סיפור הפעקלע של נחמן

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לנחמן היו חיים טובים.
הייתה לו וילה יפה עם בריכה בחצר, הייתה לו מכונית מבהיקה בחנייה, היו לו ילדים מעוצבים היטב, והייתה לו פרנסה ברווח ובנקל.
אממה, שלום בית לא היה לו. אשתו הייתה טיפשה ועצלה, נודניקית ונרגנת.
וכבר אמרו האומרים "אישה רעה בביתך - הלך עליך קאפוט". (האמרה לא מפורסמת למרות נכונותה, רק מפני שהיא לא מתחרזת היטב. המדד העיקרי לפרסומן של אמרות הוא לא המסר אלא החרוז. כמו שאומרת האמרה הבלתי נודעת: אם יש לך חרוז - אתה תמיד צודק).

אז יום אחד נמאס לנחמננו, והוא התלונן: למה יש לי כזו אישה רעה? למרות שיש לי הכל, זה לא שווה שום דבר. אני רוצה להחליף חיים עם מישהו אחר. אולי עם שלמה, זה שיש לו אישה כל כך טובה ומסורה.
בדיוק באותו הרגע, עברה שם פיה קסומה (היא בדיוק הייתה בהפסקת סיגריה), והחליטה למלא את מבוקשו. היא הקישה בשרביטה, קיש קיש קריא, ונחמן הפך לשלמה.

לשלמה היו חיים טובים.
הייתה לו אישה טובה, תומכת ומבינה. הייתה לו וילה יפה בחצר, הייתה לו מכונית מבהיקה בחנייה, פרנסה ברווח ובנקל, אבל הילדים, אוי הילדים.
הם היו ערימה של חומר אנושי נחות, לא מחונכים, מתחצפים, וכל הזמן היו רבים האחד עם השלישי. (השלישי דווקא היה הכי בסדר מכולם. אבל הוא הכי סבל).
והרי ידועה האמרה: אם הילדים עושים לך צרות - לך תאכל סלט פירות.
בחלוף הזמן וברבות הימים, חש שלמה להוותו כי הוא מתחרפן על המוח.
עמד שלמה בקרן זווית ואמר: ריבונו של עולם אם נדבר גלויות, לפעמים בא לי להיות כמו פנחס. זה שיש לו ילדים מחונכים וטובים, תמיד עוזרים לזקנות, אומרים תודה בנימוס, לומדים ב'מתמידים', ולא מכניסים איש לרעהו גבעולי חיטה במכנסיים.
הפלא ופלא, בדיוק באותו רגע עבר שם מלאך (הוא בדיוק טס במעוף זריז, בדרך לפריז), שמע המלאך את תחינתו של שלמה והחליט להפוך אותו לפנחס.

לפנחס היו חיים טובים. היו לו ילדים טובים ומחונכים, הייתה לו אישה טובה ומשפחה נפלאה. אבל כסף לא היה לו.
וכמו שאומרת האמרה: 'אם אין לך כסף - לך תחפש תחברים שך'.
הסתובב פנחס יומם וליל סביב ביתו של נחמן ואמר - אח. לו הייתי נחמן. אבידיגידיגדגידיגידגידיגדום, כל היום הייבידיגידום, לו הייתי איש עשיר. אז הייתי נח קצת וכו'.
וכך הלך פנחס ושר לו את כל השיר עד שהגיע לקטע שהוא שכח את המילים והתחיל סתם לפזם את המנגינה בהמהומים מוזרים.
ו-לא תאמינו, בדיוק באותו הרגע עבר שם קוסם חכם וזקן, רב-מג עם כוחות פלאיים, (הוא חזר מהמוסך, הלך לו הקרבורטור). שמע הקוסם את דבריו של פנחס, הניף את שרביט הקסמים, והפכו לנחמן.
וחוזר חלילה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה, טוב.
ועל זה נאמר - לפעמים התוכן הוא רק תירוץ... הכתיבה, אוי, הכתיבה!
בכל פעם שקראתי תשובות של ראשונים, פייטנים וכדומה, נדהמתי מהשיבוצים המפליאים של הפסוקים ושבריהם, והייתי חושב 'איפה יש לנו כאלו כישרונות כאלו היום?'
אז הנה לכם התשובה.
רק תוכן השיבוץ השתנה...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לנחמן היו חיים טובים.
הייתה לו וילה יפה עם בריכה בחצר, הייתה לו מכונית מבהיקה בחנייה, היו לו ילדים מעוצבים היטב, והייתה לו פרנסה ברווח ובנקל.
אממה, שלום בית לא היה לו. אשתו הייתה טיפשה ועצלה, נודניקית ונרגנת.
וכבר אמרו האומרים "אישה רעה בביתך - הלך עליך קאפוט". (האמרה לא מפורסמת למרות נכונותה, רק מפני שהיא לא מתחרזת היטב. המדד העיקרי לפרסומן של אמרות הוא לא המסר אלא החרוז. כמו שאומרת האמרה הבלתי נודעת: אם יש לך חרוז - אתה תמיד צודק).

אז יום אחד נמאס לנחמננו, והוא התלונן: למה יש לי כזו אישה רעה? למרות שיש לי הכל, זה לא שווה שום דבר. אני רוצה להחליף חיים עם מישהו אחר. אולי עם שלמה, זה שיש לו אישה כל כך טובה ומסורה.
בדיוק באותו הרגע, עברה שם פיה קסומה (היא בדיוק הייתה בהפסקת סיגריה), והחליטה למלא את מבוקשו. היא הקישה בשרביטה, קיש קיש קריא, ונחמן הפך לשלמה.

לשלמה היו חיים טובים.
הייתה לו אישה טובה, תומכת ומבינה. הייתה לו וילה יפה בחצר, הייתה לו מכונית מבהיקה בחנייה, פרנסה ברווח ובנקל, אבל הילדים, אוי הילדים.
הם היו ערימה של חומר אנושי נחות, לא מחונכים, מתחצפים, וכל הזמן היו רבים האחד עם השלישי. (השלישי דווקא היה הכי בסדר מכולם. אבל הוא הכי סבל).
והרי ידועה האמרה: אם הילדים עושים לך צרות - לך תאכל סלט פירות.
בחלוף הזמן וברבות הימים, חש שלמה להוותו כי הוא מתחרפן על המוח.
עמד שלמה בקרן זווית ואמר: ריבונו של עולם אם נדבר גלויות, לפעמים בא לי להיות כמו פנחס. זה שיש לו ילדים מחונכים וטובים, תמיד עוזרים לזקנות, אומרים תודה בנימוס, לומדים ב'מתמידים', ולא מכניסים איש לרעהו גבעולי חיטה במכנסיים.
הפלא ופלא, בדיוק באותו רגע עבר שם מלאך (הוא בדיוק טס במעוף זריז, בדרך לפריז), שמע המלאך את תחינתו של שלמה והחליט להפוך אותו לפנחס.

לפנחס היו חיים טובים. היו לו ילדים טובים ומחונכים, הייתה לו אישה טובה ומשפחה נפלאה. אבל כסף לא היה לו.
וכמו שאומרת האמרה: 'אם אין לך כסף - לך תחפש תחברים שך'.
הסתובב פנחס יומם וליל סביב ביתו של נחמן ואמר - אח. לו הייתי נחמן. אבידיגידיגדגידיגידגידיגדום, כל היום הייבידיגידום, לו הייתי איש עשיר. אז הייתי נח קצת וכו'.
וכך הלך פנחס ושר לו את כל השיר עד שהגיע לקטע שהוא שכח את המילים והתחיל סתם לפזם את המנגינה בהמהומים מוזרים.
ו-לא תאמינו, בדיוק באותו הרגע עבר שם קוסם חכם וזקן, רב-מג עם כוחות פלאיים, (הוא חזר מהמוסך, הלך לו הקרבורטור). שמע הקוסם את דבריו של פנחס, הניף את שרביט הקסמים, והפכו לנחמן.
וחוזר חלילה.
ענק ועצום ונפלא ומצחיק וקולע וחד וחריף וצודק בכל מילה. צריך לשמוח במה שיש.
מאוד לשמוח..
והנה משהו לנחמן:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה