חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 46

האם על ישראל לגרור את איראן להסלמה למרות עיכוב התגובה שלה, בשביל להוביל להשמדת פרוייקט הגרעין

• לא - לישראל אין יכולת להשמיד את הגרעין האיראני.

• כן - למרות ההשלכות המסוכנות.

• נו באמת... ממתי ישראל יוזמת משהו?

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.
מה שווה הדיבור אם אין לו שום כיסוי?

שטויות, אם הוא רוצה באמת, היום בלילה הוא נהיה שר הביטחון, ויש לו גם תמיכה ימנית רחבה מאוד,
הוא לא רוצה את זה, כי הוא פוליטיקאי שקרן [כמו כולם], ויודע שאין לו מה לעשות,
הוא רק לקוות שעכשיו יהיו בחירות שיתנו לו הצלחה מסחררת, שכמובן לא תוביל אותו לשום דבר. נניח שהוא באמת יהיה ראש ממשלה זה חייב להיות בשיתוף פעולה עם השמאל או לפחות חלקם, ואז הוא לא יכול לעשות כלום, בקיצור אם הוא רציני נראה אותו עושה משהו עכשיו.....
תסלחו לי על זה שאני יוצא נגד הקונצנזוס, ואני מעז לחשוב קצת אחרת, אני יודע שלא מקובל להתייחס לגופו של עניין אלא לגופו של אדם, ובכל זאת אני כן רוצה לכתוב את מה שאני חושב לגבי ליברמן.
א. אני רק מתייחס ליחסו לערבים ולתפיסת העולם שלו איך לטפל בהם.
ב. לגבי זה שהוא לא נכנס עכשיו לממשלה, זה ברור שיש כאן שיקוליים פוליטיים, ואני לא נכד של ליברמן ולא בא להגן עליו, כמובן שהיחס שלו לימין או לביבי או לחרדים לדעתי זה לא בסדר.
ג. גם ליברמן עשה טעויות הבטיח לחסל את הנייה ותוך 24 שעות וזה לא קרה, אבל זה לא שחור לבן זה קצת יותר מורכב.

בשנת תשע"ד לפני צוק איתן היחיד שעמד על זה שצריכים לחסל את ארגון חמאס זה היה ליברמן, ועל רקע זה הוא התפטר מהממשלה.

בשנת 2018 הוא התפטר שוב מתפקידו שר הביטחון. על רקע הכנסת 15 מיליון דולר במזומן לרצועה, והפסקת האש עם חמאס.

נערך לאחרונה ב:

דף גמרא

משתמש מקצוען
מבצע מחנות קיץ - כוחות צהל מכתרים בשעה האחרונה את מסגד חאלד בן וואליד בשכונת שרקיה, בעיר גנין, הכוחות כוזרים למבוקשים להסגיר עצמם לכוחות, בעוד שכלים הנדסיים פועלים סביב המסגד. במקביל הכוחות מפנים תושבים שגרים בבתים סמוכים למסגד.
יש אשכול יעודי למבצע מחנות קיץ

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תסלחו לי על זה שאני יוצא נגד הקונצנזוס, ואני מעז לחשוב קצת אחרת, אני יודע שלא מקובל להתייחס לגופו של עניין אלא לגופו של אדם, ובכל זאת אני כן רוצה לכתוב את מה שאני חושב לגבי ליברמן.
ב. לגבי זה שהוא לא נכנס עכשיו לממשלה, זה ברור שיש כאן שיקוליים פוליטיים, ואני לא נכד של ליברמן ולא בא להגן עליו, כמובן שהיחס שלו לימין או לביבי או לחרדים לדעתי זה לא בסדר.
ג. גם ליברמן עשה טעויות הבטיח לחסל את הנייה ותוך 24 שעות וזה לא קרה, אבל זה לא שחור לבן זה קצת יותר מורכב.

בשנת תשע"ד לפני צוק איתן היחיד שעמד על זה שצריכים לחסל את ארגון חמאס זה היה ליברמן, ועל רקע זה הוא התפטר מהממשלה.

בשנת 2018 הוא התפטר שוב מתפקידו שר הביטחון. על רקע הכנסת 15 מיליון דולר במזומן לרצועה, והפסקת האש עם חמאס.
בתשע”ד הוא התפטר כי הוא לא קיבל תפקיד כרצונו.
וב2018 הוא התפטר רגע לפני שביבי העיף אותן מהתפקיד.
ובגלל שהוא פוליטיקאי משופשף מאוד, הוא הצליח למצוא תירוץ מוצלח להתפטרות שתשכנע את מי שלא מכיר בעובדות הנכונות וסוף סוף אני רואה מישהו שהאמין לו...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עובדתית, לא היה. הוא רק פירק את הליכוד ביתנו, והמשיך להיות בממשלה.

בתשע”ד הוא התפטר כי הוא לא קיבל תפקיד כרצונו.
וב2018 הוא התפטר רגע לפני שביבי העיף אותן מהתפקיד.
ובגלל שהוא פוליטיקאי משופשף מאוד, הוא הצליח למצוא תירוץ מוצלח להתפטרות שתשכנע את מי שלא מכיר בעובדות הנכונות וסוף סוף אני רואה מישהו שהאמין לו...
אתה טוען שהוא התפטר בגלל סיבות אחרות:
או שאתה צודק או שלא, אני לא בוחן כליות ולב וגם אתה לא.
אבל לפחות זה היה חלק מהאג'נדה שלו,
אם מדברים על "שבויים בקונספציה", הוא מבין אלה שדיבר בגדול עוד לפני צוק איתן להשמיד את החמאס, בזמן שזה לא היה בקונצנזוס בכלל,
אני לא טוען שהוא יותר חכם מכולם, אלא פשוט מגיע מתרבות אחרת,
יש לו ראש "סובייטי".

נערך לאחרונה ב:

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אתה טוען שהוא התפטר בגלל סיבות אחרות:
או שאתה צודק או שלא, אני לא בוחן כליות ולב וגם אתה לא.
אבל לפחות זה היה חלק מהאג'נדה שלו,
אם מדברים על "שבויים בקונספציה", הוא מבין אלה שדיבר בגדול עוד לפני צוק איתן להשמיד את החמאס, בזמן שזה לא היה בקונצנזוס בכלל,
אני לא טוען שהוא יותר חכם מכולם, אלא פשוט מגיע מתרבות אחרת. יש לו ראש "סובייטי".
ברור, גם חלק מהאג'נדה שלו זה שהמפלגות הערביות הם גייס חמישי ואסור שיהיו בכנסת. אבל לפני שנתיים הוא דחף לממשלה איתם.

ברור, גם חלק מהאג'נדה שלו זה שהמפלגות הערביות הם גייס חמישי ואסור שיהיו בכנסת. אבל לפני שנתיים הוא דחף לממשלה איתם.
לכן זה באמת לא שחור ולבן, אני מסכים עם זה שהוא פוליטיקאי, ויש לו עוד אינטרסים.
אבל כדאי לזכור שגם נתניהו ניהל שיחות עם מנסור עבאס....

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
נדב אייל בידיעות:

76 ימים לפני פלישת חמאס לישראל, ראש השב"כ מבקש לדבר בדחיפות עם ראש הממשלה ואומר לו: "אני מוסר לך כעת התרעה למלחמה, בעקבות הערכת אויבינו שהחברה הישראלית מפוררת ומפולגת בשל הרפורמה"

לשכת נתניהו בתגובה: "רה"מ לא קיבל התרעה למלחמה בעזה"
מהפרסומים של עמית סגל

3.png
1.png2.png

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה

מה היה קורה לדעתך אם היינו ממוטטים את חמאס ב2018?
אז דיברתי על זה עם מישהו, שהסביר לי:
הרשות הייתה מקבלת שליטה, עם הרבה יותר לגיטמציה בינ"ל למעמדה ברצועה ולדרישה ל2 מדינות.
היום, אחרי שמחת תורה, איכשהו מבינים את זה שישראל רוצה לשלוט ברצועה.
אז לא היו מבינים את זה כלל. גם היום בקושי.
(וזה לא היה מונע את טבח שמחת תורה.)

מדיניות ההפרד ומשול הייתה נכונה בתוך סד האילוצים שישראל הייתה נתונה בו.
הטעות הגורלית הייתה שלא היה מספיק כוח צבאי שימנע מחמאס לבצע את זממו, וגם להחליש יותר את חמאס.
אבל, כן, היה נכון לא למוטט אותו אם זה מכניס במקומו את הרש"פ.

יהודי חם

משתמש מקצוען
מה היה קורה לדעתך אם היינו ממוטטים את חמאס ב2018?
אז דיברתי על זה עם מישהו, שהסביר לי:
הרשות הייתה מקבלת שליטה, עם הרבה יותר לגיטמציה בינ"ל למעמדה ברצועה ולדרישה ל2 מדינות.
היום, אחרי שמחת תורה, איכשהו מבינים את זה שישראל רוצה לשלוט ברצועה.
אז לא היו מבינים את זה כלל. גם היום בקושי.
(וזה לא היה מונע את טבח שמחת תורה.)

מדיניות ההפרד ומשול הייתה נכונה בתוך סד האילוצים שישראל הייתה נתונה בו.
הטעות הגורלית הייתה שלא היה מספיק כוח צבאי שימנע מחמאס לבצע את זממו, וגם להחליש יותר את חמאס.
אבל, כן, היה נכון לא למוטט אותו אם זה מכניס במקומו את הרש"פ.
לרשות יש לגיטימציה בינ"ל בגלל שהיא פחות אקטיבית בפעילות הטרור
ובשביל לשרוד ובשבי לשמר את מעמדה הבינ"ל היא פועלת בצורה מוגבלת נגד חמאס ושות'
אולי זה היה מקטין את ההתעצמות של חמאס
אולי מימדי הטבח היו קטנים יותר
קשה לשלול את זה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה