חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 38

איזה אזור בארץ צפוי להיפגע הכי קשה במלחמה עם לבנון?

• גליל גולן

• חיפה

• מרכז

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
חיזבאללה נוטל אחריות לשיגור של עשרות רקטות לעבר פיקוד צפון בצפת
לפי חלק מהדיווחים לטענת חיזבאללה יעד התקיפה היה בסיס ההגנה האווירית של פיקוד צפון בביריה

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
. הערכה שלי כפי שהבאתי אותה לפני חודשים היתה, שבוע עד עשרה ימים של לחימה קשה מאוד עם עשרות אלפי טילים, ככל שיחלוף הזמן האש תדעך בזכות חיל האוויר שישמיד אלפי מטרות בפרקי זמן קצרים.
לפי הסגנון הערבי ובעיקר האירני זה יהיה ארוך עם עקיצות קטנות
לדוגמא הם ישלחו פעמים ביום לתל אביב כך שפעמים כולם יצטרכו לרוץ ולפחד אבל הם לא יבזבזו תחמושת
כמו"כ הם ישתדלו לשלוח נחילי כטבמים למקומות אסטרטגים וכל זה עם הרבה רעש של מרגמות

יהודי חם

משתמש מקצוען
לפי הסגנון הערבי ובעיקר האירני זה יהיה ארוך עם עקיצות קטנות
לדוגמא הם ישלחו פעמים ביום לתל אביב כך שפעמים כולם יצטרכו לרוץ ולפחד אבל הם לא יבזבזו תחמושת
כמו"כ הם ישתדלו לשלוח נחילי כטבמים למקומות אסטרטגים וכל זה עם הרבה רעש של מרגמות
אתה היחיד שחושב כך
גם חמאס לא התנהג ככה בהתחלה, ולחיזבללאה יש עוצמת אש פי 100 מחמאס

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
חמאס התנהג ככה בדרך כלל.
אבל הפעם הוא ידע שהוא עומד בפני השמדה....
אתה חושב שהחמאס ידע שהוא עומד בפני השמדה?
לדעתי ממש לא בטוח.

וגם ממש לא בטוח שהוא עומד בפני השמדה.

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אתה היחיד שחושב כך
גם חמאס לא התנהג ככה בהתחלה, ולחיזבללאה יש עוצמת אש פי 100 מחמאס
אם זה לא הובן אני אסביר
לא שזה יהיה שקט אבל הם לא יוציאו מהבונקרים הכל , בשבוע או שתיים.
כמו שהאירנים אומרים שהם ינצחו בסבלנות ובהתשה
ואני חושב שהיום גם החמאס מצטער שהוא בזבז שליש מהסחורה שלו בש"ת

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש לי שאלה שמציקה לי מתחילת המלחמה,
מתחילת המלחמה כמעט ולא היה ירי רקטי מהרצועה מחצות הלילה ואילך, היו כן מקרים כאלה - אבל בבודדים ובד"כ לצמודי גדר שהיו נקודות כינוס מפונות מאוכלוסיה.
תבדקו אותי - או שאתם זוכרים לבד - בשומר החומות היה, ולא פעם אחת, ירי רקטי נרחב לאזור המרכז גם באזור 2 בלילה! ואני מנסה להבין, מה ההיגיון? הרי אם אתה באמת רוצה לשבש חיים של מדינה - למה הם לא שלחו אפילו טיל בודד באמצע הלילה למרכז - שיעיר את כולם ויכניס מליון אזרחים למקלטים ולפאניקה? באמת, שימו לב שכמעט תמיד בערך מהשעה 12 בלילה כמעט ולא היו שיגורים! [חוץ מליל ה1.1.24 שאז היה אבל נראה לי באמת בערך ב12 ולא מאוחר].
ואל תספרו לי שהחמאס רצה קצת שקט בלילה כי פשוט לא היה לו כזה, ההפצצות נמשכו בלילות ואולי אפילו יותר.
(בהערת אגב - אף אחד לא מבטיח שזה יהיה דפוס הפעולה של חיזבאללה אם חלילה תפרוץ מלחמה בצפון)

בקיצור, לי אין הסבר חוץ מזה שהקב"ה מנהל את העולם והוא נתן לאנשים קצת מנוחה ושפיות להירגע בלילות.

נערך לאחרונה ב:

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
יש לי שאלה שמציקה לי מתחילת המלחמה,
מתחילת המלחמה כמעט ולא היה ירי רקטי מהרצועה מחצות הלילה ואילך, היו כן מקרים כאלה - אבל בבודדים ובד"כ לצמודי גדר שהיו נקודות כינוס מפונות מאוכלוסיה.
תבדקו אותי - או שאתם זוכרים לבד - בשומר החומות היה, ולא פעם אחת, ירי רקטי נרחב לאזור המרכז גם באזור 2 בלילה! ואני מנסה להבין, מה ההיגיון? הרי אם אתה באמת רוצה לשבש חיים של מדינה - למה הם לא שלחו אפילו טיל בודד באמצע הלילה למרכז - שיעיר את כולם ויכניס מליון אזרחים למקלטים ולפאניקה? באמת, שימו לב שכמעט תמיד בערך מהשעה 12 בלילה כמעט ולא היו שיגורים! [חוץ מליל ה1.1.24 שאז היה אבל נראה לי באמת בערך ב12 ולא מאוחר].
ואל תספרו לי שהחמאס רצה קצת שקט בלילה כי פשוט לא היה לו כזה, ההפצצות נמשכו בלילות ואולי אפילו יותר.
(בהערת אגב - אף אחד לא מבטיח שזה יהיה דפוס הפעולה של חיזבאללה אם חלילה תפרוץ מלחמה בצפון)

בקיצור, לי אין הסבר חוץ מזה שהקב"ה מנהל את העולם והוא נתן לאנשים קצת מנוחה ושפיות להירגע בלילות.
זיהוי מדוייק של מקום השיגור?

ד. מ.

משתמש פעיל
גורמי בטחון אמריקניים מנסים לשכנע את חיזבללה כי בתגובה להסגת כוחותיהם הם יפעלו למנות נשיא בלבנון המזוהה עם חיזבללה
זה אמיתי????
משום מה יש תחושה שבארצות הברית שרויים עמוק עמוק בתוך הקונספציה של לפני השבעה באוקטובר....

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
זיהוי מדוייק של מקום השיגור?
קשה לי להאמין שיש הבדל משמעותי, הרי יש כל הזמן מל"טים למעלה, וגם ביום יש שובל של עשן לטילים, ובמיוחד במטחים שיוצאים מאותו משגר. וחוצמיזה מה השתנה משומר חומות להיום? אולי אז הם למדו לקח שזה עוזר לזיהוי של המיקום? בכל אופן לא נראה שזה כזה משמעותי

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
חמישה יישובים כנגד חמש מדינות שהכירו במדינה פלסטינית לאחרונה.
סמוטריץ הוסיף כי על כל מדינה נוספת שתכיר, יתווסף יישוב חדש לרשימה.
יש שמונים ומשהו יישובים שנכללים ב'התיישבות הצעירה', וזה בלי החוות ..

ד. מ.

משתמש פעיל
הזווית הפוליטית הישראלית של כשלון עימות ביידן.

לא יהיו בחירות הקיץ. (שקמה, אפשר לקפל).

שינוי הממשל בישראל והפלת נתניהו שהיו משימות העל של הדמוקרטים בחודשים האחרונים.

לא מעניינים כבר איש במפלגה הדמוקרטית בוושינגטון.

הצוות של ביידן בניהול בלינקן ואובמה שהפעיל מנוף לחצים חריג על ישראל, לשלם את המחיר לטובת הקמפיין, כשל.
מהבוקר ישראל היא הבעיה הכי פחות חשובה שלהם.

שלמה פילבר
זה ברור שלממשל בארצות הברית יש עכשיו מספיק כאב ראש ואין להם כח לא להתעסק בישראל ולא לייצר כאבי ראש נוספים, השאלה אם להימנע מכאבי ראש זה אומר לאשר לישראל הכל או לא לתת לה כלום (ואולי דווקא בגלל הסרטונים של נתניהו על כל עיכוב, זה יגרום להם שהכאב ראש היותר גדול יהיה לא להביא לישראל מה שהיא רוצה, ולכן הם יאשרו הכל יותר בקלות)?

AA052

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
דוברות מטולה : תושבים יקרים, אנו מבקשים לעדכן שהחל ממחר בבוקר לא תתאפשר כניסה למטולה עד יום ראשון כולל, בהמשך נוציא את הנחיות צה"ל לגבי נהלי הכניסה לישוב. שבת שלום
יש איזה הסבר להודעה הזאת?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...