הפצצה שהולך להטיל בנק ישראל - חשבתם על דירה להשקעה?? תשכחו מזה!! או יותר נכון.. עכשיו ומהר!!!!

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
בול!
אתמול התפרסמה ההנחיה המתוקנת, אחרי שבהתאחדות יועצי המשכנתאות, שלחו השגות והערות לתיקונים, אתמול היא התפרסמה בקול רעש גדול -
וזה השיח שרץ גם בקרב יועצי המשכנתאות וגם בבנקים עצמם (הייתי אתמול בבנק, ולא הפסקנו לדבר שם עם ההנהלה והפקידים על זה).
זה עוד לא ממש הנחיה מוצהרת לביצוע, אבל בהחלט יש בנקים שמתחילים לעכב עסקאות כאלה.
לא ממש ברור גם מתי בדיוק זה ייכנס לתוקף, אבל זה יכול להיות גם ברמה של כמה ימים או אפי' מחר..
למי שיש עוד חלום למשכן נכס עבור רכישת חדש, אז היום!!!!!!!!!!!!!!!!! לא מחר!!
ומהר!!!!!!

לא כל בנק ייתן, אבל מי שיצליח להוציא מהר אישור מהבנק, יוכל להרוויח בענק.
מי שבעניין, ורוצה עזרה - אני יכול להשחיל לו עסקה כזאת דרך מנהל תחום משכנתאות באחד מסניפי הבנקים שאישר לי הבוקר, אבל בריצה קדימה!!!!
הפעם זו באמת הזדמנות אחרונה לחלוטין!!
מי שקיבל לפני שבועיים אישור עקרוני, האם הם יכולים לבטל לו את זה בגלל ההוראה החדשה?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
מי שקיבל לפני שבועיים אישור עקרוני, האם הם יכולים לבטל לו את זה בגלל ההוראה החדשה?
חבר'ה, להזדרז...!!!!
כן! האישור העקרוני לא מחייב את הבנק כלום!! כלום!! מעבר לריביות שכתובות בו, במידה והעסקה תתקיים.
כעת, יכול הבנק לומר, אישרתי ריביות - אבל את העסקה עצמה, בנק ישראל לא מאפשר.
הבנקים כבר מתחילים לעצור פעילויות בעסקאות האלה - לכן, לנסות לתפוס את הרכבת ברגעים האחרונים, שהיא בתחנה האחרונה!!
הקטר כבר שורק..!!
סורי על ההלחצות, אבל התורה חסה על ממונם של ישראל, ומי שיכול - שירוויח ויצליח.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ככל הידוע לי - לא.
אני אדייק את דבריי, בטאבו ישנה אפשרות לרשום, עם אפוטרופוס וכו', אבל להפוך קטין ללווה ממשכן - זה כבר לא יעבור טוב בבנק, ולא תתקבל על זה משכנתא.

א12345

משתמש פעיל
חבר'ה, להזדרז...!!!!
כן! האישור העקרוני לא מחייב את הבנק כלום!! כלום!! מעבר לריביות שכתובות בו, במידה והעסקה תתקיים.
כעת, יכול הבנק לומר, אישרתי ריביות - אבל את העסקה עצמה, בנק ישראל לא מאפשר.
הבנקים כבר מתחילים לעצור פעילויות בעסקאות האלה - לכן, לנסות לתפוס את הרכבת ברגעים האחרונים, שהיא בתחנה האחרונה!!
הקטר כבר שורק..!!
סורי על ההלחצות, אבל התורה חסה על ממונם של ישראל, ומי שיכול - שירוויח ויצליח.
מי שקיבל אישור עקרוני
אז הבנק מחויב לזה.
היום הבנק מחתים על טופס שלאור התקנות החדשות אז האישור עקרוני לא מחייב.
התקנות עדיין לא נכנסו לתוקף רק הבנקים לא רוצים לקבל בקשות חדשות.
לכן מי שחתם חוזה אתמול/היום/ מחר, הבנק ייתחשב בו.
כל זה משיחה עם בנקאי מתחום המשכנתאות.

יעקב 11

משתמש פעיל
הורים שרוכשים עבור ילדים, הוחרגו באמת.
בשו"ת 329 מגבלות למתן הלוואות לדיור - סעיף 2.7. זה ייחשב כהלוואה לדיור לכל מטרה, ומוגבל ל50% כמו עד היום.

ניסית לאתר את זה שאתה אמור שהורים שרכשו לידיהם הוחרגו ב"שו"ת 329 מגבלות למתן הלוואות לדיור" אך אני לא רואה את זה בשו"ת , אתה בטוח שהוחרגו? כי בהודעה של בנק ישראל שמופיע באתר אין התייחסות לכך.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ניסית לאתר את זה שאתה אמור שהורים שרכשו לידיהם הוחרגו ב"שו"ת 329 מגבלות למתן הלוואות לדיור" אך אני לא רואה את זה בשו"ת , אתה בטוח שהוחרגו? כי בהודעה של בנק ישראל שמופיע באתר אין התייחסות לכך.
התיקון לשו"ת היה רק על שאלה 2.6 לא על 2.7 - הוא נשאר כך:
1628690298050.png

לעומת זאת סעיף 2.6 - בשו"ת 329 אחרי תיקון ההנחיה, כך:
1628690642584.png

Panda

משתמש מקצוען
@Y996
התיקון לשו"ת היה רק על שאלה 2.6 לא על 2.7 - הוא נשאר כך:
לפי מה שאתה מבין מה יקרה בסיטואציה הבאה בעוד שנה וחצי.
מי שלקח עכשיו הלוואת בלון על נכס של הורים כדי לרכוש דירה שניה. בעוד שנה וחצי עם תום תקופת הבלון רוצים לחדש את הבלון לעוד תקופה של כמה שנים. יתנו לו?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@Y996

לפי מה שאתה מבין מה יקרה בסיטואציה הבאה בעוד שנה וחצי.
מי שלקח עכשיו הלוואת בלון על נכס של הורים כדי לרכוש דירה שניה. בעוד שנה וחצי עם תום תקופת הבלון רוצים לחדש את הבלון לעוד תקופה של כמה שנים. יתנו לו?
בריביות כל מטרה, ברור. גם אם הוא עשה בלון על נכס שלו עצמו - בריביות כל מטרה, ייתנו לו למחזר.
זה בחלק של התיקון שבאמת לא הבאתי:
1628691315802.png

אז מה ההבדל אם כך בין משכון נכס ההורים, למשכון עצמי במשפרי דיור:
1. במשכון נכס ההורים - ניתן למשכן שפיצר, לא רק בלון/גישור.
2. במשכון נכס הורים - ניתן עד 50% מהקיים, לא רק 30% מהנרכש [או 50% מהקיים - הנמוך מביניהם].
3. גם הריביות - יהיו טובות יותר כנראה בהורים, מאשר במשכון עצמי. אבל זה נתון כבר לשינוי בין הבנקים.

נערך לאחרונה ב:

Panda

משתמש מקצוען
בריביות כל מטרה, ברור. גם אם הוא עשה בלון על נכס שלו עצמו - בריביות כל מטרה, ייתנו לו למחזר.
זה בחלק של התיקון שבאמת לא הבאתי:
צפה בקובץ המצורף 946264

אז מה ההבדל אם כך בין משכון נכס ההורים, למשכון עצמי במשפרי דיור:
1. במשכון נכס ההורים - ניתן למשכן שפיצר, לא רק בלון/גישור.
2. במשכון נכס הורים - ניתן עד 50% מהקיים, לא רק 30% מהנרכש [או 50% מהקיים - הנמוך מביניהם].
3. גם הריביות - יהיו טובות יותר כנראה בהורים, מאשר במשכון עצמי. אבל זה נתון כבר לשינוי בין הבנקים.
תודה. הסרת לי דאגה.
לפי הניסיון כמה זמן לפני תום התקופה של הבלון להתחיל בתהליך החדש של המחזור שלו?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה. הסרת לי דאגה.
לפי הניסיון כמה זמן לפני תום התקופה של הבלון להתחיל בתהליך החדש של המחזור שלו?
תלוי בעומסים על הבנקים.
ותלוי האם אתה רוצה לעשות מכרז, או מיד בהצעה הראשונה לסגור.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אני מתחיל מחר תהליך של בקשה חדשה, ובמקביל מציאת דירה להשקעה, יהיה עדיין סיכוי להספיק את התנאים המבוטלים, או שחבל על המאמץ?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אם אני מתחיל מחר תהליך של בקשה חדשה, ובמקביל מציאת דירה להשקעה, יהיה עדיין סיכוי להספיק את התנאים המבוטלים, או שחבל על המאמץ?
קצת קשה לענות.
אבל אם אתה מאד רוצה להצליח - שווה לעשות ניסיון.
הבעיה היא - שמעבר ללו"ז הצפוף, שעוד מעט [ענין של ימים כנראה, לכל היותר..] שבנק ישראל הולך להחיל את התקנה, הבנקים גם דיי עמוסים לקבל כעת פניות חדשות, וחלקם גם לא מוכנים לקבל כעת בקשות חדשות כאלה.
ייתכן שבעזרת יועץ מקצועי - שיעזור לך לבנות תיק מהיר, ובעזרת קשרים בבנקים גם יוכל לפתוח לך כבר מחר בקשה לאישור מהיר, תוכל להספיק את הרכבת, לפני שהדלתות נסגרות, והיא עוזבת את הרציף..
בהצלחה!

סליחה על הבורות...לא הבנתי את התקנה החדשה...
הרי עד היום מי שרצה לקנות דירה להשקעה הוציא על הדירה שלו משכנתא ל''שיפוץ'' (=ריבית נמוכה)עד 70% מערך הדירה (כמובן ע''י יועצים מקצועיים) וזה שימש כ''הון עצמי'' לרכישת הדירה להשקעה
ועכשיו ע''פ התקנה החדשה א''א לעשות כזה דבר ?! אין כבר אפשרות להוציא משכנתא לשיפוץ על דירה ראשונה???

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
סליחה על הבורות...לא הבנתי את התקנה החדשה...
הרי עד היום מי שרצה לקנות דירה להשקעה הוציא על הדירה שלו משכנתא ל''שיפוץ'' (=ריבית נמוכה)עד 70% מערך הדירה (כמובן ע''י יועצים מקצועיים) וזה שימש כ''הון עצמי'' לרכישת הדירה להשקעה
ועכשיו ע''פ התקנה החדשה א''א לעשות כזה דבר ?! אין כבר אפשרות להוציא משכנתא לשיפוץ על דירה ראשונה???
אפשר.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
הטיוטא מתייחסת למצב רגיל, שבו אדם שרוצה להשקיע בנכס נוסף, אינו מדווח על שיפוץ, ו"מארגן" אסמכתאות.
מה גם, שישנם בנקים [לא כולם כמובן], שמעבירים כסף ב-2 פעימות, שביניהן השמאי של הבנק בודק את התקדמות השיפוץ/הרחבה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה