כלכלה נבונה הצלחתם לצמצם הוצאות בתחום בחיים? שתפו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

secret

משתמש סופר מקצוען
שאלו פה על מזגן,
אז שימו לב שיש אופציה של טיפות, היא בעצם משמרת את המצב הקיים וחוסכת משמעותית בחשמל.
אחרי שהחדר התקרר מעבירים ממצב קירור לטיפות.

לפעמים, בחדרים קטנים (לא סלון ומטבח בד"כ) אפשר מראש להפעיל על טיפות, אצלי זה מספיק.

כמובן שזה פחות אקטואלי לימים ממש לוהטים.

Miri_B

משתמש רשום
פיתרון יותר טוב (לא מתאים לכל הילדים)-
גמילה בגיל שנה וחצי. אם הילד בשל לזה- חסכתם שנה וחצי טיטולים
(ונכון הגמילה תיקח שבועיים יותר, אבל זה כל כך שווה את זה, ולא בגלל הכסף)
איך אפשר לגמול ילד בן שנה וחצי?!? זה תינוק ממש..
נשמע לי מוגזםםםם

מ.מ.א.א

משתמש צעיר
צהרון לא אמור לעלות 50 (וגם לא 170)
זה רק במקרה שמסבסדים
ככה שלא ברור לי את ההקשר
בערים עניות הצהרון מסובסד ומשלמים 50
בערים קצת פחות עניות כנראה הצהרון מסובסד קצת פחות לכן משלמים רק 170
למה לא אמור?
אצלנו בעיר צהרון פתחיה עולה 50 ש"ח
המוסד עושה רישום דרכו
וכל שנה המחיר עולה
וההורים משלמים ונותנים לזה יד

מ.מ.א.א

משתמש צעיר
את צריכה גם מיכשור מתאים וגם קורס וגם תבזבזי זמן .
כמה עולה פן של איתמר, בייביליס, קורס ?
ואולי לא תהרסי את הפיאה.

מסכימה שזו הוצאה לא קטנה אבל הפיאה יקרה מאד
מי שהסרוק שלה יגרום לפאה להיהרס -אז ברור שלא תעשה את זה
כתבתי-כל אחד ישתמש בכישורים שלו

אני כבר 16 שנה מסרקת לבד את הפאות והן לא נהרסות
גוונים לא יודעת לעשות -נתתי לפאנית -שילמתי הרבה כסף !

מ.מ.א.א

משתמש צעיר
את צריכה גם מיכשור מתאים וגם קורס וגם תבזבזי זמן .
כמה עולה פן של איתמר, בייביליס, קורס ?
ואולי לא תהרסי את הפיאה.

מסכימה שזו הוצאה לא קטנה אבל הפיאה יקרה מאד
וכמה עולה סרוק פאה ?????
בכמה סרוקים את מכסה את כל ......ההוצאות האלו
ובזמן שאת מתקשרת לפאנית מתאמת ---שמה את הפאה ---באה לקחת
בחצי מהזמן הזה אני מסרקת אותה
ואם הפאה יבוש טבעי ---בכלל....
ב10 דקות את מסיימת חפיפה

אבל
בפרוש זה לא מתאים לכולם !!
רק נתתי את זה כדוגמא כדי לפתוח את הראש לרעיונות
כל אחד יעשה את החישוב שלו

חסיונת

משתמש חדש
שאלה במקום!
אני גם אשמח לדעת
כי עכשיו למשל אני יושבת מול מאוורר טורבו ,כדי שהמזגן לא יצטרך לדלוק 24 שעות רצוף ולצערי זה קורה הרבה :(
אבל לא יודעת אם זה הפתרון כי אי אפשר להסתובב בבית ככה וזה מעצבן ומציק להזיע
כשהחדר קר. ניתן להעלות ל25 מעלות זה חסכון משמעותי בחשמל.

חסיונת

משתמש חדש
זה קורה בתת-מודע הרבה פעמים, ובדברים שפחות שמים לב אליהם.
וכאמור, על כל אחד זה משפיע אחרת. אם יש לך כמות קבועה שאת מכינה לארוחת צהריים זה ישפיע עלייך פחות מאשר אם את לא יודעת בדיוק מה הכמות ומנחשת כל פעם. אם יש לך הרבה במזווה הנטיה תהיה לנחש כמויות גדולות יותר.
עוד דוגמה - נניח שנשאר לך בחבילה של האורז כס ושלושת רבעי ואת צריכה כוס וחצי - תשפכי את רבע הכוס הנותרת לסיר או תשמרי? הסיכוי שתשמרי גדול יותר כשאין לך עשר חבילות במזווה.
לי אישית ברור שאני מכינה יותר סלטים לשבת כשהמקרר מלא ירקות מאשר כשיש פחות, זה עושה חשק להכין. (לא שזה מפריע לי, כשמדובר בירקות, אבל זה חוזר לעניין התעדוף)
לרוב האנשים אין תפריט ממש קבוע מראש, הטחינה יכולה להצטרף לארוחה או לא. אפשר להכין תוספת אחת פחות או יותר לשבת. וכן הלאה. אז הנטיה היא ללכת על הכיוון של היותר כשיש הרבה מלאי של חומרי גלם בבית. אוכל שלא היינו מכינים אחרת, זה הגדלת ההוצאה, בין אם הוא נאכל או מגדיל את הכמות הנזרקת.
באותו עניין, הרבנית קנייבסקי ע"ה תמיד היתה אומרת לאברכים, תבשלו לשבת בשפע אוכל ויישאר לכם לכל ימות השבוע. שבידוע הוצאות שבת חוזרות...

חסיונת

משתמש חדש
פיתרון יותר טוב (לא מתאים לכל הילדים)-
גמילה בגיל שנה וחצי. אם הילד בשל לזה- חסכתם שנה וחצי טיטולים
(ונכון הגמילה תיקח שבועיים יותר, אבל זה כל כך שווה את זה, ולא בגלל הכסף)
שוב הזכרתם את עניין הטיטולים. אני לא מתלוצצת אבל למי שיש כרטיס אשראי יש , יש לו קבוע 10% הנחה על 10 מ וצרים. וכשמתקיים יש חגיגה ועולה 5 חבילות ב100ש"ח . זה יוצא אחרי ה10% 90 ש"ח ל5 חבילות הכי זול שיכולתי לראות...

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני עובדת מהבית, אז יוצא 2 חשבונות חשמל מופרזים (4 חודשים בשנה)
אבל אין ברירה אחרת, לא רואה את עצמי עובדת בלי מזגן,
פעם השוואתי חשבון חשמל עם גיסתי יצא לה חצי ממני.. לא יודעת איך אנשים חיים ככה

בגלל שאת עובדת מהבית החשבון חשמל יוצא פי 2 גיסתך נשמע שלא עובדת מהבית לכן יוצא לה חצי חשמל...

Henny K

משתמש פעיל
1. לצמצם שימוש במיבש כביסה.
2. להשמיש שאריות אוכל (לדוג': צנימים מלחם לא טרי, פסטה מוקרמת מחצי סיר פסטה שלא נגמר, שקשוקה מעגבניות במצב צבירה לא משהו)
3. לקנות כמויות במבצעים על מוצרי צריכה בסיסיים (חומרי נקיון, שמפו, חד"פ, שמן וכו'. קנינו באזור חנוכה שמן למאור בזיל הזול ונשאר בדיוק עד חנוכה הבא)
4. לקנות נעליים מחברות איכותיות!! (לא תמיד זה דוקא המותגים) זה לקח שרבים כבר למדו...
5. תינוקות שלא יונקים: מגיל חצי שנה ילד יכול לשבוע ממרק ירקות, או כל דבר טחון. לא צריך להכין לו במיוחד, פשוט מה שאת מכינה לארוחת צהרים לכולם - לרסק לו. ואז אם רוצה מטרנה לא רעב כ"כ ולא גומר בקבוק של 240. חוץ מהחסכון, אוכל אמיתי זה הרבה יותר בריא ומפתח.
6. בידן בשרותים - חוסך ניר טואלט וגם יותר הגייני.
7. בכללי אני מאמינה ברעיון שאם מוציאים לדברים שהם לצורך הנפש, הבריאות או ההקלה על החיים, זה יוצא יותר זול מסכומי ה"פיצויים". כמו למשל: לצאת לנופש - יותר זול מהתמוטטות ופסיכולוגים, כנ"ל לקחת עוזרת בית, לנסוע במונית, ללכת למכון כושר \ בריכה יותר זול מטיפול בהשמנה וכן על זו הדרך.

נערך לאחרונה ב:

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
לא יודע אם מותר כאן ככה להמליץ.
אני הרבה זמן לא הרגשתי בנח עם קניות במשנת יוסף, כי הרגיש לי עניות כזו. כמו חלוקה.
וגם המחירים בסופר מעט פחות. אז מה הריוח?
אבל לאחרונה עברנו לשם, ואין לי מילים זה חסכון גדול בכסף, כי בסופר יש הכל ומפתה כמו מקצוענים.
וגם חסכון של זמן בחצי שעה הכל בבית. וחוצמזה הזמן מוגדר וברור.
וגם קרוב כך שהילדים מביאים לרוב.

אמנם צריך השלמות לפעמים אבל הן בכמויות שלא כדאי ללכת לסופר כמעט תמיד.
היום אני לא מבין, אם אני הייתי 'משנת' הייתי משיג סוג של המלצה ממסילה או פעמונים,
זה בדיוק מתאים להשקפה שלהם. ועושה הסברה בנושא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה