חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 30

ברקע הדיבורים על עסקה מול כניסה לרפיח. להערכתך מה תהיה קודם עסקה או כניסה לרפיח?

• רפיח

• עסקה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אף אחד לא יגיד לכם את זה בקול רם, אבל המלחמה הסתיימה, אנחנו עמוק בתוך מבצע ממוקד. ועכשיו זה הזמן לקבל החלטות אמיצות:
אם בכל מקרה העזתים חוזרים לצפון הרצועה (והם חוזרים), אם הם מבלים בחופי הים (והם מבלים), אם השווקים ברצועת עזה פתוחים (והם פתוחים), אם הסיוע ההומניטרי נכנס לרצועה כמו בימים שלפני השבעה באוקטובר (שיא במספר משאיות הסיוע), אם חמאס שולט על הסיוע ההומניטרי ( והוא שולט לגמרי!), ואם ברצועה יש בסך הכל 2 חטיבות של צהל (כן, רק 2 חטיבות!), אז נגמרו התירוצים ואפשר להפסיק עם הסיסמאות של ניצחון מוחלט.
בשטח המלחמה בכל מקרה נגמרה, אז אין מקום לתירוצים ועכשיו חייב ללכת הכי רחוק במשא ומתן ולהחזיר אותם הביתה. את כולם.
כן, גם תמורת סיום המלחמה, כי בכל מקרה היא כבר הסתיימה ולא רק שהיא הסתיימה, הירי לעוטף נמשך. לגמרי נמשך.
אז סינואר, זה שמסתתר במנהרות כמו עכבר יחשוב שהוא ניצח, ואנחנו לפחות נציל את אלה שעוד בחיים והמשפחות יזכו להיפרד פרידה אמיתית מאלה שנרצחו ומוחזקים בשבי חמאס.
לא רוצים יותר הבטחות ריקות מתוכן, רוצים אותם בבית. זה המעט שהממשלה בראשות נתניהו, זאת שהפקירה את התושבים שלה בשבעה באוקטובר, יכולה לעשות בשבילם עכשיו. בשביל המשפחות שלהם. בשבילנו.

אחרי זה, אחרי שהם יהיו כאן, אתנו בבית, וחמאס יפרו את הפסקת האש (והם יפרו את הפסקת האש!), אז נמשיך בהשמדה שלהם.
בינתיים, רגע לפני שאנחנו מאבדים את מנופי הלחץ היחידים שנותרו לנו במשא ומתן, בואו נשתמש בקלפים שעוד יש לנו, נעצור את זה ונחזיר אותם הביתה.
אז גם נוכל סוף סוף להתמקד בצפון, לפעול מול חיזבאללה, להרחיק את כח רדואן מהגדר ולהחזיר את תושבי הצפון הביתה.
ראש הממשלה נתניהו, חיכינו יותר מעשרים שנה, זעקנו יותר מעשריח שנה שתשמידו את חמאס, תחזירו אותם הביתה ואחרי שהם יהיו כאן, נחזור להשמיד את חמאס.

אלמוג בוקר
איכס!

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אני כתבתי על השיקול שאזרחים מפחדים לחזור לצפון ואין להם תחושת ביטחון, ודאי שיש שיקולים נוספים כמו שאתה כתבת שיכולים לקחת בצדק את ישראל למלחמה בחיזבאללה אם אין עוד פתרונות (פחות מסוכנים כמו סיכול הברחות נשק ביתר שאת) למניעת התעצמותם.
מפחדים? תחושת ביטחון?
זו ממש לא הבעיה שלנו. הבעיה היא אם יש ביטחון או אין.

ואין פתרונות אחרים. את הפתרונות של עיכוב התעצמות ביצענו בשנים האחרונות. אבל זה רק "עיכוב". אין דרך אמיתית למנוע מהם טוטאלית.
להבנתי, מלחמה בלבנון זה דבר שיצטרך לקרות, ולכאורה כמה שיותר מוקדם יותר טוב - בכפוף לדברים אחרים (2 חזיתות וכדומה).
עושה רושם שמקבלי ההחלטות מחכים ורוצים את הלחץ הזה.
כנראה שבניגוד לכל הסיסמאות הנבובות צה"ל לא באמת 'ערוך ומוכן לכל תרחיש'...
או שהם רוצים להראות לעולם שנתנו צ'אנס אחרון וגם הוא כשל...
אמר לי בכיר לשעבר במערכת הביטחון פעם:
כל הפרשנים לענייני ערבים במקרה הטוב מבינים את הערבים. הם לא מבינים בשיקולים צבאיים. הוספה שלי - גם לא בשיקולים מדיניים.
אגב, אותו בכיר מיישם את האמירה הזו גם על עצמו. למשל, בהזדמנות אחרת שאלתי אותו לדעתו בנושא אחר לחלוטין. הוא אמר לי מה דעתו מהצד הבטחוני, ואמר - זו דעתי מהזווית הבטחונית. מהזווית הכלכלית (שהייתה רלוונטית בשאלה ששאלתי) אין לי מושג.
----------------------------------------------------------------
הקשקוש הזה של 2 חטיבות ברצועה הוא קשקוש מדהים.
שחוזר על עצמו שוב ושוב.
אין לי כוח להסביר שוב ושוב.
חפשו בפוסטים הקודמים שלי בשבועות קודמים, סביב "היציאה של צהל מחאן יונס".

חסוי 7

משתמש מקצוען
מפחדים? תחושת ביטחון?
זו ממש לא הבעיה שלנו. הבעיה היא אם יש ביטחון או אין.
ודאי שהכוונה לביטחון בפועל עם מערכות הגנה וגדודים שלמים של צבא באופן קבוע, ולא להכניס את כל המדינה לטירוף נוראי, ותמיד מדיניות של לעכב זה ממש טוב , אם יש לך גינה שלמה ויש קצת קוצים יש לך ב' אפשרויות לפעול או לעקור את הקוצים במחיר שיינזקו לך חלקים רבים מהגינה נזק בלתי הפיך, או כל פעם שזה גודל לגלח את זה, אז אם עוסקים בגינה יכול להיות שיש שיקול אבל שעוסקים בחיי אדם ודאי שעדיך בדרך השנייה. צריך לדעת שאנו מוקפים אויבים ונהיה בגלות עד ביאת משיח אף פעם להכניס את עצמך למלחמה כוללת ולחשוב שתצליח להשמיד את כל האויבים לא תצליח יש לכם דרישות גבוהות מידי. (רואים שדעת הקהל הכללי בישראל שהם רוצים מלחמה וזה נורמלי ... אבל ברמה המקצועית לא בטוח שזה נכון להיכנס למלחמה)

נערך לאחרונה ב:

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
אני רואה את הסרטון הזה ולא מאמין (לא לבעלי לב חלש, הופיע באשכול התיעוד)
שימו לב לכתם הדם שמופיע אחרי שהוא קם מהדריסה
אחח....
תרדוף באף ותשמידם מתחת שמי ה'!!!!!
וזה גם הסיבה שלדעתי הוא לא אמור להופיע בפורום הזה.. מלבד זה שרואים את תווי הפנים מאד ברור ולא נראה לי שאף אחד היה שמח שיתעדו סרטון שלו בכזה מצב..

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אבל שעוסקים בחיי אדם ודאי שעדיך בדרך השנייה.
וככה נביא את עצמנו שוב לאותו המצב.
כן, חד וחלק. עדיף את הדרך הראשונה.
במיוחד שאני לא יודע מאיפה הבאת את זה שיגרמו לגינה יותר נזקים מאשר בדרך השניה.
להפך.
אם בלבנון הראשונה היינו נשארים ברצועת הביטחון, לא היינו מגיעים למצב היום. למרות שהיו נהרגים חיילים. (ובודאי אם היינו מתנהלים שם כמו בהתחלה ולא מתכנסים לבונקרים ומפחדים לצאת).
אם היינו נשארים בחבל עזה למרות הטרור (ובודאי אם היינו מטפלים בו לפחות כמו ביו"ש - חומת מגן ואח"כ כניסה לכל מקום מתי שאנחנו רוצים), אז אולי הוא לא היה נעלם -כמו שביו"ש הוא לא נעלם, אבל לא היה צומח לממדים שצמח (אפילו בלי שמחת תורה הוא כבר צמח לממדים לא הגיוניים).
אי אפשר לחיות עם איום אסטרטגי על הגבולות.
צריך לרסק. וזה בהחלט ביכולתנו.
צריך לדעת שאנו מוקפים אויבים
נכון, ובאויבים נלחמים "עד כלותם".
ונהיה בגלות עד ביאת משיח
לא נכון. אנחנו לא בגלות. אבל זה לא קשור לכאן. לא לנספח ולא לדיון שהתפתח.
אף פעם להכניס את עצמך למלחמה כוללת ולחשוב שתצליח להשמיד את כל האויבים לא תצליח
להפך, לאורך ההיסטוריה הוכח שמלחמה שלא הכרעת בה את האוייב הוא חזר.

חסוי 7

משתמש מקצוען
וככה נביא את עצמנו שוב לאותו המצב.
כן, חד וחלק. עדיף את הדרך הראשונה.
במיוחד שאני לא יודע מאיפה הבאת את זה שיגרמו לגינה יותר נזקים מאשר בדרך השניה.
להפך.
אם בלבנון הראשונה היינו נשארים ברצועת הביטחון, לא היינו מגיעים למצב היום. למרות שהיו נהרגים חיילים. (ובודאי אם היינו מתנהלים שם כמו בהתחלה ולא מתכנסים לבונקרים ומפחדים לצאת).
אם היינו נשארים בחבל עזה למרות הטרור (ובודאי אם היינו מטפלים בו לפחות כמו ביו"ש - חומת מגן ואח"כ כניסה לכל מקום מתי שאנחנו רוצים), אז אולי הוא לא היה נעלם -כמו שביו"ש הוא לא נעלם, אבל לא היה צומח לממדים שצמח (אפילו בלי שמחת תורה הוא כבר צמח לממדים לא הגיוניים).
אי אפשר לחיות עם איום אסטרטגי על הגבולות.
צריך לרסק. וזה בהחלט ביכולתנו.
לא הבנתי מה אתה חושב שמלחמה עם חיזבאללה פירושה תהיה השמדת חיזבאללה ? אם כך אתה טועה. כבר אמרו פרשנים בכירים שמלחמה עם חיזבאללה לא תהיה השמדה אלא תביא מצב של שקט כמה שנים והפחתת היכולות שלהם משמעותית אני בטוח שהם יחזרו לכוחם אחרי כמה שנים והם שוב יתעצמו בנשק כל עוד ואיראן קיימת הרי אתה מכה בחיזבאללה אתה מכה רק במקל של איראן, שיכולה להעצים אותם בחזרה תוך זמן קצר (אל תשכח שהם שיעים). ומה המחיר יהיה בצד הישראלי (ה"י היל"ת ח"ו) אנשים חושבים שזה צחוק אז אולי צריך פעם אחת ולתמיד להגיד ולא להתייחס לאנשים שאומרים עליך שאתה פותח פה לשטן המחיר שיהיה זה עשרות או מאות הרוגים ישראלים ח"ו היל"ת, טראומה קשה למאות אלפי איש ובתים רבים הרוסים !!!! זה נקרא שהאפשרות הראשונה טובה ???. מה שכן יעזור זה פעילות סיכול התעצמות מערכת הגנה טובה גדודי צבא בצפון על הגבול ועוד כל פעילות אחרת של מערכת הביטחון שלפחות תשאיר אותם במצבם וגם תקצץ אותם לאט, ואמונה בבורא עולם שיגאל אותנו ורק אז יהיה את המצב הביטחוני הכי טוב.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
לא הבנתי מה אתה חושב שמלחמה עם חיזבאללה פירושה תהיה השמדת חיזבאללה ? אם כך אתה טועה. כבר אמרו פרשנים בכירים שמלחמה עם חיזבאללה לא תהיה השמדה אלא תביא מצב של שקט כמה שנים והפחתת היכולות שלהם משמעותית אני בטוח שהם יחזרו לכוחם אחרי כמה שנים והם שוב יתעצמו בנשק כל עוד ואיראן קיימת הרי אתה מכה בחיזבאללה אתה מכה רק במקל של איראן, שיכולה להעצים אותם בחזרה תוך זמן קצר (אל תשכח שהם שיעים). ומה המחיר יהיה בצד הישראלי (ה"י היל"ת ח"ו) אנשים חושבים שזה צחוק אז אולי צריך פעם אחת ולתמיד להגיד ולא להתייחס לאנשים שאומרים עליך שאתה פותח פה לשטן המחיר שיהיה זה עשרות או מאות הרוגים ישראלים ח"ו היל"ת, טראומה קשה למאות אלפי איש ובתים רבים הרוסים !!!! זה נקרא שהאפשרות הראשונה טובה ???. מה שכן יעזור זה פעילות סיכול התעצמות מערכת הגנה טובה גדודי צבא בצפון על הגבול ועוד כל פעילות אחרת של מערכת הביטחון שלפחות תשאיר אותם במצבם וגם תקצץ אותם לאט, ואמונה בבורא עולם שיגאל אותנו ורק אז יהיה את המצב הביטחוני הכי טוב.
א. גם השמדה זה לא בלתי אפשרי, ועל פרשנים שאת כוחם ראינו במהלך השנים אני לא סומך.
ב. אין ספק שנצטרך להמשיך לכסח את הדשא.
אבל בלי מכה אחת חזקה שתרסק את הכוח הנוכחי שלהם לא נרוויח כלום.

חסוי 7

משתמש מקצוען
א. גם השמדה זה לא בלתי אפשרי, ועל פרשנים שאת כוחם ראינו במהלך השנים אני לא סומך.
אף בכיר ישראלי לא מדבר על השמדה שים לב בנאומי גלנט שמטרת המחלמה אם תהיה אז תהיה הרחקת החיזבאללה אל מעבר לליטני זה מטרה ששווה את כל ההרס בישראל אם אתה יכול לעשות את האפשרויות האחרות (שהם מביאות את אותה מטרת ביטחון על האזרחים) ??? הרי כל הנאומים של הצמרת הביטחונית הם שהמטרה שתושבי הצפון יחזרו לבתים שלהם. (אל תשכח שמנסים גם במישור מדיני להרחיק אותם ולא מנסים במישור מדיני על זה שיניחו את נשקם)
הרי כל מה שעוסקים כאן בהשמדת חמאס זה בגלל מה שחמאס עשה ב7.10 מה שעשה ולא שזה מדיניות לוחמה של ישראל על אויביה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
יה אז תהיה הרחקת החיזבאללה אל מעבר לליטני
שזו תהיה מכה אדירה לא.
ואין ברירה אלא לדבר על זה, כי זו לגיטימציה בינ"ל (לאכוף את 1701).
אם אתה יכול לעשות את האפשרויות האחרות (שהם מביאות את אותה מטרת ביטחון על האזרחים)
פה הטעות שלך.
זה לא יביא את המטרה.

חסוי 7

משתמש מקצוען
פה הטעות שלך.
זה לא יביא את המטרה.
אז מה יביא את המטרה להזיז אותם לליטני (שזה לא כ"כ רחוק ממטולה) ? חיזבאללה לא יהווה יותר איום על ישראל במאות אלפי טילים (תוך כמה שנים) וכי הם לא יכולים להגיע משם ? שווה לכל ההרס שיהיה בישראל ההרוגים וכו' ??? אם היית אומר לי שתהיה שליטה ישראלית בלבנון כולל רובע הדאחִיֶיה בסדר גמור אבל שמדובר בלהרחיק אותם מעט מהגבול בקטסטרופה מדינית (ואולי אזורית כולל איראן ה"י) לא שווה !!! עדיף מערכת הגנה טובה וכו' אין מה לעשות המצב יצא משליטה זה מחלה שצריך לחיות לצידה ולהתמודד ואפשר !

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אז מה יביא את המטרה להזיז אותם לליטני (שזה לא כ"כ רחוק ממטולה) ?
ב. אין ספק שנצטרך להמשיך לכסח את הדשא.
אבל בלי מכה אחת חזקה שתרסק את הכוח הנוכחי שלהם לא נרוויח כלום.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
(שהם מביאות את אותה מטרת ביטחון על האזרחים)
למשך 3-5-7 שנים בהן כולם יהיו דרוכים, וחיזבאללה ישבו בשקט למראית עין ויתארגנו בשקט.
מה יקרה אח״כ ה״י אני לא ארחיב, אבל מי שחי בעולם יכול לתאר לעצמו בקלות.
לחיות לצד טרור זה דבר שלא תופס במציאות שלאחר שמחת תורה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
לחיות לצד טרור זה דבר שלא תופס במציאות שלאחר שמחת תורה.
לחיות לצד טרור זה דבר שלא תופס במציאות.
לצערנו, חלק גדול בעם הבין את זה רק אחרי שמחת תורה.
ויש מטורללים שעדיין לא הבינו.
להוותנו, הם יושבים בעמדות כוח.

חסוי 7

משתמש מקצוען
לחיות לצד טרור זה דבר שלא תופס במציאות.
לצערנו, חלק גדול בעם הבין את זה רק אחרי שמחת תורה.
ויש מטורללים שעדיין לא הבינו.
להוותנו, הם יושבים בעמדות כוח.
כולם מסכימים שלחיות לצד טרור זה הזוי וכו' אבל תכלס' אנחנו במצב גרוע מאוד וצריך לדעת כעת כיצד לנהל לא בגלל שאנחנו במצב הזוי זה סיבה להפוך את השולחן בטיפשות לפי המציאות שנראית לי כמו שכתבתי מקודם זה באמת לא פשוט. אני יגיד לך לא לחינם אלו שנמצאים בעמדות כח מתונים לכל מה שקורה משאר הציבור הם רואים ראייה רחבה יותר הם גם יודעים שלחיות לצד טרור זה נורא ולגבי חמאס הם נכשלו בהגנה וזה דבר מסוים שהם נכשלו לגבי הצפון אם המדיניות תשתנה לטובה בהגנה מה שלא היה ב 6.10 אז נוכל להתמודד אם זה.

Ayala10

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כ 10% מהפצצות והפגזים שירה הכיבוש לשטח הרצועה לא התפוצצו, ע”פ הערכות האו”ם, אותן אנו מגבים.
ע”פ הערכות מדובר ב 7.5 מיליון טון פצצות מתוך 75 מיליון טון פצצות שנורו לשטח הרצועה.
הן מהוות סכנה גדולה לתושבי הרצועה, גם אם תסתיים המלחמה.
[אבו עלי]
ומהוות סיכון גם לנו...
הרי ברור לנו שלא 100% מעזה תימחק...
ומחבלים ישארו...
אז אולי יש סיכון לתושבים (וטוב שכך...) אבל בהחלט גם לנו יכולה להיות סיבה לדאגה (אם כי יותר קטנה ופחותה).
לתשומת לב...

שקדנות

משתמש פעיל
ומהוות סיכון גם לנו...
הרי ברור לנו שלא 100% מעזה תימחק...
ומחבלים ישארו...
אז אולי יש סיכון לתושבים (וטוב שכך...) אבל בהחלט גם לנו יכולה להיות סיבה לדאגה (אם כי יותר קטנה ופחותה).
לתשומת לב...
מה הסיכון לנו, שימותו כמה מחבלים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...