חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 37

כולנו יודעים שמלחמה עם חיזבאללה היא לא שאלה של אם אלא שאלה של מתי. אם כך השאלה היא להערכתכם מתי?

• בחודש הקרוב.

• לפחות אחרי הנאום של ביבי.

• אם ואחרי שטראמפ ייבחר.

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אותי הפתיעה האיכות של המצלמה.
איכות מאד גבוהה - לא משהו שרגילים לראות מכטבמ
אולי זה ההסבר...
רון בן ישי ב'וויינט': סרטון חיזבאללה מורכב בעיקר מצילומי רחפנים שכנראה שוגרו על ידי מרגלים, מתוך ישראל, שידעו מה הם מצלמים ובמה להתמקד .

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אם אכן מדובר במרגלים,
זה קצת פחות מפחיד מכטבמים - כי אז לא בטוח שכטבמ מתאבד היה מצליח לעשות את זה,
כי כאן מדובר על רחפן צילום מקומי - שהרבה יותר קשה להפיל או לזהות.

ומצד שני יכולות הריגול מפחידות, אך לא כ"כ מפתיעות - כי יש מספיק שונאי ישראל בקרב הציבור הערבי שישתפו פעולה עם חיזבאללה.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אותי הפתיעה האיכות של המצלמה.
איכות מאד גבוהה - לא משהו שרגילים לראות מכטבמ
אנחנו כנראה רגילים לתמונות של כטב"ם מתאבד מה שהוא מצלם בדרך לפיצוץ, אני בטוח שיש כטב"מים של מודיעין שיש לו יכולות גבוהות מאד מאד...
אולי זה ההסבר...
רוצים עוד דברים שצריכים הסבר?
שימו לב לקטעים בסרטון שמראים את העיר. רואים מכוניות וכלי רכב שנוסעים מאד מהר - כלומר, בעריכה שמו על מהירות גבוהה.
אממה?
שימו לב לקצב ההתקדמות של הגוף המצלם לעומת הרכבים למטה - גם כשהסרטון ערוך על מהירות גבוהה - הגוף המצלם נע מאד מאד באיטיות. אני לא מבין גדול בכטב"מים, אבל לא נראה הגיוני שזו המהירות שלו... אין לו יכולת שהיה במקום כמו מסוק, ובדומה למטוס הוא פשוט יתרסק אם הוא לא יסע מהר.
זה הרבה יותר דומה למהירות של רחפן.
[ולאלו שישאלו מסרטונים של דו"צ בהם נראה מצילום כטב"ם רק מבנה שמושמד - למרות שהכטב"ם טס, ברור שיש יכולת למקד את המצלמה על דבר אחד גם כשהכטב"ם נע במעגלים מעל היעד, אבל בסרטון של חיזבאללה ימ"ש הגוף שצילם מתקדם קדימה, רק זה בקצב איטי ממש]
אבל רגע, אף אחד לא שלל שאולי זה באמת רחפן, אבל לא של משת"פ אלא של חיזבאללה והגיע עד חיפה..:oops:

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הגוף המצלם נע מאד מאד באיטיות. אני לא מבין גדול בכטב"מים, אבל לא נראה הגיוני שזו המהירות שלו... אין לו יכולת שהיה במקום כמו מסוק, ובדומה למטוס הוא פשוט יתרסק אם הוא לא יסע מהר.
כטבמ"ים לא טסים מהר
כולם זוכרים שמאירן זה כ10 שעות וזה כשניסו לטוס מהר

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ועדיין...
אחד הקשיים של מטוסים ליירט כטב"מ זה משום שהכטב"מ נוסע לאט והמטוס מהר
יחסית.

כי מטוס נוסע על 1000 קמ"ש (לפחות). ואם הכטב"מ נוסע "רק" על 200 קמ"ש זה בלתי אפשרי לתפוס אותו.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
17-06-2024-08-30-34-22-05-2024-12-58-39-%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%A9%D7%9D.png

אבריימקה אייזנשטיין
|
י״א בסיון ה׳תשפ״ד

דובי יודקין, אחיו של הלוחם הקדוש סרן ישראל יודקין הי"ד מכפר חב"ד, לוחם בגדוד נצח יהודה שנפל בי"ד אייר בקרב בעזה בעת הגנתו על יהודי ארץ הקודש, זעק בראיון בערוץ 14 את בקשת המשפחה שלו לכתוב על המצבה של אחיו הי"ד – השם יקום דמו, אודות לסירוב משרד הביטחון.
בראיון אמר: "אמא שלי ביקשה שיהיה כתוב על המצבה של אחי הי"ד – ה' יקום דמו, זה מה שהחרדים כותבים על המצבות שלהם. משרד הביטחון לא מאשר לנו לכתוב את המילה ה' ולא את המילה יקום כי אסור נקמה".
עוד הוסיף יודקין בפאנל בערוץ 14 "אם לא מכבדים את החרדים הנופלים אז איךך אתה רוצה שנכבד אותם?. אני חרדי חי יש לי אחים חרדים שחיים למה שאני אשרת בצבא הזה? עם כל הכבוד אם אתם לא מכבדים את אח שלי שנפל למה שאני אכבד אתכם בכלל"?
יודקין התחייס לגיוס החרדים "מדברים פה על גיוס חרדים, הצבא לא בנוי לזה אין לו תשתית לזה. אני לא מדבר על התשתית של החרדים אם זה שיעורי תורה, מקוואות, בסיסים מגדריים אני מדבר על נשק על נעליים על נופל חרדי שהמשפחה רוצה שיהיה כתוב ה' יקום דמו זה די פשוט, בקשה פשוטה של ההורים שלי. ישראל גדל כחרדי הוא נהרג בגדוד החרדי והם רוצים שיהיה כתוב ה' יקום דמו, ובאים משרד הביטחון ומחליטים שהמילים האלו לא יהיו".

ד. מ.

משתמש פעיל
יאיר לפיד: ישראל צריכה להתנצל על הרג ילדים פלסטינים בעזה (ישי פרידמן)
להתנצל???? כלומר לומר היינו לא בסדר ולא היינו צריכים לתקוף בעזה????? כלומר אם הוא היה ראש ממשלה לא היה שום מבצע בעזה מחשש לפגיעה בבלתי מעורבים?????
אין גבול לשיגעון!!!!

נערך לאחרונה ב:

ד. מ.

משתמש פעיל
כמו כן על בעלות הברית להתנצל על הרג ילדים גרמנים בדרזדן.
לא נראה לי שצריך לחזור למלחמת העולם השניה כדי למצוא הזדמנויות שמדינות המערב "הנאורות" פגעו בחפים מפשע על מנת לחסל אויבים, ואם אני לא טועה זה גם מעוגן בחוק הבינלאומי....

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
17-06-2024-08-30-34-22-05-2024-12-58-39-%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%A9%D7%9D.png

אבריימקה אייזנשטיין
|
י״א בסיון ה׳תשפ״ד

דובי יודקין, אחיו של הלוחם הקדוש סרן ישראל יודקין הי"ד מכפר חב"ד, לוחם בגדוד נצח יהודה שנפל בי"ד אייר בקרב בעזה בעת הגנתו על יהודי ארץ הקודש, זעק בראיון בערוץ 14 את בקשת המשפחה שלו לכתוב על המצבה של אחיו הי"ד – השם יקום דמו, אודות לסירוב משרד הביטחון.
בראיון אמר: "אמא שלי ביקשה שיהיה כתוב על המצבה של אחי הי"ד – ה' יקום דמו, זה מה שהחרדים כותבים על המצבות שלהם. משרד הביטחון לא מאשר לנו לכתוב את המילה ה' ולא את המילה יקום כי אסור נקמה".
עוד הוסיף יודקין בפאנל בערוץ 14 "אם לא מכבדים את החרדים הנופלים אז איךך אתה רוצה שנכבד אותם?. אני חרדי חי יש לי אחים חרדים שחיים למה שאני אשרת בצבא הזה? עם כל הכבוד אם אתם לא מכבדים את אח שלי שנפל למה שאני אכבד אתכם בכלל"?
יודקין התחייס לגיוס החרדים "מדברים פה על גיוס חרדים, הצבא לא בנוי לזה אין לו תשתית לזה. אני לא מדבר על התשתית של החרדים אם זה שיעורי תורה, מקוואות, בסיסים מגדריים אני מדבר על נשק על נעליים על נופל חרדי שהמשפחה רוצה שיהיה כתוב ה' יקום דמו זה די פשוט, בקשה פשוטה של ההורים שלי. ישראל גדל כחרדי הוא נהרג בגדוד החרדי והם רוצים שיהיה כתוב ה' יקום דמו, ובאים משרד הביטחון ומחליטים שהמילים האלו לא יהיו".

האם אין למשפחה זכות לקבור אותו בחלקה אזרחית? מה העניין לקבור אותו בחלקה צבאית דווקא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...