עזרה ראשונה! הקאות ומרפאת אכילה

amaizing

משתמש רשום
ברור. ההקאות הם רק תופעת לוואי שנגרמת בד''כ כנראה מאיזשהוא דלקת
הבן שלי היה אותו דבר שנה ( קצת פחות) עם הקאות רציפות, לא הצליח לבלוע שום אוכל מוצק
ובסוף אובחן עם דלקת בוושט על רקע אלרגני. במחלקה כבר שאלו אותי אם יש במשפחה אסמטיים כי זה מאותה משפחה
את יכולה ליצור איתי קשר
אשמח לעזור

כמה טוב השם.

משתמש חדש
ממליצה מאד להתעקש על בדיקת גסטרוסקופיה וכן בדיקת אלרגיה מורחבת
אצלינו אחרי חצי שנה של הקאות, אשפוזים, ובדיקות ופטרו כל פעם בתרוץ של וירוס.
התעקשנו לבירור רציני יותר - והיינו בבתי חולים גדולים כמו שדניידר ועוד
והתוצאה- אלרגיה לחלבי ברמה מסכנת חיים- נוצרה דלקת בקיבה כתוצאה מהאלרגיה - ואת זה גילו רק בביופסיה בגסטרוסקופיה
עברנו לנאוקיט- היא מעל גיל שנה וזה התחליף שמביאים, מאז ב"ה שבעה ומתפתחת מדהים

בגלל

משתמש מקצוען
והתוצאה- אלרגיה לחלבי ברמה מסכנת חיים- נוצרה דלקת בקיבה כתוצאה מהאלרגיה - ואת זה גילו רק בביופסיה בגסטרוסקופיה
בטוחה שההגדרה היא אלרגיה מסכנת חיים?
אלרגיה מסכנת חיים נחשבת כזו שמסכנת חיים ברמה מיידית, אותה מגלים בטסטים עוריים או בדיקת דם.
מה שאת מתארת מתאים יותר לרגישות לחלבון החלב. אותה אכן בודקים בביופסיה, היא עלולה לגרום למה שאת מתארת, אבל היא אינה מסכנת חיים, לפחות לא ברמה המיידית. (אולי כתוצאה מהדלקת ותופעותיה).

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בטוחה שההגדרה היא אלרגיה מסכנת חיים?
אלרגיה מסכנת חיים נחשבת כזו שמסכנת חיים ברמה מיידית, אותה מגלים בטסטים עוריים או בדיקת דם.
מה שאת מתארת מתאים יותר לרגישות לחלבון החלב. אותה אכן בודקים בביופסיה, היא עלולה לגרום למה שאת מתארת, אבל היא אינה מסכנת חיים, לפחות לא ברמה המיידית. (אולי כתוצאה מהדלקת ותופעותיה).
אלרגיה מסכנת חיים היא לא רק בהשפעה מיידית.
אמרה לי פעם מישהי שחלבי גורם לה לנזק מוחי, אבל כלפי חוץ זה רק הקאות.

בגלל

משתמש מקצוען
אלרגיה מסכנת חיים היא לא רק בהשפעה מיידית.
אמרה לי פעם מישהי שחלבי גורם לה לנזק מוחי, אבל כלפי חוץ זה רק הקאות.
לרוב משתמשים בביטוי אלרגיה מסכנת חיים לתאר אלרגיה עם תגובה מיידית מסכנת חיים.
אבל מקבלת מה שאת כותבת, גם אלרגיה מהסוג השני עלולה להוביל בטווח הארוך לסכנת חיים. אבל זה נדיר מאוד מאוד.

ברווזונים

משתמש חדש
מאוד מזכיר לי מה שעברנו אנחנו לפני שנתיים.
הבת שלי בת 10 חודשים היתה מקיאה בערך פעם בשבוע, בהמשך התחילה להקיא כל אוכל מוצק שאכלה. פנינו למיון והם טענו שזה וירוס. לאחר 5 ימים היא כבר הקיאה כמעט כל מה שנכנס לפה שלה, התאשפזנו ודרשנו אנדוסקופיה. הם טענו שיש להם תור רק לעוד שבועיים ולבינתיים ישימו זונדה. (חצופים!!!!!) כמובן שהתנגדנו, פנינו פעמיים למנכ"ל בית החולים. (עשינו בלאגן....) ולבסוף קיבלנו את הבדיקה. כמובן שהתוצאה היתה EOE שזה אומר דלקת בוושט (ההבחנה הזאת עכשיו במודה:mad::mad::mad:) - בהתחלה אסור סויה, חיטה, ג'לטין דגים, שומשום, בוטנים וחלבי. תכל'ס הם שחררו אותנו בלי להסביר לנו כלום. התעקשו לקבל נאוקייט. כבר ביום הראשון ראינו שיפור!!! הינו רק על נאוקייט בערך חודשיים ולאט לאט בהדרגה התחלנו מאכלים רכים. בהמשך פנינו לד"ר וילשנסקי -דרך שר"פ - (הרב פירר המליץ לנו עליו) אקיצר... כיום אוכלת הכל חוץ מגלוטן (סתם כי אני צליאק) וחלבי
ככל הנראה החלבי גרם לה לדלקת/נפיחות בוושט וזה גרם ששאר המאכלים לא יכלו להיכנס

ממליצה לך לתת לה רק נאוקייט כי זה סופר היפואלרגני ולראות האם לאחר כמה ימים יש שיפור

בהצלחה והמון המון כח!!!! זו תקופה לא קלה!!!!!!!

amaizing

משתמש רשום
מאוד מזכיר לי מה שעברנו אנחנו לפני שנתיים.
הבת שלי בת 10 חודשים היתה מקיאה בערך פעם בשבוע, בהמשך התחילה להקיא כל אוכל מוצק שאכלה. פנינו למיון והם טענו שזה וירוס. לאחר 5 ימים היא כבר הקיאה כמעט כל מה שנכנס לפה שלה, התאשפזנו ודרשנו אנדוסקופיה. הם טענו שיש להם תור רק לעוד שבועיים ולבינתיים ישימו זונדה. (חצופים!!!!!) כמובן שהתנגדנו, פנינו פעמיים למנכ"ל בית החולים. (עשינו בלאגן....) ולבסוף קיבלנו את הבדיקה. כמובן שהתוצאה היתה EOE שזה אומר דלקת בוושט (ההבחנה הזאת עכשיו במודה:mad::mad::mad:) - בהתחלה אסור סויה, חיטה, ג'לטין דגים, שומשום, בוטנים וחלבי. תכל'ס הם שחררו אותנו בלי להסביר לנו כלום. התעקשו לקבל נאוקייט. כבר ביום הראשון ראינו שיפור!!! הינו רק על נאוקייט בערך חודשיים ולאט לאט בהדרגה התחלנו מאכלים רכים. בהמשך פנינו לד"ר וילשנסקי -דרך שר"פ - (הרב פירר המליץ לנו עליו) אקיצר... כיום אוכלת הכל חוץ מגלוטן (סתם כי אני צליאק) וחלבי
ככל הנראה החלבי גרם לה לדלקת/נפיחות בוושט וזה גרם ששאר המאכלים לא יכלו להיכנס

ממליצה לך לתת לה רק נאוקייט כי זה סופר היפואלרגני ולראות האם לאחר כמה ימים יש שיפור

בהצלחה והמון המון כח!!!! זו תקופה לא קלה!!!!!!!
אי אפשר לקנות ניאוקייט בלי מרשם מרופא. רק במחיר מלא,
וגם רק אחרי הבחנה מדויקת מבדיקת גאסטרוסקופיה

ברווזונים

משתמש חדש
צריך לשאול את הקופה מה הקריטריונים שלה לקבל נאוקייט, אני חושבת שלכמה חודשים בודדים אפשר לבקש מרופא ילדים, אח"כ תצטרכו אולי יותר הוכחות כגון מרשם מגסטרו/ דיאטנית של הקופה.

ברווזונים

משתמש חדש
נכון, אבל אם היא מקיאה כ"כ הרבה, אולי כבר שווה שלפחות זה יכנס וישאר.
אצלינו דווקא הגסטרו באשפוז משום מה לא הציע לנו, אנחנו התעקשנו שירשום לנו, הם סתם מתקמצנים על הנאוקייט כי הוא נורא יקר.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
דווקא אצלנו הכריחו אותנו לעבור לנאוקייט בלבד
חייבו אותי להפסיק את ההנקה בבת אחת ולהפסיק לתת לו אוכל בכלל ולעבור לנאוקייט
אני התנגדתי אבל לא היתה לי ברירה
וב"ה זה עזר לו
(הבעיות חזרו כשהוספנו לו מזונות אח"כ)

ברווזונים

משתמש חדש
לצערינו לפעמים נורא קשה לזרז בדיקות. אנחנו ממש עשינו בלאגן, כל המחלקה היתה על הרגליים + המנכ"ל + מאבטחים שהגיעו למקום :( לא היה נעים אבל היה שווה.
(עשינו את כל זה לאחר שהיתה בצום פעם שלישית!!!!!! למשך שעות!!!!! כי כאלו אולי יתפנה לה תור ברגע האחרון אז להרדמה צריך צום)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה