כלכלה נבונה הצלחתם לצמצם הוצאות בתחום בחיים? שתפו!

מאור פנים

משתמש חדש
*למי שלא שותה הרבה חם בשבת - לשים תרמוס במקום המיחם שזולל המון חשמל.
*כמה שפחות להסתובב באזורי קניות, כמה שפחות להיכנס לחנויות, לא ללכת לקניות סתם כי זו חנות עודפים וכד' אלא אם כן צריכים משהו מסויים
*להתמקח עם חברות אשראי על המשך דמי אשראי בחינם. לרוב הולך.
היתה לי שיחה עם חברת אשראי, ביקשתי לבטל את הכרטיס כי התחלתי לשלם 15 ש"ח בחודש וזה לא ריווחי בשבילי. ניסו לשכנע אותי להמשיך, לא רציתי. אז הציעו לי חצי שנה חינם בתנאי שאשתמש בכל חודש לפחות בשקל, לא רציתי (זו רשת שאני כמעט לא קונה בה). אז הציעו לי חצי שנה חינם בלי שום תנאי:)
ומי שיש לו עצבים לעשות כרטיס אשראי ולקבל מתנה 50-100-200 ש"ח.
*אם לומדים לתעודה/תואר וכד' - לא להתעצל לחפש מילגות. יש כאלה שכיסו את הלימודים שלהם++
*ביטוח משלים בקופ"ח - לשקול אם משתלם.
אמנם יש את השיקול של אם יקרה משהו... וצריך לקחת הכל בחשבון. רק לא לשלם עשרות ש"ח בחודש כמובן מאליו. פעמים רבות זה לא כלכלי. בפרט אם אין משקפיים ולא הרבה טיפולי שיניים.

נערך לאחרונה ב:

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
*למי שלא שותה הרבה חם בשבת - לשים תרמוס במקום המיחם שזולל המון חשמל.
מכירים את הקומקום של פעם? זה ששמים על הגז?
אז אצלינו שמים כזה על הפלטה בשבת.
(כמובן מחממים את המים לפני, או בקומקום חשמלי ואז מעבירים, או בקומקום עצמו)

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תראה כאן:

משה 05276

משתמש מקצוען
עולה לי ביטוח חיים 40 ש''ח בחודש
וביטוח דירה 80 ש''ח

עשו לנו את זה דרך הבנק
איך אפשר להוזיל?

איך אני עוברת חברה
תתקשרו לאחד הסוכנים שהומלצו באשכול הסמוך והם יטפלו לכם בהכל

היתה לי שיחה עם חברת אשראי, ביקשתי לבטל את הכרטיס כי התחלתי לשלם 15 ש"ח בחודש וזה לא ריווחי בשבילי. ניסו לשכנע אותי להמשיך, לא רציתי. אז הציעו לי חצי שנה חינם בתנאי שאשתמש בכל חודש לפחות בשקל, לא רציתי (זו רשת שאני כמעט לא קונה בה). אז הציעו לי חצי שנה חינם בלי שום תנאי:)
אני דרשתי זיכוי לאחור על החודשים שכבר חייבו בדמי כרטיס, וקיבלתי. גם בישראכרט וגם בכאל.
מקס קשוחים יותר.
אגב, במשך 3 שנים כאל שילמו לי על זה שיש לי כרטיס. (איימתי לבטל, הציעו ללא דמי כרטיס, אמרתי לא, נתנו 5% הנחה כל חודש על קניות עד 600 ש" למשך שנה. אח"כ ירד ל400, היום כבר לא קיים...)

אפונה וגזר

משתמש פעיל
רק אני בהלם מהתגובות כאן????
לחסוך בטיטולים, לחסוך בתמ"ל???
בשביל הגרושים האלה לעשות נזק ארוך טווח לילדים???
חבל שאת מקצינה.

בנוגע לטיטולים, יש הרבה דעות שאומרות לגמול לפני גיל שנתיים. את לא חייבת להסכים איתם, אבל הם שיטות לגיטימיות, והמניע שלהם הוא לא כלכלי, אלא הקשבה לילד ומודעות לצרכיו. ממש לא לעשות נזק לילדים. כן, יש גם תמריץ כלכלי, אבל זה ממש לא העיקר.

לפי משרד הבריאות, בגיל 6 חודשים צריך להתחיל מוצקים. יש הורים שמתעצלים להתחיל וממשיכים כמקודם. אם התמריץ הכלכלי ידרבן הורים לפעול לפי ההמלצות של משרד הבריאות, התינוקות ירוויחו. מכאן ועד לנזק ארוך טווח הדרך ארוכה...

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
רק לי עושה כאבי ראש האשכול הזה?
לא מאמינה שמהתקטנויות מתעשרים.
יש פה דברים הגיוניים
אבל רוב הדברים מכניסים את החיים לכזו קטנות,
שלא נשאר מקום לכסף להכנס אליו.
נכון שמה שעושה הרגשה רעה, לא כדאי, ולא משתלם.

ישנם דברים שניתן לחסוך בהם בכיף, בלי לרעוב ובלי לחשב.
המזגן המרכזי מוליך את המים לניאגרה.
לסובב בתוך הניאגרה את הבורג לכמות המים הנחוצה בכל הדחה.
לדוד יש שעון שבת - זה גם נח להכין מהלילה לבוקר או לאחה"צ.
טרמוס של פיקוק חוסך חשמל בשבת [וגם פחות מסוכן] . ולהורים שאוהבים מאוד חם, קומקום על הפלטה.
להשתמש בבלעך ולא בפלטה, זה זול יותר.

כשיש חטיפים וממתקים בבית זה נותן תחושת שפע ופת בסלו, מה שחוסך חיפוש פינוקים בחנויות מזון.
רכב לא צריך בדוקא מים כחולים, מים עם מעט סבון כלים עושה פעולה זהה של שטיפה.
לחשב בקניות בשר וכו' לפי מנות ולא לפי משקל, יש בזה טעות נפוצה.
לפעמים דוקא סלומון יצא זול יותר ממושט, ובשר זול יותר מעוף.
מאותה סיבה גלידוניות מצופות יותר חסכוניות מאמבטיה של גלידה.
ובשלוימל'ה הרוגלך הקטנים יותר חסכוניים מהגדולים.
מוצרים איכותיים מתבררים לרוב כזולים יותר. בעיקר מוצרי חשמל.
הילדים אוהבים שתיה צבעונית זולה, אין ענין לקנות להם במחיר כפול.
כל הזמן איגלו במקפיא זה חטיף זול מאוד ומרענן מאוד.
רוב מוצרי הניקל לא נשמרים טוב. הירוקת הורסת אותם.
הרבה ממוצרי הלד נהרסים מהר, לכן עדיף נורות מתחלפות.
מאוורר בכל חדר חוסך המון חשמל.
טישו חתוך נשמר יותר מגלילי טישו שנפתחים ומתגלגלים. יש בתי כנסת שעברו לכל השבוע נייר חתוך.

ללמוד לתקן דברים קטנים, כמו ידיות לסירים גומי לסדינים לשמן צירים וכדו'
זה נותן תחושה של בית חי ולא ממאיס את הבית על יושביו.
החסכון הוא בפיצויים שמחפשים כשיש הרגשה רעה.
[הנטיה בכל תקלה לומר הבית צריך שיפוץ...]
וגם תופסים את התקלה כשהיא קטנה ולא יקרה.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
להשתמש בבלעך ולא בפלטה, זה זול יותר.
האם יש המלצה לבלעך מסוים? יש פרסומות על בלעך יקרים כי זה מוליך את החום בצורה יותר טובה
האם יש בזה משהו ?
כשיש חטיפים וממתקים בבית זה נותן תחושת שפע ופת בסלו, מה שחוסך חיפוש פינוקים בחנויות מזון.
רכב לא צריך בדוקא מים כחולים, מים עם מעט סבון כלים עושה פעולה זהה של שטיפה.
לא מדויק, המים ממלאים את הצנרת באבנית
ובשלוימל'ה הרוגלך הקטנים יותר חסכוניים מהגדולים.
בורקסים גדולים אפשר לחתוך לשניים
יש קונדטוריות שאפשר להזמין מראש בקניה גדולה בורקסים חצויים

אאאכהן

משתמש חדש
האם יש המלצה לבלעך מסוים? יש פרסומות על בלעך יקרים כי זה מוליך את החום בצורה יותר טובה
האם יש בזה משהו ?

לא מדויק, המים ממלאים את הצנרת באבנית

בורקסים גדולים אפשר לחתוך לשניים
יש קונדטוריות שאפשר להזמין מראש בקניה גדולה בורקסים חצויים
מים מהמזגן אין בהם אבנית ממלאים ג'ריקן 4 ליטר בכמה שעות מספיק לחצי שנה

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כל הזמן איגלו במקפיא זה חטיף זול מאוד ומרענן מאוד.
יש מתקנים קטנים להכנת ארטיקים, אפשר להכין בהם ואז זה גם יותר בריא* וגם יותר זול.

*באיגלו יש כמות סוכר לא פרופורציונאלית!!!

מאור פנים

משתמש חדש
שמתי לב שלפעמים יש מבצע ממש משתלם, ומרגיש פספוס לא לקנות.
ובסוף נתקעים עם משהו לא באמת שימושי, וגם תופס מקום, ועוד שילמנו על זה, רק כי לא רצינו לפספס.
אחרי כמה מקרים כאלה התחלתי לשאול את עצמי: האם אני רוצה לקנות את זה כמתנה?
אם כן סימן שפשוט חבל לי להחמיץ כזה מבצע:)
אבל את המוצר הזה בבית אני לא באמת צריכה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה