חיצי הצפון הנספח השבועי • שבוע 54

במידה ויותקפו באיראן תשתיות נפט או מתקני גרעין איך זה יתפתח

• תגובה איראנית רגילה כמו הפעמים הקודמות והכלה מעבר לזה

• מלחמת התשה עצימה מול ישראל עם עליית מדרגות בכל פעם

• גרירת ארה''ב והמערב למלחמה מול הציר האיראני-רוסי ועוד

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
נכון שמי שלא חשוף לשיקולים ומבקר יכול מאוד להיות שהוא טועה.
אבל הטיעון הזה הוא אחד מהדברים שהובילו לשבעה באוקטובר.
ההנחה שאלה שחשופים לשיקולים סודיים, מחליטים החלטות יותר טובות משאר האזרחים, הוביל את הימין לכישלון.
כיוון שכל טענה של איש ימין שצריך לפעול כך או אחרת, נענתה בתשובה, "אתה לא יודע הכל" "יש אנשים שמבינים שמקבלים את ההחלטות".
את התוצאות לצערנו כולנו ראינו.
אני חושב שאחת המסקנות שהשבעה באוקטובר מוביל אליהן היא, שהתפקיד של האזרחים הוא לבקר את מה שהם רואים בעיניהם, גם אם יכול להיות שיש שיקולים נסתרים שמשנים את כל התמונה.
א. המסקנא שלך לכאורה מבוססת על כך שפקידים וחיילים באגף המודיעין דיווחו על נתונים ועובדות שזיהו בעיניים בעבודתם על הכנות חמאס למתקפה ומשום מה הדרגים הפיקודיים לא לקחו ברצינות והקונספסיה ידועה..
על תצפיניות שזיהו תנועות חריגות ואילו בצמרת היו עוורים..
ב. אבל כיצד זה הופך אותי לאזרח שפתאום הנתונים פרוסים בפניו ??? אתמהה. להיפך, היא הנותנת , כאשר אני מביע דעה למרות שלא עומדים לפני מכלול השיקולים, המחיר מול הריווח אני עושה בדיוק את אותו החטא של אלה שקיבלו נתונים אך התעלמו מהם.
[כמובן שאין לדמות בין הבעת דעה של אזרח למי שחיי אדם תלויים בהחלטתו הבלתי שקולה חס ושלום]

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אבו עלי אקספרס
אלמיאדין הלבנוני הבטיח, מפי מקורות איראנים, שאסמאעיל קאאני, מפקד כוח אלקדס במשמרות המהפכה האיראנים, יקבל היום, יום שני, אות הערכה מידיו של המנהיג העליון של איראן. יום שני נגמר רשמית באיראן עוד שעתיים וחצי... בינתיים לא נצפתה מדליה.
למה לא ?

ערוץ אלמיאדין:
בטקס חגיגי קיבל היום מפקד כח אלקודס של משמרות המהפכה המפקד אסמעאיל קאאני מדליית הערכה מידי המנהיג הרוחני העליון האייתוללה עלי חמינאי,

בטקס החגיגי הבטיח קאאני להמשיך לשמור אמונים לאיראן ולעומד בראשה וכן לכל גוש ההתנגדות העומד במשמר נגד תוקפנותה של היישות הציונית.

אני באמת לא מבין למה ערוצים שמנסים לשדר אמינות - אינם מפחדים להוציא הודעות עתידיות שקריות - אבל נמנעים לשדר הודעות שקריות על דברים שכבר (לא) קרו....
ואני לא מדבר על חיסולו של הרמטכ''ל אמש...

אני מתכוון ברצינות על איסמעאיל קאאני -
שיכלו לשקר על המדליה שהוא עתיד לקבל -
אבל לא לשקר שהוא קיבל....
ב-ai אפשר גם ליצור תמונות...

אבא1234

משתמש פעיל
מי שלא חשוף לשיקולים,
שלא יודע מה באמת עושים כן או לא,
שלא יתלונן על כלום.
מי שלא תוקף בביירות

שלא יתלונן על כלום

אבל על כלום
נראה לי כיוון; ששומרים/מאמנים/מכינים וכו' את הכוח לקראת תקיפה באיראן
ולכן בימים האחרונים היה פחות תקיפות

זבון וזבין

משתמש מקצוען
יאיר אלטמן
אחידות דעים בין ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לגבי אופי והיקף התגובה באיראן
אם שלושתם באחידות דעים - זה מדאיג אותי...

כל אחד יבין את ההודעה שלי איך שהוא רוצה....

אבי2021

משתמש מקצוען
יאיר אלטמן
אחידות דעים בין ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל לגבי אופי והיקף התגובה באיראן
תסכימו איתי (או שלא).
כל הפטפטת סביב אופי התגובה, וכו וכו...
לא מריח לי....

מסקרה

משתמש מקצוען
תסכימו איתי (או שלא).
לא מריח לי....
זיו רובינשטיין
מדינת ישראל דואגת להודיע שבאופן סופי אושרה התגובה באיראן . היא גם רומזת לכל מיני עיתונאים זרים שזה קורה ב48 שעות הקרובות… היא גם רומזת שמדובר על תקיפה של בסיסי מודיעין יותר מאשר דלק או גרעין. לא מאמין למילה מהמטרות מאמין לעיתוי

אבא1234

משתמש פעיל
תסכימו איתי (או שלא).
לא מריח לי....
השאלה זה מי מביא את כל משפטי המחץ האלו
(אחידות דעים, אישרו תקיפה, יאשרו בימים הקרובים, קרוב מאוד, אחידות דעים מול בידן, עוצמתי, עוצמתי ביותר, וכהנה וכהנה)

אם זה פרי מוחם של העיתונאים אז זה באמת לא מדאיג אותי,
אבל אם זה משפטים מ"בתוכו"... אז זה באמת מדאיג הכיבוסי מילים הללו.

ינקוביץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
א. המסקנא שלך לכאורה מבוססת על כך שפקידים וחיילים באגף המודיעין דיווחו על נתונים ועובדות שזיהו בעיניים בעבודתם על הכנות חמאס למתקפה ומשום מה הדרגים הפיקודיים לא לקחו ברצינות והקונספסיה ידועה..
על תצפיניות שזיהו תנועות חריגות ואילו בצמרת היו עוורים..
ב. אבל כיצד זה הופך אותי לאזרח שפתאום הנתונים פרוסים בפניו ??? אתמהה. להיפך, היא הנותנת , כאשר אני מביע דעה למרות שלא עומדים לפני מכלול השיקולים, המחיר מול הריווח אני עושה בדיוק את אותו החטא של אלה שקיבלו נתונים אך התעלמו מהם.
[כמובן שאין לדמות בין הבעת דעה של אזרח למי שחיי אדם תלויים בהחלטתו הבלתי שקולה חס ושלום]
א. ממש לא, התכוונתי למה שאנחנו כאזרחים רואים בעיניים.
ב. קודם כל, הבסיס של מדינה דמוקרטית היא שאזרחים מבקרים את מדיניות הממשלה, ברגע שאומרים לאזרחים אל תבקרו, נשמט את כל הבסיס של ניהול מדינה דמוקרטית, והמדינה הופכת לאוליגרכיה.
דבר נוסף והכי חשוב, שהתברר שכל האנשים שביקרו מימין, בלי שום מידע פנימי, אלא על בסיס היגיון בריא או מידע גלוי ברשת, וטענו שלא מטפלים בבעיה העזתית, ונותנים לעזתים להתקרב לגדר, ושיש לאיראן תוכנית לחנוק את ישראל מכל הכיוונים וכו' וכו', צדקו יותר מכל האנשים הכביכול מקצוענים, שמושקעים בתפיסות עולם מעוותות.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
נראה לי כיוון; ששומרים/מאמנים/מכינים וכו' את הכוח לקראת תקיפה באיראן
ולכן בימים האחרונים היה פחות תקיפות
יכול להיות.

בכל מקרה, היום ברשת ב' בחדשות של 10 היה פשוט מגוחך איך הם מתהפכים כמו סטייק בטענותיהם על נתניהו, העיקר להוציא אותו רע:
שרי הקבינט לא עודכנו על ההחלטה לא לתקוף בביירות בלה בלה בלה.
ביידן זעם על נתניהו על התקיפה בביירות מחוץ לדאחייה ביום חמישי בלה בלה בלה.

ואפילו לא פיצלו בין הידיעות, מיד אחת אחרי השניה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
ב. קודם כל, הבסיס של מדינה דמוקרטית היא שאזרחים מבקרים את מדיניות הממשלה, ברגע שאומרים לאזרחים אל תבקרו, נשמט את כל הבסיס של ניהול מדינה דמוקרטית, והמדינה הופכת לאוליגרכיה.
אין בעיה,
אבל תבקר בהתאם לידע שלך (או של אנשים שיודעים מה הם מדברים, ואתה סומך עליהם), ולא על בסיס פרשנות אישית ורגשות...

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
'כאן 11':

במהלך ביקורו של נתניהו היום בזירת האסון בבא"ח גולני הופעלו אזעקות, ראש הממשלה פונה במיידית למרחב המוגן
זה נראה שיש לחיזבאלה מודיעין טוב מבא"ח גולני.. סמוך ונראה לכפר קרע. גיס חמישי.

גליקלאך

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תסכימו איתי (או שלא).
לא מריח לי....
מה אכפת לך?
קצת להלחיץ את האיראנים!
סוף סוף למדו משהו מהפרסים האלה, שבועיים פסיכולוגיה, הודעה מראש, וכל זה...
ואז כלום.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
רק מחר תגיע המערכת האמריקאית נגד טילים, ויקח עוד יומיים עד להתקינם במקומם.

לא תהיה כנראה תקיפה בימים הקרובים.
ככה גם חשבו כשנתניהו נשא לאו"ם ועוד דיברו על הפסקת אש.
אף פעם א"א לדעת כבר..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה