הפצצה שהולך להטיל בנק ישראל - חשבתם על דירה להשקעה?? תשכחו מזה!! או יותר נכון.. עכשיו ומהר!!!!

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
לא הבנתי, משרד האוצר יכול להורות לבנק ישראל לחכות עם ההוראה?
אגב אם תרצה לענות לי איפה אתה מקבל את העדכונים האלו, אני גם רוצה לעקוב.
תודה
בקבוצות של יועצי משכנתאות של ההתאחדות, ובכלל.
פתח מנוי לגלובס, לנושא ספציפי של משכנתאות ונדל"ן ותקבל את העדכונים הנכונים בזמן הנכון.

צבי +

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש מידע חדש בנושא הזה?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
יש מידע חדש בנושא הזה?
בול!
אתמול התפרסמה ההנחיה המתוקנת, אחרי שבהתאחדות יועצי המשכנתאות, שלחו השגות והערות לתיקונים, אתמול היא התפרסמה בקול רעש גדול -
וזה השיח שרץ גם בקרב יועצי המשכנתאות וגם בבנקים עצמם (הייתי אתמול בבנק, ולא הפסקנו לדבר שם עם ההנהלה והפקידים על זה).
זה עוד לא ממש הנחיה מוצהרת לביצוע, אבל בהחלט יש בנקים שמתחילים לעכב עסקאות כאלה.
לא ממש ברור גם מתי בדיוק זה ייכנס לתוקף, אבל זה יכול להיות גם ברמה של כמה ימים או אפי' מחר..
למי שיש עוד חלום למשכן נכס עבור רכישת חדש, אז היום!!!!!!!!!!!!!!!!! לא מחר!!
ומהר!!!!!!

לא כל בנק ייתן, אבל מי שיצליח להוציא מהר אישור מהבנק, יוכל להרוויח בענק.
מי שבעניין, ורוצה עזרה - אני יכול להשחיל לו עסקה כזאת דרך מנהל תחום משכנתאות באחד מסניפי הבנקים שאישר לי הבוקר, אבל בריצה קדימה!!!!
הפעם זו באמת הזדמנות אחרונה לחלוטין!!

קבצים מצורפים

• עדכון שות בנושא הלוואות לדיור.pdf
    KB 314.5 · צפיות: 61
D

Deleted 66182

אורח
בול!
אתמול התפרסמה ההנחיה המתוקנת, אחרי שבהתאחדות יועצי המשכנתאות, שלחו השגות והערות לתיקונים, אתמול היא התפרסמה בקול רעש גדול -
וזה השיח שרץ גם בקרב יועצי המשכנתאות וגם בבנקים עצמם (הייתי אתמול בבנק, ולא הפסקנו לדבר שם עם ההנהלה והפקידים על זה).
זה עוד לא ממש הנחיה מוצהרת לביצוע, אבל בהחלט יש בנקים שמתחילים לעכב עסקאות כאלה.
לא ממש ברור גם מתי בדיוק זה ייכנס לתוקף, אבל זה יכול להיות גם ברמה של כמה ימים או אפי' מחר..
ומהר!!!!!!

מי שבעניין, ורוצה עזרה - אני יכול להשחיל לו עסקה כזאת דרך מנהל תחום משכנתאות באחד מסניפי הבנקים שאישר לי הבוקר, אבל בריצה קדימה!!!!
תכל'ס, מי שרוצה למחזר משכנתא כדי להוזיל ריביות/גובה החזר או לקצר תקופה צריל להזדרז?
אם תוכלו להסביר למה..תודה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תכל'ס, מי שרוצה למחזר משכנתא כדי להוזיל ריביות/גובה החזר או לקצר תקופה צריל להזדרז?
אם תוכלו להסביר למה..תודה
זה לא קשור להנחיות החדשות ישירות.
באופן כללי הריביות בעלייה עכשיו (בעקבות המדד גם), ולכן כדאי להזדרז, ככל שעובר הזמן ניתן לקבל תנאים פחות אטרקטיביים.
מעבר לזה, העומסים בבנקים עצומים - והכל לוקח זמן, כך שהזריז נשכר..

D

Deleted 66182

אורח
זה לא קשור להנחיות החדשות ישירות.
באופן כללי הריביות בעלייה עכשיו (בעקבות המדד גם), ולכן כדאי להזדרז, ככל שעובר הזמן ניתן לקבל תנאים פחות אטרקטיביים.
מעבר לזה, העומסים בבנקים עצומים - והכל לוקח זמן, כך שהזריז נשכר..
ההנחיות החדשות יפגעו בשיפור דיור כלומר מי שרוצה לקנות דירה יותר גדולה/חדשה צריך להזדרז?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ההנחיות החדשות יפגעו בשיפור דיור כלומר מי שרוצה לקנות דירה יותר גדולה/חדשה צריך להזדרז?
לחלוטין גם כן.
מכיון שלפי ההנחיה החדשה - ניתן יהיה לקבל לצורך השלמת הון עצמי על הקיים רק הלוואת בלון, שאותה לא יהיה אפשר למחזר לשפיצר או להאריך, אלא להחזיר במלואה כעבור שנתיים, במכירת הדירה הראשונה. ז"א, יהיה ניתן למחזר אותה - אבל ככל מטרה, בריביות גבוהות בהתאם, לא למטרות דיור.
הפגיעות הן:
1. הלוואת בלון היא יקרה הרבה יותר.
2. רק 30% ממחיר הנרכש, ולא 50% ממחיר הקיים כפי שהיה עד היום - והנמוך מביניהם.
3. מחזור הבלון - לריביות כל מטרה, שהן הרבה יותר גבוהות.

נערך לאחרונה ב:

א12345

משתמש פעיל
בול!
ומהר!!!!!!

קיבלתי אתמול הודעה ממרכנתיל
שהם קיבלו הוראה לא לקבל בקשות לשעבוד דירה קיימת לטובת רכישה.
באיזה בנק ניתן עדיין לקבל?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
קיבלתי אתמול הודעה ממרכנתיל
שהם קיבלו הוראה לא לקבל בקשות לשעבוד דירה קיימת לטובת רכישה.
באיזה בנק ניתן עדיין לקבל?
שאלה מצויינת.
לא יכול לענות, נכון לאתמול היו עוד בנקים שנתנו - מה היום? מה מחר??
אני מאמין שזה גם יכול להשתנות בין סניפים, כיון שההוראה בכללי אינה חד משמעית באופן רווח מכיוונו של בנק ישראל.

א12345

משתמש פעיל
שאלה מצויינת.
לא יכול לענות, נכון לאתמול היו עוד בנקים שנתנו - מה היום? מה מחר??
אני מאמין שזה גם יכול להשתנות בין סניפים, כיון שההוראה בכללי אינה חד משמעית באופן רווח מכיוונו של בנק ישראל.
אתה עדיין יכול לעזור בעניין?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אתה עדיין יכול לעזור בעניין?
יכול לנסות בעז"ה.
אבל שוב, זה שייתכן והיה ניתן היום/אתמול, לא אומר כלום לגבי מחר/הימים הבאים.
ייתכן שהוראות יתחדדו, יחלחלו - ויגיעו לכל המקומות.
במידה ומעוניינים - לא לחכות רגע אחד נוסף בעניין.
זה נשמע אולי מסע הפחדה - אבל הלוואי הלוואי, והיה ניתן להרגיע ולהבטיח, שיהיה ניתן כן בהמשך למשכן לטובת נרכש.
המציאות לא כך.

חמדה יקרה

משתמש מקצוען
למה זה פוגע בהורים שקונים דירות לילדיהם ?
הרי מדובר בבן אדם אחד שמשעבד דירה, ובן אדם אחר שקונה את הדירה השניה ?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
למה זה פוגע בהורים שקונים דירות לילדיהם ?
הרי מדובר בבן אדם אחד שמשעבד דירה, ובן אדם אחר שקונה את הדירה השניה ?
הורים שרוכשים עבור ילדים, הוחרגו באמת.
בשו"ת 329 מגבלות למתן הלוואות לדיור - סעיף 2.7. זה ייחשב כהלוואה לדיור לכל מטרה, ומוגבל ל50% כמו עד היום.

D

Deleted 66182

אורח
הורים שרוכשים עבור ילדים, הוחרגו באמת.
בשו"ת 329 מגבלות למתן הלוואות לדיור - סעיף 2.7. זה ייחשב כהלוואה לדיור לכל מטרה, ומוגבל ל50% כמו עד היום.
האם אפשר לרשום נכס ע"ש ילדים לפני הגעתם לגיל 18?
אם למישהו יש ילדים קטנים והוא רוצה לרכוש נכס עבורם לעתיד יכול לקבל?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@Y996 האם ניתן להוציא משכנתא היום, ולמצוא את הדירה להשקעה בזמן הקרוב, או שצריך קודם למצוא דירה?
לא .
מכיון שמתחשבים לגובה ההלוואה - לשיעור המימון במחיר של הדירה הנרכשת.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
האם אפשר לרשום נכס ע"ש ילדים לפני הגעתם לגיל 18?
אם למישהו יש ילדים קטנים והוא רוצה לרכוש נכס עבורם לעתיד יכול לקבל?
ככל הידוע לי - לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה