זרקור מקומי הייתם פעם בחריש?

חרישאי

משתמש מקצוען
להלן זמני נסיעה ברכב מחריש למרכז בלי פקקים בקורולה 2006 שלי על לא יותר מ110 קמ"ש.
ירושלים: שעה ועשר דקות.
בני ברק: 45 דקות
מודיעין עילית: שעה
בית שמש כירושלים
ביתר: איפה זה?
אלעד: 35 דקות
חיפה: 30 דקות לצ'ק פוסט, 40 דק' לחוף הכרמל בפנים תלוי לאיפה.

איש אכפתי

משתמש רשום
למרות שהייתי תמים, אך ביררתי בצורה רצינית, וכך גיליתי את האמת. מה יעשה מי שהוא תמים, ולא מברר בצורה רצינית, וקונה דירה על סמך הסיפורים ואח"כ מגלה את האמת? בקיצור יש לי אנטגוניזם חזק נגד הטעיות שאנשי הפריפריה מנסים לשכנע אנשים תמימים להגיע אליהם.
הבנתי הכל. בעברך היית תמים גדול שהצליחו לשכנע אותו שכרמיאל זה כמו בני ברק. (יש אנשים בודדים כמוך שהעלו על דעתם שבמקומות שכאלו יש "אווירה חרדית" כמו שהם רגילים מערים חרדיות. ובכל מצב מי שקונה על סמך סיפורים הוא לא תמים, הוא טיפש...) ויש לך אנטגוניזם חזק שמטעים את הציבור ללכת לפריפריה.
ולי יש גם אנטגוניזם חזק נגד אנשים שנותנים תחושה שהכל יהיה טוב, ואוטוטו יש מלא דירות שנבנות שיספיקו לכולם... ויהיו מספיק מקומות חרדיים שיהיה אפשר לקנות בהם... ואז מה קורה? אדם נשאר בשלווה בעיר חרדית, (בלי לקנות דירה, כי הוא לא יכול שם...) עוברות כמה שנים טובות, הילדים גדלו והוא מתחיל לחפש את עצמו או יותר נכון את כל מה שאתה מאכיל אותו. הוא מגלה שלא נבנו הרבה מקומות, ואולי יחסית לגודל המצוקה - בכלל לא. ואין לו שום אפשרות לקנות שם, כי בכל מקום המחיר מרקיע שחקים. הרי הסיפורים שיבנה, ויהיה טוב, כבר עשרות שנים אתנו, (אמרתי לך שאתה נשמע צעיר) ויש הרבה מאוד אנשים שאוכלים את עצמם שלא עשו צעדים אז. אם הרבה אנשים לא ישמעו לך, אז הם ילכו בהמוניהם לפריפריה ואז באמת יהיה שם מקומות חרדיים ואווירה חרדית...
ולגבי הערים או הריכוזיים החרדיים בפריפריה כבר כתבתי לך שכמות הדירות שיש בכולם יחד, היא בדיחה עצובה יחסית לביקוש האדיר של הציבור החרדי... אז אל תקרא לזה טווח מידי - מבחינתי זה כלום.
יכול להיות שתילה בסוף לא תהיה חרדית אבל פתאום תבוא שכונה חרדית בעכו או 18,000 דירות בהר יונה.
רק ראיתי שהעלון של חריש דואג מאוד איפה כל החרדים יגורו למשך עשרות השנים הבאות, לכן כתבתי גם את התוכניות העתידיות
להזכירך שגם חריש הייתה תכנית מאוד גדולה. וכולם יודעים מה הסוף... אז אל תשלה את הציבור עם כל מיני תכניות שאין לך מושג איפה הם אוחזות ואם הם יצאו לפועל, אולי זה הטעייה מה שאתה עושה עכשיו? - כולנו צריכים לדאוג מה יהיה עוד כמה שנים, כי העשרות שנים האחרונות בהם לא קרה כלום, לימדו אותנו על הבשר שבהחלט יש ממה לדאוג... מה מפריע לך שכותבים את זה? בגלל שהסתדרת בחיים בעיר חרדית אתה מטיף כיום לכולם לא לדאוג?
כתוב בעלון שאין ברירה אלא ללכת לערים מעורבות ותם עידן הערים החרדיות וכו'
העלון לא בא לשכנע את המתעניין הבודד לבוא ולגור בחריש? אז מה הוא כן בא להגיד? סתם באופן כללי למקבלי ההחלטות?
די, תרד מהם. לגמרי אתה מגזים. כל מילה שנייה שלך זה "בעלון כתוב..." אתה בן אדם מסויט מזה שהרגשת שניסו לעבוד עליך שלפעמים מאבד את השיקול דעת הישר, ואתה נסחף עם החרדות מרגע לרגע. מה זה "תם עידן הערים החרדיות"? מי כתב את זה? יכול להיות שהם באים לשכנע - אבל לגופו של עניין הם אמרו דבר נכון שלא קשור לאף אחד באופן פרטני. הם דיברו שבאופן כללי צריך להקים קהילות. לא אתה!!! ולא אף אחד אחר מסויט כמוך! הם כתבו שזה מה שעמד מאחורי ההחלטה של הרב שטיינמן להקים את עפולה וכמדומני גם כרמיאל. וזה דבר סופר נכון. למה אתה מעוות את הדברים?
אם אתה מסכים שאפשר להמשיך לגור בערים חרדיות בפריפריה (כמו רכסים ועמנואל) אז מי אמר שבשביל להיות קצת יותר קרוב למרכז, כדאי לגור בעיר מעורבת? (רק שואל)
כתבתי לך שמי שגר שם, בהחלט יכול להמשיך לגור שם, ועוד כמה מאות זוגות, ו - ז - ה - ו!!!! באופן פרטני כל אחד יעשה את השיקול שלו מה עדיף לו וישאל את רבו. אבל באופן כללי חייב שהקהילה בחריש גם תתפתח ותהפוך בסופו של דבר גם לאזור חרדי. בשביל שעוד עשר שנה יהיה לך לאיפה לשלוח את האנשים באשכולות של פרוג....
בכל אופן גם לשיטתם כמה דירות יש בחריש? הרי זה לא יספיק לכל הציבור לעשרות השנים הבאות ובעל כרחם יצטרכו לסמוך על פתרונות כמו כסיף שהם ערים חרדיות, בניגוד לתיאוריה שתם עידן הערים החרדיות
וכי קל בעיניך עוד כמה אלפי משפחות שיהיה להם איפה לגור? - לא מבין את הראש הזה - לא רק שאתה כל כך בטוח שיהיה מספיק מקום לכולם בעמנואל וברכסים (כבר כתבתי זה בדיחה עצובה) אתה גם אומר שאפשר לוותר על עוד מקומות. מה ההיגיון?

מקצועיות

משתמש פעיל
להלן זמני נסיעה ברכב מחריש למרכז בלי פקקים בקורולה 2006 שלי על לא יותר מ110 קמ"ש.
ירושלים: שעה ועשר דקות.
בני ברק: 45 דקות
מודיעין עילית: שעה
בית שמש כירושלים
ביתר: איפה זה?
אלעד: 35 דקות
חיפה: 30 דקות לצ'ק פוסט, 40 דק' לחוף הכרמל בפנים תלוי לאיפה.
ברגע שהכביש החדש יתחבר לכביש 6
אתה יוכל להוריד 10 דקות
מבני ברק לחריש 35 דקות בלבד!!!

מישמשית

משתמש מקצוען
מישהו יודע איפה הפרויקט הזה?
זה באיזור חרדי?
כמה לדעתכם אמור לעלות שם פנטאהוז?

חרישאי

משתמש מקצוען
זה באיזור חרדי?
זה פרוייקט של חנן מור ברחוב רקפת בפרחים, כמה דקות הליכה מדמרי, ובעתיד יהיה שם גם את גי' הנדסה שזה כמעט צמוד.
מור עכשיו בקשיים, כדאי לברר

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
דיון מרתק וברמה גבוהה, נתונים מדוייקים (לשני הצדדים), כזה ראה וקדש [ותודה למי ששלח לי במייל את הקישור, לצערי הזמן עושק את שהלב חושק ואין פנאי לדיונים ארוכים למרות, ואולי בגלל, שהם מרתקים].

אוסיף רק את התובנה שלי, ובקצרצרה:

א) ארץ ישראל נקנית בייסורין, בבית שמש הייסורים זה המשכנתא הענקית והחנקית, במודיעין עילית זה מחיר גדול לדירה קטנה, בירוחם זה המרחק, בעמנואל זה הערבים, ובחריש זה לגור בעיר מעורבת. תמיד יהיו ייסורים, השאלה רק באיזה מהם נבחר.

ב) מוסכם על הכל שהחסרון ה-יחיד (!) של חריש זה הפתיחות, בכל שאר הפרמטרים חריש מלאה רק ביתרונות. (למעט משפחות מבוגרות ממש, שיש בעייה זמנית מאוד של מחסור במקומות לימוד, זה "מום עובר" ככל ומתבגרים).

ג) אין לזלזל בשום אופן בחיסרון הזה, הוא קיים, אבל אחרי שיודעים שהוא החסרון היחיד וכל היתר מעלות, יותר קל לדון ולהשוות למקומות רבים אחרים, שיש בהם גם את החסרון הזה וגם רבים אחרים. איני רוצה לנקוב בשמות כי כולם היו בניי, אך כל אחד מכיר את הפריפריה ויודע למה ולמי הכוונה (למרות שחריש אינה פריפריה).

ד) מהחסרון הזה סובלים גם אחינו בחו"ל שמגוררים (לא כולם) באיזורים מעורבים. החסרון קיים, ויש ימים שצריך להגיף את תריס מול שכן רשע, זה חלק מהייסורים של ארץ ישראל.

ה) עם הזמן הדברים מסתדרים כפי שראינו בכל מקום אחר. בכל מקום שדבר המלך ודתו מגיע, למעט מקומות בודדים (קטמון למשל), אחרים במשך הזמן עוזבים. זוהי מציאות ואפשר להביא אין ספור דוגמאות מערים נוספות. לא כולם יעזבו, יהיו רבים שיישארו וזה הייסורים שלנו כאמור.

ו) אחרי שיודעים שזה החסרון היחיד של חריש, זה הזמן לעשות טבלה של כל המקומות החילופיים ולבדוק באובייקטיביות פרמטר אחד אחרי השני: מחיר (כמו עפולה, חצי מבית שמש), מרחק (חצי מהר יונה, שליש מכרמיאל), רחבות (כפול מחיפה וקריית אתא), פיתוח (כפול מביתר, פי עשרה ממודיעין עילית), מבחר חינוכי (כפול מירוחם ואופקים).

ז) ועדיין, למרות שחריש היא המקום המשתלם ביותר היום ואין בכך בכלל ספק (כלכלית) עדיין רצה הקב"ה לזכות את ישראל לפיכך הרבה להם פרוייקטים, וכל מקום ויתרונותיו, ולכן רכשו מאות משפחות בהר יונה בחודש האחרון, עשרות בנתיבות וכן הלאה, ישתבח שמו לעד שמפזר את בניו החזקים בכל הארץ, כדי שיקרבו את הבנים הנושרים לאביהם שבשמיים.

(:keep smiling

משתמש פעיל
אנחנו משפחה ליטאית אברכית מקרית ספר שעוברים בעז"ה לחריש עוד חודש וחצי לפי הכוונת רב השכונה שלנו.
מאחר שבדקתי הרבה את המקום וגם מבחינת מוסדות והיינו גם כמה פעמים בשבת.
מי שמתעניין יכול לקבל ממני מידע ממה שאני בדקתי לתועלת הציבור וממש לא במטרה לשכנע אף אחד.
אשמח ממש למידע!

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ועוד נקודה חשובה (חבריי מחריש לא יאהבו אולי, אבל זו האמת לדעתי):
כל מה שכתבתי במעלותיה של חריש מדבר על האיזורים המעורבים.
ישנם אזורים שהם חרדים לחלוטין ובהם אין שום בעייה, ורק טיפשות גורמת לאנשים לא לקנות שם.
אך ישנם אזורים שהם חילוניים מובהקים, ויש בהם כמה בודדים שזכו בהגרלה או מצאו מציאה וזה בסדר וטוב שהם גרים שם. ואולם, כשאתם מגיעים לראות את העיר ורוצים לקנות לכתחילה, העדיפו את האזורים שהם כבר מאוד מעורבים. אין לנו כל עניין לקחת שכונה שאין בה חרדי אחד ולהפוך אותה בכח לחרדית, זה גם לא ילך וגם לא הוגן כלפי החילונים. המערכה שלנו תצליח רק במקומות כמו בצוותא וכדומה וקל וחומר מקומות חרדים מובהקים יותר.

ממלכתי

משתמש מקצוען
הנתון שאתה מציג [לכאורה] לא נכון.
בדיוק יש לי אחות שמתכננת לעבור לשם בעזה"י לקראת אלול, והיא מספרת לי שדירות 4 חדרים, באזורים נורמליים, קרי: חרדים, עולה 3,500 ש"ח ומעלה.
איפה בדיוק יש דירות 4 חדרים במחיר 3,000-4,000 והרבה פחות מזה [-לשונך]?
תן לי עכשיו הצעה של דירה כזו.
אני רציני.
תפנה אלי יש לי להביא לך כמה דירות כאלה

מישמשית

משתמש מקצוען
זה באיזור חרדי?
@עו"ד נתן רוזנבלט
מכיר את הפרויקט הנ"ל ומחירי הדירות שם?
@שולמן נדל"ן - חריש
@הנדלניסט

נערך לאחרונה ב:

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
@עו"ד נתן רוזנבלט
א) מעדיף שחרישאים יגיבו, בפרט שולמן, הוא גם גר שם וגם נדלניסט.
ב) למיטב ידיעתי וייתכן שאני טועה, מדובר באיזור חילוני מובהק (קרוב מאוד לקהילת הרב זיגדון מצד שני) וגם קהל היעד. אם כי, מצד שני, אם תהיה רכישה מאורגנת יש סיכוי טוב לעשות משהו מצויין. צריך שמישהו ירים את הכפפה וילך לדבר איתם.

אריח

משתמש רשום
הפרויקט עצמו באמת יותר חילוני,
אם כי בחלק השני של הפרויקט שכבר אוכלס יש חרדים ממש בודדים שגרים שם, (אך יש שם ממש הרבה בעלי דירות חרדים שעוד לא באו), ממש צמוד לפרויקט (מיד אחרי החלק של הפרויקט שכבר אוכלס) יש את ג'יי הנדסה ששם יהיו 120 דירות רק של חרדים ואחריו את דמרי שששם יש גם 3 בנינים רק של חרדים

די

משתמש סופר מקצוען
ולי יש גם אנטגוניזם חזק נגד אנשים שנותנים תחושה שהכל יהיה טוב, ואוטוטו יש מלא דירות שנבנות שיספיקו לכולם... ויהיו מספיק מקומות חרדיים שיהיה אפשר לקנות בהם... ואז מה קורה? אדם נשאר בשלווה בעיר חרדית, (בלי לקנות דירה, כי הוא לא יכול שם...) עוברות כמה שנים טובות, הילדים גדלו והוא מתחיל לחפש את עצמו או יותר נכון את כל מה שאתה מאכיל אותו. הוא מגלה שלא נבנו הרבה מקומות, ואולי יחסית לגודל המצוקה - בכלל לא. ואין לו שום אפשרות לקנות שם, כי בכל מקום המחיר מרקיע שחקים. הרי הסיפורים שיבנה, ויהיה טוב, כבר עשרות שנים אתנו, (אמרתי לך שאתה נשמע צעיר) ויש הרבה מאוד אנשים שאוכלים את עצמם שלא עשו צעדים אז. אם הרבה אנשים לא ישמעו לך, אז הם ילכו בהמוניהם לפריפריה ואז באמת יהיה שם מקומות חרדיים ואווירה חרדית...
אני ממש לא ממליץ לחכות ולחלום עד שיפול מהשמים עיר חרדית במרכז בזול בדיוק כמו שרוצים.
אבל אני כן ממליץ להיכנס להגרלות כל פעם ל3 ערים עם הסיכוי הגבוה, או מי שיש מקום חרדי בפריפריה שמתאים לו אז אפשר לקנות שם מיד ולחסוך 7 שנים של לשכור ולהשכיר.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
זה פרוייקט של חנן מור ברחוב רקפת בפרחים, כמה דקות הליכה מדמרי, ובעתיד יהיה שם גם את גי' הנדסה שזה כמעט צמוד.
מור עכשיו בקשיים, כדאי לברר

@עו"ד נתן רוזנבלט
@שולמן נדל"ן - חריש
@הנדלניסט

הפרויקט עצמו באמת יותר חילוני,
אם כי בחלק השני של הפרויקט שכבר אוכלס יש חרדים ממש בודדים שגרים שם, (אך יש שם ממש הרבה בעלי דירות חרדים שעוד לא באו), ממש צמוד לפרויקט (מיד אחרי החלק של הפרויקט שכבר אוכלס) יש את ג'יי הנדסה ששם יהיו 120 דירות רק של חרדים ואחריו את דמרי שששם יש גם 3 בנינים רק של חרדים

מקצועיות

משתמש פעיל

לראות ולא להאמין
מטורף גם לשלם יותר
וגם לנסוע עוד שעה

מקצועיות

משתמש פעיל
והאוו!!!
קרוב למסוף התחבורה, תחנת רכבת העתידית, גוד מרקט, מקווה, בית ספר בית יעקב, ועוד..

יש פה כפל מצבעים נדיר,
גם לקנות בעיר שהכי קרובה למרכז
וגם לקנות במחיר הכי זול בארץ:)

Elisheva 7

משתמש רשום
והאוו!!!
קרוב למסוף התחבורה, תחנת רכבת העתידית, גוד מרקט, מקווה, בית ספר בית יעקב, ועוד..

יש פה כפל מצבעים נדיר,
גם לקנות בעיר שהכי קרובה למרכז
וגם לקנות במחיר הכי זול בארץ:)
אני מוסיפה שגם באלון 9 יש 7 או 8 דיירים חרדים לפחות (ממה שאני יודעת אולי יש יותר) ועוד דתי לאומי. 90% מהבניין שומר שבת . שווה בדיקה

מקצועיות

משתמש פעיל

חריש היא עיר למכירה!
השאלה מי יזכה בזה...

במקום לחכות למכרזים על דירות יקרות, באזורים רחוקים בצפון או בדרום, על דירות שיהיו מוכנות רק בעוד 5-6 שנים,
יש פה הזדמנות פז שיהיה לנו עיר חרדית, במרכז הארץ, במחיר הזול ביותר, בעיר שכבר בנויה לתל תלפיות בלי לחכות לבניה ומדדים אפילו יום אחד, אפשר לקנות ולהיכנס לגור!!!

שולמן נדל"ן - חריש

יעוץ. מכירה. השכרה.
מנוי פרימיום
@עו"ד נתן רוזנבלט
@שולמן נדל"ן - חריש
@הנדלניסט
מדובר בפרויקט של חנן מור ברח' רקפת בשכונת הפרחים
בפרויקט כעקרון גרים שם משפ' חרדיות בודדת
ישנם עוד משפ' חרדיות שקנו אבל לא גרים שם
בסמיכות לפרויקט יש את ג'י הנדסה של 120 דירות חרדים מלא! השאלה שאני לא יודע לענות עליה מתי תסתיים הבניה כרגע תקוע ולא מתקדם
בנוסף זה ממש סמוך ל3 הבניינים החרדים קרי: דמרי וצמוד לשכונת בצוותא
אם אתם חושבים שם על פנטהאוז אז שתדעו זה הפנטהאוז הכי גבוה בעיר עם נוף לכל הארץ !!!
מן הסתם אפשר לראות שם את בני ברק
יש עוד מגוון דירות בשכונת בצוותא מעניינות
מוזמנים לפנות
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה