שיתוף תהליך הספר "סדר הפוך"

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בסיעתא דשמיא הספר "סדר הפוך" מודפס בימים אלו.

"סדר הפוך" הוא ספר מתח ייחודי ומשעשע, שמביא עלילה יצירתית ועצמאית.
כרגע החלטתי להדפיס 100 עותקים בלבד, גם כי לא מצאתי הפצה לחנויות וגם מכיוון שאין לי כרגע אפשרות לממן הדפסה של עותקים נוספים.
ובמידה ויהיה ביקוש לספר אדפיס עותקים נוספים אי"ה.

מבחינה אישית, הפקת הספר היא סוג של סגירת תקופה בשבילי.
היום אני הרבה פחות נאיבית ממה שהייתי בתחילת הדרך, אני מכירה את עצמי יותר ויודעת שמה שהכי מפחיד אותי זה להפסיק להיות 'אני' - האותנטית, לכן אני גם חוששת מהצלחה גדולה כי אני מבינה שכשאתה מצליח אתה מפסיק להיות 'אתה' והופך ל'אישיות'.

אני מאמינה שאנחנו מאוד דומים ומאוד שווים, וההצלחה היא רק של בורא עולם, ולא שלנו, כבני אדם.

דוגמה:
את הכריכה של "הצעה לסדר" עשיתי בבית הדפוס. אני לא מבינה בכריכות ולא בגרפיקה, כך שהגרפיקאית של בית הדפוס עשתה מה שביקשתי ממנה, והתוצאה: כריכה פשוטה עם כמה אלמנטים: כנסת ישראל, מגבעת וכתר.
לא למדתי מטעויות, וגם את הכריכה של "סדר הפוך" ביקשתי מבית הדפוס לעשות...
אבל בורא עולם עזר לי ובאותה תקופה בית הדפוס יצר שיתוף פעולה עם מעצב מקצועי והכריכה יצאה מקצועית להפליא.

מבחינתי - היתה זו אותה פעולה, לבקש מבית הדפוס ליצור כריכה - אך ההצלחה היא של בורא עולם, שסובב כריכה מקצועית ומתאימה.

*

אני חושבת שבהוצאה לאור של ספר יש שני רבדים: הרובד של התהליך של הכותב מול עצמו והרובד של התהליך של כתיבת הספר עצמו, שנכתב ואמור להיות מוגש לציבור הקוראים.

התהליך של הסופר זה תהליך חשוב מאוד, אבל פחות רלוונטי לקוראים.
היום אני מבינה שהתנאי לכתיבה טובה זה מודעות אישית שהיא חלק מכריע בתהליך.
כשאתה, ככותב, עובר תהליך של מודעות אישית, אתה לומד ולומד ולומד על טבע האדם. על המניעים, המחשבות, תהליכים וכו'.
הכתיבה נעשית עמוקה יותר, ובה בעת היא יכולה להשאר שיטחית וקלילה.
מודעות אישית זה תהליך קצת מביך, כי קשה להיות מודע ל... ול...
ולעובדה עד כמה אני משקר אפילו לעצמי.

בעניין זה: אתמול היתה לי שיחת טלפון עם קרוב משפחה, תלמיד ישיבה שעבר בחיים וכיום מתמודד.
דיברתי איתו וניסתי לעזור לו ותוך כדי כך הבנתי עד כמה כיף להיות מודע לעצמך באופן נכון ובריא!
הגעתי איתו למסקנה שהרבה מהבעיות שלו נובעות מכך שהוא מעביר על עצמו ביקורת.
"לא להעביר ביקורת על עצמי? אז איך אדע להיות בסדר?" שאל.
"האמת שהאדם מטיבעו שואף להיות בסדר, אנחנו טובים. הטבע שלנו זה לא לדבר לשון הרע, בטבענו אנחנו רוצים להיות טובי עין. הביקורת היא זו שגורמת לנו להתעסק ברע... תפחית את הביקורת העצמית ותקבל על עצמך את מצוות התורה כי זה בריא וטוב לך, ולא לאף אחד אחר", אמרתי לו.
אני חושבת שמודעות אישית מספרת לנו עד כמה אנחנו לא-מי-יודע-מה, כך שהתנאי למודעות הזו היא לשלב עם אהבה עצמית וחוסר שיפוטיות כלפי עצמנו (וגם חוסר שיפוטיות כלפי הזולת), מתוך הבנה שאנחנו טובים מעצם טבענו, ומצוות התורה מכוונות אותנו לטוב אמיתי.

לגבי הספר - "סדר הפוך" הוא מציג ז'אנר של ספרות ספקולטיבית.
היום, לאחר כתיבת שלושה ספרים, אני כבר לא יכולה לומר אם הספר טוב או לא כי אני מבינה שאני משוחדת... בה בעת שאני מודעת לחסרונותיו המובהקים.
ראוי לציין שקוראי הבטא שקראו את הספר שיבחו וציינו שמדובר בספר חשוב עם מסרים טובים ועלילה יצירתית,
והעובדה שהם היו מסוגלים לקרוא את הספר במלואו כבר מעידה שהספר טוב, לדעתי.

ומשהו שקשור לפרוג: בקרדיט בספר לא שכחתי לציין תודות לקהילת הכתיבה בפרוג.

אמנם הספר יופק כרגע ב- 100 עותקים אך כמובן שבכוונתי להדפיס עוד במידה ויהיה ביקוש, כך שאשמח אם תוכלו להיות המשווקים של הספר. שיווק עולה הרבה כסף, ואין כמו שיווק של הקוראים.
כך שאשמח אם תפיצו את המידע על הספר ועל אתר המכירות החדש שלי (קישור לאתר בחתימה) לכמה שיותר אנשים.

ואם הספר יודפס בעותקים נוספים אשתדל לעדכן בהמשך אי"ה.

קבצים מצורפים

• כריכה.jpg
    כריכה.jpg
    KB 373.5 · צפיות: 32
נערך לאחרונה ב:

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בסיעתא דשמיא הספר "סדר הפוך" מודפס בימים אלו.

"סדר הפוך" הוא ספר מתח ייחודי ומשעשע, שמביא עלילה יצירתית ועצמאית.
כרגע החלטתי להדפיס 100 עותקים בלבד, גם כי לא מצאתי הפצה לחנויות וגם מכיוון שאין לי כרגע אפשרות לממן הדפסה של עותקים נוספים.
ובמידה ויהיה ביקוש לספר אדפיס עותקים נוספים אי"ה.

מבחינה אישית, הפקת הספר היא סוג של סגירת תקופה בשבילי.
היום אני הרבה פחות נאיבית ממה שהייתי בתחילת הדרך, אני מכירה את עצמי יותר ויודעת שמה שהכי מפחיד אותי זה להפסיק להיות 'אני' - האותנטית, לכן אני גם חוששת מהצלחה גדולה כי אני מבינה שכשאתה מצליח אתה מפסיק להיות 'אתה' והופך ל'אישיות'.

אני מאמינה שאנחנו מאוד דומים ומאוד שווים, וההצלחה היא רק של בורא עולם, ולא שלנו, כבני אדם.

דוגמה:
את הכריכה של "הצעה לסדר" עשיתי בבית הדפוס. אני לא מבינה בכריכות ולא בגרפיקה, כך שהגרפיקאית של בית הדפוס עשתה מה שביקשתי ממנה, והתוצאה: כריכה פשוטה עם כמה אלמנטים: כנסת ישראל, מגבעת וכתר.
לא למדתי מטעויות, וגם את הכריכה של "סדר הפוך" ביקשתי מבית הדפוס לעשות...
אבל בורא עולם עזר לי ובאותה תקופה בית הדפוס יצר שיתוף פעולה עם מעצב מקצועי והכריכה יצאה מקצועית להפליא.

מבחינתי - היתה זו אותה פעולה, לבקש מבית הדפוס ליצור כריכה - אך ההצלחה היא של בורא עולם, שסובב כריכה מקצועית ומתאימה.

*

אני חושבת שבהוצאה לאור של ספר יש שני רבדים: הרובד של התהליך של הכותב מול עצמו והרובד של התהליך של כתיבת הספר עצמו, שנכתב ואמור להיות מוגש לציבור הקוראים.

התהליך של הסופר זה תהליך חשוב מאוד, אבל פחות רלוונטי לקוראים.
היום אני מבינה שהתנאי לכתיבה טובה זה מודעות אישית שהיא חלק מכריע בתהליך.
כשאתה, ככותב, עובר תהליך של מודעות אישית, אתה לומד ולומד ולומד על טבע האדם. על המניעים, המחשבות, תהליכים וכו'.
הכתיבה נעשית עמוקה יותר, ובה בעת היא יכולה להשאר שיטחית וקלילה.
מודעות אישית זה תהליך קצת מביך, כי קשה להיות מודע ל... ול...
ולעובדה עד כמה אני משקר אפילו לעצמי.

בעניין זה: אתמול היתה לי שיחת טלפון עם קרוב משפחה, תלמיד ישיבה שעבר בחיים וכיום מתמודד.
דיברתי איתו וניסתי לעזור לו ותוך כדי כך הבנתי עד כמה כיף להיות מודע לעצמך באופן נכון ובריא!
הגעתי איתו למסקנה שהרבה מהבעיות שלו נובעות מכך שהוא מעביר על עצמו ביקורת.
"לא להעביר ביקורת על עצמי? אז איך אדע להיות בסדר?" שאל.
"האמת שהאדם מטיבעו שואף להיות בסדר, אנחנו טובים. הטבע שלנו זה לא לדבר לשון הרע, בטבענו אנחנו רוצים להיות טובי עין. הביקורת היא זו שגורמת לנו להתעסק ברע... תפחית את הביקורת העצמית ותקבל על עצמך את מצוות התורה כי זה בריא וטוב לך, ולא לאף אחד אחר", אמרתי לו.
אני חושבת שמודעות אישית מספרת לנו עד כמה אנחנו לא-מי-יודע-מה, כך שהתנאי למודעות הזו היא לשלב עם אהבה עצמית וחוסר שיפוטיות כלפי עצמנו (וגם חוסר שיפוטיות כלפי הזולת), מתוך הבנה שאנחנו טובים מעצם טבענו, ומצוות התורה מכוונות אותנו לטוב אמיתי.

לגבי הספר - "סדר הפוך" הוא מציג ז'אנר של ספרות ספקולטיבית.
היום, לאחר כתיבת שלושה ספרים, אני כבר לא יכולה לומר אם הספר טוב או לא כי אני מבינה שאני משוחדת... בה בעת שאני מודעת לחסרונותיו המובהקים.
ראוי לציין שקוראי הבטא שקראו את הספר שיבחו וציינו שמדובר בספר חשוב עם מסרים טובים ועלילה יצירתית,
והעובדה שהם היו מסוגלים לקרוא את הספר במלואו כבר מעידה שהספר טוב, לדעתי.

ומשהו שקשור לפרוג: בקרדיט בספר לא שכחתי לציין תודות לקהילת הכתיבה בפרוג.

אמנם הספר יופק כרגע ב- 100 עותקים אך כמובן שבכוונתי להדפיס עוד במידה ויהיה ביקוש, כך שאשמח אם תוכלו להיות המשווקים של הספר. שיווק עולה הרבה כסף, ואין כמו שיווק של הקוראים.
כך שאשמח אם תפיצו את המידע על הספר ועל אתר המכירות החדש שלי (קישור לאתר בחתימה) לכמה שיותר אנשים.

ואם הספר יודפס בעותקים נוספים אשתדל לעדכן בהמשך אי"ה.
תצליחי!

אגב הוצאת את הספרים באופן פרטי או דרך הוצאה לאור?

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תצליחי!

אגב הוצאת את הספרים באופן פרטי או דרך הוצאה לאור?
אמן תודה!
למען האמת הספר מציג רעיונות מהפכניים כך שאם הוא יצליח זו תהיה הצלחה של כולנו.

כמו ש @ר' יעקב ישראל ציין הוצאתי את הספר עצמאית והקמתי תוך כדי הוצאה לאור.
כרגע זו לא הוצאה לאור אמיתית, אבל אני כן אשמח לתת יעוץ לכותבים כמוני שמחפשים דרך
לצאת לאור

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קיבלתי פניות רבות לקבל את הקובץ של הספר "הצעה לסדר", ואני מעלה את הקובץ כאן לתועלת המתעניינים.

ראוי לציין שהכתיבה של "סדר הפוך" שונה מ"הצעה לסדר". יש ב"סדר הפוך" פחות מסרים וזה ספר עלילתי.

קבצים מצורפים

• הצעה לסדר - לעיון בלבד.pdf
    3.1 MB · צפיות: 51

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מתוך הספר "סדר הפוך":

רגב ליטמן נותר עד שאחרון האנשים עזב את המפגש. הוא המתין בסבלנות נדיבה עד שמילאן בלאץ יתפנה אליו.

"מה הסיפור עם השופט אילני? איך הסכמתם לו לעזוב את המדינה בדיוק בתקופה הזו?" תקף, "אני רוצה לשמוע תשובה ברורה להתנהלות הזו".

מילאן התיישב מולו בעודו שומר על סבר פנים רגוע. הוא רצה לענות, אך מנכ"ל חברת R.D.Y. המשיך לדבר בזעם גובר, "אני לא מבין את חוסר המקצועיות שלכם, זה בלתי יאמן! קודם מדברים על כך שהשופט מועמד להיבחר לעליון ואז נותנים לו לטוס לחו"ל. יש לכם מידע מתי הוא אמור לחזור?"

הוא לא המתין לתשובה, והמשיך לדבר: "למה אתם לא נאמנים לתוכנית? איך נממש את הדיבורים על שליטה בדרגי מפתח? אני ממש מאוכזב מכם! נראה לי שאין טעם לעבוד ביחד".

מילאן סקר את פרצופו האדום מזעם. גם בלי להיות מומחה גדול בתווי פנים אפשר להבין שהלה מתנהל באופן לא סביר. האם היה זה צעד נכון להכניס אותו לתוך ליבת הפעילות שלנו? תהה מילאן בינו לבין עצמו.

"אתה יכול להיות רגוע, מיסטר, התוכניות מעט השתבשו אך העניין לטובתנו", אמר לו בקול רגוע בעודו מגייס את מיטב כישוריו כדי לגרום לאיש שיושב מולו להבין שהכל תחת שליטה, "אתה יכול להיות רגוע, תמיד יש לנו תוכניות חילופיות למקרה הצורך", הוסיף ואמר.

"תוכנית נוספת? למה אתה מתכוון? אני רוצה לדעת הכל".

מילאן בלאץ שתק ולא ענה מיד. רגב ליטמן המתין במתח לתשובה שבוששה להופיע.

רגב הרגיש שעליו להעביר נושא, לא כך תכנן לבנות את יחסיו עם האיש החזק בארגון האנרכיסטי. הוא החליט לשאול את השאלה החשובה מכל – זו שהתשובה עליה עתידה לשנות את כל מאזן הכוחות: "מי יהיה האחראי על האנרכיה? נהיה חייבים שמישהו ינהיג אותה".

מילאן בלאץ חשב לרגע, הפתעתו ניכרה בברור על פניו. "כמובן שלאנרכיה לא יהיה אחראי", השיב לבסוף, "כל הרעיון של אנרכיה זה שאין אדם כלשהו שמחזיק את השלטון בידיו!"

"חייב להיות אחראי, לפחות בשלב ההתחלתי", קולו של רגב ליטמן ניסה לשכנע, "אתה חייב למצוא אדם מתאים לתפקיד הזה!"

מילאן בלאץ שתק, "יש לך מישהו מתאים?" שאל לבסוף.

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קיבלתי פניות רבות לקבל את הקובץ של הספר "הצעה לסדר", ואני מעלה את הקובץ כאן לתועלת המתעניינים.

ראוי לציין שהכתיבה של "סדר הפוך" שונה מ"הצעה לסדר". יש ב"סדר הפוך" פחות מסרים וזה ספר עלילתי.
המלצה ממש ממש ממש חשובה.
להסיר את הקובץ מפרוג ומהאינטרנט, ולהעלות קטע מאחד הפרקים , אחרת מה התועלת להדפיס אותו?
למרות האזהרה של 'לעיון בלבד', והאמון באנושות ובמוסר שלה, אם כל עם ישראל יעיין, גם 100 עותקים יהיו יותר מדי.
דעתי האישית.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המלצה ממש ממש ממש חשובה.
להסיר את הקובץ מפרוג ומהאינטרנט, ולהעלות קטע מאחד הפרקים , אחרת מה התועלת להדפיס אותו?
למרות האזהרה של 'לעיון בלבד', והאמון באנושות ובמוסר שלה, אם כל עם ישראל יעיין, גם 100 עותקים יהיו יותר מדי.
דעתי האישית.
תודה!
אני מבינה שלא כל מה שברור לי ברור לכולם...
הקובץ של "הצעה לסדר" שהעליתי הוא לא הקובץ של הספר החדש "סדר הפוך".

"הצעה לסדר" - זה הקובץ שהעליתי. הוא בעצם מספר 1 בסדרה. לגביו כתבתי בפרוג לפני זמן מה שאשלח את הקובץ של הספר, ואני מקבלת פניות רבות לקבל אותו, לכן העליתי אותו לכאן.
"סדר הפוך" זה מספר 2 בסדרה, אך הוא עומד בפני עצמו. (נכתב לפני "הצעה לסדר" וזכה לשכתובים רבים)

יש גם ספר שלישי בסדרה "מסדר מלחמה", אותו התחלתי לכתוב.
"מסדר מלחמה" לוקח בינתיים את גיבורי הסדרה למקומות מעניינים.
אבל כרגע אני לא כותבת מהר כמו פעם, כך שאני לא יודעת מתי הוא יהיה מוכן.
בינתיים אני כותבת את התסריט של הספר, שזה הערות, מהלכים, מניעים של הדמויות ועוד...
כך שהספר יוכל להיכתב בצורה טובה יותר בס"ד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה