חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 43

האם אתם חושבים שהאירוע במג'דל שמס' הוא האירוע שבגללו תיפתח המלחמה בין ישראל לחיזבאללה

• כן

• לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אם עברו 48 שעות ללא תקיפה נא לקרוא הודעה זו שוב
לא שאני חושב שזה משנה,
אבל ההודעה הזו הופיעה כאן הערב..
48 שעות מהערב זה ביום רביעי בערב.
גם אז אולי זה יהיה רלוונטי, אבל בטח כבר יעדכנו את השעות.....

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אני רק שאלה.
למה צריך 3 גדודים קרביים, אחד מהם גדוד שיריון, להגן על בסיס מפני מפגינים?
אולי נקשר את זה לדבריו של חיים לוינסון על אלטלנה של הצבא?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
שדה התעופה בלבנון שומם, המרחב האווירי של לבנון ללא כל טיסות. מדובר בנזק כלכלי גדול ללבנון.
פייק
כרגע המריאו משם טיסות ל - אתונה-ירדן-ריאד-לרנקה-איסטנבול ועוד ועוד

חובבן חביב

משתמש מקצוען
תגובה רשמית ראשונה - בכיר בחיזבאללה:
אנחנו מתייחסים ברצינות לאיומים הישראלים והתכוננו לעניין.
המונח אויב מתייחס לתקיפה קשה ומוגבלת שאין לה שום משמעות עבורנו כי היא תוקפנות ללא קשר לגודלה.

הנציגים הודיעו לנו על הקשר שלהם עם ישראל כדי לשמור על אזרחים, אבל אנחנו לא סומכים על ישראל.
הנציגים ביקשו מאיתנו לא להגיב לתוקפנות הצפויה, והודענו להם על סירובנו לעשות זאת. אנחנו בהחלט נגיב לכל תקיפה ישראלית הנהגת ההתנגדות תחליט על צורת וגודל התגובה לכל תוקפנות אפשרית אנו מסוגלים להפציץ מתקנים צבאיים בחיפה, בגולן וברמת דוד בצורה קשה ואלימה.

אנחנו לא מצפים לפלישה קרקעית, אפילו מוגבלת, ללבנון, אבל אנחנו במצב של מוכנות מוחלטת. הפלישה הקרקעית ללבנון תהווה תמריץ לשים רגל ראשונה בגליל.

אבו צאלח

מקורב לארגון חיזבאללה: " חיזבאללה ישגר טילים ארוכי טווח אם ביירות תותקף. הארגום יכול להשתמש בטילי פתח-110 או זלזל-2 כדי לפגוע במטרות צבאיות ישראליות רגישות לאויב הציוני."

שר החוץ הלבנוני, עבדאללה בן-חביב: "אם לבנון תותקף מכל עבר, נתמוך בחיזבאללה ונצטרף למלחמה כממשלה" גם סגן יושב ראש הפרלמנט הלבנוני אמר: "הצבא יגיב במקרה של תקיפה בביירות ונפגעים בקרב האוכלוסייה האזרחית החזקה בלבנון אלמלא חיזבאללה, לבנון הייתה נכבשת על ידי ישראל כבר מאה פעמים ."

ברוך ידיד (עכשיו 14):
חזבאללה תגיב גם לירושלים וגם לתל אביב

הם מ-פ-ח-ד-י-ם...

זה לא שאנחנו לא- אבל קצת מרגיע שגם הם חוששים
כך אולי התגובה מצידם תהיה מדודה יותר...

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
באגב, צריך לקלוט גם שאם החיזבאללה יזהה משהו שידמה בעיניו כהכנה למתקפה גדולה וכניסה מלאה למלחמה [אף אחד לא יודע מה התכניות, וגם אם זה לא התוכנית - לך תדע איך הפסיכופת בצד השני רואה את הדברים] - לא מן הנמנע שהם ינסו להיות אלו שפותחים מתוך הבנה שאם לא - במכת פתיחה הם עלולים להפסיד יכולות משמעותיות.
בעבר החיזבאללה גם הצהיר שאם יזהה הכנות כאלו בצד הישראלי הוא יפעל מיד.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
הצטברות העדויות על דרך הפעילות ההזויה של חוקרי מצ"ח בשלל פרשות שונות מעלות סימן תהיה גדול מאוד.
באחד הפורמים שעסקו לפני תקופה בעניין אחר לחלוטין כתבתי שכשאני מגלה בצורה וודאית התנהלות בעייתית ולא מוסרית של אדם כלשהוא אני כבר מסוגל להאמין על הכל.
כשרואים את הצבטרות האירועים האחרונים.
סער אופיר, יוני כהן ועוד. ההודאה של התובע בדבר שיחות הטלפון לעזה - למצוא אשמים. ועוד ועוד סיפורים שהתגלו כאן בתקופה האחרונה גורמים לי להאמין שכל הסיפור הזה של החשדות החמורים לכאורה הם סיפור מצוץ מהאצבע, ולהאמין ללוחמים ולעו"ד דמרי.
טוב, תוכ"ד שאני כותב את זה אני רואה את מה שהעלו כאן בשם שרון גל - וזה פשוט הופך להיות מופרע מרגע לרגע.
ולחשוב שעד עכשיו אנשים לא העזו להוציא את הסיפורים החוצה.
ולא צריכים להרחיק לכת - ותקנו אותי אם אני טועה, אתמול טענו במצ"ח כי הם לא נלקחו למעצר אלא לחקירה ולא רצו לזמן אותם כי פחדו מתיאום גרסאות. אבל אז התברר שהם כן במעצר והם עצורים עד עכשיו - ושוב אני לא בטוח אבל תקנו אותי. אלו הם השקרים הקטנים שכשאתה תופס מישהו בהם אתה כבר לא מאמין לו לכלום.

ועכשיו לשאלה הקשה ביותר.
מה האינטרס, של מצ"ח ושל הפצרי"ת?
אין לי מושג וכל ההסברים כמו האג וכו' לא מניחים לי את הדעת.
מה שבטוח זה שבמדינה מתוקנת הפצרי"ת והתובע הראשי וראש מצ"ח (אם יש כזה) צריכים לעוף הבייתה.
וכמובן זה לא יקרה. וזה לא יקרה גם אם כל הטענות שהועלו נגדם נכונות.
מקווה שאתבדה.

נערך לאחרונה ב:

GBSA

משתמש סופר מקצוען
יעקב ברדוגו על התגובה הישראלית:

"תהיה פעולה עצימה ומתמשכת נגד לבנון ולא רק נגד חיזבאללה, אני חושב שגם אזרחי מדינת ישראל יופתעו מעצימות התגובה הישראלית נגד לבנון."
אני מסכים שנופתע,
רק מנסיון העבר אנחנו בד"כ מופתעים לרעה,
ולמרות זאת כל פעם אנחנו מופתעים לרעה עוד יותר...

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
על פי המקור בחיזבאללה, השליחים הציעו לארגון הטרור לא להגיב על התקיפה הישראלית, וזה הודיע להם שהוא מסרב לכך. "מסרנו לשליחים שימסרו לישראל להימנע מפגיעה באזרחים, אבל אנחנו לא סומכים עליה"

הזיה,
הם כבר מקבלים את התקיפה... "מסרנו לשליחים שימסרו לישראל להימנע מפגיעה באזרחים"... זה מקור בחיזבאללה!!

מי היה מאמין.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...