הסיפור בהמשכים של יוצרת כתיבה - המשך

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
פרק חדש, אשמח לתגובות.

פרק י'
הווה

בשתי הדקות הראשונות אן קפאה במיטתה. המולת המחלקה מבחוץ המשיכה כרגיל, אבל לדידה, הכול נעצר.

לאחר מכן, סנטה בעצמה. 'מה קרה לידע המהולל שלך, תולעת ספרים? מעולם לא קראת ספרים על ריגול?'

היא התכופפה מתחת למיטה בשקט, מנסה להציץ מתחתיה בדממה. כפתור קטן, כמעט בצבע המיטה, הודבק שם. היא העבירה עליו יד בזהירות, ואז הזיזה אותה מיד.

לקחה דף ועט מהמגירה, ושרבטה כמה מילים, מנסה לעשות לעצמה סדר בראש.

הצצה קטנה מחוץ לדלת החדר נתנה לה רעיון.

היא נטלה בחפזה את הפלאפון מהשידה בחדר, ומיהרה למרפסת העישון הקטנה שהייתה בסוף המסדרון, והתקרבה למעקה ככל שניתן.

כך בדיוק היו עושים כל המרגלים מספרי המתח שקראה.

מרוצה מעצמה הוציאה את הפתק הקטן מהכיס והחלה לחייג את מספרה של שרון.

לא זמין.

ממש מוזר.

לפני חמש דקות שרון עזבה את חדרה. לא הגיוני שלא אמרה לה מילה על כך שנגמרה לה הבטרייה.

הגיוני הרבה יותר שקרה לה משהו!!

היא ניסתה להיזכר בקורותיו של לאונרדו, המרגל הגיבור מהספר שהיא כל כך אוהבת. מיד לאחר שביקר את ראש הכפר האיטלקי, להזהירו מפני הכנופייה החמושה, תפסו אותו.

הדבר הראשון שהכנופייה עשתה היה לנטרל את הפלאפון שלו, כדי למנוע איתור.

היא הביטה למטה, לחניון. אולי תראה את שרון מוכנסת לתוך רכב שחור וגדול?!

כצפוי, החניון היה שגרתי לגמרי. מכוניות נכנסו ויצאו, קצת קולות רקע אנושיים. לא יותר מזה.

באמת! גערה בעצמה מבלי משים.

מה חשבת?

שרון לא חייבת לספק לך דין וחשבון על מצב הסוללה בפלאפון שלה. עובדה כל כך פשוטה, שקרתה לך עצמך עשרות אם לא מאות פעמים, גורמת לך להרחיק לכת עד לחטיפה?!

לא הגזמת קצת?

מתוסכלת, נשכבה במיטה. עיניה בהו בתקרה זמן מה, ואט אט החלו להיעצם.

לזוג העיניים הבוחנות שהביטו עליה מפתח החדר זה הספיק.

"היא לא חושדת בכלום". היא דיווחה בסיפוק. "אפשר לעבור לשלב ב'".

ישראל, הווה

הדלת נפתחה לרווחה. רגליים קטנות טופפו עד לשולחן, ונעצרו. "שלום, אמא, הגענו". אמרה רחלי. היא זרקה את התיק על הרצפה, מצפה לתגובה הרגילה. היא לא הגיעה.

"שלום חמודים". חיוך עייף האיר את פניה של לאה. היא הרימה את התינוקת, ונכנסה למטבח. ברק האיר את מוחה. "ארוחת צהריים! איך שכחת?" נזפה בעצמה. ידיה הוציאו אוטומטית חבילת נקניקיות סויה, ותוך עשר דקות בעבעו המים שעל האש.

"האוכל מוכן". היא הניחה את שולי בכיסא האוכל, והוציאה חד פעמי. כל ילד קיבל שתי נקניקיות ותלולית פסטה. רחלי פינתה את הצלחות, ולאה סימנה לה לבוא בעקבותיה. היא נכנסה לחדר וסגרה את הדלת.

"רחלי, אני צריכה לספר לך משהו". היא פתחה ואמרה.

רחלי שיחקה בקצה צמתה, מיישרת ומסלסלת חליפות. היא לא חשבה שמדובר במשהו רציני.

"אני טסה הלילה לארצות הברית".

עיניה של רחלי נפתחו, והתכלת שבהם האיר לרגע. "למה?"

"את יודעת שאני עצמי עליתי בתור בחורה, נכון? הוריי נפטרו מעט קודם לכן, אבל הותרתי את אחותי הגדולה מאחוריי. הבת שלה מאושפזת עכשיו. אני חייבת לנסוע. אחותי לא נשמעת טוב בשיחות שלי איתה". היא עצרה לרגע, ואז אמרה, כמו לעצמה: "בכלל לא. היא אלמנה. אני היחידה שיש לה בעולם".

לאה סיימה את וידוי חייה בכמה משפטים מתומצתים והתנשפה. מבע פניה היה דרוך, והיא הביטה על רחלי בציפייה.

רחלי שתקה לכמה רגעים ממושכים. מבטה נפל לרגע על המזוודה הפתוחה לרווחה, והארון החצי מרוקן. היא הנהנה בראשה חליפות, ומיד פתחה בצרור שאלות של: למה, כמה, איך ואיפה.

אימה השתדלה לענות במיטב הסבלנות. לרוב השאלות היו לה תשובות, ואת חלקן היא הבטיחה לברר. השיחה הסתיימה. רחלי יצאה מהחדר וסגרה את הדלת מאחוריה.

לאה השתרעה על המיטה. בקצה עינה ראתה את המזוודה הפתוחה. משהו החלטי ועקשן לחש לה שהסיפור הזה לא יהיה קצר כל כך. היא קמה ממקומה והוסיפה עוד כמה בגדים. יונתן בעלה יחזור הביתה לקראת הערב. היא תלך לקנות לעצמה כמה פרטים נחוצים, ומיד הם יצאו לשדה התעופה, מפקידים את רחלי לשמירה על הילדים.

יונתן יחזור הביתה לאחר כמה שעות. היא תמריא לארצות הברית, ומועד חזרתה אינו ידוע. כרטיס חזור עוד לא נקנה.

הביקור הזה מעורר בה רגשות רבים כל כך. היא לא דרכה על אדמת ארצות הברית כל כך הרבה זמן, ותמיד קיוותה לחזור אליה בנסיבות משמחות יותר.

חבל שלא התפללה חזק יותר.

כמה שעות לאחר מכן, היא החתימה את דרכונה, משפשפת את עינייה העייפות.

היא כבר התיישבה במטוס, בכיסא ליד החלון. המטוס המריא, מיישר את חרטומו, ומותיר את ארץ ישראל הרחק מתחתיו. עפעפיה של לאה היו כבדים וחישבו להיעצם. שתיים עשרה שעות הטיסה היו נראות לה כל כך קצרות לפתע.

מהר מאוד היא שקעה בשינה כבדה , מלאה בחלומות גדושים בסיפורי העבר. שיחותיה הטלפוניות עם אן, שכה התרבו לאחרונה, עלו גם הם בחלומותיה, והיא נעה בחוסר נוחות.

המחוג השלים סיבוב שלם.

נחיתה.

נערך לאחרונה ב:

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
הנה הלינק לפרקים הקודמים שהתפרסמו כאן בפורום:

בנוסף מעלה פה את כל הפרקים ב- PDF, למי שאין כח לדפדף

קבצים מצורפים

• סיפור חדש לביקורת.pdf
    KB 262.4 · צפיות: 139

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
סיפור יפה!
כדי לפתור אתבעיית ריבוי הדמיות בפרט בסיפור דיגיטללי בהמשכים,
הייתי עושה מפתח אישים.
(אגב, נראה לי שקשה יותר לזכור שמות פחות מוכרים רבים)

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
כדי לפתור אתבעיית ריבוי הדמיות בפרט בסיפור דיגיטללי בהמשכים,
הייתי עושה מפתח אישים.
תודה על הרעיון!
לא חשבתי על זה...
מפתח אישים- זאת אומרת הכרות דמויות?
לזה הכוונה?

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה על הרעיון!
לא חשבתי על זה...
מפתח אישים- זאת אומרת הכרות דמויות?
לזה הכוונה?
נגיד בסגנון של איסתרק- מותר לזה לגלות יותר ממה שיודעים בעמוד הראשון אבל לא יותר ממה שיודעים בשלישי.
כך על פי טעמי.

נערך לאחרונה ב:

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
נגיד בסגנון של איסתרק- מותר לזה לגלות יותר ממה שיודעים במוד הראשון אבל לא יותר ממה שיודעים בשלישי.
כך על פי טעמי.
אוקיי, מקובל עליי.
לכאן אני כבר לא אוסיף את ההכרות, כנראה, אבל באמת אמרו (כתבו) לי הרבה על אי הנוחות בקריאה כאן.
אני באמצע בניית אתר פשוט עם כל הפרקים מסודרים ואפשרות לתגובות.
כנראה אוסיף שם את מפתח האישים.
תודה!

עט להשקיע

עימוד ועיצוב מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
האתר יפה.
1. השורות ממורכזות ומפוזרות מאוד, זה מקשה על נוחות הקריאה
2. אל תשכחי לעדכן כאן על הפרקים החדשים...

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
האתר יפה.
1. השורות ממורכזות ומפוזרות מאוד, זה מקשה על נוחות הקריאה
2. אל תשכחי לעדכן כאן על הפרקים החדשים...
תודה
האר נבנה אתמול בלילה...
כמובן שהוא עוד בעריכה, ובטיפול מול חברות חסימה.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
מפתח דמויות:

אן ויליאמסון-
נערה מוכשרת, טובת לב. סגורה ומופנמת. אלרגית לבטנים. מצבה החברתי משתפר בזכות לילי.

רווית וילאמסון- אמה של אן, אחותה של לאה. אלמנה בשלב ההווה של הסיפור. טיפוס בעל אופי חזק. נלחמת למען היקרים לה.

לילי אדמס- ביתו של ג'ון אדמס. נערה פופולרית, מפונקת, שטחית ורדודה. התחברה לאן מסיבה תמוהה.

ג'ון אדמס- מיליונר מפורסם, מגלומן ורודף שררה. מנסה לפרסם מותחן מצליח ב"ניו יורק טיימס", ומוכן לעשות הרבה בשביל כך. אביה של לילי.

אלברט מרטינז- סופר אישי וביוגרף. משרת את ג'ון אדמס. נכשל בכתיבת המותחן.

ג'וני ורונלד- עוזרים אישיים של ג'ון ל"משימות מיוחדות".

קלרה בראון- אחות במחלקת טיפול נמרץ. אישה תקיפה ובטוחה בעצמה. אימה של שרון.

שרון בראון- נערה שכל התנהגותה נוגדת מוסכמות חברתיות, לומדת בכיתתן של אן ולילי. בעלת מצפון מפותח הגורם לה להסתבך שוב ושוב. ביתה של קלרה.

יולי- לאה מילר- דודתה של אן, אחות של אימה. עלתה לארץ בתור בחורה לאחר פטירת הוריה. חזרה בתשובה, נשואה ליונתן ואמא לילדים.

רחלי מילר- ביתם הבכורה של יונתן ולאה. נערה אחראית ובלעבוסטע.

נערך לאחרונה ב:

עט להשקיע

עימוד ועיצוב מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
רגע, אז אבא של לילי גרם להרעלה של אן?
הוא ידע מזה?
זה לא נראה שהוא נבהל ממה שהוא גרם לחברה הטובה של הבת שלו..
הוא רגיש בכלל?

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
מפתח דמויות:

אן ויליאמסון-
נערה מוכשרת, טובת לב. סגורה ומופנמת. אלרגית לבטנים. מצבה החברתי משתפר בזכות לילי.

רווית וילאמסון- אמה של אן, אחותה של לאה. אלמנה בשלב ההווה של הסיפור. טיפוס בעל אופי חזק. נלחמת למען היקרים לה.

לילי אדמס- ביתו של ג'ון אדמס. נערה פופולרית, מפונקת, שטחית ורדודה. התחברה לאן מסיבה תמוהה.

ג'ון אדמס- מיליונר מפורסם, מגלומן ורודף שררה. מנסה לפרסם מותחן מצליח ב"ניו יורק טיימס", ומוכן לעשות הרבה בשביל כך. אביה של לילי.

אלברט מרטינז- סופר אישי וביוגרף. משרת את ג'ון אדמס. נכשל בכתיבת המותחן.

ג'וני ורונלד- עוזרים אישיים של ג'ון ל"משימות מיוחדות".

קלרה בראון- אחות במחלקת טיפול נמרץ. אישה תקיפה ובטוחה בעצמה. אימה של שרון.

דניאל בראון- אביה של שרון, בעלה של קלרה. אדם מצליח בעסקיו, אך פחות בשטח הביתי. נמצא רוב השנה מעבר לים בנסיעות עסקים מתמשכות.

שרון בראון- נערה שכל התנהגותה נוגדת מוסכמות חברתיות, לומדת בכיתתן של אן ולילי. בעלת מצפון מפותח הגורם לה להסתבך שוב ושוב. ביתה של קלרה.

יולי- לאה מילר- דודתה של אן, אחות של אימה. עלתה לארץ בתור בחורה לאחר פטירת הוריה. חזרה בתשובה, נשואה ליונתן ואמא לילדים.

רחלי מילר- ביתם הבכורה של יונתן ולאה. נערה אחראית ובלעבוסטע.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
פרק יא'

עבר

שתי צפירות עצבניות נשמעו מלמטה. אן הסתובבה לצד השני, חטפה את הכרית ותקעה אותה מעל פניה.

יום האתמול היה טרי ומדמם.

הציפורים בחוץ צייצו כמו כל בוקר. הן לא הבינו שהעולם התהפך. דרך חרך צר היא פתחה עין אחת אדומה, ונתקלה בשעון המעורר, שמשום מה לא מילא את ייעודו הבוקר.

הכרית התעופפה לצד השני של החדר, ונחתה על אדן החלון הרחב. הכנה מוצלחת לקריאת הצהריים. אן חייכה לעצמה לרגע, ומיד המשיכה במרוץ ההתארגנות.

צפירה עצבנית נוספת נשמעה. היא תקעה מבט תוהה בחלון. הרכב שחנה למטה היה מוכר לה מאוד. ראש ג'ינגי' מתולתל שהציץ מהגג הנפתח סייע לה להשלים את התמונה.

עוד צפירה.

ארוחת הבוקר הייתה בשקית נייר. הפעם לא היה מצורף שום פתק.

"לילי, מה את עושה כאן?" עצירה קטנה. "תני לי לנחש", הציניות נטפה ממנה. "ג'ק גילה שנסיעה דרך הרחוב שלי תהיה הכי קצרה, נכון?"

לילי הביטה בה במבט רציני ולא ענתה. השתיקה עמדה ביניהן כמה שניות, תופסת עובי וצורה ממשית.

אן שקלה לפתוח בריצה מהירה, וכבר שלפה את האוזניות, אך מבט נוסף בשעון היד שלה שכנע אותה שמוטב לא להמר. בשתיקה זעופה פתחה את דלת המכונית מהכיוון השני, הצמידה את תיקה אליה, והנוף שבחוץ זכה לסקירה מעמיקה.

הסלולרי צלצל. לילי הגניבה מבט. אן גוננה.

יולי מתקשרת אלייך. היא לא שמה לב איך עלה חיוך קטן על פניה. אצבעה רחפה לרגע מעל הירוק שבמסך, ומהר מאוד עברה ל'השתק'. צפצוף קצר נשמע. הודעה חדשה. היא הציצה לרגע בהודעה, מצחה התקמט.

לילי הייתה מרותקת. הפנטומימה. תהליך שלם ומשמעותי שהתרקם מול עיניה ללא הוצאת אף מילה!

אן הרימה את עייניה, ונתקלה במבטה של לילי. "אני רוצה לדבר איתך היום בהפסקה, מה את אומרת?"

היא תפסה אותה לא מוכנה. "כן... בטח... ברור!"

הן פתחו את הדלתות ביחד, פחות עוינות מתמיד.

שתיהן הרגישו שמשהו חדש נרקם ביניהן.

הווה

בית החולים:

"אימא!" אן התרוממה בחיבוק עז. מופתעת לרגע, חיבקה אותה רווית בחזרה. "התגעגעתי". חיוך מתפנק ונדיר האיר את פניה.

"אני שמחה שאת באנרגיות טובות". אמרה אימה במעשיות והניחה את הספר החדש על השידה. אן הציצה בו לרגע, ורווית הייתה מופתעת לקבל חיבוק בשנית.

"אל תדאגי, לא קניתי אותו". היא סנטה בביתה. "קפצתי הבוקר לספריה הציבורית שליד בית החולים. אני חייבת לציין שיש להם מגוון מעולה. אולי תוכלי ללכת לשם מחר בעצמך, אם האחות תרשה לך". היא הוסיפה בהגבהת קול. האחות נכנסה לחדר בדיוק באותו רגע.

"שלום, מה שמך?" אמרה רווית בהתעניינות. היא קיבלה על עצמה לדבר עם האחיות, כך שתגרום להן להתייחס יפה לביתה.

האחות התקפדה לרגע. "קלרה בראון". היא לחצה את ידה ברשמיות.

"אני חושבת שאת מוכרת לי". נזכרה רווית לפתע. "את לא מטיפול נמרץ?"

"נכון, במקור אני מטיפול נמרץ, רק באתי לוודא שהכל כשורה עם אן".

היא התכופפה אליה לרגע, ובחביבות מופגנת שאלה לשלומה. אחר סידרה לה את הכרית, אמרה עוד כמה משפטי נימוסין ויצאה מהחדר.

הפלאפון של רווית צלצל. משרד עורכי הדין. היא הביטה לרגע באן השקועה בספר, ליטפה את שערה ולחצה על הידית בחפזה.

בקצה המסדרון עוד הספיקה לראות את האחות פושטת את חלוקה הצחור, ומיד לאחר מכן פותחת- בקושי רב יש לציין- את דלת מדרגות החירום ונעלמת בעדה.

הטלפון רטט בידה. היא מיהרה לענות, ושקעה בשיחה צפופה עם משרד עורכי הדין. דבר לא עניין אותה מלבד מספר התקדימים אותם הקריא לה המזכיר בטלפון. במגירה קטנה בירכתי המוח, התאכסן מראה עיניה, יחד עם עוד רבים כמותו. עובדות פשוטות וכה קטנות אותן אנו רואים יום יום, שעה שעה, ואיננו מייחסים להן חשיבות.

מאחורי הדלת, הפכה אן עוד דף. עיניה היטשטשו לרגע, והיא ניסתה לפתוח אותן ולהגדיל את האישונים.

השידה קיבלה אליה עוד ספר בשתיקה.

מחשבותיה נסובו מיד ועברו כיוון. לילי הייתה במרכזן.

היא התרגלה למחשבות הללו. הן קנו אצלה שביתה והתאזרחו קבע. רק הייתה מופתעת לגלות, שלפתע היא חושבת על עוד מישהי.

שרון.

ידה גיששה אחר הפלאפון. בידה השנייה הוציאה את הפתק מהמגירה. 'עדיף לשמור את המספר בזיכרון'. חשבה לעצמה. היא הקלידה במהירות שרון. מה שם משפחתה? חובבת סדר שכמותה חייבת להיזכר. היא לא תשמור אף איש קשר בשם פרטי בלבד.

היא אמצה את מוחה.

הזיכרון הלם בה לרגע, והיא הופתעה.

שמעתי את שם המשפחה הזה ממש לא מזמן. דפקה על מצחה בתסכול. הדלת נפתחה. אמה גררה את הכיסא והתיישבה. "את מכירה אולי מישהו בראון?" שאלה אן בהתעניינות.

רווית חדת המחשבה לא נזקקה לשניה. "האחות הנחמדה שהייתה כאן. דיברתי איתה לפני כמה ימים. אם אני לא טועה, היא אמרה שאת וביתה לומדות יחד באותה כיתה".

אן יישרה את הכרית ונשכבה מהורהרת.

'אני חייבת למצוא אותה, את שרון. היא עדיין לא זמינה. אני בטוחה שמשהו קרה לה. אני רק לא מבינה איך אני היחידה שרואה את זה!'

"יש לך מושג איפה היא, האחות?"

"מצטערת, חמודה, אני חושבת שהיא סיימה להיום. ראיתי אותה יוצאת. בטח הייתה במשמרת לילה. אם את צריכה משהו, אני יכולה לקרוא לאחות אחרת".

רווית שקעה במגזין שהונח לרווחת החולים וקרוביהם.

אן נטלה את הספר. עיניה חלפו על השורות. מאום לא חדר למוחה.

היא חשה חרדה, מבולבלת ובעיקר מובסת.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
אני יודעת שהפרקים ארוכים, וקריאה דיגיטלית מייגעת.
התלבטתי אם לקצר, אבל מכיוון שבסוף אני כן שואפת להוציא את זה כספר. נראה לי יותר טוב להשאיר כך.
אשמח לשמוע מה אתם אומרים.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
פרק יב'

ניו יורק, 2017:

היא נכנסה הביתה בשקט, סוגרת את הדלת מאחוריה. מהמטבח היא שמעה את אימה מכינה לעצמה ארוחת בוקר.

הצעד הבא שלה הוא ללכת לישון. אחרי משמרת לילה היא עייפה במיוחד.

שרון עמדה וחיכתה ליד הדלת. הורידה את התיק, וחיפשה בכיס את הפלאפון. ההיא החזירה לה אותו בסוף, אחרי שביקשה כל כך הרבה פעמים.

הדליקה אותו.

שבע הודעות ממספר בלתי מוכר.

"איפה את?"

"הכול בסדר?"

"אני מנסה להשיג אותך מאתמול"

"תחזרי אליי"

'מעניין מיהי האימא השנייה שהחליטה להיטפל אליי...' גיחכה במרירות. 'היא תתחרט מהר מאוד'.

אחרי שיטוט קצר היא גילתה את זהות השולחת. אן וילאמסון. כמובן.

כל ההודעות סומנו כנקראות. מכיוון שלא היא הייתה זו שקראה אותן, מסתבר שהם מקדימים אותה בצעד אחד. לפחות.

השקט שרר בבית.

היא הרימה את הילקוט וצעדה בעייפות לחדרה, מתכננת לקרוס למיטה ולהשלים כמה שעות שינה טובות.

נכנסה לחדר. ניסתה לסגור את הדלת. משהו הפריע לה.

נעל בית צמרירית, שהחזיקה בתוכה רגל.

"מה את עושה בבית?" קטע קול קשה את הרהוריה. היא הרימה עייניה בבעתה.

אמא שלה.

עם מבע פנים כועס. מאוד.

ברוקלין:

הרכב דמם. הם עצרו ליד הבית. לאה התעוררה באחת.

"לאה?" פנה אליה קול במבטא אמריקאי מודגש "הגענו". היא הנהנה בראשה, ופנתה לתא המטען כדי להוציא את מזוודתה.

"לא, זה בסדר", עצרה אותה המארחת המקסימה בהינף יד. "אשלח את אחד הבנים להביא אותה. תאמיני לי, הם לא יתנגדו לגמול חסד עם אורחת מארץ ישראל".

בתנועות מהירות היא טרקה את הדלת ולחצה פעמיים על שלט הרכב.

שלפה מפתח מהצרור העמוס ששיקשק, וירדה כמה מדרגות.

הדלת נפתחה בחריקה קלה.

"זה הבייסמנט שלנו, שכל כך אוהב להכיר אנשים חדשים כל פעם מחדש".

היא טיפסה על הכיסא ופתחה את החלון לרווחה.

"קחי את המפתח. את מסובבת פעמיים כל פעם, ליתר ביטחון. יש פה עוד דלת לכניסה לבית שלנו. מחכים לך מאוד לארוחות. מוטב כולן."

האישה הזרה סקרה את החדר הקטן במבט מהיר.

"נעים מאוד, אני גולדי". המארחת רשמה את מספר הטלפון בביתה והלכה.

שקט שרר.

לאה ניערה קלות את הסדין והתיישבה.

השעה הייתה שתים עשרה בצהריים. חישוב מהיר לימד אותה שאצלם בבית הנעימות המושמעות כרגע נעות מנשימות לנחרות קלות.

יונתן יתעורר רק עוד שעה.

למרות שמאוד רצתה לישון, החליטה להמתין, ולדבר עם הילדים.

לפחות אחסוך ליונתן את הטורח בלהעיר אותם. ברור שהם מיד יקפצו מהמיטות וירוצו לטלפון עם מגוון שאלות.

חיוך מתגעגע עלה על פניה.

דפיקות מהוססות בדלת הפנימית. המזוודה שלה הגיעה. היא כמעט חיבקה אותה.

לאחר מחשבה, הוציאה את המחשב הנייד והניחה אותו על השולחן הקטן.

קליק קטן והיא התחברה למייל, שולחת הודעה קצרה: "אן, את שם?"

חיכתה כמה דקות, פותחת מיילים מהעבודה ומשיבה עליהם בזריזות.

הודעה חדשה נכנסה, בעלת שתי מילים בלבד: "מה נשמע?"

לאה הוציאה את הפלאפון וחייגה לאן. פחות אהבה להתכתב ולפגוש על המסך מילים קרות שמי יודע כמה התלבטויות עמדו מאחוריהן.

קולה מלא החיים של אן בקע מהמכשיר.

"מה נשמע, יולי?"

"אני בסדר. מה קורה איתך? נשמעת הרבה יותר טוב!"

"כן, המצב משתפר". עננה קטנה עמדה על מילותיה, ולאה, למודת דקויות, אמרה בזהירות: "אני רוצה לספר לך משהו, אך נראה לי יותר טוב שאגיד לאמא קודם. היא לידך?"

כמה רשרושים, וקול עייף שמילא את לאה ברגשות מנוגדים: "טוב לשמוע ממך, סיסטר".

"אני קרובה מתמיד". אמרה לאה, שוקלת את מילותיה אחת לאחת. "אני בארצות הברית. ליתר דיוק, ניו יורק".

שתיקה השתררה. לאה ניערה את הפלאפון, מנסה לבדוק את מצב השיחה.

"יולי, אני לא הבנתי, את כאן? ממש כאן? זו לא בדיחה או משהו?"

"מבטיחה שלא". בלי שרצתה, קולה היה משועשע משהו.

"אני מניחה שהגעת בשבילנו". אמרה אחותה קצרות ושתקה. הטלפון החליף מיקום.

"יולי, אני מצטערת, כנראה אמא קצת המומה. בכל מקרה, אני מאושרת שאת כאן, ואשמח מאוד לראות אותך אחרי כל כך הרבה שנים". העננה הקטנה ממילותיה סרה, אבל הפעם לא שמה לב לכך לאה.

היא רק ניתקה את השיחה. משהו כבד ולא כך נעים התיישב על ליבה.

קראו לו זיכרונות.

ולא מהסוג הנכון.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תגובה של @Without meaning :

נהיה מדהים מפרק לפרק, כתיבה זורמת וחלקה,
אם כי- במתכונת הנוכחית ריבוי הפרטים והזירות מקשה על הבנת הסיפור ופוגם בהנאה(זהו יצאתי ידי חובת הביקורת.... ;) )
מה שכן כספר-זה אמור להיות מדהים,
הייתי מגדירה את זה כמותחן מסוג חדש: מסתורין, מתח ופשע אבל בלי הקלאסיקה החרדית למתח- אנשי שב"כ אגדיים וסוכני על (חרדיים כמובן אלא מה....;))
במילת סיכום -מחכה להמשך....

תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה