הלורד

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
בס"ד

מעדנות פסע לו סר ארתור בגינת העיר. הרוח נשבה והנידה את עצי האלון והאשוח שצמחו מעל מרחבי דשא מוריקים. תוכיי דררה צבעוניים התעופפו מעל בציוצים דקים. ואדון ארתור פיזם לעצמו את ההמנון האנגלי בגירסא הקלאסית.

היה זה בחצותו את הגשר שהתנוסס מעל אגם ברבורים לבנים ונאים. עת מיששה ידו דרך קבע מדי רבע שעה בכיס מקטורנו. שעון הכיס נעלם. פניו המדושנות של האדון מתחת לצילינדר שחור ומבריק – התכרכמו. לא חרה לו על אובדן שעון הזהב, אלא על חוסר ידיעת השעה, ושמא מאחר הוא לשעת התה.

ארתור נשא עיניו, והנה עובר אורח כרסתן מתנודד במהירות למולו. פניו אורו. וכך היה המעשה:

"צהריים טובים לך אדוני הנכבד, שמא תוכל להודיעני מה השעה?... בודאי שאמתין, עיתותי בידי – אל לחץ... אוה, גם אתה אינך מוצא את שעונך? ובכן, אין דבר, אשאל אדון אחר... הו לא, אינך צריך לטרוח, ידיך עמוסות בסל---... בבקשה ממך, אל תזרוק את חפציך לארץ... ואל תקפיד על ילדיך, לבטח רק שחקו עמך... הו, אנא ואנא, אל תקלל את רעייתך בפומבי... ולא את חמותך... ולא את חמיך... ולמען השם, מה אבי חמותך קשור לכאן?... ראה נא, חוששתני לבריאותך, פניך אדומות ופימתך רוטטת, אפשר ואשאל אדון אחר... לא. לא. אל תקרע את כיסיך, אין בכך צורך, בבק---"

"הנה".

זעק עובר האורח בקול רועד מהתרגשות כשהוא שולה מתוככי בטנת חליפתו חפץ עגול וקטן. ידו הושטה קדימה ואצבעותיו נפתחו.

סר ארתור היטה את ראשו והתבונן. לעיניו נגלה מצפן חלוד.

לראשונה מזה חמישים ושלוש שנים, איבד האדון הנכבד את שלוות רוחו. הוא מימש דחף פנימי וזרק את עובר האורח ממרומי הגשר אל מצולות האגם. בטוח בכל ליבו, כי גם אם וכאשר יטבע ההלך במים הקרים, לא יהא זה רצח בכוונה תחילה – חלילה, אלא המתת חסד. למען האנושות כולה.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בסוד קדושים מי יעמוד.
עמוק עמוק מי ישורנה.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
"בסוד קדושים רבה" לא סתם...

אריאל 1

משתמש פעיל
ובכן,
הסיפור נושם ממש, ממליץ לשמוע ברקע את השיר "היה ממש קשה לראות את הפנים שלו מתעוותות במשטמה" של שולי רנד.
אני יושב ומדמיין את המאבק של שני האדונים הנכבדים והסמוקים מזעם, אין דברים כאלה...

ולפינת ההמשך האהובה עליי...
אחרי שווידא כי ההלך מת, רכן סר ארתור ואסף בלהיטות את חפציו של ההלך, שלשל אותם למקטורנו כשהוא מעיף מבטים מהירים לכל עבר והסתלק מהמקום בזריזות.
הוא לא שם לב לדמות הצופה בו מגדת הנהר השנייה במבט שטני...

ועכשיו שכולם יתפוצצו ממתח...

גדי, לא מצאתי מסר, אלא אם כן התכוונת לאלגוריה על איזה משהו ואזכמו שצקצקו קודמיי המסר לא עבר

משויטט

משתמש מקצוען
לאחר שישנתי על זה לילה, המסר נראה לי כדלהלן:
גם בתוך לורד אצילי ומכובד שבמשך חמישים ושלוש שנים לא איבד את שלוות רוחו, מסתתרת מפלצת מרושעת ואכזרית. צריך רק את העכבר הקטן שידליק אותו, ואז כל התחפושות המהוקצעות יפלו והוא ישוב למצבו הטבעי.
"שלא עשני ארתור!"

אריאל 1

משתמש פעיל
גם בתוך לורד אצילי ומכובד שבמשך חמישים ושלוש שנים לא איבד את שלוות רוחו, מסתתרת מפלצת מרושעת ואכזרית.

והנורא מכל!
שהוא "בטוח בכל לבו כי גם אם ימות ההלך לא יהא זה רצח אלא המתת חסד לטובת האנושות כולה"
למי קראת מפלצת?....

הייתי מחפש גם קצת מסר בהלך חסר הסבלנות שקילל כל מה שזז בגלל שלא מצא את מבוקשו.

משויטט

משתמש מקצוען
והנורא מכל!
שהוא "בטוח בכל לבו כי גם אם ימות ההלך לא יהא זה רצח אלא המתת חסד לטובת האנושות כולה"
למי קראת מפלצת?....

הייתי מחפש גם קצת מסר בהלך חסר הסבלנות שקילל כל מה שזז בגלל שלא מצא את מבוקשו.
כמובן שהמפלצת מצדיקה את עצמה רגע לאחר ההתפרצות.
וחוסר סבלנותו של ההלך הוא הלא הטריגר שהביא לחשיפת מפלצתו של ארתור.

אריאל 1

משתמש פעיל
כמובן שהמפלצת מצדיקה את עצמה רגע לאחר ההתפרצות.
וחוסר סבלנותו של ההלך הוא הלא הטריגר שהביא לחשיפת מפלצתו של ארתור.

אוי, איזה עלבון לאינטלגנציה שלי...
טריגר שמיגר, צריך לחפש בכל דמות את המסר שהיא ורק היא מעבירה, חוץ מההקשר לעלילה, לא?

והמפלצת, לא יודעת שהיא מפלצת כי מבחינתה היא באה להיטיב לאנושות!

לזה התכוונתי, טוב?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אריאל 1, כעיקרון אני בעד סיפורי המשך, רק שהפכת את הפוסט לעוד סיפור מתח יבש. אבל מה, גרית אותי לכתוב לך גם כן המשך לזמר הכוכב העולה שתפס מקום נכבד בליבי. אולי עוד נכתוב עליו קטע תחת הכותרת: "ערב טוב, קיסריה!"

משויטט, מה היינו עושים בלעדיך. אני כבר לא מסביר פוסטים. חשוב לי לראות איך הקוראים רואים את הדברים. לאחר מכן אפשר לנהל דיון.

הקטע נכתב בצורה מסויימת ולכן נתן תחושת בלבול.

אבל בינינו, בכל אחד מסתתר לורד צעיר.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האי-קיו שלי בסיכון גבוה [אייקון של מד צונח במהירות מטה].

המסר שלכם ברור ומובן.
שאלתי, גדי, היתה.
זהו? אין אפשרות להיות אצילי? כל אחד בסיכון שיום אחד הוא יאבד את עשתונותיו ויתחיל לחלק המתות חסד חינם?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
האי-קיו שלי בסיכון גבוה [אייקון של מד צונח במהירות מטה].

המסר שלכם ברור ומובן.
שאלתי, גדי, היתה.
זהו? אין אפשרות להיות אצילי? כל אחד בסיכון שיום אחד הוא יאבד את עשתונותיו ויתחיל לחלק המתות חסד חינם?
אני לא אכנס לשיחה מוסרית על גוף ונפש.
בכל אחד יש חלק מוסווה של נטע זר ואל תאמין בעצמך עד יום מותך. תמיד צריך לעבוד על עצמנו.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אני הגעתי מהכיוון ההפוך: קרי - לכולנו יש רגע אחד קטן בו אנו מעוניינים לשוח את הנכ'ס התורן שבסך הכל ביקשנו ממנו לדעת איך מגיעים לרחוב רשב"ם 93 במודיעין עילית (יש מקום כזה?) וקיבלנו את שיעורו של מרן ראש הישיבה זצוקלל"ה בתוספת חידושים, ביאורים ופלפולים. בסוף אירוע שכזה מתחשק לך לתפוס בשתי ידיו המתנופפות של הלה (אחרי זה ת'ה הולך ימינה, ימינה. כן? ימינה. ואז, אחרי זה , אתה לוקח יש------------------------------------------------------------ר ע----------ד הסוף, ואז, כן, אחרי הישר עד הסוף, כן אחרי הישר, אתה פונה שמאלה. אני יגיד לך. יש שם בנק. לא בבנק, יש שם עוד בנק. אחרי הבנק הזה יש שומר, נראה לי שמחברת שמירה כהלכה, אבל אני לא בטוח, ואחריו יש....) לתלוש אותן אחת אחת ממקומן, לקשור לו רגל ולהשמיע לו בלופ חוזר 2000 פעם את השיר יו--יו-יו-יומם. בסיומו של האירוע תאמינו לי - גם הלורד האצילי ביותר יזרוק את ההלך הנוכל האומלל לנהר.

נערך לאחרונה ב:

אריאל 1

משתמש פעיל
אני לא אכנס לשיחה מוסרית על גוף ונפש.

אז אני אכנס...
אם האצילות מושתתת על נימוסים אנגליים או לא חשוב מה, אתה עלול יום אחד לפרוק הכול.
אבל מצופה ממך להיות אציל במהות, כזה שלא מסוגל לפגוע בזבוב, כל שכן בהלך חסר אונים.

נריה מגן, אתה הורס מצחוק...

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אני הגעתי מהכיוון ההפוך: קרי - לכולנו יש רגע אחד קטן בו אנו מעוניינים לשוח את הנכ'ס התורן שבסך הכל ביקנו ממנו לדעת איך מגיעים לרחוב רשב"ם 93 במודיעין עילית (יש מקום כזה?) וקיבלנו את שיעורו של מרן ראש הישיבה זצוקלל"ה בתוספת חידושי, ביאורים ופלפולים. בסוף ירוע שכזה מתחשק לך לתפוס בשתי ידיו המתנופפות של הלה (אחרי זה ת'ה הולך ימינה, ימינה. כן? ימינה. ואז, אחרי זה , אתה לוקח יש------------------------------------------------------------ר ע----------ד סהוף, ואז, כן, אחרי הישר עד הסוף, כן אחרי הישר, אתה פונה שמאלה. אני יגיד לך. יש שם בנק. לא בבנק, יש שם עוד בנק. אחרי הבנק הזה יש שומר, נראה לי שמחברת שמירה כהלכה, אבל אני לא בטוח, ואחריו יש....) לתלוש אותן אחת אחת ממקומן, לקשור לו רגל ולהשמיע לו בלופ חוזר 2000 פעם את השיר יו--יו-יו-יומם. בסיומו של האירוע תאמינו לי - גם הלורד האצילי ביותר יזרוק את ההלך הנוכל האומלל לנהר.

בול קליעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה