פוליטי הרפורמה במערכת המשפט • מחאות השמאל

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים

טל שלו
גורמים בלשכת נתניהו אמרו הערב (שבת): "אנחנו מעריכים שגל הסרבנות יירגע יום יומיים אחרי שהחקיקה תעבור. אחרי שנבטיח שלא תהיה עוד שום חקיקה שלא בהסכמה והמצב יחזור לקדמותו".

י"כ

משתמש מקצוען
גורם אכיפה בכיר לינון מגל - ״בירושלים מפגינים כ-70 אלף, בקפלן כ-30 אלף. אל תאמינו לערוצי התבהלה״.
׳ערוץ 13׳: הערכה: כ-100.000 מפגינים בקפלן וכ-85.000 מוחים מול הכנסת.
׳ערוץ 13׳: הערכה עדכנית - 170.000 איש כעת בקפלן.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
השר שיקלי: ״‏חבל על הדרמות המיותרות, חבל על התבהלה שזורעים אולפני החדשות, ״כתבים צבאיים״ ומשרדי יח״צ, וחבל מאד על הפגיעה בערך הרעות והשירות בצה״ל ללא תנאי. התיקון המוצע לחוק יסוד שפיטה לצמצום עילת הסבירות יועבר כמתוכנן. לכנסת ישראל ולממשלת ישראל אין את הזכות להיכנע לאיומי פרוטקשן של סרבנים פוליטיים״.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

הרופא הבכיר שטיפל בנתניהו חשף את השיחה: "אכזבה גדולה"​

פרופ' עמית שגב פרסם כי בעת אשפוזו של רה"מ נתניהו בשיבא הוא שוחח עמו על הרפורמה המשפטית והיה נדמה לו כי מילותיו נכנסו לליבו. "אך נאומו בחמישי בערב גרם לי אכזבה גדולה"​

מנהל המערך הקרדיולוגי בביה"ח שיבא שטיפל בראש הממשלה בנימין נתניהו בעת אשפוזו בשבוע שעבר, פרסם פוסט בו חשף כי שוחח עם רה"מ בארבע עיניים על נושא החקיקה המשפטית. "דיברתי עם נתניהו על ההפיכה, חשבתי שמשהו נכנס ללבו אך הוא ממשיך בשלו".

פרופ' עמית שגב, מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים שיבא שבו אושפז לאחרונה נתניהו, כתב בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו: "אגלה לכם סוד, נוצרה לי אפשרות לדבר בארבע עיניים עם מר נתניהו בלשכתו והעברתי לו את התחושה והכאב של חלק נכבד וחשוב בעם", כתב שגב.

לדבריו, "היתה לי הרגשה שמשהו נכנס לליבו אך נאומו בחמישי בערב גרם לי אכזבה גדולה. הוא ממשיך בשלו ובריצת האמוק שלו שאינה מובנת לי כלל, ואני עדיין בתמימותי מאמין שכשהוא עם עצמו, במיטה, כמה דקות לפני שנרדם והולך לישון, לבו נחמץ עליו!"

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
שר החקלאות אבי דיכטר: החוק יעבור ביום שני, צריך ללכת עם האמת שלנו. האלימות והסרבנות הביטחונית הם כירסום הדמוקרטיה.

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.07.23 בשעה 22:17 בברכה, Rossoneri

בצד השני לא נמצאים אנשים שאיננו מכירים, חלקם היו איתי בצבא, בממשלה, בכנסת, הם תופסים את זה אחרת.
השיחות בבית הנשיא לא התקדמו כמו שצריך. יש מושב כנסת הבא ויהיה אפשר להסכים שם.

החוק יעבור ביום שני, צריך ללכת עם האמת שלנו.

כדי לעמוד במבחן של מינוי, הוא צריך לעמוד בכישורי סף, ועדת איתור ושאין ניגוד אינטרסים. בגץ יוכל לפסול גם ללא עילת הסבירות. היא מתחילה רק לאחר ששלושת הקריטריונים היו תקינים ואז השופטים מתנשאים מעל השר.

אני לא רואה שום בדל של פגיעה בדמוקרטיה. מדובר בחוק פשוט, ברור וחד.

יש לנו יותר מ-61 תומכים. אם יבוא מישהו מהאופוזיציה שיציע הסכמה, נוכל למשוך בעוד שבוע אבל לא באופן חד פעמי.

האלימות והסרבנות הביטחונית הם כרסום הדמוקרטיה.

על דברי ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן: אני חושש מאוד שהוא לא קרה את התיקון לחוק. הוא איש מאוד רציני ויסודי, לא יכול להיות שהוא קרא את החוק ואמר שהחוק מצדיק קריאה בסדר גודל כפי שאמר.
אפשר לצאת בקריאה כמו שלו כנגד פקודה או הצעת חוק בלתי חוקית, אבל זה לא אותו הדבר כרגע, רחוק משם.

המפגינים התחילו עם דגלים שחורים שמסמלים את סיפור כפר קאסם (פקודה בלתי חוקית בעליל) ואני שמח שהם עברו לדגלים אחרים.

אני לא מייצג את מערכת הביטחון, אלא אני שר בממשלה. אני כבר בפוליטיקה 17 שנים וזה חצי מהתקופה שהייתי במערכת הביטחון. אני לא מרגיש שאני צריך לייצג את המערכת.
אני מבין את השיקולים וחושב שהעובדה שיש קבוצות כאלה מסויימות במערכת הביטחון שנפגשים איתי ולא משתכנעים מסוכנת.
לא יכול להיות שהם נתלים בתיקון חוק יסוד שעוסק בעילת הסבירות ובזה הם תולים את כל המחאה והסרבנות.

למחאה יש תכלית אחת בלבד: להיפטר מראש הממשלה נתניהו שנבחר ברוב מוחץ על ידי הציבור. זו אופנסיבה לשינוי שלטון.
שינוי שלטון עושים אך ורק דרך הקלפי בבחירות.

הפטריוטים, ערוץ 14

gadka

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

אייכלר תקף את האנרכיסטים​

"המתבוללים הרפורמים מגלים את פרצופם האמיתי"​

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ הרב ישראל אייכלר תקף את האנרכיסטים שמאיימים בהצפת גופות בירקון. "מהר מאוד האנרכיה המאורגנת בידי המתבוללים הרפורמים, מגלה את פרצופה והופכת למלחמה נגד הנחת תפילין ומצוות התורה • פוליטי

קצר ולענין

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
22.7.2023 23:21
׳גל״צ׳: גורמים בהסתדרות מעדכנים - ״בישיבת החירום דנים באפשרות של שביתה בשני בבוקר - אם לא תהיה התקדמות במגעים מחר״.
בכירים בקואליציה לירון אברהם: ״מי שלא יתמוך בחקיקה ביום שני - יפוטר, כולל שר הביטחון״.
׳ערוץ 12׳: איילון דרום נחסם לתנועה.
יובל קרני: ‏צריך להוריד מסדר היום את המושג ״עריקים״ או ״מורדים״. לא יהיו כאלה. כל הח״כים בליכוד יצביעו פה אחד בעד ביטול עילת הסבירות.

כל רגע

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה