זרקור מקומי הייתם פעם בחריש?

די

משתמש סופר מקצוען
הדירות שם יקרות באופן לא פורפציאונלי רק בגלל שזה ריכוזים חרדיים.
הר יונה יש עלויות פיתוח גבוהות כי זה הררי.
באופן כללי בכל הפריפריה המחירים +- אותו דבר כי יש עלויות מינימום של פיתוח ובנייה ולכן יכול להיות אותו מחיר בחריש ובצפת אפילו שצפת רחוקה פי שתים (אולי צפת אפילו יותר יקרה כי זה הררי-צריך יותר חפירה).
בעל העלון ( גילוי נאות לא קראתי עקבתי באשכול ) מנסה לאמר שכל המקומות הללו כולל בית שמש גם היו פעם מעורבות עד שלאט לאט התחרדו.
הוא מציע לאנשים פתרון זול, למקום שבעתיד גם ככל הנראה ייתחרד מאד, ופלוס ענק של קרבה למרכז.
לא רואה במה זה שונה ממקומות אחרים שהיו בעבר חילוניים והתחרדו.
בית שמש זה דוגמא ממש לא נכונה.
בית שמש הוותיקה שהייתה ציבור כללי, גם היום היא כזו (אמנם יש קצת מתחרדים אבל הצביון ממש לא חרדי)
יש קריה חרדית שמראש הייתה חרדית.
יש את רמת בית שמש (א'-ד') שמראש הייתה חרדית (חוץ מאיזור מסוים ברמה א', שגם היום הוא לא בדיוק חרדי)
כמו להגיד שמודיעין הייתה חילונית עד שהיא התחרדה (על ידי מודיעין עילית).
גם ירושלים רוב השכונות היו חרדיות מראש, ואלו שהתחרדו מדובר בד"כ כשהייתה שכונה חרדית ואז בשכונה הכללית הצמודה גם כן באו חרדים. כנ"ל באשדוד. עוד לא היה תקדים כמו חריש עיר בלי שום שכונה חרדית (שכונה=כמה אלפי דירות) שהתחרדה. יכול להיות שזה יתחרד אבל לא הייתי אומר "ככל הנראה".

רק אושר!

משתמש מקצוען
חושבת שזה ויכוח/ דיון שאין בו טעם,
מענין אותכם ,תבואו לראות- לא תתחרטו!

לא מענין אתכם,כנראה שאתם לא מתאימים לכאן!
לכו לכל מקום אחר שכן נראה לכם יותר, אף אחד לא רוצה שלא תהנו...
ובאמת כדי לגור בחריש צריך איזשהיא ראיה כוללת וראש מקבל יותר.

ותכלס אני מחריש, ולא ראיתי מישהי שהגיעה והתבאסה:)

איש אכפתי

משתמש רשום
ולכן הוא מצדיק את עצמו שאין ברירה אחרת.
שזה נקרא שאין ברירה.
מה שאתה עושה זה דמוגגיה ותעמולה. אתה חושב שאם תגיד אלף פעם שאמרו "שאין ברירה" אז זה יהפוך לאמת? מסבירים לך אלף פעם - לא אמרו שאין ברירה לגבי שום מקום ספציפי בפריפריה, ולא לגבי שום בן אדם ספציפי. אמרו שבמבט כולל ורחב אין שום ברירה מאשר להקים קהילות בעוד מקומות, כי אין מקום לכולם. וחשוב שבכזה מקום עם מעלות שכאלו וקרבה למרכז, יהיו גם אזורים חרדיים. כזה קשה לך להבין את הדבר הפשוט הזה? למה אתה נלחם בכל מחיר לא להבין את זה? - אני כבר מתחיל לחשוד מה המניעים שלך... (ושוב, רק חושד, לא קובע עליך כלום..)
אני כן מדבר באופן פרטני. הרי בסופו של דבר אתה בא לשכנע אדם בודד לעבור לחריש.
זהו. יצא המרצע מן השק. אתה באמת מרגיש שמשכנעים אותך. אף אחד לא בא לשכנע אותך, ואף אחד לא בא לחייב אותך. אומרים דברים נכונים לכשעצמם בלי קשר אליך. כתבתי מפורש שאני לא מדבר באופן פרטני אז אתה מתווכח איתי על מה שאני כותב ואומר שאתה מדבר באופן פרטני? גם מה שכתוב בעלון לא כתוב באופן פרטני.

Elisheva 7

משתמש רשום
אנחנו משפחה ליטאית אברכית מקרית ספר שעוברים בעז"ה לחריש עוד חודש וחצי לפי הכוונת רב השכונה שלנו.
מאחר שבדקתי הרבה את המקום וגם מבחינת מוסדות והיינו גם כמה פעמים בשבת.
מי שמתעניין יכול לקבל ממני מידע ממה שאני בדקתי לתועלת הציבור וממש לא במטרה לשכנע אף אחד.

איש אכפתי

משתמש רשום
אני גר בבית שמש ואני רואה במו עיני את רמה ה'2 עם כ3000 דירות נבנית בימים אלו 80% מהדירות בהנחה. מי שנכנס להגרלות שנתיים אמור לזכות (לא בהכרח במקום חרדי) ומשם אפשר להתקדם.
אתה לא מנהל איתי ויכוח ראוי. אני עונה לך על כסיף ותילה, ואז אתה קופץ לי לבית שמש תוך כדי שאתה עונה את התשובה לעצמך שזה לא בהכרח מקום חרדי. בקיצור, לא נראה לי שאתה אי פעם תסיים את הויכוח הזה. כי עונים לך מפה, אתה בורח למקום אחר, תוקעים אותך גם שם, אתה עובר לנושא שלישי...
ואני רואה שצדקתי שאתה גר בעיר חרדית שהעלויות בה נהפכו למטורפות... לא יודע אם זה המצב האישי שלך, אבל סביר להניח שאם היית שם מבסוט על הגג, לא היה לך הרבה זמן לנהל ויכוחים בכאלו אמוציות ואמביציה, על נושאים שלא קשורים כלל לבית שמש... נראה שהנושא פה קשור אליך באיזושהי צורה מלבד הרצון הטהור "שלא יטעו את הציבור" שהביא אותך עד לאשכול של חריש... זה יושב לך על איזה משהו הרבה יותר עמוק...

נערך לאחרונה ב:

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אגב היום היה בשבועון חריש מודעה על דירת 4 חדרים ב1.340.000 זה מחירים שלא היו וגם לא יחזרו

מחיר שיווק בפרויקט נוף פוריה בטבריה לשם השואה עכשיו ל3 חדרים מתחיל מ1.350.000 ולפחות 3 שנים בניה ולפני מדד .

זה מחירים ששוה לתפוס בשתי ידים.

מקצועיות

משתמש פעיל
אגב היום היה בשבועון חריש מודעה על דירת 4 חדרים ב1.340.000 זה מחירים שלא היו וגם לא יחזרו

מחיר שיווק בפרויקט נוף פוריה בטבריה לשם השואה עכשיו ל3 חדרים מתחיל מ1.350.000 ולפחות 3 שנים בניה ולפני מדד .

זה מחירים ששוה לתפוס בשתי ידים.
וכפול זמן נסיעה מהמרכז!!!

מקצועיות

משתמש פעיל
חריש תוכננה ונבנתה ברובה כעיר חרדית למהדרין, (שהציבור הכללי לא כ"כ מחבב...)
יש שדרה רחבה עם חנויות שחוצה את העיר מצד לצד כחיקוי לרחוב רבי רבי עקיבא הבני ברקי,
ויש אפילו באמצע השדרה מקום שהוכן לנת"צ!
כמו"כ אינספור פארקים לילדים בכל פינה.

כ 80 אחוז מהדירות שנבנו בשכונות אבני חן והחורש הם עם מרפסות סוכה.

שדרת דרך ארץ בחריש
בניין מאוכלס בחריש

נערך לאחרונה ב:

מישהו אחד ועוד

משתמש פעיל
יש כמה וכמה ערים ושכונות חרדיות צפת, רכסים, עמנואל, הר יונה, נוף כנרת פוריה, מעלה עמוס, נחליאל אולי עוד.
אין לי מושג בן כמה אתה. אבל בכמה תגובות שלך כתבת דברים שאין לך מושג בהם. ונראה אתה צריך לבדוק עם מבוגרים ממך איך נהיו ערים ''חרדיות''.
אשדוד שנתת כדוגמא כדאי תשאל את ההורים שלך או דור אחד קודם איך נהיו רובעים חרדיים שם. בשנים הראשונות הם ממש לא גרו בשכונות חרדיות כי לא היו כאלו.
רכסים גם היתה עיר מעורבת עד שהתחרדה.
אתה חוזר שוב ושוב על עמנואל. תבדוק מה היתה דעת הרב שך על מגורים מעבר לקו הירוק ולמה עמנואל לא הצליחה כ''כ הרבה שנים. וכן גם מה סוג האוכלוסיה שם היום מבחינת קהילה ליטאית.
צפת? איזו קהילה ליטאית היתה בצפת לפני כ15 שנה?? אנשים חכמים התחילו לצאת מהערים החרדיות במרכז ואז נהייתה קהילה ואזורים חרדיים .
הר יונה וטבריה כ''כ רחוקות שזה ממש לא רלוונטי .אולי עדיף לעבור לליקווד גם שם זה קהילה חרדית.

די

משתמש סופר מקצוען
אמרו שבמבט כולל ורחב אין שום ברירה מאשר להקים קהילות בעוד מקומות,
כתוב בעלון שאין ברירה אלא ללכת לערים מעורבות ותם עידן הערים החרדיות וכו'
אם אתה מסכים שאפשר להמשיך לגור בערים חרדיות בפריפריה (כמו רכסים ועמנואל) אז מי אמר שבשביל להיות קצת יותר קרוב למרכז, כדאי לגור בעיר מעורבת? (רק שואל)
גם מה שכתוב בעלון לא כתוב באופן פרטני.
העלון לא בא לשכנע את המתעניין הבודד לבוא ולגור בחריש? אז מה הוא כן בא להגיד? סתם באופן כללי למקבלי ההחלטות?
אתה לא מנהל איתי ויכוח ראוי. אני עונה לך על כסיף ותילה, ואז אתה קופץ לי לבית שמש תוך כדי שאתה עונה את התשובה לעצמך שזה לא בהכרח מקום חרדי. בקיצור, לא נראה לי שאתה אי פעם תסיים את הויכוח הזה. כי עונים לך מפה, אתה בורח למקום אחר, תוקעים אותך גם שם, אתה עובר לנושא שלישי...
כי יש כמה רובדים.
יש את הטווח המיידי שזה רכסים עמנואל טבריה הר יונה וכו'.
יש את הטווח הבינוני שזה רמב"ש ה'2 וקריית גת מערב
יש את הטווח הארוך שזה תילה כסיף ואולי עוד.
יכול להיות שתילה בסוף לא תהיה חרדית אבל פתאום תבוא שכונה חרדית בעכו או 18,000 דירות בהר יונה.
רק ראיתי שהעלון של חריש דואג מאוד איפה כל החרדים יגורו למשך עשרות השנים הבאות, לכן כתבתי גם את התוכניות העתידיות (בכל אופן גם לשיטתם כמה דירות יש בחריש? הרי זה לא יספיק לכל הציבור לעשרות השנים הבאות ובעל כרחם יצטרכו לסמוך על פתרונות כמו כסיף שהם ערים חרדיות, בניגוד לתיאוריה שתם עידן הערים החרדיות)
ואני רואה שצדקתי שאתה גר בעיר חרדית שהעלויות בה נהפכו למטורפות... לא יודע אם זה המצב האישי שלך, אבל סביר להניח שאם היית שם מבסוט על הגג, לא היה לך הרבה זמן לנהל ויכוחים בכאלו אמוציות ואמביציה, על נושאים שלא קשורים כלל לבית שמש... נראה שהנושא פה קשור אליך באיזושהי צורה מלבד הרצון הטהור "שלא יטעו את הציבור" שהביא אותך עד לאשכול של חריש... זה יושב לך על איזה משהו הרבה יותר עמוק...
אם מעניין אותך לגבי המצב האישי אז כך.
כיום יש לי דירה בעיר חרדית בס"ד ובזכות מר כחלון, אבל בתחילת דרכי השתכנעתי מהכתבות על הפריפריה, ועברתי בהם לבדוק. המרחק בין התיאורים למציאות היה רחוק מאוד. כותבים לך שנסיעה מכרמיאל לבני ברק לוקחת פחות משעה, ובסוף זה לוקח 4 שעות וכו' וכו' כותבים לך על אווירה חרדית ברחובות ואתה רואה ברחוב זוג חרדים שאומרים שהם מתחרטים שהם הגיעו לכאן (כלומר האשה מתחרטת והאיש לא), האווירה ברחוב ממש לא חרדית. רואים זקנים רוסיים וכלבים (אני לא מדבר על חריש). למרות שהייתי תמים, אך ביררתי בצורה רצינית, וכך גיליתי את האמת. מה יעשה מי שהוא תמים, ולא מברר בצורה רצינית, וקונה דירה על סמך הסיפורים ואח"כ מגלה את האמת? בקיצור יש לי אנטגוניזם חזק נגד הטעיות שאנשי הפריפריה מנסים לשכנע אנשים תמימים להגיע אליהם. אני יכול להציע לאנשים ללכת לפריפריה אבל אני אציג את האמת כפי שהיא.

די

משתמש סופר מקצוען
אשדוד שנתת כדוגמא כדאי תשאל את ההורים שלך או דור אחד קודם איך נהיו רובעים חרדיים שם. בשנים הראשונות הם ממש לא גרו בשכונות חרדיות כי לא היו כאלו.
לא מכיר מספיק את אשדוד. אבל להבנתי יש את רובע ז' שתמיד היה חרדי, וגם רובע ג' וח' הסמוכות יש בהם הרבה חרדים.
רכסים גם היתה עיר מעורבת עד שהתחרדה.
רכסים היה את ישיבת כפר חסידים שלפי המכלול הבחורים נרשמו כתושבי המקום.
אתה חוזר שוב ושוב על עמנואל. תבדוק מה היתה דעת הרב שך על מגורים מעבר לקו הירוק ולמה עמנואל לא הצליחה כ''כ הרבה שנים. וכן גם מה סוג האוכלוסיה שם היום מבחינת קהילה ליטאית.
כשהקימו את עמנואל היו הרבה מקומות חרדיים זולים ולכן מי שהלך לעמנואל המטרה הייתה "להתגרות באומות" (עובדה שביתר ומו"ע זה כן בסדר למרות שהם מעבר לקו הירוק). היום אף אחד לא הולך לעמנואל כדי להתגרות באומות. אפילו הרב שרגא שטיינמן הגיע לעמנואל. נכון אין שם הרבה ליטאים אבל אם ישקיעו בשיווק אולי אפשר להקים קהילה ליטאית גדולה באיזורים החדשים.
הר יונה וטבריה כ''כ רחוקות שזה ממש לא רלוונטי .אולי עדיף לעבור לליקווד גם שם זה קהילה חרדית.
אסור לצאת לחו"ל. טבריה לא כ"כ רחוקה. אפשר להגיע מטבריה לירושלים תוך שעה וחצי.

מקצועיות

משתמש פעיל
Harish-city2.jpg

מדובר בפרויקט גבוה מול הפארק הגדול והמרכזי שעכשיו בונים בעיר
עם סטנדרט בניה מאד מאד גבוה
ועם חיבור לכביש החדש שעכשיו בונים לעיר.
אם הם מוכרים בכזה מחיר עם תנאים של 85/15 עם פטור מדד
זה רק מראה על הביקוש "הגבוה" בציבור הכללי...

אין בשכונה ממש הרבה חרדים
אבל במרחק הליכה קצר משם באבני חן יש הרבה חרדים מקוואות מוסדות מעיין 2000 ועוד,
לדעתי צריך להסתער על כל אזור,
כל אזור הוא עם פוטנציאל ענק.

נערך לאחרונה ב:

חרישאי

משתמש מקצוען
לגבי המחירים.
אני שכרתי 4 חדרים בדמרי ב3150 ועברתי עכשיו בתוך דמרי לדירה ב3400.
מדובר בבניינים הכי חרדיים בעיר, ברמת בניה גבוהה ובמיקום מאד נח.
כשבדקתי ביד 2 המחירים ל4 חדרים אכן מתחילים ב3500, דירות בבנינים חרדיים עולים פחות כי יש איזו מגמה מצד השוכרים לשמור על מחיר נמוך.
בגלל זה יש הרבה חרדים שמחזיקים דירות בחריש ומשכירים לחילוניים.
לגבי הויכוח עם הרב @די היקר.
שמתי לב מזמן שמציק לכבודו האפשרות שאנשים יגורו מחוץ לריכוזים חרדיים, אני הייתי בטוח שזה בגלל שאתה לא מחזיק דירה והחלום השחור שלך הוא לגור בפריפריה, מתברר שלא, יש לך דירה בעיר חרדית ואתה רק בא להציל את האברכים התמימים מאנשי הפריפריה המרושעים שרוצים לסחוב אותם לשממה רוחנית ככרמיאל.
בכל מצב אתה בונה על תילה כסיף עכו ועוד מגוון פתרונות שרלוונטיים לעוד 10 שנים הכי מוקדם, ואנשים צריכים פתרון עכשיו, לא כשהם יחתנו בעצמם, אתה כנראה חושש שאם הציבור יצא לפריפריה הביקוש לערים חרדיות חדשות ירד ואז ילכו פתרונות הדיור הנ"ל לפח, תנוח דעתך יהיה בכל מצב ביקוש.
אני מבין שביקרת בעפולה וכרמיאל ולא התרשמת, כנראה גם אם תגיע לחריש לא תתרשם, אין מה לעשות כשאתה שלילי לא יעזור כלום ואלו גם האנשים שתפגוש ברחוב כמו שתיארת.
טוב שכתבת שהתקבלת לקהילה החרדית בעפולה זה מבהיר את סגנון ואורחות חייך וזה מעולה, אבל הציבור מורכב מהמון גוונים, תן לכולם להחליט מה טוב להם, הכרתי זוגות שברחו מכרמיאל ומחריש חזרה למרכז, אבל אלו שבאו הציצו ונפגעו הם פי עשרים.
המלצה שלי לכל מתעניין, תשכרו לשנה ואז תחליטו. בואו לשבתות להתרשמות, אל תפלו מהצהרות על כסיף ואל תתרגשו מדיבורים על עיר מעורבת, תחליטו לבד בעצת רבותיכם ותו לא.
עה"ח בחור ישיבה שהחליט לא לגור בעיר חרדית וגר אחרי החתונה שנה בכרמיאל ומשם כבר שנתיים בחריש.

נערך לאחרונה ב:

חרישאי

משתמש מקצוען
אסור לצאת לחו"ל. טבריה לא כ"כ רחוקה. אפשר להגיע מטבריה לירושלים תוך שעה וחצי
מטבריה לירושלים אפשר תוך שעה וחצי, אבל כשאמרו לך מכרמיאל לירושלים פחות משעה (מי שאמר לך אם היה כזה שקרן) וגילית שזה ארבע שעות (בתח"צ בפקקים בצהריים בלג בעומר אולי) זעמת.

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מעניין כי באשכול של נוף כנרת פוריה כתבו
אין לי מושג אני דיברתי עכשיו עם משווק שסגר שם פרויקט לחסידות גדולה וזה המחיר שהוא אמר לי אם יש לך נתונים אחרים מידיעה אשמח לשמוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה