ אין בעיות
צריך לנסות למצוא את מקור הבעיה ולהפריד כוחות

בהצלחה!!!

קולי שמעת

משתמש פעיל
לא אמיתח הדבר הזה...
לרגע חשבתי שהתשובה נכתבה בציניות ...

איזה יופי.
ילד משתולל- ריטלין
ילד לא נרדם- מלטונין
למען השם,
מישהו פה שכח שיש דבר כזה שנקרא
התנהגות נורמלית??
סליחה על השאלה, אתם הורים לילדים?
יש ילדים עם הפרעות ללכת לישון, נותנים להם מלטונין!!!
בשביל זה באו תרופות לעולם, לא?
כשהם לא מרגישים טוב אתם גם לוקחים מהם את הנורופן?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה