עזרה ראשונה! הקאות ומרפאת אכילה

chaia

משתמש מקצוען
הם טענו שאין להם תשובה.
היא לא עולה במשקל, אוכלת טוב, אוכלת מספיק, אוהבת לאכול.
זה לא הפרעת אכילה, אלא הפרעת גדילה וזה לא התחום שלהם.
מחר אנחנו חוזרים על בדיקת צליאק.
ומה הם אומרים למי שייך הפרעת גדילה?
סליחה על החפירה אבל יש לי גם ילדה שלא עולה במשקל, אבל לא מקיאה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ומה הם אומרים למי שייך הפרעת גדילה?
סליחה על החפירה אבל יש לי גם ילדה שלא עולה במשקל, אבל לא מקיאה
לא אמרו. אנחנו חוזרים מחר לרופא בדיוק לכן (הוא לא עובד בימי שלישי)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ועוד דבר היא לא אלא עולה במשקל בגלל ההקאות, זה כבר אמרו לנו, אולי הירידה עכשיו כן, אבל הקאות של פעם בשבוע לא גורמות לחוסר עליה במשקל. הקאות של פעם ביום אולי גורמות לירידה של 200 גר' בשבועיים, אולי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ועוד דבר היא לא אלא עולה במשקל בגלל ההקאות, זה כבר אמרו לנו, אולי הירידה עכשיו כן, אבל הקאות של פעם בשבוע לא גורמות לחוסר עליה במשקל. הקאות של פעם ביום אולי גורמות לירידה של 200 גר' בשבועיים, אולי.
עכשיו יש וירוס של הקאות ושלשולים שיכול להיות אצ תינוקות גם שלושה שבועות (ואולי יותר...) אז יש מצב שהיא תפסה טרמפ על הוירוס בנוסף לרגיל :)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עכשיו יש וירוס של הקאות ושלשולים שיכול להיות אצ תינוקות גם שלושה שבועות (ואולי יותר...) אז יש מצב שהיא תפסה טרמפ על הוירוס בנוסף לרגיל :)
כשהיא מרגישה פיקס. חוץ מההקאות כמובן

בגלל

משתמש מקצוען
הם טענו שאין להם תשובה.
היא לא עולה במשקל, אוכלת טוב, אוכלת מספיק, אוהבת לאכול.
זה לא הפרעת אכילה, אלא הפרעת גדילה וזה לא התחום שלהם.
מחר אנחנו חוזרים על בדיקת צליאק.
נכון, באמת מרפאת אכילה זה פחות.
בגסטרו הייתם?

בגלל

משתמש מקצוען
היינו. היא שלחה אותנו לאשפוז. אולי זה מה שנעשה באמת...
וואי איך השלב הזה קשה, הייתי בו ממש לא מזמן. כרגע ב"ה אנחנו בליווי של מכון גסטרו ברמב"ם ומתחילים לקבל כיוון קצת יותר ברור.

משהו פה לא לגמרי ברור לי.
לא מבינה למה לכתחילה המעקב שלכם הוא במרפאת אכילה ולא מכון גסטרו כלשהו. הרי אין בעיה באכילה, אלא בגדילה.

כתבת שגסטרו שלחה אתכם לאשפוז, במידה שהחלטתם לא ללכת לאשפוז, לדעתי אתם צריכים לפנות אליה שוב ולקבל הלאה בדיקות.
בדיקות דם מקיפות זה שלב נורא ראשוני, את מתארת מצב שכבר די מתמשך, לדעתי הייתם אמורים להיות לפחות אחרי איזשהי בדיקת אנדוסקופיה, אולי אפילו שתיים.

כתבת ששללתם צליאק - בדיקת דם או ביופסיה?
בדיקת דם לשלילת צליאק בגיל הזה ממש לא אמינה.
(זה התחיל מייד אחרי הלידה? ככל הידוע לי בגיל כזה הצליאק עדיין לא אמור להשפיע כי אין חשיפה ישירה לגלוטן)

לגבי אשפוז - קחי בחשבון שהוא עלול להיות ארוך, ויש סיכון של מחלות מדבקות, מצד שני את מקבלת מהר את כל הבדיקות הרלוונטיות.
אם את מחליטה לוותר על אשפוז בשלב זה, כן לתקתק ביקור אצל גסטרו מומחה, ולהמשיך לתקתק הלאה את הבדיקות.

בהצלחה!

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
וואו
כל מה שאני יכולה לומר זה בהצלחה!
זה שלב לא קל בכלל מצד שני זה צעד משמעותי שיכול ממש להציל חיים (במקרה שלנו הוא היה בסכנת חיים כל יום ולא ידענו ובבית חולים עלו על הבעיה המסוכנת!!!)

שהקבה יתן לכם סיעתא דישמיא לעשות את הדבר הנכון וכח להתמודד על כל מה שיבוא... (בעזה זה יהיה משהו פשוט שאפשר לפטור בקלות מאוד)

chaia

משתמש מקצוען
וואי איך השלב הזה קשה, הייתי בו ממש לא מזמן. כרגע ב"ה אנחנו בליווי של מכון גסטרו ברמב"ם ומתחילים לקבל כיוון קצת יותר ברור.

משהו פה לא לגמרי ברור לי.
לא מבינה למה לכתחילה המעקב שלכם הוא במרפאת אכילה ולא מכון גסטרו כלשהו. הרי אין בעיה באכילה, אלא בגדילה.

כתבת שגסטרו שלחה אתכם לאשפוז, במידה שהחלטתם לא ללכת לאשפוז, לדעתי אתם צריכים לפנות אליה שוב ולקבל הלאה בדיקות.
בדיקות דם מקיפות זה שלב נורא ראשוני, את מתארת מצב שכבר די מתמשך, לדעתי הייתם אמורים להיות לפחות אחרי איזשהי בדיקת אנדוסקופיה, אולי אפילו שתיים.

כתבת ששללתם צליאק - בדיקת דם או ביופסיה?
בדיקת דם לשלילת צליאק בגיל הזה ממש לא אמינה.
(זה התחיל מייד אחרי הלידה? ככל הידוע לי בגיל כזה הצליאק עדיין לא אמור להשפיע כי אין חשיפה ישירה לגלוטן)

לגבי אשפוז - קחי בחשבון שהוא עלול להיות ארוך, ויש סיכון של מחלות מדבקות, מצד שני את מקבלת מהר את כל הבדיקות הרלוונטיות.
אם את מחליטה לוותר על אשפוז בשלב זה, כן לתקתק ביקור אצל גסטרו מומחה, ולהמשיך לתקתק הלאה את הבדיקות.

בהצלחה!
מה עושים במכון גסטרו?
הייתי אצל רופא גסטרו והוא לא בדק כלום רק החליט שיש לה צליאק (למרות שהבדיקות תקינות) וזהו.
אני לא יודעת לאן לפנות ולכן אשמח למידע.
הייתי אצל רופא גסטרו, הייתי אצל אנדוקרינולוג, הבדיקות דם תקינות.
הילדה אוכלת מצוין ובתאבון, אין הקאות/ שלשולים והיא לא עולה במשקל

בן טולילה

משתמש פעיל
הבן שלי היה אותו דבר עברתי מרופא לרופא וגם מרפאת אכילה לא עזר כלום עד שהתעקשתי מהרופא גסטרו צילום לגסטרוקופיה זה נעשה בבי"ח בהרדמה וגילו דלקת בוושט שנובעת מאלרגיה (עשינו בדיקת אלרגיה רגילה ולא עלו על זה )זה רגישות אצלו לחלב הפסקנו חלבי ואחרי שבעויים הילד הפסיק להקיא והתחיל חאכול נורמלי (עלינו על זה בגיל שנתיים טעד אז היה מסכים לאכול רק מטרנה....) בהצלחה

בגלל

משתמש מקצוען
מה עושים במכון גסטרו?
הייתי אצל רופא גסטרו והוא לא בדק כלום רק החליט שיש לה צליאק (למרות שהבדיקות תקינות) וזהו.
בגדול מכון גסטרו מיועד לאבחון וטיפול במחלות במערכת העיכול, זה יכול לכלול כל מיני סוגי בדיקות, לא מונחת בהכל.
בהרבה מקרים יפנו לבדיקות אנדוסקופיה, שזה בדיקות פנימיות במערכת העיכול העליונה והתחתונה.

לגבי מה שכתבת על הצליאק - מאוד מאוד מוזר לאבחן בכזה אופן.
הבדיקה האמינה ביותר לצליאק היא ביופסיה שלוקחים ע"י גסטרוסקופיה (בדיקה פנימית של מערכת העיכול העליונה).
הפסקתם גלוטן? יודעת שבגדול ההנחיה היא לא להפסיק גלוטן עד שיש אבחנה חד משמעית, כי ניתן לאבחן צליאק רק אם יש חשיפה לגלוטן.

יכולה להגיד לך שאותנו שלחו לגסטרוסקופיה בעקבות חוסר עלייה במשקל בדומה למה שאת מתארת - יש תאבון, אין הקאות ושלשולים.
למרות שאצלנו ספציפית הייתה השערה אולי הירידה והעצירה במשקל נובעות כתוצאה ממחלות חורף רבות בהן היא חלתה, הם לא הסתפקו בהשערה הזו וכן ביצעו גסטרוסקופיה.
יש מצב שהיו אצלנו נתונים נוספים שתמכו בהחלטה, אבל הרופאה טענה שהשיקול המרכזי לבדיקה זה עצם ההעצירה במשקל שמחייבת בירור מקיף מבחינתם.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מחר נהיה חכמים יותר

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה עושים במכון גסטרו?
זה נשמע רופא גרוע.
לדעתי תלכו לחות דעת שניה.
ככה לא מאבחנים צליאק.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
היינו. היא שלחה אותנו לאשפוז. אולי זה מה שנעשה באמת...
אם אתם הולכים להתאשפז, ממליצה על שיבא, מחלקת ילדים צפון. (יש שתי מחלקות ילדים).
מנהל המחלקה הוא אימונולוג-אלרגולוג והסגנית שלו רופאה בכירה במרפאת גסטרו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה