התייעצות הפקחים של אגד

מצב
הנושא נעול.

אדס

משתמש רשום
לדעתי כדי שכמה מהפורום (אולי מקהילת כתיבה מקצועית) ינסחו מכתבי תלונה במספר סגנונות
בנוסף מי שמבין בזה ישים כמה קישורים לגורמים הרלוונטים כמו לשכת מבקר המדינה/אגד/לשכת הרב מקלב/ וכו'
וכל אחד שהיה עד לכל מקרה אפילו קטן בתקופה האחרונה ישלח את הנוסח בשינוים קלים לכל הקישורים הנ"ל בצירוף יום ומספר רב קו (גם מי שרק ראה סיפור של התנכלות)
ואולי כך כשיגעו כל יום מאתיים תלונות יהיו חייבים להתייחס
(כמובן שמי שיוכל לתעד ולשלוח יועיל הרבה יותר)

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
מבחינה חוקית זה אסור
מדוע?
ולהתנפל על אנשים מותר מבחינה חוקית?
ולכתוב שקרים (כן, שקרים ממש!, ואני אדם ישר...) בדוחות שהם נותנים מותר מבחינה חוקית?
ולעלות 6 פקחים ביחד על אוטובוס אחד זה כן חוקי?

אם אגד ידעו שכאשר הם מעלים 6 פקחים על אוטובוס- הנוסעים לא משתפים פעולה עם זה או אם לאוטובוס עולים "קוזקים" ולא בני אדם נורמטיביים- כנ"ל- אז ישתנו הכללים.
אין לנו עניין לא לשתף פעולה עם פקחי אגד, זכותה של אגד לעקוב אם הנוסעים שלמו או לא.
אבל לא בצורה הזו!

קומקום חשמלי

משתמש פעיל
מדוע?
ולהתנפל על אנשים מותר מבחינה חוקית?
ולכתוב שקרים (כן, שקרים ממש!, ואני אדם ישר...) בדוחות שהם נותנים מותר מבחינה חוקית?
ולעלות 6 פקחים ביחד על אוטובוס אחד זה כן חוקי?

אם אגד ידעו שכאשר הם מעלים 6 פקחים על אוטובוס- הנוסעים לא משתפים פעולה עם זה או אם לאוטובוס עולים "קוזקים" ולא בני אדם נורמטיביים- כנ"ל- אז ישתנו הכללים.
אין לנו עניין לא לשתף פעולה עם פקחי אגד, זכותה של אגד לעקוב אם הנוסעים שלמו או לא.
אבל לא בצורה הזו!
אין לי מושג מה החוק לגביהם
מה שאני יודעת שלא לתת רב קו זה לא יעיל
כי זה לבד סיבה לקנס
ואז מה הרווחנו

אבל אולי כדי להיות יעילים יותר
כל אחד שקורא את האשכול הזה יפיץ את הנושא ויעלה את המודעות עניין
זה יהיה יותר תועלתי
וידרוש תשובות מהנוגעים בדבר
כמו שכבר הועלה כאן מכתבים, עיתונים וכדו' ייתן הרבה אפקט לדעתי

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
כל אחד שקורא את האשכול הזה יפיץ את הנושא ויעלה את המודעות עניין
לפי התגובות של הסובבים אותי, קרי: משפחה, חברות, עבודה, מכרים, החברות לאוטובוס, וכו'
כולם כולם מודעים!
למי עוד להפיץ?
זה צריך להגיע לדרגים גבוהים מאוד!
(לימוד זכות - כנראה הם פחות מודעים כי הם לא נוסעים בתחבור"צ (ולא לגנותם), או עסוקים בדברים חשובים יותר,
אבל גם זה חשוב...)

חבררר

משתמש צעיר
זה לא יעזור
את אף אחד זה לא מעניין
מה שיגידו זה תשלמו לא מעניין אותם הגישה או הצורה
לא עסקנים וגם לא חכי"ם

shani123

משתמש מקצוען
לפי התגובות של הסובבים אותי, קרי: משפחה, חברות, עבודה, מכרים, החברות לאוטובוס, וכו'
כולם כולם מודעים!
למי עוד להפיץ?
זה צריך להגיע לדרגים גבוהים מאוד!
(לימוד זכות - כנראה הם פחות מודעים כי הם לא נוסעים בתחבור"צ (ולא לגנותם), או עסוקים בדברים חשובים יותר,
אבל גם זה חשוב...)
רק הפצת סרטונים מזמן אמת יעזור
רק שהציבור, התקשורת, הוואצאפים והח"כ יקבלו שוב ושוב סרטונים של התנפלות, אלימות מילולית וחסימה פיזית.
כל עוד זה תאורים בע"פ שום דבר לא יזיז.

כמו נהג שמתעסק בטלפון בנהיגה - עד שלא עלה סרטון לרשת. לא קרה כלום :(

פ.נ

משתמש מקצוען
ברצוני לשתף אותכם באיזה משהו
היה לי לפני 3 חודשיים שהיה לי הפסקת חשמל מהבוקר עד הלילה בעקבות בניה בשכונה
היתקשרנו לחברת החשמל ללא מענה(על אחד הפיל על השיני שזה קשור אליו)
עד שהחלטנו להיתקשר במקביל לאורי מקלב וכמה בכירים בעיריה שיאמר לזכותם שמהרגע שהיתקשרנו הם פעלו סביב חברת החשמל
כמובן שהגיע המתכנן הקהילתי והתחלנו לשוף על המצוקה שאנחנו סובלים אוו מתכנן אמר יפה שפינו לחברים בעירייה בכל תקלה תפנו אליהם...ויותר מזה תדברו וכמה שיותר(הרגע שאחד מיתלונן פחות מיחסים חשיבות)
המקרה הספציפי בשכונה רק 2-3 היתלוננה בעייריה וזה לא עזר צריך כמה שיותר לדבר.....
מה שכאן זה לא מקרה ספיצי אלא מדובר בתופעה שחוזרת מדי יום בימו
לכן עלינו ואני חושבת שהכי קריטי כאן לפנות לסגן שר התחבורה אורי מקלב ווגם לחברי הכנסת החרדים(מישהוא יכתוב נוסחא ויפרסם לתועלת הציבור) ויפרסמו דרכי היתקשרות עם החברי כנסת בעיקר אורי מקלב ולשלוח כמה שיותר ניקים
ברגע שיהיה להם הצפה אז ייחסו לזה יותר חשיבות
אני מצידי יפרסם את זה באשכול נפרד שכל ניק שיכול שישלח לכמה שיותר גורמים את אותו מיכתב
המטרה שזה יגיע לכמה שיותר גורמים שיטפלו בזה
(העכברושים הצליח-השבוע הולך לצאת קמפיין מטורף מטעם העיריה וכו על כך תראי פירסומים בהמשך)
לעניינו הכח בידיים שלנו
הוכחנו כי אנחנו מסוגלים אבל צריך שיתוף פעולה מצד כולם!!!!!!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ע"ע בן גביר שבאמת חשוב לו משהו יודע לתקוע את כל המערכת
ותוך יום העניין מסודר...
זה באמת רעיון מעולה !
לשלוח תיעודים לבן גביר, הוא גם שונא ערבים וגם שונא התנהגות מחפירה שכזו ועוול, אז הוא יוכל להזיז עניינים בממשלה ולהעלות את זה לסדר היום

פ.נ

משתמש מקצוען
זה באמת רעיון מעולה !
לשלוח תיעודים לבן גביר, הוא גם שונא ערבים וגם שונא התנהגות מחפירה שכזו ועוול, אז הוא יוכל להזיז עניינים בממשלה ולהעלות את זה לסדר היום
לאחרונה הוא שומר על שתיקה..
יכול להיות שזה מה שיעלה לו "את המצב רוח"

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
שיזמינו משטרה לכל ציבור הנוסעים באוטובוס הזה ובכל האוטובוסים האחרים בארץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
זה ממש לא מה שקורה באזורים אחרים בארץ, אני נתקלתי בהמון מקרים שהכרטיס לא עבר\לא שילמו\חשבו ששילמו על שתיים וכו' ותמיד הפקחים דיברו בצורה נעימה, בטון ידידותי, הסבירו וגם הציעו עזרה אם היה צריך. מעולם לא שמעתי נהג מרים קול, וגם בד"כ עולה אחד מקסימום שתיים..

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
מבחינה חוקית זה אסור
מבחינה חוקית גם אסור לו לתקוף.
לא מילולית ובטח שלא פיזית.
פעם, ממש מזמן נסעתי נסיעה בינעירונית. עלה מבקר,
וברוב חוצפתו דרש ממני להעיר את האברך שישב לצידי,
ולוודא שהוא תיקף!
התעלמתי, הוא התעצבן...
והתחיל לשאוג עלי.
הוצאתי בנונשלנטיות את הMTK מהכיס,
החזקתי כאילו אני מסריט.
ואמרתי לו: תגיד שוב, מה בדיוק אתה רוצה? שמה?
שאני ידפוק על הגבר לידי ויעיר אותו לתקף?
המבקר גמגם משהו וברח מהאוטובוס כל עוד רוחו בו.
החוק צריך להיות חוק בכל מקרה, לא רק כשהוא לרעתנו.
ומותר שיהיה קצת שכל... להעמיד את המבקר במקום.

567890

משתמש פעיל
בפתיחת האשכול כתבתי בקצרה על האישה שירדה עם ילדים קטנים...והוצאתי מצלמה והסרטתי- תוך כדי שאני מסריטה הפקח הראשי אומר לה "טוב, גברת פעם הבאה תשלמי" משהו כזה..
ואז הוא ניגש אלי בכעס ומתחיל להתקיף אותי על זה שהסרטתי "אני יכול לתבוע אותך..." ופקח אחר מוציא מצלמה ומסריט אותי בחזרה!! הראתי למצלמה שלו- עזבתם אותה אז אני מוחקת.. הנה...
והבהרתי לו שלא ידבר איתי וכו'...
הם מרגישים פשוט שולטים! וגם המשטרה כמובן בצד שלהם, בקיצור נורא!

יערי

משתמש מקצוען

חבררר

משתמש צעיר
לא נעים לומר אבל אני גם חושב שרק בן גביר יכול לעזור
הוא מסוגל גם ללכת לבחירות אם לא מקשיבים לו
ובנינו לכן הוא מצליח
אבל גם לא בטוח
אנחנו לא באמת מענינים מישהו מהעסקונה
זה נושא מידי קטן בשבילם
רק אומץ ולצעוק חזרה זה מה שיעזור
אבל המציאות היא שאחד מסימני ישראל האומה הקדושה זה ביישנים והשניה רחמנים וזה אנחנו
אבל לפעמים צריך לדעת לצעוק חזרה

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
רואים שאתה משתמש צעיר.
בן גביר יתלהם... בן גביר יעשה סדר...
נראה לי שיש לו עוד קצת דאגות על הראש.
התקציב חייב לעבור,
שהממשלה לא תיפול...
הוא עסוק.
ואגב, אם כבר,
עד כמה שסומכים עליו ועל ה"כוחי ועוצם ידי"-
צריך לזכור שביום פקודה הוא לא יהסס להתעלם מהחרדים,
וגרוע מכך- לצאת נגדם ולהכשיל אותם.
והיו דברים מעולם.

חבררר

משתמש צעיר
זה מה שכתבתי בדיוקקקקקקקקק
תקרא שזה מידי קטן בשבילם ואת אף אחד אנחנו לא מענינים
אם יש מישהו זה הוא

מרחבית

משתמש מקצוען
אני רוצה לחדד נקודות מסוימות, שחשוב להדגיש כשפונים למי שיכול אולי לעזור.
כמובן שעיקר הפניה צריכה להיות הפסקה מיידית של הברוטליות של פקחים.
יש צורה חוקית ואנושית איך מפקחים, ואיך ומתי נותנים קנסות.
והצורה הזו צריכה להתקיים גם במקומות שלא מסריטים אותם!

דבר נוסף מאוד חשוב, לעגן בתקנות את ההתנהגות כלפי ילדים!
ילדים קטנים רבים נוסעים לבד באוטובוסים, וחשוב מאוד שהם ישלמו. אך אי אפשר שיתנהגו אליהם בצורה טראומטית!

בנוסף לעניין הפקחים, חשוב לציין שמתבקש שינוי בכל המערך.
כדי שנוכל לשלם תמיד כמו שצריך, מערך המכשירים והפיקוח על תקינותם, חייב להתייעל.
גם תקנות הקנס - מתי נותנים קנס ומתי לא - חייבות להשתנות ולהיות מותאמות והגיוניות עבור מי שאפשרות התשלום שלו תלויה במכשירי ההטענה והתיקוף!

מעשים שבכל יום: אדם עולה לאוטובוס עמוס לעייפה, אי אפשר כמעט לזוז. עושים מאמץ מתבקש להגיע למכשיר התיקוף, והוא מקולקל. המכשיר השני רחוק במרחק כחצי אוטובוס, ואין אפשרות - עם כל הרצון הטוב - להגיע אליו.
עד כמה שידוע לי, רק אם כל המכשירים באוטובוס מקולקלים - אין צורך לשלם.
אך במציאות, גם אם מכשיר אחד עובד, שליש ויותר מהעולים לאוטובוס לא יכולים להגיע אליו כשיש עומס רב.
חלקם יוכלו לשלם בהמשך הנסיעה. חלקם - ואני לגמרי בעד שיעשו זאת - ישלמו עבור הנסיעה הזאת בנסיעה אחרת. אך לדעתי לא ייתכן לתת קנס כשמכשיר מקולקל.

מאות אלפי משתמשים בתחבורה הציבורית - תלויים לצורך כך במכשירי ההטענה. מכשירים רבים תקולים ולא עובדים לעיתים יותר מידי קרובות. כמה פעמים קורה שאנשים הולכים להטעין, והמכשיר מקולקל. הולכים למכשיר אחר - וגם הוא מקולקל. אחרי תקופה הולכים שוב, והמצב אותו הדבר.
אם לשלם בתחבורה ציבורית בצורה שוטפת וקבועה הופך למבצע מאמץ עבור נוסעים - משהו לא תקין בבסיס.

כדי לשלם על נסיעות - כפי שרוב הציבור משתדל לעשות למרות הקשיים - צריכים שתהיה אפשרות לשלם.
והאפשרות הזו צריכה להיות סבירה ונוחה.
והיא צריכה להתאים גם למאות אלפי הנוסעים שאין להם טלפון "חכם".

אם אין פיתרון לתחזוק מכשירי ההטענה והתיקוף ברמה טובה - אולי לחזור לכרטיסיות הישנות והטובות...
או לחילופין - שהמערכת תשקיע חלק מהכספים שהיא משקיעה על קמפיינים לעידוד התשלום ומימון כמויות של פקחים אגרסביים - בשיפור המכשור, בשיפור הפריסה שלו, בשיפור התחזוק.

עניין הנסיעה בתחבורה ציבורית והתשלום על כך - לא אמורים להיות סיוט! גם לא מבצע מורכב!
אנחנו צריכים לדרוש את זה מלכתחילה, גם בלי עניין הפקחים.
אולי לצאת בקמפיין בסגנון: אפשרו לנו לשלם בצורה נוחה, נעימה ופשוטה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה